Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Joanna1984 napisał(a):
Kochana od tego jesteśmy żeby się dzielić naszymi przeżyciami, dolegliwościami, problemami itp 🙂 cieszę, się że mogłam pomóc.
Zapomniałam napisać, że odebrałam wyniki testu obciążenia glukozą. MAm 112 po 2 godz po 75 ml. przed było 82. Wy jesteście bardziej obeznane w tym temacie, więc powiedzcie proszę czy mam się martwić?

co do cukru to nie ma się czym martwić jedni mówią 140 inni 130 ale i tak się mieścisz więc ok 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja no to zabawę na całego mieliście biedny piesio normalnie do animalsa zadzwonię 😁
mnie to jakoś dzisiaj zgaga męczy nie mam pojęcia po czym tym bardziej że nie sprawiała mi raczej kłopotu a tu ooo mały szaleje od wczorajszej nocy tak ok23 ale to dobrze bo zaczęłam się już martwić ponieważ ostatnie 2 i pół dnia jakiś spokojny był nawet jak mu dokuczałam to się ruszył tylko i koniec bez kopniaków, wielkiego wiercenia, rozpychania wiecie jak porządnie kopnie to od razy lepiej mi na sercu 😁
miłej spokojnej nocki DOBRANOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Ech te ruchy..... widze ze nie ja tylko czekam na nie z zacisnietymi zebami , a jak maly ma leniwy dzien ojjj o niczym innym nie mysle tylko o tym kiedy sie w koncu ruszy . Nie wiem ale od paru dni , zadko kiedy sa tzw kopniaczki, wrecz czuje jak sie caly w brzuszku wierci . Dzisiaj mialam wrazenie jakby robil fikolki hehe 🙂 A czy wam tez czasami tak jak by drga-wibruje w brzuszku ??
Maja - bardzo ladne zdjecie 🙂
Ja z Tomkiem wybieramy sie na sesje . Robimy sobie taki prezent na Mikolajki 🙂 juz sie nie oge doczekac 🙂
Milej niedzieli brzuchatki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja_P napisał(a):
Te leki to na podtrzymanie ciazy i na skurcze. Lekarz mnie uprzedzal, ze tak bedzie, wiec sie tym nie martwie..Musze sie po prostu przyzwyczaic 🙂


No to możesz być spokojna! Wszystko pod kontrolą

To dobrze, że z tym cukrem wyszło w normie bo już się martwiłam, że słodycze pójdą na bok 🙂 i tak muszę trochę przystepować, bo zauwazyłam celulitis nawet na pleckach :/ już 11 kg do przodu!
Evek też tak czuje jakby mała tańczyła w brzuszku 🙂 wczoraj to cały dzień szalała, ale chociaż dała pospać w nocy, tak się zmęczyła 🙂Czasem też czuje bulgotanie przez ok minutę, wydaje mi się,że wtedy robi kupkę 🙂 hehe takie dziwne uczucie jakby ktoś bańki puszczał w brzuszku, jaccuzi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej brzuszki.
Jak weekend 🙂 widze ze titaj dyskusja na calego. Mnie lekarz tez kazal lezec i niestety nie da rady. Wczoraj musialam jechac na caly dzien do szkoly bo egzaminy mialam. Wiec to nic mi nie dalo a wieczorkiem mielismy gosci i tez nie bylo lezenia. Za to dzisaij bede lezec az sie nie przyssam do materaca 🙂 . Co do cukru mi wyszlo 68 wiec stwierdzil ze bardzo dobry. A balam sie ze bedzie zle. Co do tych kilogramow to nie ma sie czym martwic. 🙂 Teraz juz przywyklam mimo ze przytylam tylko 7.5 kg to moje rozstepy na posladkach i piersiach sa ogromne i krem nie radzi sobie z nimi. A na brzuchu nawet jednego nie ma. Z jednej strony to dobrze 🙂 Wczoraj moja mama mi mowila ze ze mna w ciazy przytyla tylko 5 kg. a z bratem 13. I troszke mnie uspokoila. Bo wczoraj kazdy do mnie ze za maly ten brzuch i strasza ze jest cos nie tak i po co sie stresowac.Milego dnia dziewczynki i odpoczywac ladnie. Nie przemeczac sie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 Oj ja jakaś dziś dziwna jestem. Wczoraj mąż miał urodzinki i niestety musiałam znieść obecność jego mamy więc dziś chyba te emocje ze mnie wychodzą hehehe 😉 i połozyłam sie później niż zwykle spać więc dziś taka jakaś nie swoja jestem...
Co do ruchów mam tak samo jak wy, jak tylko jakiś czas nie czuje szkraba to już pukam i łaskocze sie w brzuchol żeby tylko sie poruszył hehe ale nie zawsze chce 😉 i też Evek tak jak tobie sie dzieje mam takie jakieś wibracje chwilowe hihihi a zazwyczaj teraz to czuje jak sie rusza wygina wypycha a kopniaki to sporadycznie ale to już z braku miejsca.
Wczoraj jeszcze zanim połozyłam sie strasznie na dole zabolał mnie brzuch aż mi gorąco sie zrobiło ale do tej pory nic podobnego nie miałam więc chyba wszystko jest ok tym bardziej że mały buszuje mi po brzuszku .... nic narazie uciekam obiadkiem sie zająć zajrze jeszcze potem buziaki papapa :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂
Malamyszka bede 3mac kciuki!! Mam nadzieje, ze zostaniesz w domku!! 🙂 Mysl pozytywnie, a bedzie dobrze 🙂
Dziewczyny musze sie pochwalic zamowilismy juz lurzeczko i materac tez juz jest 🙂 weeee Jupi juz sie nie doczekam kiedy przywioza 😁 Bede mogla w koncu do konca wszystko urzadzic 🙂
Ewcia- ja ostatnio tez mam zmienne humory, czesto jest mi smutno i nie wiem dlaczego , wynajduje jakies niestworzone powody do smutku.. hmmm czyzby to znowu hormony...
Aha i jeszcze jedna nowosc mam czerwone wolsy 🤪 hehehe cos mi wczoraj odbilo i zwariowalam 😜 hehehe Jeszcze nigdy tak nie mialam, ale powiem wam ze nawet dobrze sie czuje, a co tam raz sie zyje
3majcie sie buziaki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to ile Monic twój Tomasz latek skończył?? Mój Dawid okrągłe 30 :P:P:P

Małamyszka będe mocno trzymać kciuki na pewno bedzie dobrze i bedziesz w domku tego ci życze bo ja też strasznie nie lubie szpitali więc po co tam sie kisić jak w domku lepiej i przyjemniej 🙂

Nanusia pochwal sie fotkom jak ci w takich włoskach 🙂 zaszalała dziewczyna no :P:P:P

buziaki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂
Malamyszka - rowniez trzymam mocno kciuki 🙂
Nanus gdzie fotki ?? mialas na FB umiejscowic a tu nic !! Nie bede czekac az Cie zbacze ... strasznie jestem ciekawa jak Twoj kolorek 🙂 Mozesz mi wyslac fotoska mms-em 🙂
Humorki rowniez miewam i to czesto , nie sa to kaprysy ( Tomek moze odetchnac z ulga) , bardziej zmiany nostroju . Placze z byle powodu i bardzo latwo jest mnie wyprowadzic z rownowagi .
Po ciazy slyszalam ze hormony rowniez buzuja i to z podwojona sila ......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak to sie mowi jak sie kocha to sie wytrzyma wszystko 🙂 Czyli samo za siebie to mowi hihih 😁
Ewcia i Ewek fotkami sie pochwale tylko nie wiem jak tu wstawic na forum najwyzej zmienie swoje zdjecie glowne na chwile zebyscie mogly zobaczyc, albo wstawie na bloga. Dam wam znac gdzie bedziecie mogly zobaczyc 🙂 buziaczki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka dziewczynki! Ewcia daj znać jak wyjdziesz od Gina! Dołączam się do kciuków!
Nanusia świetny kolorek 🙂 też kiedyś zaszalałam z czerwonym i byłam zadowolona 🙂 ładnie Ci 🙂
Hormony buzują, to prawda, mój Artur rzadko jest w domu a i tak dostaje swoje:p wczoraj powiedział, że zrzędzę:p hehe jeszcze troszkę musi się nasłuchać!
Dzisiaj pierwsze spotkanie z położną w szkole rodzenia w szpitalu, ciekawe czy będzie ciekawie i czy poznam jakieś fajne dziewczyny 🙂 Przydałaby się nowa koleżanka, która przeżywa to co ja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nanusia69 napisał(a):
hejka 🙂
Malamyszka bede 3mac kciuki!! Mam nadzieje, ze zostaniesz w domku!! 🙂 Mysl pozytywnie, a bedzie dobrze 🙂
Dziewczyny musze sie pochwalic zamowilismy juz lurzeczko i materac tez juz jest 🙂 weeee Jupi juz sie nie doczekam kiedy przywioza 😁 Bede mogla w koncu do konca wszystko urzadzic 🙂
Ewcia- ja ostatnio tez mam zmienne humory, czesto jest mi smutno i nie wiem dlaczego , wynajduje jakies niestworzone powody do smutku.. hmmm czyzby to znowu hormony...
Aha i jeszcze jedna nowosc mam czerwone wolsy 🤪 hehehe cos mi wczoraj odbilo i zwariowalam 😜 hehehe Jeszcze nigdy tak nie mialam, ale powiem wam ze nawet dobrze sie czuje, a co tam raz sie zyje
3majcie sie buziaki :*

oklask za włoski 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny 🙂 Widze, ze kazda z nas ma swoje humorki 🙂 Ja ostatnio zaczelam plakac, sama nie wiem dlaczego, a po paru minutach smialam sie z tego..Niedluga maz pomysli, ze mam rozdwojenie jazni :P Moj lekarz mowil, ze tabletki, ktore mi przepisal moga wywolywac stany depresyjne, ale poki co jest dobrze 🙂
U mnie snieg pada, rynek jest caly bialy 🙂 Juz niedlugo swieta, powoli czuje ten nastroj swiateczny 🙂
Nanusia jak Cie znalezc na FB? Chce zobaczyc ten czerwony kolor 🙂
Joanna super, ze idziesz do szkoly rodzenia..Daj znac jak bedzie 🙂
Pozdrawiam brzuszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja kciuki oczywiście też trzymam dajcie znać co i jak 🙂
co do humorków to też mi się teraz nasiliły od nowa jakieś nastroje mąż się śmieję że babie nie dogodzisz 🤪 ostatnio znów dużo rzeczy cieszy za chwile mnie smucą może to hormony ale pewnie po woli też się udziela to nieuniknione 😲 i do tego jeszcze dochodzą jakieś głupie sny w ogóle wyrwane nie wiadomo z kąt więc zmęczenie na pewno też ma coś do powiedzenia ze snem i tak już od jakiegoś czasu mam kłopot jak nie toaleta to mały kopie to się ułożyć nie mogę teraz te sny 🤢 ale na szczęście już niedługo 🙂
pozdrawiam brzuszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzucholki, właśnie wróciłam z tej szkoły. Jestem zadowolona, że będę tam chodzić, bardzo dużo się dowiem. Położna już dzisiaj uczyła Nas oddychać przeponą, mówiła m.in. co zrobić jak wody odejdą, uspakajała, że poród nie jest taki zły, że ból jest do zniesienia, żeby za dużo nie czytać tych wszystkich informacji w gazetach, książkach i internecie. Zwłaszcza nie kierować się przy wyborze np. szpitala, położnej, lekarza, czy dylemacie na temat znieczulenia, cesarki itp z opowiastek innych, bo można sie naprawdę zrazić, pomylić i źle nastawić psychicznie itp będzie tez na niektórych lekcjach lekarz, psycholog, pediatra itd, także będzie można się popytać i rozwiać wszelkie wątpliwości.Zwiedzimy także szpital i porodówkę. także oswoję się z widokiem tych łóżek i klimatem 🙂 mogłabym dużo pisać, także warto iść na takie zajęcia, zwłaszcza jeśli odbywają się one w tym szpitalu, gdzie będziecie rodziły!

Tak w ogóle to u mnie też od rana pada, Zielona Góra już nie jest zielona ale biała 🙂 cały czas sypie i z chęcią bym już choinkę ubrała:p hehe chyba nie wytrzymam i światełka jakieś powieszę na okno jak tylko w kalendarzu bedzie już grudzień:p postawie gdzieś stroik, mikołaja jakiegoś i będę już myśleć tylko o świętach 🙂)))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No u mnie tez biuało 🙂 fajnie lubie tak ale poszłam na spacer i ciężko mi dreptać po tym śniegu hehe ale i tak frajde miałam 🙂 Tata dzielnie mnie trzymał żebym sie gdzieś nie poślizgła a sam klapnoł na tyłek hehehe 😉

Kurcze dziewczyny od wczoraj mam krwotoki z nosa, znaczy nie jest to takie typowe krwawienie i silne tylko puści mi sie krew i zaraz już przestaje ale jednak wcześniej tak nie miałam 😞 czytałam że to niby normalne ale że tez od wysokiego ciśnienia na ktore do tej pory nie musiałam narzekać. Mierzyłam i mam 130 na 65 wieksze niż zwykle :/ myslicie że to już za duże?? zawsze miałam góra 100 na 60 hmmm do lekarza wybieram sie w przyszły czwartek i teraz nie wiem ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja 3 dni temu mialam napad duzego cisnienia i mialam 160/73 a do mojego gin mam za 3 tyg. Wiec to tez duze. Ale jak jesli nigdy nie mialas takiego cisnienia to moze byc roznie. Pilnuj zapisuj i pokaz lekarzowi. Bo to moze wplynac i na dziecko i na cieie.Brzuszek mnie boli jakby ktos mi szpilki wbijal od srodka buu. Niewiem co to takiego. Ale moze jak pojde zrobic cieply prysznic to mi przedzie. Troszke sie poloze i moze przejdzie. A jak wy sie czujecie. Ja dzisaij uswiadomilam sobie ze za 10 tyg moj syn urodzi sie. Chyba ze maly wymysli inaczej 🙂 Ale ja nawet wyprawki nie mam. Ciagle odkladalam a teraz uswiadomilam sobie ze to juz tylko tyle czasu zostalo. Musze sie za to wziac 🙂 i cale szczescie lozecko i komode z neta mam zamowic. Juz mam wszystko umowione tylko mam napisac kiedy chce realizowac zamowienie. No i wplacic. Tylko z wozkiem mam problem. Bo brat chce mi dac swoj po swoim synku on jeszcze roku nie ma ale oni na wiosne chca mu kupic inny i oddac ten co maja i jestem nawet za tym by wziac od niego ale moj maz chce kupowac. Ale czy ja wiem z jednej strony chcialabym kupic mu wszystko co nowe i najlepsze. Ale niestety nie stac mnie na to 😞 wiec chwytam sie tego co mi ofiaruja. Nawet ciuszki chca mi oddac co maly nawet nie chodzil. Wiec ulzyli mi tym serio. I tak mysle ze skoro moge zaoszczedzic to wole tak. Na zdrowiu malego nie oszczedzam ale na ciuszkach i innych rzeczach ktore sa wdg mnie tylko na troche to czemu nie. Nawet sama chawtuje poduszke do wozka. ale juz mnie to wyciaganie nitek wkurza. Bez okularow tego nie zrobie a jak za dlugo okulary nosze to glowa mnie boli. Ale sie rozpisalam. Zanudzam. 🙂 Pozdrawiam was brzuszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...