Skocz do zawartości

krótki ZWIĄZEK - szybko DZIECKO | Forum o ciąży


Sathi

Rekomendowane odpowiedzi

wiesz z tipsami masz jeszcze to, że jak są dobrze zrobione to musiałabyś się nieźle postarać żeby siebie podrapać a co dopiero dziecko;p ale jak mówisz, że naturalne obgryzasz to lepiej skrócić - bo przy obgryzaniu łatwo o "zadziory"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 292
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

goshe napisał(a):
GoGr no taki sam hehe tylko ze niebieski ale ja w smyku widzialam za 449 😲 na allegro jakos nie zajrzalam ale to widzespora roznica w cenie 🙂
a u nas jest tak ze my wszystko sami malemu kupujemy 😁 🙂 on zawsze tylko kase dostaje od wszystkich hehe tzn tylko moi rodzice duzo mu rzeczy sami kupują 😁


No u nas nic w miare porządnego nie znajdę więc zawsze przeszukuję allegro;p A przy okazji taniej jest 😉 A jeśli chodzi o cenę - to fakt, swoje kosztuje, ale jak go zobaczyłam to wszystkie inne mi się takie kiczowate wydawały... mąż nie był zachwycony więc zaoferowałam się, że sama zapłacę;p i powiem Ci, że to był bardzo dobry wybór 😉 Rowerek widać z daleka, że porządny i przede wszystkim wygodny 😉 i dla mamy i dla dziecka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś kupiłam lampe,żeby oduczyć się na tipsach i raz wychodziły ładne,a raz nie,ale oduczyłam się wkładania palców do buzi,a teraz mam już swoje,ale wiadomo-gdzieś się nadłamie,a nie ma pilniczka akurat-to do buzi,a w szpitalu przy porodzie jak coś bym mocno złapała i któryś by pękł to by były zadziory 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
GoGr zazdroszczę! U nas chyba nie bardzo jest co liczyć na aż tyle tak drogich prezentów... Chyba, ze by dostał po kimś, ale takie rzeczy to akurat wątpię. 🤨 A żeby ktoś z myślą na taki prezent wpadł... Ech, akurat ludzie (większość) kompletnie nie mają doświadczenia z dziećmi - więc nie interesują się lub nie wiedzą, że coś takiego jest... Więc muszę po części sama zadbać o takie sprawy. Jak zawierzyłam z krzesełkiem do karmienia, że po rodzinie, tak dalej go nie ma. 😞 Głupio mi nalegać, ale mały rwie sie do samodzielnego jedzenia, źle mi to zaprzepaszczać i wkurza mnie ciągłe karmienie w leżaczku - to nie do tego w końcu miejsce. Także za to chyba w końcu też sama się wezmę. 😠

Co do tego rowerka - powiedz mi, poza tym, ze porządny - dobry jest? Też go miałam na oku... Ale obawiam się, że w wieku w którym byłby dla Witka, akurat będzie zima.

Malutka90 my maty nie mamy - zamiast niej dostaliśmy taką "mini siłownię". 😉 Karuzelkę do łóżeczka też mamy, przydaje się zwłaszcza jak małemu po przebudzeniu "dochodzi żółtko". 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sathi rowerek jest naprawdę ok - a biroąc pod uwagę, że jest tak złożony, że nadaje się dla 10-miesięcznego dziecka i dla 3 latka to naprawdę warto go kupić. Takie jest moje zdanie 😉

A co do tych droższych prezentów u nas to jest chyba kwestia tego, że Kuba w rodzinie mojego męża jest pierwszym dzieckiem od 7 lat, a w mojej rodzinie jest to pierwszy wnuk, prawnuk, siostrzeniec. Także go rozpieszczają... do tego moje rodzeństwo jest niezamężne/nieżonate, ciotka i wujek również no i siostra męża, która jest chrzestną więc nie oszczędzają na rozpieszczaniu.

Ale jak coś potrzebuję bo np. nikt o tym nie pomyślał a przydałoby się - jak np. ubranka, na których kupowaniu bym zbankrutowała dostaję od takiej znajomej po jej dzieciach. Takie małe rzeczy z reguły wcale nie są zniszczone, a Kuba rośnie tak szybko, że wypadałoby non stop kupować. I powiem Ci, że nie widzę problemu, żeby się upomnieć jeśli mi obiecali.. Dlatego o krzesełko się upomnij - bez krępowania - bo może po prostu zapomnieli a np. kisi się u nich niepotrzebne. Ja na szczęście krzesełko miałam po siostrzenicy Grześka (ma teraz 7 lat) i wygląda jak nowe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w sumie ja tez krepowałabym sie zapytac tzn prosic sie ☺️ 🙂 ale krzeselko rzecz niezbedna 🙂
u mnie w rodzinie maly tez jest pierwszym dzieckiemod wielu wielu lat hehe no i wnuczek tez pierwszy 😁
hmm ja lezaczka nie kupowalam nie wiem w sumie dlaczego ale wydawalmi sie zbedny hehe ale mata to rzecz u nas przynajmniej byla niezbedna i ta ala"mini silownia tez" 🙂 teraz malemu na szczebelkach zaczepilam i bawi sie dosc czesto 😁 a karuzelka niestety polamala mi sie jak Oliwier mial 3 miesiace i juz nie kupowalam nastepnej - jakos przezyl hehe 😁
A co do rowerka to dobrze ze Ci sie sprawdza 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂
mogę am polecić fajne i trwałe rowerki,moj syn dostał taki na roczek i bylismy zadooleni,jeżdził jeszcze jko trzylatek na nim 🙂
nie do zajechania ,serio
http://allegro.onet.pl/item1086294734_rowerek_berchet_charton.html tu link 🙂

w ogóle firma berchet jest badzo solidna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goshe dla mnie to nie proszenie się 😉 u mnie w rodzinie jest otwarty układ, że rzeczy dla małych krążą od jednych do drugich dopóki się nadają 😉 dzisiaj ja biorę a jutro daję 😉 a wiem, że na pewno jeszcze się komuś przyda 😉 z tym, że u mnie to kwestia tylko ubranek - takich przejściowych, bo reszta albo od lat była u mojego już chomikowana albo właśnie dostaliśmy jako prezent dla małego 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
GoGr no co do ubranek, to akurat też mamy szczęście bo baardzo dużo dostajemy po głównie dwóch innych dzieciaczkach z rodziny. 🙂 Krzesełko z tego co wiem się nie kisi, tylko dalsza rodzina (chyba rodzina?) mam problem z dowiezieniem... Nie po drodze im, czy dziecko może jeszcze używa?... Podobnie zresztą z huśtawką. 🤨


Goshe u nas bez leżaczka to by było jak bez ręki. 😉 Jak jestem sama to małego w leżak i wszędzie ze sobą - gdy biorę prysznic, robię coś w kuchni - mam go "na oku". 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale Wam fajnie 😜 🙂 🙂ja musze wszystko kupowac bo maly nie ma od kogo dostawac ciuszkow ;/ te pierwsze ubranka na 56-62 owszem dostal w spadku hehe od siostrzenicy mojego M bo uniwersalne byly, teraz mala ma same rozowe hehe ale ja czasem chodze do lumpeksow i wynajduje oryginalne super ubranka na grosze 😁 a reszte w KappAhl kupuje bo stosunkowo nie drogie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Goshe nie wiedziałam, że w KappAhl są dziecięce ubranka! ☺️ ☺️ Pewnie dlatego, ze sama nie zaglądam... ale aż chyba teraz tam kuknę! 🙂

Co do lumpeksów, to też mamy całkiem sporo stamtąd fajnych ciuszków. 🙂 Moje psiapsióły - ciocie Witka 😉 - jeszcze zanim się urodził zrobiły "obławę" po lumpach, także dostałam od nich caałe pudło. 😁 Świetny prezent. 😉 Oczywiście teraz schowałam te ubranka z których wyrósł, aby były dla ich dzieci, kiedyś. 🙂

Oczywiście czasem sami też się pokusimy coś małemu kupić - np. mój M upatrzył sobie bluzę w Reserved i nie mógł jej nie kupić. 😉 Ech, w ogóle mojego M muszę strasznie stopować... On by mu nakupował, nie patrząc na cenę - wiec ja go uprzytamniam co chwila, że np. nie potrzebujemy body, bo mamy ich od groma, albo w Realu kupimy za kilka złotych, a nie kilkadziesiąt, itd.

Swoją drogą mnie to w kurza - kawałek szmatki (i to jaki mały kawałek...) a tyle kasy. No ale wiadomo nie od dziś, że dziecięce ciuszki, zabawki, akcesoria to niezły biznes. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć 🙂
obciełam moje dłuuuugie paznokietki,bo mimi ciągłego piłowania i zaokrąglania robiły się zadziory i zahaczałam a teraz mam takie krótkie kwadratowe i przynajmniej ich nie połamię do samej skórki 🙂 zaraz znowu odrosną,więc pewnie przed porodem jeszcze będę piłować 😁
powoli chcę wietrzyć łóżeczko-w tygodniu je mąż złoży i na korytarzu będzie musiało stać,bo pokój jeszcze nie gotowy,a trzeba wietrzyć koło miesiąca łóżeczko. a wózek jest zafoliowany u teściów w pokoju po stołem-ale w sklepie był cały czas rozłożony,więc nie śmierdzi nowością 😁
ech,te przygotowania 😁 😁 z własnej niecierpliwości i obawy czy dopięte wszystko na ostatni guzik-kupiłam kiedys mydełko bambino,bo pewnie się w szpitalu przyda,a na forum u nas dziewczyny pisały co mają a czego jeszcze nie i padło-mydełko dla niemowląt- ja panika,że jeszcze nie mam i jak mogłam nie pomyśleć (a do głowy mi nie przyszło,że to bambino 😁) i w sklepie niespodzianka-myślałam,że to jakieś inne specjalne,a tu się okazało,że przecież jest bambino od pierwszych dni życia 😁 😁 głupieję na starość 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Goshe nie... Wózki wielofunkcyjne są dwa + jedna typowa spacerówka, bez specjalnych rzeczy... No więc może pojazdy są trzy. 😉

Malutka90 też mieliśmy to mydełko - zapas Bambino i Kajteków. 😉 A i tak się okazało, że musiałam przejść na olejek Emolium do kąpieli, bo skórka małego była atopowa... W sumie mogłam się spodziewać, moja całe życie też jest. 😞 W ogóle troszkę tych preparatów było, które nakupowałam przed porodem, a potem po zmieniałam, bo z różnych względów nie pasowały. Tak było z kremem do ciałka, czy też kremem do pupy, kropelkami do noska, aspiratorem, etc. ... No ale tak bywa. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my z mydełek tradycyjnych raczej nie korzystaliśmy.. do kąpieli raczej te w płynie. Kuba w prawdzie nie ma problemów ze skórką ale też używam Emolium - są w prawdzie drogie, ale starczają na długo, a są takie fajne delikatne 😉

A i co do lumpeksów - w prawdzie Kubie jeszcze nie zdarzyło mi się nic kupić - raczej rzadko musze kupować ubranka - robię to przy okazji jak jestem w jakimś sklepie i wpadnie mi coś do oka 😉 - ale dla siebie nie raz coś fajnego znalazłam;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moj nie ma wrazliwej skorki 🙂 myje go w zelu do kapieli i wloskow z Nivea Baby(tez na dlugo wystarcza), mydelek nie uzywam 🙂 zadnych balsamow czy oliwek tez nie uzywalam tylko do 6 miesiecy siusiaka i pachwiny mu pudrem zasypywalam i dupcie sudokremem a teraz to tylko chusteczką przemywam i nowy pampers 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do włosków też mam Nivea 😉 drugi kupiłam jak Kub 10 m-cy skończył a od początku używałam bo Kuba miał gęste włoski jak się urodził więc bez szamponu by się nie obeszło;p
Balsam do dziś Emolium (też dalej jedziemy na 1 sztuce;p)
Do pupci - tu akurat mam specjalną maść na receptę bo pupę mamy wrażliwą i wszelkie kremy typu sudocrem, bepnthem (czy jak mu tam;p) po tygodniu stosowania zaczynały go odparzać. Teraz sporadycznie - jak widzę, że się skórka przyczerwienia to smaruję - jak nie to tylko chusteczki i pampers 😉

Z siusiakiem mieliśmy niestety problem.. napletek się mu nie odkleił i nie obeszło się bez zabiegu - więc tu specjalna higiena. Niestety do najprzyjemniejszych nie należy (zwłaszcza na początku) ale trzeba, żeby się znów nie przykleił.. mam nadzieję, że Mateuszek nie będzie miał tego problemu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój w granicy rozsądku - wybawi się i czasem już sam zaczyna wychodzić 😉 ale wieczór bez kąpieli się nie liczy - jak już jest zmęczony to idzie do łazienki i wisi na wannie;p No a jak się tak porządnie wymoczy to go przynajmniej nie boli to odciąganie napletka 😉 ja go zagadam a mąż to zrobi raz dwa nawet nie zauważy kiedy 😉

Właśnie dlatego, że Kub tak wodę lubi kupiłam mu basenik do ogródka 😉 no i pampersy te do wody i może w końcu wybierzemy się na prawdziwy basen;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my tez malemu basenik kupilismy ale na balkonie sie chlapie i na golasa hehe tylko recznikami barierki zakrywam i kafelki zeby sasiadow nie pozalewal 😁 bo chlapie maskarycznie 😁
no a na basen tez wybieramy sie juz z pol roku hehe 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas jest ten problem, że nie ma porządnego basenu w pobliżu i faktycznie trzeba się wybrać... a nie tak, że wskoczyć w samochód, dwa kroki i na miejscu:/ a basen to świetna zabawa dla dziecka 😉 u nas jest na trawniku więc chlapać może do woli 😉 a jakie miny przy tym robi;p;p

[URL=http://img42.imageshack.us/i/20002832.jpg/][IMG]http://img42.imageshack.us/img42/6889/20002832.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Goshe ja Sudocem właśnie miałam na początku, ale zamieniłam na Bepanthen, bo przy tym pierwszym małemu z czasem zaczęła się robić czerwona pupka... Teraz stosuję go tylko po kąpieli, bo lepiej wchłania wilgoć (tak mi się zdaje). Kiedy teraz robi się mu jeszcze czerwona pupka to używam na ten czas Alantan Plus.

Co do wody, mój się cieszy przy zanurzeniu, podczas kąpieli i... przy wyciąganiu! 😁 Strasznie lubi jak go tata wynosi gołego i mokrego a potem robi mu szybkie szuru-buru w ręczniku. 😉 Lament jest natomiast już kiedy mama się do niego zabiera za ubieranie...

GoGr u nas Witek ma też problem, stulejkę. Jednak u nam powiedziano, że w odpowiednim wieku bedzie potrzebny zabieg.
A zdjęcie bombowe! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...