Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
nanusia świetnie że już jesteś z nami i wszystko ok teraz tylko leż i będzie dobrze wiem co przeżywasz i tego nie da się opisać pisałam już o moim twardniejącym brzuchu i na dodatek właśnie w sobotę doszły skurcze dzwoniłam do szpitala i jakby się nasiliły lub pojawiło się plamienie to natychmiast do szpitala ale na szczęście uspokoiło się i ok 24 zasnęłam tylko mąż jeszcze nie spał trzymał rękę na brzuchu i czekał aż nie będzie się stawiać co chwilę i też poszedł spać w niedzielę cały czas leżałam nawet posiłki do wyra mi przynosi tak się wystraszył dzisiaj też dzwoni co jakiś czas i się pyta co robię i czy oby leżę bo siedzieć też mi nie pozwolili kazali jak najmniej uciskać macicę trochę boli jeszcze brzuch ale podejrzewam że to po tych skurczach mięśnie po prostu zakwasy mają czy coś w tym stylu więc pospałam, poczytałam wzięłam laptopa do wyra i sobie właśnie piszę do Was 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
CZesc mamuśki, byłam dzisiaj na tym tescie obciązenia glukozą. Całe szczeście ze doradziłyście cytrynem, panie na wejsciu odrazu spytały czy ją mam 🙂 nie było takie zle do wypicia a musiałam wypic 75 ml, na dnie tylko było takie gęste i słodkie:/ feee ale jakoś wytrzymałam te 2 godziny masakra. jak tylko wyszłam ze szpitala to odrazu zjadlam bułkę i wypiłam pol litra wody. wyniki odbiore w tygodniu. To prawda ze wszedzie podają innne te normy, mi pielegniarka mówila ze powyzej 120 juz uwaza się, ze jest cukrzyca ciążowa:/ jednak wole zeby lekarz powiedzial jak jest!
Nanusia super, ze zobaczysz malutką na usg 🙂 oby tym razem się pokazała 🙂 jeśli ma włloski to powinnaś mieć zgagę, masz? 🙂 bo ja niemialam ani razu zgagi i prawdopodobnie moja Blanka jest łysa 🙂 tak mówią, ale nie wiem na ile jest to prawda! FAjnie, że już jesteś i teraz oby te 80 dni były spokojne, dla Ciebie również Alwo!
Trzymajcie się!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki Joanno musimy i damy radę
co do zgagi to u mnie się sprawdziło w tamtej ciąży miałam straszą i mała kudłaczek straszny teraz nie mam no czasami ale rzadko .... ciekawe czy będzie łysy 🙂 zbytnio w to nie wierzę a jednak może ???
uciekam już miłego popołudnia papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to co do zgagi to u mnie jest tylko kilka dni w tyg bez niej. Caly czas mam przeszly mdlosci przyszla zgaga 🙂 Ja tez mysle o tej glukozie. Niewiem jak z tymi normami jest. Jedni tak inni tak mowia. Hmm. Ja chcialaby,m isc na to 4d ale koszt to 200 zl. I mam dylemat. czy lepiej poczekac az sie urodzi i wtedy je poogladam 🙂 ale moze moze zrobimy sobie z mezem prezent na swieta. A jak dziewczyny wam mijaja dni? tez wam sie tak dluzy jak mi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂
Ja zgagi na szczęście nie mam w ogóle - czy to oznacza ,że moje dziecko urodzi się łyse? 🙂 Moja mama mi powiedziała ,że jak się urodziłam byłam najbardziej owłosionym noworodkiem na oddziale 😉 Ciekawe czy dzidzia pójdzie w mamusie czy będzie małym łysolkiem 🙂
Malwinka jeśli chodzi o dłużenie się dni to wydaje mi się ,że to przez tą pogodę tak jest 😞 Bardzo szybko robi się ciemno, jest mało słońca a to nie nastawia zbyt optymistycznie... Ale byle do wiosny i zanim się obejrzymy będziemy śmigać z naszymi maluszkami na spacerki 🙂 Byłam dzisiaj u lekarza - mój synek jest już ułożony główką w dół. Waży 1148 g 🙂 Ogólnie wszystko w porządku - malutki znowu trzymał rączki przy buzi i nie chciał nam się pokazać - śmiejemy się z moim Tomkiem ,że jak się urodzi to my sobie z nim porozmawiamy ,że tak cały czas się zasłaniał i pokazać nie chciał... 🙂
Monic jeśli możesz wpisz w wolnej chwilce aktualne dane do tabelki:
28 tc - 1148 g
data 22.11.2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewcia super brzuszek 🙂 Oklask za zdjecie 🙂

Malwinka ja Ci powiem,ze dzisiaj mialam USG 3D i jakos nie jestem zadowolona..Do tej pory bylo tak, ze lekarz pokazywal mi chwilke obraz w 3D i albo mala sie zaslaniala albo lozysko zaslanialo..Dzisiaj powiedzial, ze mozna zrobic..Zaczelismy nagrywac na plytke i po 2 minutach Maja sie zaslonila obiema raczkami i nie chciala sie odslonic do samego konca..Uparta dziewczyna..W sumie po dzisiejszej wizycie mam jedno zdjecie z profilu i malo na nim widac 😞 Tez placilam 200 zl..Jakbym to wiedziala wczesniej to bym sie na to nie zdecydowala.Teraz mamy tyle wydatkow, ze kazde 200 zl sie liczy..Ale to indywidualna sprawa, wiec moze u Ciebie dzidzius sie pieknie pokaze 🙂

Monic podaje dane do tabelki ..25 tydzien waga 816g, ok 23 cm dlugosci

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzuszki 🙂 Tomcio zaraz sie bierze za zdjecia i tabelke 😁
co do dluzenia sie dni - ja najchetniej sciagnelabym brzucho, polozyla go obok i sie przeciagnela 🙂 gdy tylko probuje sie przeciagnac (a najgorzej w nocy) od razu lapie mnie przerazliwy skurcz lydki 🤢 bardzo boli 😞
co do norm cukru - najlepiej pytac chyba lekarza bo widze ze kazda ma podane inne normy 🙂 ja od wyjscia ze szpitala 4 razy dziennie kluje sie i mierze cukerie i wszystko jest w normie. tylko coraz bardziej plecy mi nawalaja i brzucho tak jakos boli 🤨
wlasnie zrobilam sobie porzadek w szafie - dzis przyszly takie malutkie wieszaki (zamowilam na allegro) no i koszule i bluzy juz sobie wisza 😁 tak uroczo to wyglada ze pol godziny stalam i sie gapilam 🤪 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do usg 3d - ja robilam to tylko z jednego powodu - chcialam miec pewnosc ze wszytskie narzady dobrze sie wyksztalcily i sa sprawne - a takie badanie daje nam 90% pewnosci 🙂 bo - nie ukrywam - dla samego ogladania mojego synusia (ktory w tamtym momencie wygladal jak...obcy - ale i tak dla mnie uroczo i najpiekniej na swiecie) to bym tego nie zrobila. Wystarcza mi zwykle usg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki 🙂
Ewcia ale masz fajny brzunio 🙂 taka slodziutka pileczka u mnie moj bardziej wisi na dole heheh
Alowo- 3maj sie tam patrze ze my razem przezycia mamy niezaciekawe, ale mysl pozytywnie ja sie staram. Dzis rano mialam kilka skurczy w jednej godzinie okolo 3 wiem ze to nie dobrze ale nie dzwonilam do lekarza bo wiem ze beda kazali mi przyjsc i jeszcze znowu mnie poloza do szpitala a jak mnie poloza to boje sie ze moze wtedy ze stresu urodze jak jestem w domu jest lepiej- nie wiem moze powinnam dzwonic, ale jutro mam wizyte takze mu wszystko powiem. Plamien nie mam tylko ten brzuch sie tak stawia na rozne strony, ale jakos daje rade.
Bylam dzis znowu na tym 3d/4d usg znowu bylo to samo co w sobote mala lezala identycznie zwinieta w dole przy pecherzu nogi miala na glowce i byla odwrocona pleckami balam sie ze sie nie odwroci i pieniadze na marne beda wydane. Nie uwierzycie, ale mala pokazala nam doma raczkami srodkowego palca hahha tak jakby powiedziala "o tyle mnie zobaczycie" hahha 😁 no ale puzniej jakos troche poruszalam brzuchem popukalam i w koncu spuscila nuzki na dol i mam kilka fajnych ujec 🙂 podobna jest do mego meza stwierdzilismy 🙂 wstawie do siebie na bloga dwa krotkie segmenty filmkow z usg i kilka zdjec takze wchodzcie jak chcecie www.mamma-mija.blogspot.com postaram sie dzis to tam powstawiac. Dostalam rowniez plyte ze zdjeciami dwie plyty dvd z calym filmem z dzisiejszej sesji i z sobotniej. Rowniez mam misia z nagranym biciem serduszka i dostalam plecach na pieluchy i bylo tam kilka probek smoczki itp 🙂 takze jestem bardzo zadowolona. Maja jezeli tobie malutka nie chciala sie pokazac powinni ci bez zadnego ale powturzyc sesje !!!
Joanna co do tych wloskow to sie zdziwilam bo ja nie mialam ani razu zgagi naprawde mialam duzo mdlosci w pierwszym trymestrze ale zgagi nic takze nie wiem o co z tym chodzi 😜 moze to kolejny przesad 😉 zobaczymy...
Nic dziewczeta uciekam sie polozyc bo ciezko mi tak siedziec musimy odpoczywac tak jak nam kazano ehhhh mam nadzieje ze bedzie wszystko dobrze 🙂 3majcie sie kochane brzunie i dbajcie o siebie buziaki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie mamcie 🙂
Dzieki dziewczynki z inf na temat poziomu ckru 🙂 Juz sie uspokoilam , sprawa wyjasniona 🙂
Wiekszoc z was widze juz zna wymiary i wage swoich maluszkow , mam nadzieje ze lekarz przy kolejnej wizycie okresli wymiary mojego synka .... Monic wraz z nimi podesle Ci zdjecia brzusia 🙂
Ewcia super zdjecie 🙂 brzusio wysoko tak jak u mnie .
W sumie jesli chodzi o wyglad brzuszkow sa rozne rozniaste 🙂 Naocznym przykladem jaki mam to Ja i Natalia , zupelnie inna budowa ciala , wzrost ... jest wiele czynnikow wplywajacych na roznorodnosc ''domkow'' naszych milusinskich 🙂
Pozdrawiam :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂
Ale mam zaleglosci- 9 stron postow przeczytalam wlasnie 🙂
Co do plci i usg 3 D to ja jestem zadowolona bo mimo ze placilam 250 zl to lekarz okazal sie przecudowny i zrobil mi zdjecia Michasia mimo ze meczylismy sie 2 godz. Ja jestem pewna juz ze to chlopiec bo mam idealne zdjecie 3 D siusiaka 😁
Co do tych zakupow to faktycznie lepiej zrobic je do konca roku bo nie dosc ze sil pozniej malo to od stycznia podwyzki na wszystko dla maluszkow. 😁 Ja osobiscie w piatek nie mialam milego zdarzenia w realu i pierwszy raz widzialam jak moj drze sie na starsza osobe i na dodatek kobiete. Szla sobie kobitka i tak sie przeciskala ze mnie tracila lokciem w plecy i uderzylam brzuchem o wozek. Moj az sie bordowy zrobil ze zlosci i odrazu z pyskiem do niej bo poszla dalej i ani przepraszam ani nic... Ludzie na nia ja na mojego i ogolnie to powiem ze widac bylo ze po chwili dopiero jej sie glupio zrobilo ale przepraszam tak i tak nie powiedziala 🥴
Co do koszuli lub pizamy to ja jak sie pytalam w szpitalu co musze miec ze soba to polozna mi powiedziala ze po porodzie tylko podklady na lozko, jednorazowe majtki i obowaiazkowo ma byc koszula nie pizama. Dopuszczaja pizame tylko po carce ale to tez roznie bywa i zalezy od lekarza 🤔
dobra mykam posprzatac kuchnie i zrobic obiad i do lozka bo nadal chora jestem i nie umiem sie pozbyc kataru 😞
Pozdrawiam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widze, że wczoraj normalnie działała Wam strona.Ja nie mogłam wejść, niestety, i mam pewne zaległości w czytaniu.
Wczoraj była u nas znajoma położna i zaczęła z nami taką "prywatną" szkołę rodzenia. Dokładnie opisała nam fazę początkową porodu, skurcze itp. Do tego próbowała Pawła przekonać do porodu rodzinnego, ale jest twardy i nie chce być przy tym. Ja tam bym wolała, żeby był, ale nie chcę Go do tego zmuszać. Mnie przekonywała, że znieczulenie do porodu jest niepotrzebne i tylko wydłuża poród. No i często przy znieczuleniu robią nacięcie krocza, bo pacjentce ciężej się z położną współpracuje. Sama już nie wiem co wybrać.
No i przekonywała mnie do innego szpitala niż ten, który wybrałam. Myślałam, żeby rodzić w Gliwicach a Ona mnie przekonywała do Pyskowic.
Oj, coraz więcej mam na głowie i coraz mniej czasu. Sama nie wiem co wybrać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malamyszka napisał(a):
Widze, że wczoraj normalnie działała Wam strona.Ja nie mogłam wejść, niestety, i mam pewne zaległości w czytaniu.
Wczoraj była u nas znajoma położna i zaczęła z nami taką "prywatną" szkołę rodzenia. Dokładnie opisała nam fazę początkową porodu, skurcze itp. Do tego próbowała Pawła przekonać do porodu rodzinnego, ale jest twardy i nie chce być przy tym. Ja tam bym wolała, żeby był, ale nie chcę Go do tego zmuszać. Mnie przekonywała, że znieczulenie do porodu jest niepotrzebne i tylko wydłuża poród. No i często przy znieczuleniu robią nacięcie krocza, bo pacjentce ciężej się z położną współpracuje. Sama już nie wiem co wybrać.
No i przekonywała mnie do innego szpitala niż ten, który wybrałam. Myślałam, żeby rodzić w Gliwicach a Ona mnie przekonywała do Pyskowic.
Oj, coraz więcej mam na głowie i coraz mniej czasu. Sama nie wiem co wybrać.

spokojnie kochana prawda jest taka że to wszystko w praniu wyjdzie co do znieczulenia to też słyszałam że wydłużają poród i o częstrzym nacinaniu krocza lub nawet rozerwaniu bo mięśnie są zwiotczałe i nie współpracują czy jakoś tak ale prawda jest taka że jak znieczulenie będzie i jeszcze zadziała bo nie wszystkie kobiety mają tą przyjemność to wiesz wtedy to rodzić i 2 doby można ja nic nie czujesz co do szpitala to nie poradzę wiesz prawda jest taka że co ma być to będzie no chyba że koleżance chodzi o stosunek pacjent lekarz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nanusia no weszłam na bloga i nie wierze hihihi mała spryciula tak dokładnie te paluszki pokazała 🙂 suuper pamiatka na prawde 🙂 :*

Co do brzuszka to mi sie wydaje że jest on taki ogromny że aż na ten tydzień za ogromny no ale tak każda ma inny. Denerwuje mnie tylko jak ktoś sie pyta kiedy rozwiązanie i na wieść że luty "o boże to jeszcze tyle czasu a ty masz taki wielki brzuch jak ty bedziesz sie w styczniu kulać" :/
Albo " a nie nosisz czasem bliźniaków " no masakra aż mnie ściska ze złości ale jakoś to musze przetrwać heheh 😉

Mania jak ja jestem z moim Dawidem gdzieś to on mnie traktuje jak jajko hehhe niewiem ale jestem wręcz pewna że zrobił by to samo przy takiej sytuacji co twój 😉
mama znów jak gdzieś ze mną idzie to chyta mnie za rękę żeby przeprowadzić mnie przez ulice hehehe to takie słodkie ale troszke irytujące bo czuje sie jak mała dziewczynka albo jakaś niedorajda hehe 😉 Ale im moge to wybaczyć:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane 🙂
Monic zgadzam się z Ewcią tabela jest super - właśnie weszłam i podziwiałam Wasze brzusie 🙂
Ewcia Ja też mam takie myśli ,że mój brzuch jet za duży i denerwuje się jak ktoś mi mówi ,że pewnie urodzę 5 kg dziecko 😞 A mój szkrabek waży dopiero 1148 g... Jak mój mąż zrobił mi ostatnio zdjęcie zauważyłam ,że robi mi się drugi podbródek 😞 Dopiero na zdjęciu to zobaczyłam bo tak jak patrzę na siebie w lusterku jakoś tego nie widzę 😞 Ogólnie robi się ze mnie już taka kulka i śmieję się do mojego męża ,że w lutym to się będę toczyć po śniegu 🙂 Ale wielkość brzucha jest sprawą indywidualną i nie mamy co się przejmować tym co mówią inni - ważne ,że nasze dzidzie są zdrowe!!!
Ewcia moja mama i mój mąż też obchodzą się ze mną jak z jajkiem - czasami czuję się jak jakaś niepełnosprawna 😞 Ale robią to na pewno dla Naszego dobra - pewnie jeszcze za tym zatęsknimy po ciąży 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co dziewczyny...mnie tez strasznie denerwuja komentarze na temat mojego wygladu..Kazdy cos ma do powiedzenia..Aha i mnie strasznie denerwuje jak mnie ktos dotyka po brzuchu..Tez tak macie? Wydaje mi sie, ze to jest takie intymne, takie moje i jak juz ktos chce sobie poglaskac to powinien sie zapytac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzuchatki 😘
Oj naprawdę ciężko nadąrzyć tu z czytaniem a z odpisywaniem to w ogóle słabo mi wychodzi 😜

Cieszę się nanusiu, że jesteś już w domku. Trzymaj się, dbaj o siebie, odpoczywaj i musi być dobrze.

Moja Córcia dołącza chyba do grona łysiutkich, bo zgaga mi nie dokucza 😜

Chciałabym podać trochę danych do tabelki, ale na wydruku z ostatniego USG nie mogę dopatrzeć się ani wymiarów ani wagi naszej Kruszynki, więc niestety narazie nic z tego. Następne czeka mnie tuż przed Świętami, w 31.tygodniu, więc może wtedy dowiem się jak duża jest ta moja Kruszynka (bo my chyba ni zdecydujemy się na 4d) 🙂 Jeśli chodzi o zdjęcia to muszę najpierw zgrać je na komputer, a to w tym wypadku trochę zachodu, więc może za kilka dni jakieś wyślę. A Wasze brzusie śliczne i słodkie. Mój też tak raczej niżej niż wyżej, ale lekarka nie zwróciła uwagi, że coś nie tak, gdy dziś u niej byłam, więc spoko. Uwielbiam go takim jakim jest, bo wiem, że kryje się w nim nasz Skarbek 😁 (która notabene kopie mnie "jak najęta" odkąd wróciłam do domu 😆 )

Wczoraj oglądałam na you tubku nowonarodzone maleństwa i to było takie wzruszające, że nie wytrzymałam i oczywiście ryczałam jak bóbr 😜 Nie mogę się już doczekać, kiedy będę mogła dotknąć, przytulić, powąchać, obejrzeć naszą Maleńką... 🙂 A z drugiej strony nachodzą mnie czasem wątpliwości, jak my sobie poradzimy z opieką nad tą naszą Dzidzią, czy będzie jej z nami dobrze... W brzuszku przecież ma wszystko co jej trzeba, jest jej cieplutko, wygodnie i przyjemnie (taką mam przynajmniej nadzieję), a jak już będzie na świecie to my będziemy się o to starać, tylko czy skutecznie... Ale jak oglądałam te noworodki na sali porodowej to nie myślałam o tych wątpliwościach, tylko o tym jak bardzo kocham naszą Niunię i jak cudownie będzie gdy będzie już z nami... 🙂 I tak jak alwo napisała, dla większości z nas już trzeci trymestr i narodziny naszych maleństw coraz bliżej 😁 Czujecie się przygotowane na to (o ile można się na to przygotować)? Jak, oprócz robienia zakupów, się do tego przygotowujecie?

Pozdrawiam wszystkie cieplutko i całuję w brzusie 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Ojjj tez nie lubie komentarzy na temat brzuszka , w szczegolnosci naszego kolegi ktory widzi mnie co tydzien i nie obejdzie sie od komentarzy typu : no widze ze z tygodnia na tydzien co raz wiekszy!! ,a ja na to a jaki ma byc mniejszy ?? Wiem ze z jego ust brzmi to uszczypliwie , on juz taki jest hmmm troche sie dziwie chlopak ma swoje lata zone : a jesli chodzi o dziecko roznie to bywa z tym jego nastawieniem ( boi sie ze mu zonka duzo przytyje i jej figurka juz nie bedzie TA FIGURKA ) smutne i zalosne .
Ewcia ty sie nie przejmuj komentarzami osob ktore najwyrazniej mysla strasznie prostolinijnie !! Moj lekarz - LEKARZ mierzac mi brzuch powiedzial ze jest o 4 cm za duzy niz powinien byc dwa tyg temu mial 37-8 cm .... Ale tak naprawde nie wiem ..... przeciez to zalezy od wielu naprawde wielu czynnikow jakie mamy brzusie ... Wiec tego typu gadanie odstawiam na margines 🙂 Lubie - kocham swoj brzusio , nie wazne czy jest za duzy za maly itd czy do szpica czy okragly ( yyy kazdy tak napawde jest okragly ) wazne ze jest w nim nasz syneczek kochany :*:*:*:*:*:*:**:
Pozdrawiam wszystkie wasze piekne brzusie !!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...