Skocz do zawartości

krótki ZWIĄZEK - szybko DZIECKO | Forum o ciąży


Sathi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kasia powiem tak: u nas jedni specjaliści mówili ściągać, inni, że delikatnie ile tylko się da, jeszcze inni, że w ogóle nie ruszać (bo można doprowadzić do gorszych powikłań). Na początku delikatnie ściągaliśmy... Teraz tylko, hm sprawdzam delikatnie czy coś idzie. Ale jednak nie. Dużą, że tak powiem ma tą stulejkę, napletek ani drgnie. 😞
Także co specjalista to inne zdanie na ten temat...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 292
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
GoGr jaki fajny chłopaczek hihi radosci nie ma konca 😁
Mi pamietam jak polozna jeszcze przychodzila to mowila zeby zaczac mu odciagac naletek podczas kapieli od 3 miesiaca no i ja raz odciagalam raz nie ale nie widze zeby mial jakis problem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas najpierw kazali mi delikatnie, robiłam to ale mimo wszystko pediatra skierowała mnie do chirurga dziecięcego - mało przyjemnie to wyglada ale babka zrobiła z tym porządek. Teraz musimy odciągać codziennie i to mocno ale to go nie boli na szczęście a przy najmniej wiem, że jest już ok 😉 i faktycznie - co lekarz to opinia.. ja się cieszę, że mamy to z głowy - widziałam jak przychodziły kobiety z dwuletnimi chłopcami - to musi być dla nich straszne przeżycie.. Kuba miał niecałe 6 m-cy i pewnie nawet nie pamięta 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem i żyję 😁
ktg wykazało skurcze a po południu zwijałam się z bolu co 12 minut...potem zdecydowałam przeprowadzić "test ruchowy" i pochodzić i przeszło-czyli to były te przepowiadające skoro przeszły...teraz trochę pobolewa brzuch,ale wiem od czego to wszystko-straszne zaparcia ☺️ to po wyjściu z wc dostałam tych skurczy-pewnie się przesiliłam i zaszkodziło. w czwartek mam usg i zobaczymy ile Klaudia sobie już waży 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
GoGr he, he, w sumie racja. 😉

Malutka90 daj znać ile już ma ta Twoja klucha. 😉

Propozycje tematów... Hm, hm, pomyślmy... 🤔

Kurde, nic mi nie przychodzi do głowy po za tematyką uczuleń i katarów, które mnie gnębią. 😞 W zasadzie to sama nie wiem czy nos mi zawaliło uczulenie czy dostałam kataru od mojego choroWitka. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już się nie mogę czwartku doczekać 🙂
dokładnie 1 lipca czyli wtedy kiedy mam usg-zaczynam 9 miesiąc,więc jeśli będzie z tych większych to może ma z 3kg już bo przytyłam w ciągu 2 tygodni 2 kg a już miałam zastój wagi,więc może dzidziuś tak poszedł z wagą na koniec? to akurat by miała koło 3 🙂 zobaczymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jejku dziewczyny,nie wiedziałam,że jak się ma synka to mu trzeba ściągać napletek ☺️
jak to dobrze,że u mnie będzie Klaudia-tak przynajmniej wyszło w marcu na usg i pod koniec kwietnia na prenatalnych 😁 i mam nadzieję,że w czwartek to potwierdzą i rzeczywiście będzie dziewczynka 😁 moje marzenie 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia zapytaj sie pediatry albo tesciowej 😉 ona bedzie wiedziala czy Grzes ma z tym problem czy nie..
Malutka USG raczej nie klamia 😁 sa tylko lekarze ktorzy nie umieja odpowiednio odczytac obrazu z usg 😁 ale 100% pewnosci i tak bedziesz miala dopiero jak sie dzidzia urodzi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malutka 90 z tą wagą to mi przypomniałaś, jak robili mi usg w szpitalu w 40tc i wyszło, że Witek niby miał mieć... 4kg! 😁 A ja na to, że to ja go nie chce rodzić! 😁 😁 Nawet lekarz był zdziwiony, bo miałam mały brzuszek. 😁 Na szczęście miał normalną wagę - 3590. 🙂 Więc jak mówi Gosia - 100% pewności dopiero po porodzie... ale martwić się nie ma co! 😉

Kasiu chłopcom do pewnego wieku tak całkiem napletek nie schodzi jak facetom, nawet gdy nie mają stulejki. 😉 Ale i tak dla pewności zapytaj specjalisty. Mojemu w ogóle nie idzie nic ruszyć, ma taki wąziutki otworek do siusiania. 😞

A z tego co mi kiedyś jeden chłopak opowiadał, to usypiają przy zabiegu. Tyle, że on miał ten zabieg robiony gdzieś gdy miał ok. 10-13 lat! Późno. W każdym razie dali mu "ogłupiacza", uchichrał się, zasnął... a potem było już po. 😉

Mój starszy brat zresztą też miał ten zabieg około 2 roku życia... ale nic nie pamięta akurat. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja idę chyba bez znieczulenia-też niby lepiej jak mniej boli,ale z są plusy i minusy znieczuleń,a gogr mi dodała otuchy,że rodziła też bez znieczulenia i jest do przeżycia. za jakiś miesiąc jak będę patrzeć na moje maleństwo to się będę śmiała z tych różnych wątpliwości przedporodowych 😁
kasiu mam nadzieję,że u mnie będzie wszystko w porządku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malutka90, ja w ciązy założyłam, ż enie chce znieczulenia, bo szczerze mówiąc, bałam się jakiejkolwiek ingerencji w kregosłup - przeciez tak na prawdę ból porodowy nie będzie trwał wiecznie, kiedyś się skończy, prędzej czy później...
ja poród wspominam bardzo miło, bóle były, ale do wytrzymania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiecie z tym usg to mi lekarz w dniu porodu jak robil to wyszlo ze maly ma wage 3100 i jak sie urodzil to rzeczywiscie 3100 😁 takze w 100% trafil hehe
Ja tez bez znieczulenia rodzilam i to wcale az taki wielki bol nie jest - myslalam ze 100 razy gorszy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie dość,że bałam się do ciąży igły,bo teraz jak oddawałam krew to wiedziałam,że muszę dla dzidzi i się zmuszałam do igły,ale jednak w kręgosłup to nie wiem czy bym zniosła samą myśl,że tam mi ją wbiją,a bóle bólami,ale każda kobieta jest inna i inaczej zniesie poród,ale z tego co już się naczytałam (pozytywnie) co do porodów to czasem mi się wydaje,że niektóre jak opowiadają o porodach to chyba przesadzają 🤪 a szczególnie Ci którzy nie rodzili nigdy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
taj jak mówiłas, kazdy ma inna wrażliwośc na ból i dla jednej będzie bolało a dla drugiej nie.

Ja panicznie bałam się sytuacji gdzie wezmą mnie na CC( nigdy nie wiadomo co podczas porodu może się stać ), za zadne skarby nie chciałam miec CC a bałam się uśpienia, że już się nie obudzę 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki a co tu tak cichutko?? Miałam dziś egz na prawko.. czego się można było spodziewać - nie zdałam:/ Podobno wymusiłam pierwszeństwo.. nic tylko siąść i płakać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...