Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
jeśli chodzi o znajomych to u mnie właśnie ta co ma 5 miesięcznego synka prawie zawsze znajdzie dla mnie czas a "psiapsióła" niema wogóle . czasem jak zadzwonie do niej i zapytam o najmniejszą rzecz to mnie zbywa. właśnie to tak wygląda jabym jej przeszkadzała

co do bólu brzucha trudno mi go opisać, ale jest to ból całego brzucha..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
monic87 napisał(a):
kochane powiedzcie co sadzicie o tej poscieli bo mysle aby ja kupic?
http://www.bondodo.eu/index.php/pl/kolekcja/bear-a-kite kolor niebieski
troche to dziwne ale nie potrafie patrzec na posciel typu - w kaczuszki, pieski itd.. najlepiej jakby byla niebieska w kartke lub jednolita. Ale o dziwo ta mi sie nawet spodobala


Posciel ladna..Tez nie przepadam za tymi zwierzatkami 🙂 Ja kupie cala biala albo bezowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dużo się rozpisałyście.
Co do pościeli - piękna. Ja mam podobną, teżbez zbędnych dodatkowych wzorów, żeby maluszka nie straszyć - podobno dzieci głupieją i się boją jak jest coś pstrokatego dookoła. I pamiętajcie, żeby kupić taką z ochraniaczem na szczebelki, bo maluszek będzie się czuł jak w brzuszku.

Co do znajomych, to mam 3 przyjaciółki jeszcze z liceum. Teraz dzwoni tylko jedna, ta, która ma 2 dzieciacczków. Dzwoni, doradza co kupić, pyta jak się czuję. Reszta jak się odezwe na gg lub facebooku to odpiszą, ale same raczej nie odezwą się jak się czuję itp.

Co do wizyt u lekarza - ja już mam co 2 tygodnie. Niestety chodzę z NFZu więc nie robi mi usg. Na szczęście chodzę na badania prenatalne i tam mogę sobie oglądnąć maluszka. Ale powiem Wam, że następną ciążę (jeśli się kiedyś zdecyduję), to chcę mieć prowadzoną prywatnie. Będzie usg i nie będę się o nic prosić. Teraz jak pytam czy będzie usg to mnie moja lekarka zbywa. Niestety.

A jeśli chodzi o termin porodu, to ja mam chyba najwcześniej. Moja lekarka stwierdziła, że ciążę będę miała donoszoną w 36 tygodniu i że można rodzić już od 13 stycznia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamuśki 🙂
kurczę jeden dzień mnie nie było a tu 10 stron 🤪 powariowały z tym pisaniem ale to dobrze 🙂teraz ja sobie popiszę za wszystkie czasu a co???
nie było mnie bo w niedzielę po 22 wylądowałam w szpitalu ciśnienie wysokie i organizm na leki nie reagował i nie chciało zejść ale już ok 🙂 kategorycznie mam jak najwięcej leżeć 😞tylko że ja jak leże to takiego doła łapie głupoty po głowie mi chodzą i same czarne myśli 😞 po prostu leże i dużo płaczę mąż już nawet nie wie jak mnie pocieszać 😞 ale się ze mną ma 🙂 a trójeczka mu się marzy 🤪 zobaczymy czy zdania nie zmieni 🙂 🙂 🙂
co do badania KTG mój synek tak samo się zachowuje ucieka z pod sprzętu i strasznie kopie aż płakać się chce bo boli 😁 no dobra tyle o mnie teraz trochę popiszę o tematach jakie poruszyłyście 🙂
Ewcia co do ciśnienia to możesz spać spokojnie nie jest za wysokie norma to 140na 90 a już na pewno w ciąży nie może przekraczać i się utrzymywać za długo 150na 100 więc jak sobie mierzysz i jest wysokie ale za jakieś 10 min schodzi to spokojnie nie ma paniki aha i wiadomo ciśnienie mierz dopiero jak usiądziesz i po 5 min nie od razu bo zawsze będzie wyższe 🙂
co do ubranek to tylko wyprawkę kupowałam tak to dostałam od pciapciółki
co do pępka to spirytus nie wiem ja pamiętam że gencjanę taki fioletowy płyn ale tutaj w Danii nie smaruje się niczym 🙂
nanusia co do sterylizatora to uważam że Joanna ma rację dziecko sterylnie chowane więcej choruję też tak uważam no i właśnie garnek i zagotować 🙂 🙂 🙂chociaż wiem że dużo ludzi po prostu wrzątkiem przelewa i to tylko do 3 miesiąca życia dziecka tzn. mówię o mamusiach które nie mogły karmić od początku piersią a póżniej hulaj dusza 🙂
co do podgrzewacza zawsze używałam mikrofalówki 30 sek i woda podgrzana a na noc znajomi wodę w termosie trzymali 🙂
co do przewijaka to dobre ale ja osobiście też na łóżku przewijam przecież to tylko pielucha chusteczka czasami krem i po sprawie 🙂
monic a ty co??? pierwsza chcesz synka tulić nie ma tak 🙂 🙂 🙂 no ciekawe która pierwsza się rozpakuję 🤪
lasoganegra powiem że nie znam nikogo gdzie facet mdleje przy porodzie to chyba tylko w filmach tak jest 🙂 wiem że siedzi obok twojej głowy nawet jak nie chce to nie widzi Twoich wdzięków no chyba że chce kolega też mówił że wcale nie ma tyle krwi
co do przyjaciół to niestety tak jest prawdziwych tylko w biedzie no i jak już zauważyłyście to zostają ci co już mają dzieci bo Nas rozumieją 🙂 wspólny język 🙂 🙂 🙂
wanienka super a i Evek w Polsce dostaniesz coś w tym stylu popatrz sobie np. na allegro
co do wizyt to ja od 17 grudnia co 3 póżniej co 2 tyg.
ale się napisałam sorki 🤪miłego dzionka póżniej do Was zajrzę teraz piesio na spacer i do wyra 🙂 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka, Malwinka pogoda straszna, mróz, mróz i jeszcze raz mróz :/ ledwo co mi auto odpaliło jak musiałam pojechać do szkoły rodzenia :/ ale tak już jest z dieselami 😞 jak będzie więcej na minusie to autobusem będę musiała się tłuc i przepychać między starymi babami, które nie raz już mnie pchnęły :/ nienawidzę ich:/
Agula ja także uważam, że dziwi mnie ten lekarz Twój:/ zalezy jeszcze jakie masz bóle, bo jeśli to są bóle rozciągającej sie macicy to może faktycznie akurat w Twoim przypadku tak często Cię boli, ja mam co kilka dni takie bóle w jednym miejscu zazwyczaj, jakbym miała zakwasy albo jakby mi się mięsień naciągnął. Coś w tym stylu. Pomaga wtedy leżenie, bo boli przy poruszaniu się. Najważniejsze, że Twój maluszek się rusza!
Monic pościel bardzo ładna, nie jest za bardzo strojna i nie ma niepotrzebnych dodatków i przyciąga uwagę, mi się podoba bo ja lubię klasykę 🙂 Właśnie w takim stylu mam przewijak, pokoik duży więc się sprawdzi.
Co do mdlenia facetów to jak mówi Alwo tylko w filmach, bo adrenalina jest tak wysoko, że nie ma szans zemdleć!
A no i moja siostra też stosowała na noc termos z gorącą wodą na mleko modyfikowane 🙂 także warto to stosować, szybko i wygodnie 🙂

Aaaa spakowana do szpitala jestem w połowie 🙂 dostałam listę od położnej i wiecie co się też znalazło na liście? Czekolada:p hehe tego nie wiedziałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, jeślli chodzi o pakowanie, to sama jeszcze nic nie zrobiłam, ale chce niedługo jechać do szpitala i dowiedzieć się wszystkiego. Wydaje mi się, ze to najlepszy sposób. Albo odwiedźcie szpital gdzie chcecie rodzić albo - jeśli to możliwe - wejdźcie na stronę szpitala, możliwe, ze tam będzie dokładnie zaznaczone co trzeba zabrać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Lutóweczki
Jestem Kwetniówka 2010, chociaż Hania urodziła się w marcu.
Przepraszam że tu ze spamem ale może byłybyście zainteresowane?
http://warszawa.gumtree.pl/c-ViewAd?AdId=245804286&MessageId=MSG.VIEW_AD.AD_ACTIVATEDMXAdIdMZ245804286MXGuidMZ12ca2ee4-6ec0-a20b-2770-1837ffffc60f&mpcat=Stuff+for+Sale&mpname=LocClass-PreAuthAd&mpname=LocClass-FreeAd&mpuid=39857798%3B245804286%3B39857798%3B3200008%3B4%3B%3B%3B%3B%3B1291223714144&secev=AQAAASySWpoAAM0AAAABACAxMmNhMmVlNDk2MC5hMjBiMjZmLmU5MS5mZmZmOGE0YwAAAAEAAAAADqas%2FgEAAAAjAAAAAA0c7wCtkdh9y%2Bx4cCkK0iyNzMNMfLz3eg**&wmid=245804286

Życzę zdrówka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny ja tez juz liste zrobilam co kupic dla maego i co do szpitala. Acha a powiedzcie mi termin porodu zmienia sie pod wzgledem usg tak? bo ostatnio jak bylam to znaczy bylam w 24 tyg to wyszlo ze maly dogonil waga moja kolezanke co tez jest w ciazy niby poltorej tyg do przodu. Wyszlo ze jest tak samo duzy jak jej malenstwo. To ma wplyw czy raczej rozwoj narzadow itp? pytam bo wlasnie mi kuzybka mowila ze niby wdg usg wychodzi. prosze o pomoc bo dumam i mozg mi zaraz siadzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Od kilku dni sledze pogode wPolsce ,wypatrujac zimy w Chicago ( pelna nadzieji iz nie nadejdzie tak szybko i obficie) i tu maszz, budze sie rano- za oknem pruszy snieg . W gruncie rzeczy nie jest tak zle - jeszcze . Wiem ze niektore regiony naszego kraju sa nie zle zasypane . Jedynym milym uczuciem jaki mi owarzyszy podczas zimy to fakt iz , siedze sobie w cieplym mieszkanku i popijam herbatke 🙂 ii jak nie chce wcale nie musze wychodzic na zewnatrz . Oczywiscie ten blogostan , nie towarzyszyl mi tamtej zimy. W tym momencie nie musze wstawac do pracy o 6 rano i przedzierac sie przez nieodsniezone ulice 🙂 Nanus - ty doskonale pamitasz te ciezkie zimy :O
Monic - bardzo ladna posciel , rowniez preferuje prostote .
A skoro piszecie o swoich nowych zdobyczach dla maluszkow , pochwale sie ze dzisiaj kupilam kolyske dla syneczka 🙂Widze ze wiekszosc z was juz spakowana przynajmniej w polowie do szpitala hm.... pora i na mnie 🙂 Wiecie co ogladalam ostanio na you tube jak wyglada cesarskie ciecie yyy i przyznam ze chyba zle zrobilam .... troszke mnie to przerazilo . Tomek twierdzi zielnie ze bedzie przy mnie , bez zadnych omdlen ha ha ha zobaczymy 🙂 Ale wiecie na ogol faceci nie mdleja , tak przynajmniej wnioskuje z otoczena . Owszem sa i wyjatki 🙂
Co do przewijaka - wydaje mi sie ze to zlezy od nas samych . W pracy stosowalam przez dluuugi czas ( przewijak) bardzo wygodna rzecz nie mniej jednak do czasu gdy dzieciak rosnie przewijak jest co raz mniejszy 🙂 i wtedy ja przeszlam na lozko 🙂
Nic zmykam robic pierogi 🙂 nie lada wyzwanie hehe 🙂 Buziaczki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alwo - lepiej polezec i troche sie pomeczyc a potem miec pewnosc ze jest wszytsko ok. Choc zycze ci aby bez tego lezenia bylo okey.

co do porodow rodzinnych - moj sam mi to zaproponowal - nie ma innej opcji 😜 zobaczymy tylko jak to bedzie - bo slyszalam ze w moim szpitaku taka przyjemnosc kosztuje 120 zl - choc oczywiscie nie mowia tego wprost - daja ci rachunek za odziez ochronna wlasnie na ta kwote 🤢 cwaniaki 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmm pierogi ja wczoraj robilam juz na wigilie z kapucha i grzybami zamrozilam a dzisiaj robilam ruskie tak bo ciasta mi zostalo i farsz tylko byl do zrobienia. 🙂 pochwal sie evek z czym te smakowitosci?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monic87 napisał(a):
alwo - lepiej polezec i troche sie pomeczyc a potem miec pewnosc ze jest wszytsko ok. Choc zycze ci aby bez tego lezenia bylo okey.

co do porodow rodzinnych - moj sam mi to zaproponowal - nie ma innej opcji 😜 zobaczymy tylko jak to bedzie - bo slyszalam ze w moim szpitaku taka przyjemnosc kosztuje 120 zl - choc oczywiscie nie mowia tego wprost - daja ci rachunek za odziez ochronna wlasnie na ta kwote 🤢 cwaniaki 😞


nie mają prawa wystawić Ci rachunku, więc nie widze przeciwwskazań do niezapłacenia go 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Evek napisał(a):
Ruskie 🙂 moje ulubione . Strasznie pracochlonne , ale jakie dobre 🙂 Pamietam moje pierwsze pierogi haha twarde jak kamien 🙂 no coz praktyka ......


hehe moje pierwsze twarde jak kamień, a drugie tak miękkie, ze po zagotowaniu rozpadały się przy nakładaniu :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co tak siedzę i myślę nad imieniem dla naszej kruszynki i bardzo podoba mi się imię Blanka, jest naprawdę cudowne, ale niestety nie pasuje do nazwiska Kałek 😞 trochę język się łamie przy wymawianiu, co wy na to?????? Kurcze tak bardzo chciałam by była Blanka, ale teraz sama nie wiem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Evek napisał(a):
Ruskie 🙂 moje ulubione . Strasznie pracochlonne , ale jakie dobre 🙂 Pamietam moje pierwsze pierogi haha twarde jak kamien 🙂 no coz praktyka ......

hahaha to ja chyba lepsza jestem moje pierwsze pierogi z kapustą i grzybami dodam tylko że farsz surowy dałam ☺️ nie nadawały się do zjedzenia poszły do kosza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna1984 napisał(a):
monic87 napisał(a):
alwo - lepiej polezec i troche sie pomeczyc a potem miec pewnosc ze jest wszytsko ok. Choc zycze ci aby bez tego lezenia bylo okey.

co do porodow rodzinnych - moj sam mi to zaproponowal - nie ma innej opcji 😜 zobaczymy tylko jak to bedzie - bo slyszalam ze w moim szpitaku taka przyjemnosc kosztuje 120 zl - choc oczywiscie nie mowia tego wprost - daja ci rachunek za odziez ochronna wlasnie na ta kwote 🤢 cwaniaki 😞


nie mają prawa wystawić Ci rachunku, więc nie widze przeciwwskazań do niezapłacenia go 🙂

dokładnie też tak uważam ciuchy ochronne to jakaś kpina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna1984 napisał(a):
Wiecie co tak siedzę i myślę nad imieniem dla naszej kruszynki i bardzo podoba mi się imię Blanka, jest naprawdę cudowne, ale niestety nie pasuje do nazwiska Kałek 😞 trochę język się łamie przy wymawianiu, co wy na to?????? Kurcze tak bardzo chciałam by była Blanka, ale teraz sama nie wiem....

imię prześliczne już długo mi się podobało i chyba nie będę obiektywna ale ja naprawdę nie widzę żeby aż tak bardzo nie pasowało Blanka Kałek 🙂
a i jeszcze jedno śliczny masz brzuszek taka stercząca piłka ja mam bardziej rozlany 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ach te pierogasy 🙂 Ok u mnie farsz gotowy teraz lepienie :/ I tyle sie czlowiek narobi 🙂 A zaraz przyjdzie glodomor wycieczony praca i zje z 30 ?? moze wiecej . Nie wiem gdzie to sie miesci !! Wiecie co jest najgorsze ?? To ze je i nie tyje :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...