Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
co do sprzątania gotowania i dbania o samą siebie to różnie to bywa. jak jestem z małym sama to cięzko co nie co da sie zrobić ale jak nie spi to niestety sam nie lubi leżeć i musze chociarz przy nim siedzieć. Ale mama pomaga i odciąza mnie troszke 🙂 wczoraj wzieła mi małego na 4 godzinki ja posprzątałam poprasowałam ugotowałam obiadek a potem wyleżałam sie w wannie MMMMmmmm normalnie po tej kapieli długiej i relaksie dostałam nowych sił i energii do życia 🙂 Pomaga nam bardzo szczególnie jak mąż ma na 14 do pracy to cały czas jest z nami 🙂 naqprawde skarb a nie Mama 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć Mamuśki 😘

Co do ubierania na spacerki to ja chyba najlżej z Was ubieram moją Niuńkę - wczoraj (11st + słoneczko) miała body z krótkim rękawem, pajac i polarkowy kombinezon, taki niespecjalnie gruby, niedrapki na rączkach, na głowie cienka czapeczka i kapturek, no i w chustę ją wsadziłam i tak chodziłyśmy ponad godzinkę po lesie 🙂 normalnie nie chciało się do domu wracać, taka przyjemna pogoda była, a ptaki śpiewały jak szalone 🙂 Jak wróciłyśmy do domu to Ula miał ciepłe rączki i nóżki, poza tym blisko mojego ciała jest w chuście, więc ją grzeję swoim ciepłem dodatkowo. A generalna zasada, o której pewnie też słyszałyście, to dziecko o jedną warstwę ciuszków więcej niż wy i tego staram się trzymać.

Jeśli chodzi o czas dla siebie to też ciężkawo z tym u mnie 😜 Tak jak Wy częściej wybieram sen niż zabiegi pielęgnacyjne. Do zrobienia paznokci ze trzy dni się przybierałam 😜 Już nie wspomną o tym, że moje nogi pilnie wymagają potraktowania depilatorem, ale cierpliwie czekają 🙂 Odrosty też już się pojawiły, choć zapobiegawczo odwiedziłam fryzjera przed porodem. A w domu... i przed pojawieniem się Uli rzadko było idealnie czysto więc nie doskwiera mi jakoś strasznie ten mały nieporządek 🙂 Sprzątam co kilka dni, a odkurzam również wtedy, gdy Ula śpi, oczywiście nie w tym samym pokoju, ale w pokoju obok tak i nie działa to na nią, zresztą niech wie, że w dzień toczy się życie 🙂 Do tej pory Córa ładnie spała w dzień i miałam trochę czasu na różne rzeczy, ale wczoraj był jakiś trefny dzień, bo od śniadania nie miałam jak nic zjeść i dopiero o 21 coś wsunęłam :/ Mam nadzieję, że to się nie powtórzy. Chociaż dzisiaj też poranna drzemka, z którą nigdy nie było problemów jest z przerwami, wybudzeniami i muszę do niej chodzić, a teraz cwaniara wylądowała u mnie na piersi (a laptop na kolanach) 😁 Ogólnie dzisiaj naszła mnie taka refleksja, że do tej pory chyba bałam się, żeby nie rozpieścić Uli (np. w sprawie spania w łóżku z nami), żeby za kilka miesięcy nie mieć problemów z odzwyczajaniem itp. i to mnie jakoś hamowało, frustrowało i odbierało cierpliwość... A teraz stwierdziłam, że co mi tam, to nasz czas, moje ukochane bezbronne dzieciątko i należy jej się 😁 I od razu jakoś tak lżej na duszy i weselej 😁

Pozdrawiam i miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie zczasem dlasiebie tez krucho nas zczescie w domu pomaga mi mama. ale do szkoly nikt sie za mnie nie nauczy niestety. moj spi tylko na spacerach w domu nie chce spac a w nocy tez masakra. padam z nog a tu jutro do szkoly na 8 😞 blee i 2 egzaminy juz wysiadam ale coz pocieszam sie ze z kazdym dniem jest coraz blizej do pol roku pozniej roczku i bedziemy walczyc z tymi przyzwyczajeniami 🙂 pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wspolzycia laseczki to u mnie problemu nie ma chociaz ostatnio mam jakies dziwne bole ale zwalcze to jakos. Niestety czasu brak i nie ma dla mnie dobrej antykoncepcji. 😞 i musze byc baaaradzo ostrozna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i ja sie wypowiem o wspolzyciu - nie ma z tym problemow - choc ostatnio dostalam okres - okazalo sie ze jak bylam chora to zapomnialam dwoch tabletek polknac (anty) i dostalam okres 😮 ale teraz biore regularnie i okres zniknal - wiec na dniach nadrobie te kilka dni abstynencji 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna1984 napisał(a):
gabb napisał(a):
Kurcze, czyli, ze przy wspolzyciu boli ? 🥴

Aaaa!!! zwariuje juz 😠 ☺️


Bardzo boli, dlatego na razie nic z tego 😞


To u mnie pewnie będzie to samo... no nic... mimo to spróbuje i zobacze jak to bedzie.. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A u mnie nic nie bolało a wręcz przeciwnie... było bardzo dobrze. No ale ja miałam brzuch cięty a dół cały i zdrowy 🙂 To są plusy cesarki 😜
Ale niestety chwila postu bo znowu dostałam okresu, aż dziwne, że tak szybko ale jak miałam usg to ginka mówiła, że będzie. No i zaczęłam brać tabsy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna1984 napisał(a):
Malamyszka ja na szczęście mam troszkę czasu na posprzątanie i dbanie o siebie, bo Blanka śpi w dzień sporo, do fryzjera nie chodzię bo nie lubię, chyba, ze to konieczne....teraz staram się odzyskać swój kolor włosów, a pójdę któregoś dnia tylko podciąć koncówki, bo zapuszczam włoski 🙂
Jak jest tak ciepło to ja już nie ubieram małej w kombinezon, bo szybko dostaje potówek... ubieram ją w body na długi rękaw, grube skarpetki i dresik na wierzch, a przykrywam albo kołderką jak wieje, albo kocykiem jak słońce mocno grzeje. czapeczkę zakładam jedną bawełnianą i niedrapki na rączki. Jak na razie jest ok! Położna radziła, żeby bardziej unikać przegrzania.

Joanna ja mam dokladnie tak samo moja Ala tak amalo zaczela jesc ma duze przerwy i wogle bardzo sie martwie. Meczy ja brzuszek i gazy i poprostu wczoraj juz plakalam z tego wszystkiego i miesiaczke dostalam wlasnie w Srode 🤢 tez nie moglam uwierzyc ze tak szybko bo przeciez karmie piersia!!! CO jest grane wlasnie tez myslalam ze to od tego ze mala mniej intensywnie je... Az zaczelo mi sie wydawac ze chudnie.... MArtwie sie ty napewno tez. Wczoraj po 4 godzinnej przerwie pojadla mi z piersi ledwie 7 min 😞 to jest nie normalne mi sie wydaje bo wczesniejsze karmienie przed tym trwalo 10 min... chyba wybiore sie z tym do lekarza...

Chciałam się jeszcze Was zapytać, jak u was z miesiączką????? Zwłaszcza u mam karmiących piersią??? Bo ja dzisiaj zauważyłam troszkę krewki na wkładce i się zdołowałam 😞 nie chce mieć jeszcze miesiączki 😞 chyba o to przez to, że Blanka ostatnio mniej je, mniej intesywniej i coraz dłuższe przerwy robi między karmieniami 😞( nei wiem czemu ona tak nagle zaczęła mniej jeść... jak wydaje mi się, że płacze z głodu to nie chce jeść płacze i krzyczy :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasiaw napisał(a):
malwinka89 napisał(a):
mi zabronil tabletek nawet zastrzyki nie moge :9
kurde tylko kalendazyk i gumki



Malwinka a czemu tak?



niestety przez moje nadcisnienie i moga wyjsc jakies nie porzadane skutki uboczne i powiedzial mi zebym lepiej jak moge zrezygnowala z tego typu zabezpieczen. Bo i moge miec gorzej z tym nadcisnieniem i z druga ciaza. bo teraz dopiero w trzecim trymestrze wszystko sie spieprdzielilo i zostalo. a od poczatku kolejnej ciazy to nadcisnienie moze niezle nabroic. Ufam mojemu lekarzowi do tej pory byl kalendarzyk wiec teraz tez dam rade. tylko strasznie uwazac musze a tak okolo pol roku trzeba ten kalendarzyk prowadzic zeby dojsc z tymi dniami plodnymi i nie o ile jest regolarnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malwinka89 napisał(a):
kasiaw napisał(a):
malwinka89 napisał(a):
mi zabronil tabletek nawet zastrzyki nie moge :9
kurde tylko kalendazyk i gumki



Malwinka a czemu tak?



niestety przez moje nadcisnienie i moga wyjsc jakies nie porzadane skutki uboczne i powiedzial mi zebym lepiej jak moge zrezygnowala z tego typu zabezpieczen. Bo i moge miec gorzej z tym nadcisnieniem i z druga ciaza. bo teraz dopiero w trzecim trymestrze wszystko sie spieprdzielilo i zostalo. a od poczatku kolejnej ciazy to nadcisnienie moze niezle nabroic. Ufam mojemu lekarzowi do tej pory byl kalendarzyk wiec teraz tez dam rade. tylko strasznie uwazac musze a tak okolo pol roku trzeba ten kalendarzyk prowadzic zeby dojsc z tymi dniami plodnymi i nie o ile jest regolarnie 🙂


Masakra z tym kalendarzykiem, ja nie mialabym cierpliwosci no i brak mi systematycznosci zupełnie... mierzenie temperatury, zapisywanie liczenie.... Ale skoro juz to stosowalas, to pewnie oblatana w tym jestes :-)
Ja mam zastrzyk, ale dopiero zaczelam czytac o skutkach ubocznych i az wlosy deba staja co ci ludzie wypisuja na temat depo-provera .... troche sie boje bo po 2 latach tabletek zaczelam sie czuc strasznie... stany poddepresyjne, anemia, wypadanie wlosów, straszliwy spadek libido.... mam nadzieje ze to sie nie powtórzy....
Niby te skutki uboczne w tych srodkach anty sa wszedzie takie same.....ale malo sie o tym mowi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gabb napisał(a):
Joanna1984 napisał(a):
gabb napisał(a):
Kurcze, czyli, ze przy wspolzyciu boli ? 🥴

Aaaa!!! zwariuje juz 😠 ☺️


Bardzo boli, dlatego na razie nic z tego 😞


To u mnie pewnie będzie to samo... no nic... mimo to spróbuje i zobacze jak to bedzie.. 😞


Gabb niekoniecznie, spróbujcie! Ja miałam jeszcze ręcznie łożysko usuwane, i byc może wtedy mi tak poranili w srodku 😞 byłam pod narkozą i nic nie wiem :/

Nanusia ja też się własnie martwie i jeszcze trochę ją poobserwuje, jesli sięnic nie bedzie działo i waga bedzie ok, to sie uspokoje.... zobaczymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzisiaj znowu to samo :/ ostatni posiłek porządny jadla o 15:30, juz jest 20h a ona dalej nei chce, drze się i wygina:/ to połozyłam ją spac, wczesniej ze 2 godziny nie chciała ani spac ani jesc, płakała i trzeba było ją nosic :/ co jej moze byc? :/ kolki chyba raczej nie, mysle ze bym rozponała ;/ chociaz juz zaczynam wątpic....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna1984 napisał(a):
Dzisiaj znowu to samo :/ ostatni posiłek porządny jadla o 15:30, juz jest 20h a ona dalej nei chce, drze się i wygina:/ to połozyłam ją spac, wczesniej ze 2 godziny nie chciała ani spac ani jesc, płakała i trzeba było ją nosic :/ co jej moze byc? :/ kolki chyba raczej nie, mysle ze bym rozponała ;/ chociaz juz zaczynam wątpic....


Wg mnie z opisu to jest kolka. Nasz miał tak samo. Znaleźliśmy super sposób na kolki. wsadzamy Miśka do umywalki i puszczamy na brzuszek strumień ciepłej wody. Do tego masaż brzuszka i pomaga. Jak się uspokaja, to bierzemy na przewijak i ja robię masaż a Paweł puszcza suszarkę. Najpierw z oddali a potem na brzuszek, żeby było ciepło i żeby słyszał ten odgłos.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joanna u mnie wczoraj byla tragedia mala darla sie w nieboglosy i nic nie chciala jesc. I Kupe zrobila i tez nic juz az wczoraj plakalam, ale po 7 wieczorem w koncu zjadla pozadnie bo az okolo 20 min. Doszlam do wniosku ze ma poprostu problemy z trawieniem i meczy ja biegunka bo robila takie kupki ze sluzem. Naszczescie odpukac- dzis jest spokuj. Je bardzo ladnie bo nawet po 40 min podalam jej kropelki koperkowe i sie uspokoila. Dzis jak dawalam cyca to az tylko blagalam zeby nie plakala i jak raz zaczela to zaczelam mowic ciiiiii i jadla ladnie. Nie wiem czasem o co chodzi jakos nie moge jej do konca rozgrysc.. Mam nadzieje, ze juz bedzie lepiej i u mnie i u ciebie ! Bo idzie sie normalnie wykonczyc... Tak wlasnie mysle ze to moga byc koleczki tez....
Co do okresu to ja juz mam od srody 🤢 bezsensu a myslalam, ze jeszcze sie troche pociesze, naszczescie juz nie boli mnie tak brzuch bo jak zawsze miesiaczkowalam to mialam okropne bole brzucha 😁 tyle chociaz dobrego....
Pozdrawiam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...