Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny oszalalam 😜 wlasnie wrocilam z zakupow od 10 rano do 4:40 😲 szok i wiecie co przynioslam do domu 2 reklamowy ciuszkow 🙂 wszystkie byly takie piekne ze nie moglam sie powstrzymac :P heheh nagram filmik i wstawie na bloga-dla zainteresowanych 😉 Czyli zakupy udane 🙂 heheh Dziadka juz nie ma pokuj pusty 🙂 jupi!!! Jutro jedziemy po farbe i zaluzje do pokoiku 🙂 no i zacznie sie urzadzanie. Wszystko tak szybko sie dzieje, az nie moge uwierzyc!
Monic- tak myslalam ze specjalne sklepy ciazowe sa drozsze to dokladnie tak jak u mnie 🤨 Mam nadzieje, ze cos w koncu wykombinujesz i uda ci sie cos kupic nie drogiego i pozadnego 😉
Malamyszka 🙂 gratulacje, ze juz w 100 % jestes pewna 🙂 Ja dzis jak kupowalam te ciuszki to jakos tak mi przeszlo przez mysl, a co bedzie jak u mnie okaze sie, ze to chlopiec 😲 bo w sumie jak dziewczynka to nigdy na 100 % ci lekarze nie powiedza. Ale ja mysle ze to na 100 % 😜 hehhe znaczy mam nadzieje !!! 😉
Ewcia co do leniuchowania to i ja uciekam sie polozyc dzis tyle godzin na nogach- musze odpoczac !!
3majcie sie brzuszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monic sprawdz sobie te linki ten pierwszy to jest sklep internetowy ze sweterkami i nie tylko, nie jest to odzierz ciazowa, ale zawsze mozna kupic cos zwyklego tylko o wiekszym rozmiarze a ta reszta linkow to na allegro sprawdzalam z ciekawosci co tam mozna znalesc bo nigdy tam nie wchodzilam i takie ciekawsze zapodalam na dole jak chcesz to sprawdz 😉
Moze uda ci sie cos znalesc 🙂 buziaki :*

http://avaro.pl/go/_category/?idc=3_9&order=0&page=1&producer_id=0&size_id=0&color_id=0&record_row=long&lang=pl


http://allegro.pl/hit-sezonu-regulacja-sweterki-tuniki-ciaza-xl-xxl-i1248204951.html

http://allegro.pl/swetr-ciazowy-od-1-9-miesiaca-ciaza-ciazowy-i1253922875.html

http://allegro.pl/155-50-tunika-ciaza-sukienka-marynarski-turkus-i1252149628.html

http://allegro.pl/ciaza-bluzka-paski-m-l-i1243242278.html

http://allegro.pl/ciazowa-ciaza-tunika-tuniki-bluzka-dl-rekaw-i1254150913.html

http://allegro.pl/pentelka-bawelna-bluzka-ciaza-blekit-l-tanio-i1256285547.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc ciężarówki 🙂 Wróciłam właśnie od teściów
Jeśli chodzi o mnie i zakupy, to ja już wcześniej kupowałam takie sukinki i tuniki z myślą o ciązy, więc kilka mam, troche też dostałam od siostry, mąż mi też kupił 3 miesiące temu sukienkę, bluzkę i leginsy (najlepsza sprawa). A jesli chodzi o ciuszki dla dzidzi to ja nic nie muszę kupować, wszytsko dostaję od siostry, koleżanki i koleżanek koleżanek 🙂 także mamy dobrze i ekologicznie. Łóżeczko, wózek, przewijak, wanienkę też dostaniemy 🙂 Za tydzień może też zaczniemy zrywać starą tapetę w pokoiku dziecięcym i powoli przygotowywać 😁
jest trochę zabawy też z elekrtyką i szpachlowaniem, także trochę to potrwa...
Trzymajcie się ciepło!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Dziewczatka 🙂
JA dzis od rana na nogach i powoli dzialam z tym pokoikiem. Jedziemy zaraz do sklepu po farbe i pare potrzebnych rzeczy 🙂 Dzis maszczescie spalam dobrze 😉 moj maz jest chory wiec juz 3 dzien spal w innym pokoju na kanapie :P hehhe ale takl bez niego to jakos pusto 😲 Jednak jak czlowiek sie przyzwyczai do spania z kims topuzniej ciezko sie odzwyczaic.
Monic- mam nadzieje, ze cos znalazlas 🙂 Jak nie znajdziesz jeszcze przez jakis czas to porzyczaj cos od meza 😉 jakies wieksze koszulki.
Janna- masz fajnie, ze tak wszystko w spadku dostajesz 🙂 duze zaoszczedzenie pieniedzy. Ja niestety wszystko kupuje, ale wczoraj sasiadka z naprzeciwka cos mowila, ze moze cos pooddawac wiec zobaczymy. Tylko, ze ona chlopca ma wiec chlopiece rzeczy, ale zobaczymy.
Nic lece dzialac dziewczatka 3majcie sie buziaczki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja pare rzeczy też dostane po koleżanki dzieciaczkach, i na dniach ma urodzić moja kuzynka więc może po jej małym też coś sie da odziedziczyć ale wózek łóżeczko i te grubsze rzeczy musze kupić.

Nanusia a ja odkąd mam brzuszek to jednak wole spać sama jest mi wygodniej 😉 Lubie więc jak mąż ma na nocke do pracy bo wtedy caaałe łóżeczko dla mnie 🙂 🙂 🙂 hihihi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂
Tak sobie czytam wasze wypowiedzi i widzę ,że nie jestem sama w kompletowaniu wyprawki dla dzidzi 🙂 Na początku miałam wątpliwości czy nie szybko zaczęłam kupować ale z drugiej strony doszłam do wniosku ,że co ma być to będzie a tak na ostatnią chwilę się chyba nie da. Na razie mam tylko ubranka i buciki 🙂 Najgorszy dylemat mamy z moim mężem z wyborem wózka 😞 Im więcej czytam, oglądam tym bardziej jestem skołowana. Może możecie polecić mi jakiś fajny, funkcjonalny wózeczek w rozsądnej cenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
polecam JUMPER X PIRATZ znajomi kupili,jest rewelacyjny, prowadzi się lekko ibardzo wygodnie, ma nadmuchiwane koła z możliwością blokowania na prosto, kupowany w komplecie z gondolą spacerówką i fotelikiem (też mozna wczepić w wózek) cena jest dosc przystepna ok 1200 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewcia ty to patrze pieczesz te ciasta 🙂 ja to jakos checi nie mam na pieczenie 😜 Jezeli cos slodkiego to pozostaje tylko nutella i rogaliki :P hehheh ale niedlugo to sie zmieni jak juz nie bede pracowac.
Larosanegra ale bede pisac do ciebie Kasia na profilu widzialm ze tak masz na imie bedzie mi latwiej hehehe 😜 Co do wyprawki to ja poprostu nie dalam rady nie kupowac jak widzialam tyle slicznych malusich strojow!! Nie mozna sie oprzec 🙂 Co do wozka to naszczescie juz mam 🙂 u mnie pozostalo luzeczko- musze sie dobrze zastanowic bo to bardzo wazna rzecz wiec. musze wiedziec dokladnie jakie bedzie najleprze, a i nie malo pewnie bedzie kosztowac, ale z przewijaka do pokoiku zrezygnowalam wiec na czesc tego moge wiecej zaplacic za luzeczko 😉 hehehe A jaka plec dzidzi u ciebie znasz juz ?? Jak tak to jakie imie ?
Nic dziewczyny znikam dalej dzialac w domu tyle sprzatania 😲 nie wiem jak to wszystko ogarne teraz w moim blogoslawionym stanie zajmie mi to chyba z pare miesiecy. Gdzie normalnie zajelo by mi to 2 do 3 dni :P
Nic uciekam buziaczki dla was :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nanusia69 z dwóch usg (w tym z jednego z 4D) wynika ,że będzie chłopczyk. Ostatnio nawet zobaczyłam ,że coś dynda między nóżkami 😉 Z wyborem imienia mamy problem. Wahamy się między Mikołajem, Filipem a Gabrysiem 🙂 Z dziewczynką byłoby łatwiej bo od zawsze chciałam mieć Maję 🙂 A Ty wybrałaś już imię dla swojej niuni?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nanusia wzieło mnie tak na pieczenie odkąd w ciąży jestem. Wcześniej w ogóle nie piekłam bo sądziłam że kompletnie sie do tego nie nadaje. teraz jakoś tak zaczełam od najprostrzych, wychodzą pyszne więc eksperymętuje co weekend to coś trudniejszego 😉 Sama jestem w szoku że polubiłam to robić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, ja już wybrałam wózek - Tako Warrior, czyli następca JumperX. Kuoujemy bez fotelika, bo podobno te dodawane do wózka nie są zbyt bezpieczne. Bez fotelika, czyli gondola i spacerówka kosztuje 1100 zł do tego fotelik maxi cosi cabrio za 500 zł.
czoraj wyciągnęłam moich Rodziców na zakupy i mam piękny niebieski rożek dla Miśka, szczotki do czyszczenia butelek i smoczka oraz tetrowe pieluszki do podstwiania dziecku gdy się mu uleje.
Na allegro zamówiłam butelki, smoczki itp, bo zmlzłam sklep, gdzie mają taniej rzeczy z Aventa niż w normalnych sklepach (np butelki 260 ml + 125 ml za 21 zł).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bardzo dużo osób chwali sobie wózki Tako. Są ładne, funkcjonalne i w bardzo przystępnych cenach. Jedno czego się obawiam ,że ten wózeczek nie wejdzie nam do samochodu 😞 Zanim dokonamy zakupu trzeba będzie zrobić przymiarkę. Małamyszko czy mogłabyś mi podać linka do osoby od której udało Ci się tak tanio kupić butelki Aventu? Od wielu osób słyszałam ,że te butelki są rewelacyjne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
https://ssl.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=15803746

Tu macie wszystko, co sprzedaje ten sklep na allegro. Jk porównywałam ceny to naprawdę dużo taniej jest niż w sklepie.
A co do wózka, to zamawiamy na początku grudnia, bo mówili nam w sklepie, że czas oczekiwania to ok 6 tygodni ale to przełom roku, więc mogą być inwentaryzacje w sklepach i hurtowniach, więc trzeba doliczyć jeszcze z 2 tygodnie. Więc jak zamówimy na początku grudnia, to akurat pod koniec stycznia powinno dojść wszystko.
I jeszcze jedno - w sklepie sprzedawczyni mówiła, żeby nie zamawiać parasolki, bo zimą często producenci robią tkie promocje i parasolka jest dodawana gratis, więc po co za nią płacić. 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie mamuśki 😁
monic -tutaj nie ma aż tak wielkiego problemu z ciuchami ciążowymi(z wyborem i ceną) chociaż od paru dni chodzę i nie mogę dostać spódnicy ani sukienki a jest mi potrzebna teraz na niedzielę trudno będzie trzeba w spodniach śmigać na przyjęcie weselne kuzynki tzn. swego czasu kupiłam coś wydawało mi się że wejdę ale niestety brzusio urosło niemiłosiernie 🤪
Ewcia już zatwierdziłam na nk 😁
nanusia- piesek jest śliczniusi nie zaprzeczę ☺️ kurczę ale strasznie wredny normalnie ruda małpa też kocham pieski i strasznie podobają mi się konie takie duże i pełne gracji 😁 tutaj jak szukaliśmy mieszkania to też był problem z psem bo jest bardzo dużo osiedli gdzie nie można mieć zwierząt ale udało się uff teraz pewnie będzie za jakiś czas znów problem bo chcemy zmienić mieszkanie na większe tutaj tylko jeden pokój plus garderoba to niby dwa tylko że w tym małym okna brak 😞 ps.koleżanka ma 2 fretki słodziaki takie 🙃
widzę że poczta pantoflowa co ,gdzie i za ile kupić działa to świetnie 😁 😁 😁 tak trzymać dużyyyy plus
na nk może jurto wieczorkiem zajdę to sobie zdjęcia Wasze pooglądam jak zauważyłyście ja zdjęć w ciąży nie wrzucam jak się wszystko ułoży to wtedy sesja zdjęciowa pójdzie 🙃jakiś respekt mam do tamtym 🤨
napiszcie jak się w ogóle czujecie
trzymajcie się okrąglaczki papa 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia- z imieniem to u mnei bylo tak, ze pierw miala nazywac sie Daria, ale po usg kiedy poznalismy plec moj maz powiedzial, ze bedzie Angelica 🙂 na drugie imie po mojej mamie Krystyna. Jak nie wiecie na jakies sie zdecydowac zawsze mozecie dac dwa imiona.
Dziewczyny na pomoc jestem chora!!!! 😞 Boje sie zeby nic sie nie stalo. Zarazilam sie od mego meza. Spal od 3 dni w innym pkoju stralam sie go unikac i jednak cholerstwo jedno mnie zlapalo. Mleko z czosnkiem i herbata z cytryna nic nie daly 😞 nie wiem czy mam dzwonic do lekarza czy narazie czekac. Bylam dzis w pracy ale po pierwszym domku nie dalam juz rady i odmowilam drugi. Nie cierpie byc chora!! Jak tylko wyszdrowieje ide sie zaszczepic na grype ! Zaluje, ze wczesniej trgo nie zrobilam. Ewcia gratulacje odkrycia nowego talentu 🙂 ja dzis zajechalam po gotowe paczki bo tak cos slodkiego sie chialo po tym jak o ciescie wczoraj napisalas 😜 hehhe
Co do wozkow to ja juz mam kiupilam jak bylam w 3 miesiacu takze mam z glowy. Zastanawiam sie mianowicie nad czy potrzebne bedzie kupowanie takich rzeczy jak hustawka i takie siatki nie wiem jak to sie naqzywa mozna tez tam przewijac dzieci takie chyba luzeczko turystyczne. Napewno kupie lerzaczek, a reszta jeszcze zobacze.
I mam do was jedno pytanko czy u was tez tak jest, ze w jeden dzien czujeciejak dzieciaczek sie duzo rusza i czesto, a na drugi dzien tylko kilka kopanikow a na jeszcze nastepny wogle ani jednego. Ja tak od soboty czekam i mala jakas taka spokojna pare razy tylko czolam, a dzis to jeszcze wogle. Martwie sie troche czy wszystko jest okej. Dajcie znac. Nic uciekam bo coraz gorzej sie czuje 😞 3majcie kciuki zebym wt=yzdrowiala !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nanusia69 Ja też nie dawno byłam chora. Zadzwoniłam do mojej ginekolog i kazała mi dużo pić i leżeć. W ciąży na przeziębienie można brać tylko wapno, rutinoscorbin i apap albo paracetamol od gorączki. Na kaszel rewelacyjny jest syrop z cebuli. Jak rozłoży Cię na dobre - odpukać to w ostateczności z antybiotyków lekarze przepisują Duomox - podobno jest bezpieczny dla kobiet w ciąży. Nie pij dużo herbaty z sokiem malinowym bo czytałam na kilku forach ,że sok malinowy może wywołać skurcze macicy - nie wiem czy to prawda czy jakaś kolejna głupota ale lepiej dmuchać na zimne. Życzę Ci dużo zdrówka i mam nadzieję ,że szybko Ci przejdzie.
Małamyszko dziękuję za linka 😉 Zauważyłam ,że na allegro można kupić różne rzeczy dużo taniej niż w sklepach. Ja np. kupiłam dużo ubranek dla dzidzi - wszystko nowe z metkami. Jestem bardzo zadowolona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nanusia ja też mam czasem taki dzień, ze nie czuje żadnych kopniaków, rzadko ale jednak są, też się zamartwiałam, jednak potem cały dzień wariuje i już mija zamartwianie 🙂 także to chyba normalne, mają swoje ciche i spokojne dni 🙂 uważaj na siebie i nie chodź do pracy tylko leż i się wypoć pod kołderką!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki. Ja dopiero teraz znajduje troszke czasu..choc zaraz uciekam (jestem na L4 a mam więcej do załatwienia niz normalnie). Wczoraj byłam na wizycie 😞 po pierwsze - za dużo przytyłam 😞 po drugie czekaja mnie kolejne badania - mam złe wyniki moczu...prawdopodobnie to jakiś piasek lub kamyki na nerkach 😞 jutro usg nerek i może dowiem się cos więcej 😞 postarma sie wieczorkiem jeszcze do was zajrzeć 🙂

ja jeszcze nie miałam okazji przywitac nowa kolezanke / 😁 larosanegra84 😁 mam nadzieję, że zostaniesz juz tu z nami 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nanusia ja też jak pamiętasz niedawno chora byłam i nie byłam u lekarza sama wyleżałam w domku. piłam herbatke z miodkiem i cytrynką, syrop z cebuli, a jak gorzej sie czułam to wziełam apap tak co 12 h nie częściej. co do syropu z malin jak pisze kasia to pierwsze słysze ja piłam i nic złego mi sie nie działo a przeziębienie szybko minęło. jesli będziesz miała gorączke 38 lub więcej to wtedy idz do lekarza bo oznaczać to będzie że masz jakiegoś mocniejszego wirusa w organiźmie i może trzeba będzie go jakimś lekarstwem zwalczyć ale nie martw sie kochana nasze dzidzie mają już swoją odprornośc i to że ty jesteś chora nie oznacza że dzidzia też, moze być tak że jest w pełni sił i zdrowia 🙂 🙂 🙂 a kopniaczki mam tak samo czasem czuję często i mocno a czasem prawie nic to zupełnie normalne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monic trzymaj sie będzie dobrze 🙂 Ja dziś sie dowiem wszystkiego ale z tego co sama widze to badania krwi mam troszku nie takie bo prawie wszystkiego za mało:/ ale moze na jedzeniu magnezu i żelaza się skończy oby to anemia niebyła:/ Mocz u mnie ok o dziwo bo dużo chorowałam na nerki i zawsze w moczu miałam różne bakterie i inne a teraz nic więc sama sie dziwie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...