Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej 🙂
Trzymam mocno kciuki za Nanusie i corcie. Bedzie napewno dobrze.
Ja dzis nie daje sobie rady z bolem kregoslupa, spuchly mi strasznie stopy a do tego jak chodze siku to mam uczucie nim dojede do ubikacji jakby maly mial mi zaraz wypasc. Kontroluje czy nie plamie, do tego ciagle mi nie dobrze i nie mam wogole apetytu.
Zaraz bedzie moj z pracy i pomoze mi sie wykapac i zmykam odrazu do lozka.
Pozdrawiam 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć dziewczynki
Nie wchodziłam tu tylko jeden dzień a tu takie smutne wiadomości 😞 Mam nadzieję ,że z Nanusią i jej kruszynką wszystko będzie dobrze - Nanusia trzymam za Ciebie kciuki, wracaj szybko do Nas!!! Najbardziej niepokojące jest to czemu lekarz zlekceważył sprawę bo z tego co Nanusia pisała to była kilka razy w związku z tym plamieniem i odsyłał ją mówiąc ,że wszystko jest dobrze.
Nasuwa mi się taka refleksja - jak mamy się ustrzec przed takimi problemami zdrowotnymi jeśli lekarz zapewnia ,że wszystko jest w porządku 😞
Powtórzyłam dzisiaj badanie na cukier - mam całe posiniaczone i obolałe ręce bo pielęgniarka kuła mnie aż trzy razy 😞 Teraz czekam na wyniki....
Dzisiaj miałam kolejne spotkanie w szkole rodzenia - położna opowiedziała Nam wszystko o porodzie... Mało przyjemny temat ale zawsze dobrze dowiedzieć się co Nas już nie długo czeka... We wtorek na kolejnych zajęciach mamy zwiedzić salę porodową - może dzięki temu chociaż troszkę oswoję się ze szpitalem i nie będę się czułam tam tak bardzo obco. Uciekam spać.

Kolorowych snów brzuszki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
larosanegra84 napisał(a):
A wracając do testu z glukozy to Joanna z tego co moja ginekolog mówiła taki test trzeba zrobić między 24 a 28 tygodniem ciąży żeby wykluczyć cukrzycę ciążową. Dziwne ,że Twój ginekolog nic nie mówił na ten temat - ale widocznie wie co robi. Jednak nie zaszkodzi jak przy kolejnej wizycie zapytasz o to.
A co do moich złych wyników dodzwoniłam się do swojego lekarza i tak jak Monic - Ty mówiłaś - muszę jutro powtórzyć badanie. Najpierw mam zbadać cukier na czczo, później wypić 75 g glukozy i po godzinie pobrać drugi raz a po kolejnej godzinie trzeci raz 😞 Muszę się kuć aż trzy razy 😞
zwroc tylko uwage czy to ma byc typowa krzywa cukrowa - jak tak to przypilnuj ich by tobie zrobili to dobrze - z zyly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kobitki 😁
zaglądam do Was a tu taka wiadomość wierzę że wszystko będzie dobrze jest pod opieka lekarzy no i ważne że z córeczką wszystko ok co do lekarza to tak naprawdę sama nie wiem co o tym myśleć bo plamienia z tego co czytałam jeden artykuł mogą się zdarzyć tylko silne skurczę w takim przypadku są bardzo niepokojące więc niby dobrze mówił w szpitalu też podobno jak skurcze ustąpią to wypuszczą więc nie wiem jak to w sumie jest
EVEK POZDRÓW NANUSIE NIECH JAK NAJSZYBCIEJ DO NAS WRACA TRZYMAMY KCIUKI 😘 😘 😘
no ja już po wizycie z małym wszystko ok waga 1318 długi ok36cm rozwija się jak najbardziej prawidłowo powód do dumy 😁 tylko właśnie mam obserwować ten nieszczęsny brzuch notować kiedy twardnieje na ile jak długo się utrzymuje i dać znać bo owszem twardnieć może wiecie te skurcze przygotowujące ale to co jakiś czas na jakiś czas a nie non stop i że leżenie nie pomaga i zapadnie decyzja bo może i mnie szpital czeka wrrr leżenie leki aż do porodu 😞
jeszcze raz BUZIAKI DLA NANUSI I CÓRECZKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kochane brzuszki. Właśnie wróciłam od lekarza i jest niespodzianka 🙂 będzie Blanka a nie Filipek 🙂 Nowy lekarz potwierdził na 200% że to dziewczynka, jestem przeszczęśliwa 🙂)))))
Wszystko jest w porządku i mała prawidłowo się rozwija. No i ten lekarz zanim spytalam o ten test na glukozę to sam zapytał i muszę je zrobić. Także nie ominie mnie picie tego świństwa:/ Czy ja mogę chociaż herbatę gorzką wypić przed tym badaniem? Czy muszę być całkowicie na czczo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna1984 napisał(a):
Cześć kochane brzuszki. Właśnie wróciłam od lekarza i jest niespodzianka 🙂 będzie Blanka a nie Filipek 🙂 Nowy lekarz potwierdził na 200% że to dziewczynka, jestem przeszczęśliwa 🙂)))))
Wszystko jest w porządku i mała prawidłowo się rozwija. No i ten lekarz zanim spytalam o ten test na glukozę to sam zapytał i muszę je zrobić. Także nie ominie mnie picie tego świństwa:/ Czy ja mogę chociaż herbatę gorzką wypić przed tym badaniem? Czy muszę być całkowicie na czczo?

kochana GRATULACJĘ to ci niespodzianka taka zmiana mam nadzieję że nie wszystko niebieskie masz z resztą tak jak już kiedyś pisałam dziewczynkę w niebieski się ubierze gorzej jak chłopaka w róż hihihi co do na czczo to ja mogłam gorzką herbatę ,wodę ,
to co na to wychodzi że ten lekarz lepsze wrażenie na Tobie zrobił ???
ps Blanka bardzo ładniusie imię z resztą Filipek też mamy sąsiada Filipka przeuroczy chłopczyk a jaki rezolutny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna gratulacje - super wiadomość 🙂 Ale najważniejsze ,że Twoje maleństwo jest zdrowe i prawidłowo się rozwija 🙂 Alwo dla Ciebie też gratulacje - Twój synek to kawał chłopa 🙂 Mam nadzieję ,że z tym twardnieniem brzucha Ci się nie pogorszy - musisz być dobrej myśli i nie myśl o szpitalu. Ja mam wizytę w poniedziałek - już nie mogę się doczekać kiedy zobaczę mojego synka - ciekawa jestem ile urósł i jak teraz wygląda 🙂 Joanna a co do glukozy to tak myślałam ,że będziesz musiała zrobić to badanie bo jet ono obowiązkowe w ciąży i nikogo nie omija 😞 Dodaj sobie do glukozy sok z cytryny - smakuje o wiele lepiej niż sama glukoza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję Alwo i larosanegra 🙂 Właśnie ja cały czas miałam nadzieję, że to jednak Blanka 🙂 od zawsze pragnęłam mieć córeczkę, i udało się :p mąż się ze mną droczył, że mam się nie łudzić bo to chłopak, a tu proszę:P ciuszki podostawałam i od chłopca i od dziewczynki także nie zabraknie jej niczego 🙂 tak jak mówisz, dziewczynkę można ubrać w niebieskie 🙂 tak samo w dżinsy czy ogrodniczki, a chłopaka już w sukienkę nie da rady:p a przynajmniej nie polecam hihii
A lekarz bardzo konkretny i co najważniejsze mówił co robi podczas badania, co i jak wygląda i dokładnie obejrzał malą na USG ( dwa razy ziewała 🙂) Waga to chyba EFW Hadlock 1456g no to sporo 🙂 duża dziewczynka. A wzrost zaraz może rozszyfruję to podam to tabelki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alwo napisał(a):
Joanna1984 napisał(a):
Cześć kochane brzuszki. Właśnie wróciłam od lekarza i jest niespodzianka 🙂 będzie Blanka a nie Filipek 🙂 Nowy lekarz potwierdził na 200% że to dziewczynka, jestem przeszczęśliwa 🙂)))))
Wszystko jest w porządku i mała prawidłowo się rozwija. No i ten lekarz zanim spytalam o ten test na glukozę to sam zapytał i muszę je zrobić. Także nie ominie mnie picie tego świństwa:/ Czy ja mogę chociaż herbatę gorzką wypić przed tym badaniem? Czy muszę być całkowicie na czczo?

kochana GRATULACJĘ to ci niespodzianka taka zmiana mam nadzieję że nie wszystko niebieskie masz z resztą tak jak już kiedyś pisałam dziewczynkę w niebieski się ubierze gorzej jak chłopaka w róż hihihi co do na czczo to ja mogłam gorzką herbatę ,wodę ,
to co na to wychodzi że ten lekarz lepsze wrażenie na Tobie zrobił ???
ps Blanka bardzo ładniusie imię z resztą Filipek też mamy sąsiada Filipka przeuroczy chłopczyk a jaki rezolutny 🙂


o jacie jednak zdarzaja sie pomyłki. 🙂 Jeśli u mnie się pomylą to mój bobas bedzie na niebiesko chodził ubrany 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skorzystam z rady i wezme cytrynę 🙂 2 miesiące temu na USG lekarz tylko raz pwoiedział, że podejrzewa chłopca, ale mówił, ze to nie jest pewne. Na kolejnym badaniu po miesiącu już nie chciał sprawdzać płci i kazał się zapisać na 4d. Tylko, że my nie poszlismy bo niestety brak funduszy:/ ale on tego nie rozumiał.... no i dzisiaj u nowego lekarza było widać wyraźnie, ze tam nic nie dynda 🙂Mam zdjęcie jako dowód dla męża :p
No i nie widzę tutaj ile ma cm niestety, także dane to tabelki:

Płeć: dziewczynka Blanka
dATA PORODU: 11.02.2011
wAGA: 1456g
Tydzień: 28


A powiedzcie, czy wiecie, czy mogą wystawić lekarze L4 na 31 dni czy max na 30? Teraz dostałam na 31, wypisywała asystentka, a zawsze miałam na 30 i myślałam, ze to max:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
larosanegra84 napisał(a):
Joanna mi moja ginekolog zawsze wypisuje zwolnienie na ponad 30 dni. Teraz miałam zwolnienie od 18 października do 22 listopada. Czyli dostałam zwolnienie na 36 dni. Mój pracodawca nigdy nie robił w związku z tym problemów.


No to luzik, dzięki kochana uspokoiłaś mnie 🙂
Też jesteście ostatnio tak rozkojarzone i zapominalskie??? Kurcze czuje się jak stara babcia, dzisiaj prawie na czerwonym świetle przejechałam, zapomniałam w poniedziałek załatwić jednej sprawy i przypomniało mi się w czwartek po 4 dniach! masakra. dzisiaj poszłam po chleb, zapłaciłam, przychodzę do domu i się zastanawiam gdzie ten chleb? okazało się, ze go nei wzięłam z piekarni w ogóle:p jak tak dalej pójdzie to będe miała wszędzie karteczki ponaklejane 🙂
miłego weekendu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna gratuluje coreczki 🙂 Slyszalam od paru osob, ze czesto zdarzaja sie pomylki jesli chodzi o chlopcow. Podobno pepowina moze sie tak zawinac, ze lekarz moze ja pomylic z siusiakiem 🙂
Widac dobre przeczucie mialas 🙂 Nie wiem co w tym jest, ale ja tez od poczatku czulam, ze mamy dziewczynke no i poki co sprawdzilo sie juz 5 razy 🙂
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna Ja z kolei zrobiłam się strasznie niezdarna. Dzisiaj zahaczyłam w sklepie brzuchem o manekina i rozwaliłam pół wystawy 🙂 Manekiny poleciały na siebie jak domino 🙂 Moja siostra powiedział , że więcej ze mną na zakupy nie jedzie 🙂 Cóż takie są uroki ciąży 🙂 Zastanawiam się jak będę funkcjonować w 9 miesiącu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 Oj ja też jestem niezdara, wszystko leci mi z rąk ostatnio :/ nigdy w życiu nie stłukłam tyloe szkła co podczas ciąży hehehe 😉 ale zawsze tłumacze sobie że to na szczęście 😉

Dziś byłam na małych zakupkach dla siebie bo w tej gonitwie dla maluszka zapomniałam że ja tez potrzebuje do szpitala pare istotnych rzeczy:/ Najlepsze to są te mega wielkie podkłady masakra haha przeraziłam sie ich wielkością 😉
Zaopatrzyłam sie narazie w 2 koszule, szlafrok, jednorazowe majteczki (sam sex) haha 😉 i jeszcze musze kupić pare rzeczy:/ te zakupy wcale nie są przyjemne niestety bo nic nie jest fajne i nic sie potem nie przyda.... a wy co już macie??

Ciekawe jak tam NASZA Nanusia?? Cały czas o niej myśle mam nadzieje że wszystko będzie dobrze i zawita szybciutko do domku i do nas z dobrymi wiadomościami :* :* :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewcia Ja na razie mam podkłady i super sexi koszule nocne z klapkami na piersiach do karmienia 😉 Czuję się w tych koszulach jak taka typowa matka polka 😉 Ja też cały czas myślę o Nanusi i mam nadzieję ,że wszystko będzie dobrze... Musimy być dobrej myśli - Nanusia czekamy na Ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny o jakich podkladach mowicie ?? Aha i jeszcze jedno..czy ktoras z was bedzie brala pizame do szpitala zamiast koszuli? Sa tez takie specjalne dla matek karmiacych. Bo ja koszul nie znosze, musze miec cos na nogach, bo jak spie to sie odkrywam i wypinam, wiec nie chce, zeby ktos widzial moja bielizne :P np jednorazowe majtki haha..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...