Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej Dziewczyny 🙂
Monic dzieki za zaproszenie 😉
Ja mam termin na 27 i na 2 marca i gin powiedzial ze mam sie trzymac tego drugiego ale moze i tak jak wy zostane mama w lutym 😜
Tak przeczytalam pare wszych poscikow i widze ze was mecza przeziebienia co mnie ciagle dopadalo od 14 tyg i akurat mialam wizyte u gina i ten polecil mi syrop dla kobiet w ciazy Prenalen i powiem wam ze nic mnie nie lapie od tego czasu 😆
Ja mam badania dopiero 20 pazdziernika ale jesli chodzi o pobieranie krwi to jak nigdy sie nie balam teraz sie boje bo mam zanik zyl i slabsze cos. Ostatnio bylam tak skluta ze szkoda gadac 😞
Od poczatku ciazy wogole jej nie poczulam ale ostatnio dokucza mi bol plecow i nasila sie do tego bo jestem po urazie kregoslupa dlatego staram sie oszczedzac. Moj maluszek bardzo mi daje znac o sobie w nocy 🤪 Smiejemy sie z mezem ze to jakis nocny marek chyba 😁
Narazie wszystko oki i mam nadzieje ze tak zostanie. Ja mam bardzo dobre wyniki i maluszek jest caly i zdrow. Moze teraz sie dowiem jaka plec bo jakos nie mialam narazie okazji 🙂
Mamy juz imiona MIchas lub Milenka. Miala byc Martynka ale szwagierka mi zakosila bo coreczke ma 🙂
Bede wpadac tu czesciej bo widze ze duzo sie tutaj dzieje. No chyba ze mnie przegonicie 😁
Pozdrawiam 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mania Ja też mam problemy z kręgosłupem. Od dawna mam spore skrzywienie ale jak teraz jestem w ciąży to jest jakaś masakra 😞 Chciałam się Was zapytać dziewczynki czy Wam też dokucza ból pleców - jeśli tak to jak sobie z nim radzicie ? Ginekolog poradziła mi ,że mogę spróbować chodzić na basen ale trochę boję się ,że złapię jakąś infekcję 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 Mania nikt nie bedzie przeganiac !! Im wiecej brzuszkow na forum tym lepiej 😁
Dziewczynki wpadlam tu tylko na chwilke zapodac wam linka na poprawe humorku 😁 ja sie dobrze posmialam, a w naszym stanie smiech jest baaardzo wskazany

http://www.youtube.com/watch?v=-BfvfXgjErA

Milego ogladanka 😉 buziaole:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Larosanegra- ja bol plecow taki, ze czolam go w dniu mialam tylko przez kilka dni po tym jak zlapal mnie okropny skorcz idacy od kosci ogonowej przez cala noge. Po tym kilka dni meczyl mnie okropny bol myslalam, ze nie wytrzymam, ale jakos sam przeszedl. Teraz boli mnie kregoslup w nocy. Nie moge sie ulozyc, bardzo sie wierce i przekladam z boku na bok bo jak nie biodro to plecy bola 😮I teraz ostatnio samoczynnie przewracam sie na plecy, co wiem ze juz od 5tego miesiaca nie wolno robic. Od spania na plecach zauwazylam, ze dostaje zawrotow glowy 😞
Ponoc basen na bole plecow jest bardzo dobry, tylko fakt, ze latwo mozna dostac jakas infekcje. Wiem ze Monic miala chodzic na basen wiec trzeba sie zapytac jej czy dziala 😉
Bole plecow biora sie z tego ze w okresie ciazy nieruchome stawy biodrowo-krzyzowe zaczynaj sie rozluzniac aby umozliwic latwiejsze przejscie dziecka przez kanal rodny. Aby zminiejszyc bole plecow staraj sie prawidlowo siedziec i tez nie za dlugo, unikaj rowniez dlugiego stania, staraj sie nie podnosic ciezkich przedmiotow jezeli juz musisz to rob to bardzo powoli, nos odpowiednie buty (odstawic bardzo wysokie obcasy), nie wyciagaj ramion bardzo wysoko jak po cos siegasz , gdy spisz podluz pod cialo poduszke o dl przynajmniej 150 cm po przebudzeniu plecy beda mniej bolec. Mozesz zaopatrzec sie w specjalnego pajaczka ktory nosi sie na tulowiu-pomaga odciazy dolny odcinek kregoslupa. Aby bol choc na chwile zelzal stosuj zmiany temperatury (przyloz woreczek z lodem na 15 min, nastepnie termofor z goraca woda na 15 min oba oklady powinny byc owiniete w recznik )
Takie rady znalazlam w ksiaze-mam nadzieje, ze cos pomoga 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak właśnie wszytskie jesteśmy skazane na ból pleców, ja od 3 miesiąca tak około 8 tygodni też się męczyłam z bólem lewej strony od lewego pośladka aż po samą stopę, zwłaszcza po dłuższym siedzeniu wstać nie mogłam na lewą nogę :/ okropny ból, przeszedł jakos sam ale podejrzewam, że niebawem powróci :/ kręgosłup boli podczas dłuższych spacerów albo jak zle i niewygodnie siedzę na półleżąco....
Jeśli chodzi i pobieranie krwi to ja też nigdy nie patrzę, zawsze bałam się igieł i jak byłam młodziutka to na szczepieniach mdllałam.... teraz jakos to znosze bo trwa to szybko, ale jakbym miała oddać więcej krwi to nie wiem czy byłoby już tak pięknie :/
Basen jak najbardziej pomaga, jeśli obawiacie się infekcji to najlepiej pojść z samego rana zaraz po otwarciu, wtedy woda jest przefiltrowana po całej nocy! A i nie używajcie tampona na basen jako zabezpieczenie od zarazków, to tylko mit!
miłego dnia kochane mamusie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj kochane moje ja jak wy niestety też mam bóle ale czasem to masakra tak mi sie coś zablokuje na dole w kręgosłupie że nie moge sie podnieść jak leże :/ ostatnio na usg lezałam jakieś 20min na całkiem płaskiej kozetce hehe i wstać niedało rady moja lekarka mi musiała pomóc bo za chiny sama bym sie nie zgramoliła , smiała się ze mnie więc to normalne że tak mamy 😉 ale jest to dokuczliwe kurcze czasem aż do nogi jak tobia nanusia mi pójdzie i chodze jak kaleka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jestem dziewczynki 🙂 dopiero teraz bo wczoraj to siostra zajeła mi komputer i nie dało sie jej przegonić 🙂
co do mojego usg... mam podwyższoną echostrukturę kielicha - cokolwiek to u licha oznacza 😁 brzmi poważnie, ale chyba nei do końca takie jest - lekarz wcale nie panikował 🙂 teraz musze zapisac sie do urologa - wiedzac jak to u nas wyglada to wizyte moge miec rownie dobrze po urodzeniu :P ale Tomek zapowiedzial ze pojdzie ze mna w pn sie zarejestrowac i on im pokaze (no bo mam pierszenstwo skoro w ciazy jestem). Jak na razie to mam łykac urosept i pić herbatki moczopedne (wiec caly dzien chodze co 5 min siku)
co do basenu - pomaga- plywanie rozluznia miesnie grzbieta tak wiec troche sie zrelaksujecie. Ja jestem na etapie pobudek w nocy z bolu - za duzo przytylam i teraz odczuwam skutki - bol plecow 😞 mi troche pomaga jak sie zwine w klebek ale tak jakby na siedzaco... no i oprocz tego podkurczam kolana i leze niby na brzuszku (nie tak centralnie) i wtedy Tomaszek mnie mausuje i to pomaga..na chwile...potem podusia pod plecy i jestem wygieta w droga strone..tez pomaga..na chwile..ale lepsze to niz wyc z bolu 🙂

mam dzis straszna ochote na cos dobrego - rano tomaszek mnie zdenerwowal - najpierw powiedzial - kochanie to moze skoczymy wieczorkiem na pizze (mi juz slinka leci) a on - albo nie bo to niezdrowe dla cieie... 😠 miałam ochote go udusic... 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuski 😉
To ciesze sie ze moge z wami byc 🙂
Jesli chodzi o mnie to ja juz przyzyczajona do bolu plecow przed ciaza. Mialam naderwane miesnie boczne kregoslupa co doprowadzila do dyskopati 5 i 6 kregu ledzwiowego wiec bol juz zemna zostanie do konca ciazy. Ja mam osobiscie poduszke wspomagajaca ktora wkladam pod plecy i spie tak bo nic innego nie pomaga. Gdy bolaly mnie plecy chodzilam w gorsecie ortopedycznym ale teraz nie mam jak bo brzusio przeszkadza 😉 Daje rade i co nas nie zabije to nas wzmocni. Nikt nie obiecywal ze nie bedzie bolec 😁
Ja dzis od rana na nogach i zaraz ruszam na zakupy z mezem. Lodowka swieci pustkami 🥴
Zycze milego dnia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂
Widzę ,że wszystkie jesteśmy skazane na ból pleców i jest to chyba niestety nieuniknione w ciąży 😞 Co zrobić musimy jakoś wytrzymać do lutego. Dziękuję Wam wszystkim za cenne wskazówki, może któryś z Waszych sposób pomoże, będę próbować wszystkiego po kolei 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 😉
Monic a ty z Tychow?? Blisko 😁
Jutro wlasnie bede na Tychach w szkole . Haha.
Ja dzis super dzien mialam 🤪 Bylam na spacerku i jakos dobrze sie czulam i dopiero potem na zakupach z moim . Nareszcie mam wszystko na co mam ochote a moj sie cieszy ze po nic nie bedzie musial jechac przypadkiem 😁 Widzialam dzis ladne kombinezony na maluszka takie z misia w Realu i az mnie skrecalo zeby wziasc ale moj odrazu "narazie nie bierz po co jeszcze czas" i dalam spokoj 😠
OKI MYKAM SIE PLUSKNAC I NA FILM IRON MAN I SPAC BO RANO MUSZE WSTAC 😉
Pozdro i milej nocy zycze 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak, ja z Tychów 🙂 a w jakiej szkole jeśli można zapytać?

Ja sobie dziś patrze na epoke lodowcowa..Iron Mana juz widziałam (II część też)..ostatnio wpadła mi w rece zapowiedz filmu paranormal activity II - strasznie che zobaczyc z tym ze potem w nocy za bardzo sie "boje"...i teraz co wygra - strach czy ciekawosc...Po pierwszym filmie nie spalam przez tydzien 😁 a ogladajac te zapowiedzi obawiam sie ze moglo by byc gorzej :P
no nic - ja rowniez mykam..odezwe sie jutro - mam umowiony spacer z kolezanka co studiuje na asp i chce mi zrobic sesje z brzuszkiem - ciekawe tylko czy pogoda dopiesze 🙃

milej nocki brzuszki
buziole 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też monic epoke dziś mam zamiar oglądać chodz widac jak mi to wychodzi już leci a ja mam jeszcze tysiądz rzeczy do zrobienia 😉 hehe a przede wszystkim zajrzeć musiałam tu do was 🙂 🙂 🙂
A taka sesja z brzuszkiem super pomysł może ja jutro też bym coś wymysliła takiego 😉 jeśli zgabić można hihi potem na nk wstawimy i sie pooglądamy 😉 Miłego wieczorku też życze papapa :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
racja, warto miec potem taka pamiatke z ciazy..
jak widac ja rowniez wpatrzona w tv jestem :P przyznam ze ta bajke widzialam juz jakis czas temu ale nic innego nie ma dzis w tv...
czekam sobie az moj tomus wroci z warsztatu i idziemy do domku (teraz sie lenie u mamy)...no i moze on wymysli cos ciekawego na wieczor, moze jakis film fajny sciagnal 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuszki 🙂
Ja ostatnio wieczorami padam jak mucha, poloze sie i czekam na moje seriale i zaraz zasypiam. Juz nawet czasami przed 22 gdzie z regoly zawsze do 12 wytrzymywalam. Najleprze jest jeszcze to, ze budze sie o 4:30 rano i jestem gotowa do wstania a tu jeszcze swieta noc jak dla mnie 😜 heheh Nie wiem co sie dzieje.
Monic- dobrze masz z tym swoim Tomaszem 🙂 masuje ci plecki 🙂 Ja meza juz prosze od poczatku ciazy i tylko na obiecywaniu sie konczy 😜
Nie wiem jakos mnie dzis wszystko drazni-chyba hormony buzuja i strasznie wszystko zapominam, nie moge sie skoncentrowac-jeszcze nigdy tak nie mialam ....
Nic lece sie polozyc bo dzis od rana na nogach!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nanusia - a Ja mam ostatnio odwrotnie - śpię do południa i chodzę spać bardzo późno. Dzisiaj na przykład o 3 nad ranem się położyłam - taki nocny marek się ze mnie zrobił 🙂 Mój Tomek śpi a Ja buszuję po internecie 😉 Korzystam dopóki nie ma jeszcze na świecie mojej dzidzi - później już rozkład mojego dnia będę musiała dopasować do niej 😉
Monic - mój mąż też mnie masuje po pleckach - nawet jak jest bardzo zmęczony to nigdy mi nie odmówi 🙂 Odkąd do naszego domu jakimś cudem - nie wiem jakim (pierwszy raz nam się to zdarzyło) weszła mysz po tym jak mój mąż mi czegoś odmówił jak jestem w ciąży - więcej się nie odważył 🙂 Spędził całą noc ganiając za nią - udało się ją złapać o 5 rano a o 6 musiał wstać do pracy 🙂










Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
larosanegra - hahaha dobre z ta mysza, niezla nauczka :P dobrych macie tych swoich partnerow filmy z wami ogladaja, masarze itp, a moj dzis mnie zostawia sama i idzie z kolegami grac w pokera 😠 heheh tak nie chcialam, zeby sie nauczyl, bo nie lubil grac w karty, a tu prosze sie zaczelo. Ale nie tak zartuje, ogolnie siedzi ze mna w domu, dzielnie mnie wszedzie wozi i pomaga mi w pracy takze wybaczam mu. Zreszta kazdy facet potrzebuje gdzies sobie czasem wyjsc do kolegow "odchamic sie " jak to sie mowi. Tylko najgorsze jest to, ze j abardzo nie lubie byc sama, szczegolnie wieczorami 🥴, ale jak pisalam wczesniej pewnie zasne szybko a jak juz sie obudze to on bedzie obok mnie. Aha i jeszcze jedno wlasnie moj maz z kolega zaczeli malowac pokoik dla malej. Byli po farbe fajniutki zolciutki pastelowy kolorek 😉 Juz sie nie doczekam kiedy bede meblowac 😁
CHyba Monic i Ewcia obejze tak jak wy, dzis jakas bajke na dobranoc jak bede sama to dobry pomysl zeby sie rozchmurzyc 😁
buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jeszcze inaczej mam zaprogramowany dzień, o 23h już padam i wstaję o 8h, bo jak śpię dłużej to mnie głowa boli i ogólnie czuje się zle i zmulona... całymi tygodniami prawie jestem sama, bo mój mąż przez 3 tygodnie w miesiącu wyjeżdza od pon do piatku 😞( taka praca. jak jest to zawsze mi pomaga, pomasuje, itp
a jeśli chodzi o pokera to ja też gram ale online na prawdziwe pieniądze, w tym miesiącu już 200 zł wygrałam na pieluszki dla FIlipka, oczywiście nic nie tracę bo gram w darmowych turniejach. Mój mąż też czasem pogra, jak jest na weekend, ale on nie ma cierpliwosci.
Fajniuncho Nanusia, ze już malują 🙂)) wierzę jaka jesteś happy 😁 ja jeszcze musze poczekać, teściu może w następny weekend przyjedzie zrobić nam elektrykę, bo mamy świeżo kupione mieszkanie i jest niezły bajzer w gniazdkach :/ także od tego musimy zacząć, potem zrywanie tapety i kasetonów i szpachel, pozniej dopiero malowanie 🙂
W tym tygodniu wogóle kupiłam już parę drobiazgów dla maluszka: pieluszki tetrowe i flanelowe, kocyk, śliniaczki i takie tam 🙂 jeszcze muszę roglądać się za przybroami do pielęgnacji i termometrem. ZObaczcie jak ten czas szybko leci, już połowa za nami, zaraz zima, nowy rok i wkrótce poród... boicie się już? ja już coraz więcej o tym myślę.... jednak pocieszam się tym, że jakoś inne mamusie dają radę to my też damy! 🙂 musimy być silne i nastawiać się na wszytsko! DObra lecę z mężem po zakupy! miłego dnia brzuszusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć moje kochane... oj jaki ja mam dziś straszny dzień nanusia tak jak ty mnie wszystko drażni ale to jeszcze bym przetrwała. Najpierw pokłuciłam sie z mężem nawet już nie wiem o co, potem chodziłam wściekła jak osa i na domiar złego mąż zabrał się za odpowietrzenie kaloryfera bo wcale nie grzeje i sie narobiło 😞 zalał całe mieszkanie wszystkie ręczniki poszły w ruch a w domu była fontanna mam wszystkie dywany zalane żadnego suchego ręcznika i z tych nerwów i schylania sie żeby szybko to pozcierać (żeby sąsiadów niezalać:/) rozbolał mnie brzuch chce mi sie płakać i wogóle niewiem co jeszcze 😞 Zalał sie zasilacz z laptopa niewiem czy będzie działał chodz nie sądze bo kapie sobie z niego woda i jak rozładuje sie bateria to dup... że tak powiem;/ jejka masakra chyba z nerwów będe ryczeć 😞 😞 😞 3majcie sie brzuszki i życze wam w przeciwieństwie do mnie dobrego i miłego dzionka :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzusie 🙂
ja właśnie wróciłam ze spacerku z koleżanka i jej aparatem..na razie nie chciała pokazać mi zdjęć - ma mi je wysłac na maila 🙂 zobaczymy co sie jej udało zrobic (zawsze uważałam że jestem strasznie niefotogeniczna tak więc...)
jutro z rana chcę iść na basen..a dzis moze skocze z tomaszkiem na jakies lody czy cos :P teraz standardowo pałaszuję serek wiejski z cukrem :P mniam 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzusie.
Ewcia kochana wiesz co wiem co przezywalas i wiesz co jak masz ochote to placz!! To pomaga!. JA tak mam czasami w pracy, ze ryczalabym i krzyczala w nieboglosy z tego, ze sie musze schylac sprzatac itp, bo brzusio boli, ciagnie... taki juz los...
JA wczoraj ryczalam jak glupia- byl juz wieczor, meza nie bylo i ogladalam koncert "the killer" fajne piosenki maja i tak siedzialam i zaczelam o wszystkim myslec o zyciu o tym ,ze juz nie bedzie nigdy tak samo, o porodzie, o tym ze jestem tu sama tak bardzo sie nad soba rozczulilam do tego horomony robia swoje i ryczalam lzy jak grochy. Mala zaczela kopac i nagle sie usmiechnelam sama do siebie i podziekowalam Bogu za to wszystko chociaz chwile temu bylam pelna mozna tak powiedziec, ze zlosci... Takze Ewcia placz jak tylko cos cie dusi. Biedna musialas wczoraj sie nalatac na schylac- mam nadzieje ze dywany szybko wyschna i ze ladowarka do laptopa bedzie dzialac 😉 Daj znac jak sobie z tym wszytskim poradzilas?
Buziaczki :* i glowa do gory!!
Janna co do pokera to widzisz pojechal wczoraj i przegral 😜 hehehe smieje sie z niego!! JA tez czasami grAM online lubie bardzo karty trenuje kiedys pojade tam z mezem i ich wszystkich ogram 😉 hehehe Co do tego czy mysle o porodzie to przyznam, ze ostatnio zaczelam wlasnie i bije sie z myslalam czy brac znieczulenie czy naturalnie rodzic ehhhh czy sie boje- chyba troche im blizej tym bardziej sie boje 😉 ale jakos przezyje musze sie tylko dobrze psychicznie nastawic 😉
Dziewczyny jak myslicie jaka sciagarka do mleka jest leprza elektryczna, czy ta co samej trzeba pompowac??
milej SOboty :*:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bardzo polecam ci laktator reczny
po pierwsze tanszy
po drugie sama regulujesz sile z jaka ma ci to mleko odciagac

ja sama szukam odpowiedniego dla siebie (chyba kupie reczny firmy tommee tippee)
ewcia dajz nac co u ciebie??jak ładowarka?
miałam sobie rano dzis skoczyc na basen ale cos mi wezly chlonne pod pacha sie powiekszyly i niestety musialam zostac w domku...gdyby nie ciaza to pewno bym poszla ale teraz wole nie ryzykowac aby cos gorszego sie z tego nie wyklulo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki Monic cos poszukam 😉
Ewcia JAk tam ?? Mam nadzieje, ze jakos sie uporalas z tym zalaniem i ze ladowarka jest cala i zdrowa 🙂 Daj znac !!
Juz prawie skonczylismy malowanie 😁 Jeszcze tylko druga warstwe trzeba nalozyc i skonczone. Juz nie moge sie doczekac jak powiesimy wszystko na sciany i umeblujemy 🙂 Dzis jade popatrzec luzrzeczka, narazie nie zamierzam kupowac, tylko popatrzec, zeby wiedziec co szukac na internecie uzywanego. Nic brzuszki milej Niedzieli :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki !!! Straaasznie dawno mnie nie było. Nie miałam kiedy pisać do Was. Wchodzę dziś na forum, a tu taaakie zaległości !!!! Czytałam i czytałam.
Ewcia - mam nadzieję, że wszystko u Was ok i że laptop działa.
Nanusia - fajnie, że już kończycie malowanie. My malowaliśmy wiosną, więc zostawiamy ściany tak jak były. Za to kupiliśmy już lampę do pokoju Miśka - niebieska w samochodziki. Suuuper. 😆
Mnie w końcu też dopadły bóle pleców. Od 2 dni ledwo śpię w nocy. No, ale to chyba taki "urok" ciąży, więc nic na to nie poradzimy.
Wczoraj mały nie chciał się ruszać, więc zaczęłam panikować, że coś jest nie tak. Cały dzień siedział cicho i dopiero wieczorem zaczął boksować. Miał sparing ze ściankami macicy, bo tak się ruszał. Paweł (mój Mąż) siedział chyba z pół godziny z uśmiechem na twarzy i sprawdzał jak się mały rusza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...