Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki
U mnie z badaniami też bardzo różnie bywa. Najpierw w moczu miałam dużo ciałek ketonowych ale zaczęłam robić sobie mniejsze przerwy w jedzeniu i samo się jakoś ustabilizowało. Później miałam za dużo bakterii - też samo mi przeszło nie brałam żadnych leków. Najgorsza jest jednak moja pogłębiająca się anemia z którą walczę praktycznie od początku ciąży 😞 Najgorsze jest to ,że wyniki cały czas mi się pogarszają 😞 Dostałam od swojej ginekolog końską dawkę żelaza na receptę Tardyferon - biorę daw razy dziennie + witaminy dla kobiet w ciąży. Zobaczymy czy moja morfologia się poprawi.
Ewcia24 z tym sokiem to nie wiem czy to prawda - bo sama dużo go piję do herbaty jak jestem przeziębiona ale w necie jest sporo na ten temat ,że może wywołać skurcze. Sama byłam bardzo zdziwiona jak to przeczytałam - może to jakiś kolejny mit na temat co szkodzi a co nie 🙂 Jak byśmy się tak nad wszystkim zaczęły zastanawiać to najlepiej zamknąć się w hermetycznym pomieszczeniu i z niego nie wychodzić bo w dzisiejszych czasach dużo rzeczy szkodzi. Najlepiej jeść nie pryskaną marchewkę z ogródka i nie używać kosmetyków 😞 Można popaść w paranoję 😞 Trzymam kciuki za Twoją wizytę u lekarza.
Monic87 oczywiście ,że z Wami zostanę 🙂 Fajnie jest popisać z innymi przyszłymi mamusiami 🙂
Wymienić się swoimi doświadczeniami, zapytać o radę ... Mam nadzieję, że usg nerek wyjdzie Ci dobrze - nie martw się na zapas bo to jeszcze gorzej 😞 Mi ostatnio mądra Pani ginekolog w Limie na USG 4D powiedziała ,że moje dziecko nie ma żołądka. Chyba możecie sobie wyobrazić co Ja przeżyłam 😞 Dopiero jak poszłam do mojej ginekolog ona powtórzyła USG na swoim zwykłym starym aparacie i pierwsze co zobaczyła u mojej dzidzi to właśnie żołądek - okazało się, że wszystko jest dobrze. Ale co Przeżyłam to moje 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
larosanegra - z tym żołądkiem to rzeczywiścielekarka przesadziła. Znam też przypadek, gdzie na usg stwierdził lekarz plamy na sercu, co podobno jest groźne a kolejny lekarz stwierdził, żę ich nie ma. Różnie to bywa z tymi lekarzami.
Ja byłam wczoraj u mojej gin na wizycie. Ciążę mam książkową - tak stwierdziła. Pytała, czy chce już iść na l4, ale jej powiedziałam, żę jeszcze nie. Szef mnie chce wysłać w połowie listopada, bo wtedy będzie miał zastępstwo w pracy za mnie na te pare miesięcy.
Mam do Was dziewczyny pytanie, czy Wy bierzecie coś na podtrzymanie ciąży? Ja od początku mam duphaston i myślałam, że w połowie przestanę go brać, ale mi lekarka dalej go przepisuje. Dopiero go odstawimy jak pójdę na l4 i będę miała kanapowo-fotelowy styl życia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Małamyszko Ja brałam Luteinę 2 x 2 tabletki do ok 16 tygodnia ciąży. Na początku jak zaszłam w ciążę miałam bardzo duże bóle brzucha tak jak bym za chwilkę miała dostać okres. Zwijałam się z bólu nie byłam w stanie chodzić do pracy - musiałam iść na L4. Moja ginekolog powiedziała ,że takie bóle mogą doprowadzić do poronienia dla tego brałam leki na podtrzymanie. Teraz już jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny! Mi się wydaje, że z tą herbatą z sokiem malinowym to jest tak, ze w zaawansowanej ciąży lepiej nie pić, ale teraz nie powinna zaszkodzić skurczami, ale to moje takie wewnętrzne odczucie... ja pije dużo herbatki malinowej i nic mi nie jest.

Malamyszka ja też brałam duphaston na samym początku ciązy jakos 3,4 opakowania bo miałam plamienia spowodowane niedoborem progesteronu, ale pozniej lekarz juz mi nie przepisywal i juz jest wszytsko okej. MOja siostra tez brała calą ciąże duphaston a pozniej jeszcze inny lek na to, żeby nie urodzic za wczesnie.

Dobra lecę zjeść obiadek zrobiony przez mamusię 🙂 od wczoraj jestem u niej na kilka dni bo samej w domu to na głowę dostawałam :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
Nadal nie czuje sie zbyt dobrze. Wczoraj nie dalam rady ani lerzec, ani siedziec. Straszny bol gardla, bol zatok, kichanie co 5 min 😞 Zadzwonilam do mego rodzinnego lekarza i kazal mi koniecznie przyjsc i sie sprawdzic. Wiec ide dzis na 1 pm. Wole isc bo czuje ze potrzebuje jakis lekow. Ewcia- Pije czosnek z mlekiem, syropy z cebuli itp. Wszystkie domowe sposoby probowalam, a ja sie czuje coraz gorzej 😞 A jutro do pracy trzeba- nie wiem jak ja to wykonam- niestety nie moge nie isc !! Ale jakos moze cos wymysle. Z lekami tutaj to musze sie pytac lekarza. Sa tu polskie apteki ale nie wszystko w nich jest tak jak w Polsce. Dlatego musze miec recepte i lekarz przepisze mi pewnie jakies amerykaskie co sa tu, a i bede miala lepiej bo na ubezpiecznie wezme jak cos, zeby nie placic. Mam nadzieje, ze mi przejdzie.
Monic- jejku mam nadzieje, ze wszystko bedzie w porzadku !! Bede trzymac kciuki. Tylko wiesz co mnie zastanawia,, ze na kazdej wizycie ci pewnie sprawdzali mocz i dopiero teraz cos wykryli? Dziwne bo piasek czy kamienie nie robia sie tak szybko. Moze to dopiero poczatek jak tak to nic sie nie martw napewno latwo sie tego pozbedziesz!! Badz dobrej mysli!!
Szkoda, ze jestem taka nie do zycia, tyle w domu do zrobienia, a ja sie do niczego nie nadaje. i jeszcze te kopniaczki prawie wogle ich nie ma 😞 martwie sie. Nie wiem moze sie odwrucila do wewnatrz bo wczoraj czulam jakby mi ktos po pecherzu deptal. Mam nadzieje, ze juz niedlugo bede czuc te ruchy caly czas. Dla swietego spokoju. Pewnie nie potrzebnie sie zamartwiam!
3majcie sie :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewcia daj znac jak bylo na wizycie 🙂
Zycze powodzenia 🙂
Dziewczyny co do herbaty z malin to w ostatnim trymestrze ciazy jest ona nie wskazana. Herbaty z lisci malin uzywa sie na wywoalnie skurczy porodowych. Jest jednym ze sposobow tak jak masownaie sutkow. Dlatego w ostatnim stadium ciazy trzeba sie jej wystrzegoac. Moze w innych trymestrach nie szkodzi ja jednak zrezygnowalam z tej herbarki w razie wypadku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny. Tak jak myslałam mam anemie :/ i tak jak ty larosanegra z wizyty na wizyte badania gorsze. Dostałam leki i witaminy i trzeba systematycznie brac. Jutro mam badania na cukier bleee doczekałam sie tej glukozy hehe obym tylko jutro dała rade nie zwymiotować 😉
Do tego zalecany odpoczynek, odpoczynek i jeszcze raz odpoczynek, musze sie kniecznie oszczędzać i duzo leżeć bo mam krotką i pofałdowaną szyjkę macicy 😞 troszke sie tym zmartwiłam ale myślę że jak bede trzymac sie zaleceń to będzie dobrze. No i potwierdzona płeć 🙂 chłopaczysko na 100% 🙂 :* 419g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewcia gratuluje potwierdzenia 🙂
Z ta anemia, z kad ona sie bierze moja kolezanka tez ja miala. Biedna jej mala ma juz prawie rok czasu, a ona dalej nie moze tej anemii sie pozbyc 😞 Ewcia mam nadzieje, ze z wizysty na wizyte bedzie teraz juz coraz lepiej a nie gorzej i ze witaminy pomoga!! 3mam kciuki baaaaardzo mocno ! I za reszte ktora sie boryka z ta anemia !! Bedzie dobrze duzo odpoczywajcie i jedzcie zdrowe rzeczy !!
Ja juz po wizycie- stan podgoraczkowy, dostalam krople do nosa na bazie solnej, syrop na kaszel tez dozwolony dla ciezarnych, i tabletki przeciw bolowi glowy ale tego niebede ruszac. No i oczywiscie 2 dni w domu lerzec !! Ale juz poodmawialam domki wiec bede odpoczywac i jesc !! Mam nadzieje ze jutro juz bede czuc sie duzo lepiej bo jakby mi temperatura sie podniosla to bede musiala leciec szybko do lekarza! Nic uciekam bo maz przywiuzl cos do jedzonka. Buziaczki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nanusia - moje dotychczasowe wyniki były w porządku. Tylko tym razem -gdzie norma to niby 1-2 - ja mam 10-12.... no to troszku więcej 😞 no nic - jutro mam usg więc dowiem sie więcej...przyznam, że nigdy nie miałam zadnych problemów z nerkami-nie wiem czego ewentualnie mam się spodziewać...
Ewcia gratuluję chłopca na 100% 🙂
do naszej "nowej" koleżanki mam prośbę - napisz mi :data porodu
chłopiec czy dziewczynka
imię
waga z ostatniego usg
no i którym tc bylo to usg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monic nie jestem taka nowa pisałam już dużo wcześniej na tym forum, tylko ostatnio jakoś tak się zaniedbałam no i teraz znowu zaczęłam 🙂 Termin mam na 14 lutego - a więc jeśli donoszę i urodzę w terminie walentynki będę miała pełne atrakcji 🙂 Z dwóch usg wychodzi ,że będzie u nas chłopczyk - ostatnio sama nawet zobaczyłam ,że coś dynda między nóżkami więc chyba rzeczywiście chłopak 😉 Imienia jeszcze nie wybraliśmy ale wahamy się między Filipem, Gabrysiem a Mikołajem 😉 USG 4 D to na którym lekarz stwierdziła u mojego dziecka brak żołądka miałam robione na przełomie 17/18 tygodnia i dzidzia wtedy ważyła 166 gr a drugie USG u mojej ginekolog w 19 tygodniu i wtedy ważył już ponad 200 gr. Kolejną wizytę mam 18 października. Trzymam kciuki za Twoją wizytę i mam nadzieję ,że wszystko będzie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny miałyście już badania na cukier?? piłyście tom okropną glukozę?? heh ja mam to dziś za sobą wrrr jak dla mnie to naprawde strasznie okropne ale dałam rade i niezwymiotowałam 😉 sam słodki smak to pikuś da sie rade ale potem w ustach zostaje taki dziwny mączny posmak bleee hehehe. Jutro wyniki oby jeszcze żadna cukrzyca sie do mnie nie przyplątała wystarczy mi ta anemia:/
Monic 3mam mocno kciuki i wierze że będzie dobrze wszystko...:*
Nanusia jak Zdrówko?? polepszyło sie już?? mam nadzieje że tak 🙂

jeszcze tak co do mojego usg... wyszło 2 raz że chłopiec ale szczeze wam powiem że ja pewna to będe dopiero jak zobacze po porodzie na własne oczy 😉 hehe
Wyprawke będe kupować neutralną w kolorach pasujących i do chłopca i dziewczynki żeby potem jakiejś niespodziewanki niebyło i szybkich zakupów heh 😉 buziaki kochane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuszki 🙂
Jak sie miewacie dzisiaj ?
Ewcia- ja czuje sie juz lepiej, nawet powiem, ze duzo lepiej nic wczoraj. Pije ten syrop, pomaga naszczescie. Tylko te kropelki nic zabardzo bo to nawilzajace. A ja mam tak zawalony nos, ze wczoraj o normalnym oddychaniu nie bylo mowy. Naszczescie mam w domu taka lampe "bioptron" Naswietlalam sobie glowe i miejsca zatok mi mi duzo pomoglo. Dzis do pracy nie poszlam takze siedze w domku.
Monic- Ciekawa jestem co do tych twoich wynikow, nie jestem lekarzem , ale jak na moj rozum nie wiem jak moze sie tak szybko podniesc liczba. Ile mialas odstepu od poprzedniego badania moczu? Tak czy sie jak mam nadziej, ze wszystko bedzie dobrze i ze na dzisiejszych badaniach usg okaze sie ze to nic takiego. 3mam mocno kciuki !!!!
larosanegra- ja tez mam termin na 14 Lutego heheh moze bedziemy rodzic w ten sam dzien 😉 heheh jak zechca wyjsc akurat w Walentynki. Kupilam takie malusze body na noworodka w serduszka w razie jakby to jednak byly walentynki 🙂
Co do tej herbaty z malin to tak jak nusia27 pisze to tylko herbata z lisci malin wywoluje skorcze ale tez ponoc po systematycznym piciu. Takze soki i same w sobie maliny nie sa nam szkodliwe 🙂 Soki pije osobiscie i jem malinki. Zrezygnowalam natomiast z picia herbat poprostu w razie wypadku. Wole dmuchac na zimne.
Dzis jade kupic uzywana kolyske od kobiety, znalazlam na internecie bardzo tanio z materacykiem i przescieradelkami 🙂 mam nadzieje ze bedzie w dobrym stanie 🙂 z muzyczka i wibracjami.
Wiecie co weszlam walsnie przed chwila na 22 tydzien tu na tyej stronie i weszlam na zakladke zdjecia z usg zeby sobie poogladfac a puzniej na filmiki z usg i 3 filmik tam dodala kobieta ktora urodzila blizniaki w 22+3 dni tygodniu normalnie tak ryczalam jak to ogladalam nie moge uwierzyc, ze moja kruszynka podobnie juz wyglada jak te maluszki tam na filmiku.
Chcecie to sobie zobaczcie bardzo wzruszajace i jeszcze plus moje hormony to razy 2.
Ewcia- ja test glukozy mam za 3 tygodnie, wlasnie sie go obawiam bo slyszalam ze jest ochydny. Wlasnie mam pytanie wypijasz to czekasz godzine a puzniej co pobieraja ci krew?? Napis zbo walsnei tego nie wiem. Mam nadzieje, ze wyniki wyjda ci perfekcyjne !! 🙂
Uciekam moje brzuszki relaksujcie sie buziole :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nanusia najpierw pobierają ci krew musisz być na czczo, potem w ciągu 6minut musisz wypić 50g tej ochydnej glukozy rozrobionej z wodą niegazowaną i po godzinie znów pobierają ci krew dla porównania jak po takiej dawce cukru, cukier we krwi rośnie. jak dobrze pamietam to jesli niemasz powyżej 140 to jest ok ale nie wiem czy dobrze zapamiętałam 😉 w kazdym razie jutro będe wszystko wiedzieć to napisze 🙂
Super że już ci pomału przechodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jesli chodzi o monic to wiesz w ciązy to wszystko jest możliwe jak to mi powiedziała lekarka więc moze mogła liczba sie tak nagle podnieś kurcze tez sie zastanawiam.
Monic obowiązkowo daj znać jak już bedziesz wszystko wiedzieć i pamietaj że my tu mocno kciuki trzymamy i wierzymy że bedzie ok :* 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blehh to ja nie lubie pobierania krwi!! I to jeszcze dwa razy pod rzad 😜 heheh ale jakos wytrzymam. Teraz dopiero zobaczylam w kalendarzu, ze w ten Wtorek ide na usg 😁 Jupi !! Juz sie nie doczekam kiedy zobacze moja niuncie 😁 🙂 mam nadzieje, ze bedzie wszystko okej. Dobra zmykam sie polozyc, jakos mnie tak zmulilo na sen. Buzka :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Badanie z glukozą jest do przeżycia 🙂 Też myślałam ,że zwymiotuję pijąc to na czczo ale dałam radę 🙂 Ostatnio moja ginekolog powiedziała mi ,że można dodać do wody z glukozą cytrynę, podobno bardziej znośne 😉
Nanusia fajny pomysł z tymi bodziakami w serduszka może też takich poszukam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak sobie czytam i nadrabiam i dziękuję, że się tak mna przejmujecie..to wzruszające 🙂 :*
właśnie siedze sobie w domku (/filipek oczywiście kopie mamusie żebym pamietała, że jest ze mną 😁) i czekam na wizytę. zaraz chce sobie troche poczytac o tym piasku na nerkach bo nie mam zielonego pojecie z czym to sie je (nigdy nie chorowałam na tego typu schorzenia)... Jak będę juz po to zdam wam pełna relację 🙂

ja miałam sobie dzis iść na glukaozę ale jak obudziłam sie o 6:45 to stwierdziłam że po prostu mi sie nie chce :P mam jeszcze cały tydzień by tam zawitac i wypić to paskudztwo 🙃
mnie zastanawi tylko czy ta krew na glukoze to pobieraja z palca czy z zyły?? bo nie znosze pobierania krwi i za kazdym razem mój Tomek musi ze mną chodzić (na wypadek gdybym mdlała - zdarzało się juz:lol 🙂 no i nie chce mi sie tam az tyle siedzieć - ponad godzine 😞
no ale jak trzeba to trzeba...
ok, ide zrobic sobie jajecznice i zaraz wracam 🙂
Jest tu ktos wogóle ze mna teraz ?? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monic na pewno dasz radę, teraz masz matczyną siłę i jesteś odważniejsza 🙂 A wiesz, ze ja ja też chcę nazwać synka Filipek 🙂 tylko coś nie bardzo mężowi się to imię podoba, ale mam jeszcze trochę czasu żeby go przekonać :p Ja kiedyś miałam troszkę piasku, brałam jakiś czas leki, bardzo dużo piłam płynów żeby ten piasek wypłukać i na szczęście teraz jest ok. Także podstawa to dużo pić!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziękuje 🙂
co do imienia - no dobry wybór 🙂 mam nadzieję, że przekonasz męża 🙂 ja strasznie chciałam mieć Patryka lub Szymona ale niestety - mimo zacietej walki nie udało mi sie.. No ale Fili róweniz bardzo mi sie podoba 🙂 To wpisać do tabelki Ci imie Filip??

Myślę jak ja tu wcisnąć... nie jestem mózgiem komputerowym, niestety... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monic Ja miałam krew na badanie z glukozą pobieraną normalnie z żyły. Też wcześniej przy pobieraniu mdlałam i Panie w zabiegowym jak patrzyły na moją reakcję na widok igły od razu kazały mi się kłaść na łóżko i krew miałam pobieraną na leżąco 😉 Odkąd zaszłam w ciążę jakoś się odblokowałam i teraz już nie reaguję na widok krwi jak wcześniej - jakoś sobie przetłumaczyłam ,że w ciąży to jest nieuniknione i muszę być dzielna dla dobra mojej dzidzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 Niop ja też miałam z żyły i cały czas na wszystkie badania pobierają mi krew z żyły. I mnie to nigdy jakoś tam nie wzruszało heh, mogą mnie kuć mi to nie przeszkadza 😉
Odebrałam wyniki 🙂 dopuszczalna liczba to 140 a ja mam 139 hehe ale dzwoniłam do mojej lekarki i na razie nie musze sie niepokoić nastepna wizyta za miesiąć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂
Ja dzis niestaty w pracy bylam 😞 ale naszczescie czuje sie lepiej pod wzgledem ze mam wiecej energii, ale nos zatkany i kaszel sie powieksza. Naszczescie za pasem weekend jeszcze tylko jutro 🙂
Co do pobierania krwi to ja sie niby tez nie boje bo i przekowalam kolezankom uszy pepki itp, sama nawet sobie tez kolczyk w brodzie zrobilam, ale jak przyjdzie mi do pobierania krwi to poprostu zamykam oczy i odwracam glowe, wtedy jest okej.Jak bym sie patrzyla to pewnie tak jak Monic bym zemdlala.
Nie wiem dziewczyny co sie u mnie dzieje martwie sie bo mala sie bardzo malo rusza, a to 21 tydzien powinna juz czesto jak juz zaczela. nie wiem sama moze sobie wmawiam, naszczescie we Wtorek usg takze sie dowiem czy wszystko okej. Jestem chyba za bardzo przewrazliwiona.
Ewcia dobrze, ze wyniki masz w normie gratuluje 🙂 Ciekawe jak bedzie u mnie.
No i Monic jak bylo na usg czy ci cos tam wykryli?? Jak to jest piasek to wlasnie tak samo slyszalam, ze trzeba duzo pic i dobrze pic piwo tylko, ze w ciazy to jak wiadomo nie realne 😉
Nie przejmuj sie lekarze napewno cos wymysla 🙂
Nic brzuszki ucieak cos zjesc bo odrazu po pracy wlecialam na internet 😜 heheh To juz nalug !! 3majcie sie buzia :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...