Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam
Ja tak jak Nanusia wstrzymam sie dopóki nie poznam płci, a najbliższe usg dopiero za miesiąc...chyba do tej pory zjem wszystkie paznokcie 🥴 Najchętniej złapałabym całą wypłatę i poleciała na szalone zakupy 🙃
A tak serio; chciałabym do końca grudnia umeblować z grubsza pokój dziecięcy, mieć najpotrzebniejsze rzeczy na wypadek gdyby dzidzia przyszła na świat bez zapowiedzi nieco wcześniej (oby nie, odpukać). Nie mogę się jej/jego już doczekać 🙂 A narazie mam niezłą radochę z rosnącego brzucha 😜
Pozdrawiam 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Diunia- ja tez tak bardzo niecierpliwie czekalam na te usg. Myslalam, ze zwariuje 😜 hehe ale sie doczekalam, bylam w ten poniedzialek co byl. Zoabczysz to bedzie wspaniale. Od poniedzialku chodze taka szczescliwa, ze normalnie az promieniuje odemnie 🙂 Wytrzymasz, dasz rade 🙂
Dziewczyny dzis sie dowiedzialam , ze ten nasz dziadek do konca nastepnego miesiaca ma sie wyprowadzic 🙂 jupi !!! 🤪 heheh w koncu bedziemy mogli zaczac urzadzac pokoik i wszystko ulozyc w calym domu po swojemu 🙂 w koncu woooolnosc !!! 🙂
Ciesze sie tak bo nie uwierzylybscie jak ciezko mieszka sie ze straszym czlowiekiem, taka roznica wieku w niczym nas nie rozumial. No to mam nadzieje ze do Grudnia wyrobimy sie z calym urzadzaniem i generalnym sprzataniem domu.
Buziaczki 😘




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie,
Diuna wolałabyś chłopca czy dziewczynkę? 🙂 Będę trzymała kciuki, żeby się ładnie pokazało kim jest 🙂 Bo moja siostra dopiero w 8miesiącu ciązy poznała płeć, a tak ciągle pleckami się Gabrycha obracała 🙂 U mnie obrucił się pupą i tylko od dołu widok podejrzewa, iż będzie to chłopiec.
Nianiusia a masz zdjęcie USG stwierdzające płeć? może pokazałabyś bo ty masz dziewczynkę a ja wkleje zdjęcie poderzewające chłopca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nanusia69 napisał(a):
Diunia- ja tez tak bardzo niecierpliwie czekalam na te usg. Myslalam, ze zwariuje 😜 hehe ale sie doczekalam, bylam w ten poniedzialek co byl. Zoabczysz to bedzie wspaniale. Od poniedzialku chodze taka szczescliwa, ze normalnie az promieniuje odemnie 🙂 Wytrzymasz, dasz rade 🙂
Dziewczyny dzis sie dowiedzialam , ze ten nasz dziadek do konca nastepnego miesiaca ma sie wyprowadzic 🙂 jupi !!! 🤪 heheh w koncu bedziemy mogli zaczac urzadzac pokoik i wszystko ulozyc w calym domu po swojemu 🙂 w koncu woooolnosc !!! 🙂
Ciesze sie tak bo nie uwierzylybscie jak ciezko mieszka sie ze straszym czlowiekiem, taka roznica wieku w niczym nas nie rozumial. No to mam nadzieje ze do Grudnia wyrobimy sie z calym urzadzaniem i generalnym sprzataniem domu.
Buziaczki 😘






nanusia - może to źle zabrzmi - ale wspaniale, że dziadek się wyprowadza 🙂 my mieszkamy z mama mojego Tomka 🙂 raczej ani ona ani my sie nie wyprowadzimy (rok temu straciła męża i mój jej nie zostawi samej..) choć przyznam, że i tak mamy dość duże mieszkanko (o tyle dobrze). Zastanawiamy się czy od razu robic osobny pokój dla maluszka, choc na poczatku chyba lepiej by był z nami w pokoju 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joanna - wiesz nie chce błędnie stwierdzić ale wydaje mi się, że chłopak 🙂 Choć kiedyś słyszałam, że nie brak peniska świadczy o tym, że będzie dziewczynka - lekarz musi stwierdzić wargi sromowe 🤪
co do poznania płaci - u mnie lekarka bada mnie normalnie - usg na brzuchu. Ale aby stwierdzić co bedzie 🙂 zbadała mnie "od środka". A jak to u Was było ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mniej więcej miałam maleństwo ułożone tak jak ty Joanna i też chyba chłopak ale dowiem sie więcej na nastepnym usg( za 12 dni) .A monic usg miałam normalnie na brzuszku, wcześniej jak była jeszcze wczesna ciąża to od środka lekarka mnie badała wrrr jak ja tego nie lubie :/ hihihi . Nanusia Gratuluje że plany zmierzają w dobrym kierunku oby tak dalej 🙂
Zazdroszcze wam tego urządzania pokoików ja niestety nie mam wyjścia bo wynajmujemy kawalerke i dziecko będzie miało jak narazie w naszym pokoju kącik dla siebie ale to nie to samo 😞 Mam jednak wielką nadzieje że nasze sprawy finansowe na tyle sie unormują i polepszą że w przyszłym roku bedziemy mogli postarać sie o kredyt na coś niewielkiego ale swojego i z pokoikiem dla maluszka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mONIC Lekarz badał mnie i od środka i od zewnątrz bo miałam też kontrolne badanie, jednak powiem szczerze nie mam pojęcia w którym momencie mówił o płci, byłam zbyt podekscytowana żeby to pamiętać 🙂 POwiedział, ze na razie jest to podejrzenie, że będzie chłopiec, a następne badanie dopiero za 3 tygodnie. Mówił, ze nie będzie badania, ale chodziło mu pewnie o badanie macicy itd a nie badanie USG, przynajmniej taka mam nadzieję, bo nie wytrzymam nie widząc maleństwa 2 miesiące 🙂
Ewcia na pewno ułoży się i maleństwo będzie miało wkrótce swój pokoik ! Trzeba byc dobrej myśli. Tymczasem kącik na pewno ładnie urządzisz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Dziewczynki sorki, ze mnie nie bylo wczesniej, ale rano za puzno sie zwloklam z luzka :P
Joanna co do twgo zdjecia z usg to mysle, ze to chlopiec 🙂 widac ewidentnie ze wystaje "cos" poza krocze. 😉Ja niestety nie mam zdjecia z rozpoznania plci bo dostalam niestety tylko jedno samej glowki. tutaj tak lekarze nie rozdaja zdjec, a szkoda 😞 No ale u mnie jak sprawdzali to ewidentnie byly takie 3 kreseczki cos takiego | | | heheh i byly one tak jakby wewnatrz a nie na zewnatrz to byly wargi sromowe 🙂 heheh dlatego mysle ze u ciebie chlopiec. Jak chcesz sobie sprawdzic rozne filmiki z usg o rozpoznawaniu plci to musisz wejsc na youtube i wpisac haslo "usg chlopiec czy dziewczynka" lub wiecej bedziesz miala filmikow w jezyku anglieskim czyli "ultrasound boy or girl" poszukaj sobie ja dla pewnosci kilka obejzalam 🙂
Ewcia co do pokoiku to tez sie bardzo ciesze, bo do ostatniej chwili wiedzialam, ze bedziemy musieli zrobic koncik dla dziecka w naszej sypialni takze mila niespodzianka dla nas ktorej sie nie spodziewalam. Ale zobaczysz wszystko w swoim czasie, my jakbysmy u dziadka w mieszkaniu nie mieszkali to pewnie nawet nie stac bylo by nas na kawalerke ehhhh takie zycie. Monic- to prawda ze i tak na poczatku dzidzie beda przy nas w nocy i wogle, ale mysle sobie ze warto miec juz przygotowany pokoik jezeli macie taka mozliwosc, puzniej nie bedzie tyle czasu bo zawsze bedzie cos innego do zalatwienia, ale to tylko moje zdanie. 😉 No i oczywiscie nie dziwie sie twojemu mezowi, tez pewnie nie zostawila bym sowjej mamy samej, a chociaz ta twoja tesciowa to fajna? Da sie zyc ? heheh No i co do tabelki to juz podaje dane 🙂
Termin:14 luty 2011 (walentynki :P hehhe
nick: nanusia69
Plec: dziewczynka
Imie: Angelica
Waga i tydzien : dobrze nie pamietam ale cos 240 g i 19 tydzien
Powodzenia w ronieniu tabelki 🙂
aha i co do wyprowadzki dziadka Momnic to baaaardzo sie ciesze 🤪 hehe ponoc do konca tego miesiace nawet ma zniknac 😁 😁
buziaki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wolałabym dziewczynkę ☺️ Mój mąż za to mówi, że wszystko jedno cobędzie, aby chłopak zdrowo rósł 😉 Jak to chłopaczysko to też będę szczęśliwa (ale narazie oglądam ubranka "różówe" 😉 ) oby tylko szczęśliwie do końca ciąży dotrwać (jestem w ciąży zagrożonej, szpital mam już za soboą) i zdrowa dzidzia się urodziła 😁 A jak będzie dziewuszka, to szczęście będzie podwójne 🙂 Chociaż ostatnio i ku chłopakowi sie bardziej zaczynam skłaniać 😘 Takie ciążowe zdecydowanie... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Nanusia za rady i opinie 🙂 POoglądam na pewno i porównam ze swoim zdjęciem, bo cały czas mam nadzieję na dziewuszkę :p
Diuna ja Od początku sie nastawiałam, ze będzie córa a mąż, że chłopak i tak się sprzeczaliśmy na żarty. Niemniej jednak będę szczęsliwa jeśli będzie zdrowe! Bo to jest najważniejsze. Życzę dużo zdrówko, przede wszystkim dla Ciebie Diuna, dbaj o siebie i na pewno wszytsko będzie w porządku, w końcu jesteś pod opieką lekarzy! Pozdrawiam i miłego dnia życzę, bo mój to będzie miły ale wieczór bo mąż w końcu wraca, nie widzieliśmy go od poniedziałku a to był ciężki tydzień dla niego!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nanusia69 napisał(a):
hej Dziewczynki sorki, ze mnie nie bylo wczesniej, ale rano za puzno sie zwloklam z luzka :P
Joanna co do twgo zdjecia z usg to mysle, ze to chlopiec 🙂 widac ewidentnie ze wystaje "cos" poza krocze. 😉Ja niestety nie mam zdjecia z rozpoznania plci bo dostalam niestety tylko jedno samej glowki. tutaj tak lekarze nie rozdaja zdjec, a szkoda 😞 No ale u mnie jak sprawdzali to ewidentnie byly takie 3 kreseczki cos takiego | | | heheh i byly one tak jakby wewnatrz a nie na zewnatrz to byly wargi sromowe 🙂 heheh dlatego mysle ze u ciebie chlopiec. Jak chcesz sobie sprawdzic rozne filmiki z usg o rozpoznawaniu plci to musisz wejsc na youtube i wpisac haslo "usg chlopiec czy dziewczynka" lub wiecej bedziesz miala filmikow w jezyku anglieskim czyli "ultrasound boy or girl" poszukaj sobie ja dla pewnosci kilka obejzalam 🙂
Ewcia co do pokoiku to tez sie bardzo ciesze, bo do ostatniej chwili wiedzialam, ze bedziemy musieli zrobic koncik dla dziecka w naszej sypialni takze mila niespodzianka dla nas ktorej sie nie spodziewalam. Ale zobaczysz wszystko w swoim czasie, my jakbysmy u dziadka w mieszkaniu nie mieszkali to pewnie nawet nie stac bylo by nas na kawalerke ehhhh takie zycie. Monic- to prawda ze i tak na poczatku dzidzie beda przy nas w nocy i wogle, ale mysle sobie ze warto miec juz przygotowany pokoik jezeli macie taka mozliwosc, puzniej nie bedzie tyle czasu bo zawsze bedzie cos innego do zalatwienia, ale to tylko moje zdanie. 😉 No i oczywiscie nie dziwie sie twojemu mezowi, tez pewnie nie zostawila bym sowjej mamy samej, a chociaz ta twoja tesciowa to fajna? Da sie zyc ? heheh No i co do tabelki to juz podaje dane 🙂
Termin:14 luty 2011 (walentynki :P hehhe
nick: nanusia69
Plec: dziewczynka
Imie: Angelica
Waga i tydzien : dobrze nie pamietam ale cos 240 g i 19 tydzien
Powodzenia w ronieniu tabelki 🙂
aha i co do wyprowadzki dziadka Momnic to baaaardzo sie ciesze 🤪 hehe ponoc do konca tego miesiace nawet ma zniknac 😁 😁
buziaki :*


jakos życ sie da - choc nei zawsze...ona jest specyficzna 🙂
no i nie jest to moja teściowa 😁 Jestem ze swoim partnerem ponad 7 lat 🤪 a poznałam go i zakochałam sie jakieś 11 lat temu 🤪 myślałam, że to tylko taka szczeniacka miłość (wtedy niestety bez wzajemności - ja miałam 12 lat a on już 17 🙂) ale jakos w końcu sie udało 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nanusia69 napisał(a):
hej Dziewczynki sorki, ze mnie nie bylo wczesniej, ale rano za puzno sie zwloklam z luzka :P
Joanna co do twgo zdjecia z usg to mysle, ze to chlopiec 🙂 widac ewidentnie ze wystaje "cos" poza krocze. 😉Ja niestety nie mam zdjecia z rozpoznania plci bo dostalam niestety tylko jedno samej glowki. tutaj tak lekarze nie rozdaja zdjec, a szkoda 😞 No ale u mnie jak sprawdzali to ewidentnie byly takie 3 kreseczki cos takiego | | | heheh i byly one tak jakby wewnatrz a nie na zewnatrz to byly wargi sromowe 🙂 heheh dlatego mysle ze u ciebie chlopiec. Jak chcesz sobie sprawdzic rozne filmiki z usg o rozpoznawaniu plci to musisz wejsc na youtube i wpisac haslo "usg chlopiec czy dziewczynka" lub wiecej bedziesz miala filmikow w jezyku anglieskim czyli "ultrasound boy or girl" poszukaj sobie ja dla pewnosci kilka obejzalam 🙂
Ewcia co do pokoiku to tez sie bardzo ciesze, bo do ostatniej chwili wiedzialam, ze bedziemy musieli zrobic koncik dla dziecka w naszej sypialni takze mila niespodzianka dla nas ktorej sie nie spodziewalam. Ale zobaczysz wszystko w swoim czasie, my jakbysmy u dziadka w mieszkaniu nie mieszkali to pewnie nawet nie stac bylo by nas na kawalerke ehhhh takie zycie. Monic- to prawda ze i tak na poczatku dzidzie beda przy nas w nocy i wogle, ale mysle sobie ze warto miec juz przygotowany pokoik jezeli macie taka mozliwosc, puzniej nie bedzie tyle czasu bo zawsze bedzie cos innego do zalatwienia, ale to tylko moje zdanie. 😉 No i oczywiscie nie dziwie sie twojemu mezowi, tez pewnie nie zostawila bym sowjej mamy samej, a chociaz ta twoja tesciowa to fajna? Da sie zyc ? heheh No i co do tabelki to juz podaje dane 🙂
Termin:14 luty 2011 (walentynki :P hehhe
nick: nanusia69
Plec: dziewczynka
Imie: Angelica
Waga i tydzien : dobrze nie pamietam ale cos 240 g i 19 tydzien
Powodzenia w ronieniu tabelki 🙂
aha i co do wyprowadzki dziadka Momnic to baaaardzo sie ciesze 🤪 hehe ponoc do konca tego miesiace nawet ma zniknac 😁 😁
buziaki :*


jakos życ sie da - choc nei zawsze...ona jest specyficzna 🙂
no i nie jest to moja teściowa 😁 Jestem ze swoim partnerem ponad 7 lat 🤪 a poznałam go i zakochałam sie jakieś 11 lat temu 🤪 myślałam, że to tylko taka szczeniacka miłość (wtedy niestety bez wzajemności - ja miałam 12 lat a on już 17 🙂) ale jakos w końcu sie udało 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diuna- a jakie masz przeczucie?? Pwiem Ci, ze ja sie na samamym poczatku nastawialam na chlopca, lecz puzniej w pewnym momencie jakby wiedziala, ze bedzie dziewczynka 🙂. W glebi chcialam, zeby to byla dziewczynka, ale wszystkim mowilam, ze bez roznicy byle by bylo zdrowe i wszystko dobrze sie skonczylo. 🙂 No i moje przeczucie mnie nie mylio 😁 takze kieruj sie tym mysle , ze to dziala w jakis sposob napewno 😉
Wczoraj zauwazylam, ze jak jem cos cieplego np zupe to mala zaczyna sie wiercic, nie wiem czy nie lubi tego czy moze na odwrot (nigdy nie odganiesz) i wslasnie wczoraj dostalam kilka porzadnych kopniaczkow takich ze byly widoczne przez skore. 🙂 Chcialam bardzo pokazac mezowi, ale akurat bylam sama w domku 🤔
Wczoraj rowniez bylam na zakupach dla siebie zaszlam do sklepu dla ciezarnych kupilam sobie pizame bo juz nie mialam w czym spac wszystkie spodenki zaciasne 😜 hehhe no i przy okazji kupilam pierwsza rzecz malutkiej rozowe skarpeteczki 😁 wspaniale 🙂 Dzis moze tez uda mi sie sposobem gdzies meza wyciagnac na jakies zakupy 😜 nie mam samochodu wiec musze polegac ciagle na nim... Ale zobaczymy czy sie uda 😉
okej kochane mam nadzieje ze u was wszystko okej i czujecie sie dobrze 🙂
buziaczki i relaksujcie sie 😘 Jeszcze tylko polowa drogi przed nami i szanse na relax nikle 😜 hehhe 😉




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monic- co do grzybkow to i ja bym sobie chetnie polazila po lesie 🙂 jak bylam w Polsce to zawsze z tata jezdzilam 😁 wspaniala sprawa. uwazaj tylko na muchomory 😉 hehhe
Gratuluje, ze zwiazek przetrwal 🙂 Czy zamierzacie sie pobrac?? Ja ze swoimi tez 9 lat czekalismy zanim sie pobralismy 😜 ale to dobrze bo bardzo dobrze siebie zdazylismy poznac 🙃
I ciasto hmmm ale mi smaka narobilas 😆 musze cos wymyslic, ale taki len mnie dopadl jedyne na co mam ochote to pojechac gdzies na zakupy 😜 hehehe Wieczorem chce wyciagnac meza gdzies na obiad do restauracji zeby uczcic polmetek ciazy no i ze to dziewczynka rowniez z tego wzgledu ze nie mam ochoty dzis stac przy garach bo ogolnie duzo sama gotuje 🤔 i czasami czlowiek juz chce zeby mu tak przyniesiono i podano 😉
i co do tego ciasta to chyba wezme jakies na wynos 😜




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mmmm monic grzyby 🙂 ja dostałam duuuzo grzybków od taty, byli z mamą w rodzinnych stronach i zbierał cały tydzień 🙂 ostatnio zjadłam pierożki robione przez babcie a wczoraj zrobiłam sobie naleśniki z grzybami mniam pychotka 🙂

Dziewczyny moje kochane trzymajcie mocno kciuki bo w poniedziałek albo we wtorek dowiem sie czy czasem nie będziemy sie przeprowadzać 🙂 znaleźliśmy tanie mieszkanko z pokoikiem dla maluszka 🙂 i prawdopodobnie dostaniemy kredyt 🙂 ale sie ucieszyłam tylko oby wszystko dobrze sie poukładało 🙂 już nie moge sie doczekać poniedziałku ale jakoś musze wytrzymać 🙂 Najgorsza będzie przeprowadzka co prawda duzo roboty ale rodzina pomoże więc damy rade 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...