Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć Kochane 🙂
Edzia dziękuję za instrukcję 🙂 Mania gratuluję maleństwa 🙂 Na pocieszenie powiem Ci ,że Ja ze szwami męczyłam się dwa tygodnie. A najgorszy był pierwszy tydzień. 1,5 tygodnia po porodzie już pojechałam na zakupy 🙂 A teraz już zapomniałam ,że byłam nacinana 😉 Co do karmienia to Ja też karmię głównie sztucznie Bebilonem i mi pediatra w ogóle nie kazała podawać żadnych witamin bo powiedziała ,że to mleko ma w sobie kompleksowo wszystkie witaminki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
tez miałam dylemat z tymi witaminami, stwierdziłam ze sama kupię i podam tak jak zalecają, ja akurat mam dwa w 1 D i K, więc podaje ta jak polozna srodowiskowa radziła, po drugim tygodniu. tyko teraz odstawiłam na kilka dni tak jak pisalam, bo mała strasznie marudzi:/

Kasiu u mnie też mówią ze raczej do męza podobna 🙂

co do szwów tez juz nie czuje bólu, ale ja mialam zszywane... takze mania trzymam kciuki abys szybko doszła do siebie i GRATULUJĘ!!!!!!!!!! 🙂

NAJGORSZE to są te hemoroidy 😞 bolą jak cholera:/ nie wiecie co najlepiej na nie zastosować? masc czy moze co innego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam 🙂
na początek Gratulację dla kolejnej mamuśki 🙂
Kasiew mały śliczniusi tylko w szoku jestem że tak pozawijany w te pieluchy 🤪tutaj w szpitalu mały w sumie tylko w pampersie i w kołderkę zawinięty i to wszystko a Twój syneczek to jak w kokonie 😉
Joasiu co do witamin to ja mam podawać tylko wit d niby od 2 tygodnia życia ale położna od razu powiedziała że bez paniki i jak zacznę dopiero za tydzień czy dwa to się nic nie stanie ja karmię ile się da swoim mlekiem i dokarmiam sztucznie bo niestety ale pokarm mi zanika 😞 albo mały taki głodomor 😉
wczoraj wizyta położnej była przez tydzień przybrał ponad 300g więc pewnie glodomor 😁 a tak to wszystko ok rośnie jak trza oczna i ta skóra to podobno normalne i unormuje się tak do ok miesiąca życia ale dla pewności dzisiaj zapisała nas do lekarza więc zobaczy uspokoi Nas i będzie ok a i mnie od razu zbada bo jakieś dziwne bóle mam podbrzusza nie skurcze tylko takie dziwne parcie jakbym miała macicę urodzić i wtedy pojawiają mi się małe skrzepy jednym słowem zobaczy i będę wiedziała co i jak
mały dzisiaj ślicznie spał jak zjadł o 22 to obudził się o 4 🤪 dał pospać mamusi za to dzisiaj od 8 do 11 nie spał ale wiadomo w dzień to jakoś lżej się czuwa tylko nic zrobić nie pozwala bo lubi jak się koło niego ktoś kręci 🙂 no dobra miłego dzionka buziaczki dla pociech 😘 😘 😘
hihihi śpi i słyszę jak właśnie w pieluchę bombni 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alwo to ładnie pospał synuś, zazdorszcze!!! moja to tak spała ale w pierwszym tygodniu 🙂 teraz co 3 godziny na jedzonko się budzi i czasem zaśnie jak tylko ją poloze do łozeczka a czasem 2 godziny nei chce spac, oczy jak 5 zł i trzeba ją czyms zająć bo jej sie nudzi w łozeczku! tez duzona wadze przybiera! urośnie mi mały pulpecik 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joasiu ja stosuję maść lekarz przepisał jeszcze w szpitalu ale powiedział że z czasem same się wchłoną mnie już nie bolą ale strasznie swędzą jakbym mogła to bym sobie chodziła i tylko się po tyłku drapała ☺️ masakra jakaś mi ulgę przynosi woda z octem przemywam sobie i jest lepiej spróbuj może i Tobie pomoże 🙂
a z witaminami to tutaj też się samemu idzie kupuje i podaje 5 kropli dziennie podczas jedzenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiaw napisał(a):
Hej Dziewczynki 🙂

Asiul, Diuna jeszcze troszkę cierpliwości. Już jesteście tak blisko. Wiem, że to czekanie jest najgorsze bo sama to miałam ale dacie radę.
Asiul a Ty do tej pory do pracy jeszcze chodziłaś, że dopiero teraz masz L4?

Monika a Filipkowi robią się prócz potówek takie małe pojedyncze krosteczki, które potem same znikają?

my oprócz potówek mamy takie białe krostki - od urodzenia - położna powiedziala ze do 6 tyg od porodu powinny zniknac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joasiu mi mały w pierwsze dwa dni odwalił lepszy numer jak zasnął ok 23 to wstał ok 8-9 rano aż się lekarza pytałam czy to normalne bo nawet nie dało rady obudzić go na karmienie i się wystraszyłam że jest z nim coś nie tak 🙂a teraz dużo bym dała żeby tak sobie pospał 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alwo napisał(a):
a i mnie od razu zbada bo jakieś dziwne bóle mam podbrzusza nie skurcze tylko takie dziwne parcie jakbym miała macicę urodzić i wtedy pojawiają mi się małe skrzepy jednym słowem zobaczy i będę wiedziała co i jak

Witam,
zaglądnęłam do Was pogratulować i przypadkiem czytając Twój post przypomniało mi się jak położna w szkole rodzenia mówiła o objawie jaki Ty masz tzn to parcie i skrzepy.. Prawdopodobnie podczas szycia nie zostały połączone wszystkie naczynia i nie ma na co czekać; najlepiej udaj się czym prędzej do szpitala ewentualnie lekarza i sprawdź czy wszystko ok.. Ja mogę się mylić oczywiście ale lepiej dmuchać na zimne..
Pozdrawiam i gratuluję wszystkim mamom 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Woda z octem mówisz, no to spróbuje 🙂 mnie na szczęście nie swędzi ale boli :/ mam nadzieję, ze znikną szybko!
No to ładnie zaszalał, ja swoją Blankę budziłam tak co 3, 4 godziny, bo miałam schizy ze tyle nie je i ze ma w pieluszce dużą kupę i bałam się że moze jej się cos odparzy albo coś... zostało mi w pamięci jak u mojej siostrzenicy bylo, jedna mała krosteczka na odbycie i każdy kleks powodował u niej straszny ból i przeraziwy płacz, zmiana pieluchy co chwilę! Takze jestem zrazona i za kazdym razem smaruje jej bephantenem zeby nic tam nie wyskoczyło...

Monic mnie nei boli kosc ogonowa, ale placy za to strasznie, i kręgosłup oczywiscie, jak sie chwile nachyla nad czyms to ciezko mi sie wyprostować :/ juz mniej mnie w ciązy bolał!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie to ogólnie nic nie boli tylko mam jeszcze bardzo drażliwą skórą wokół cięcia na brzuchu i takie ciągniecie jeszcze czuję w środku brzucha. Krwawienia mi się kończą, w zasadzie to mam plamienia jak w ostatnich dniach miesiączki. Hemoroidów na szczęście nie mam może dlatego, ze skończył się cc.
Co do nocek to maluszek od rana do ok 14, 15 jest bardzo spokojny. Zaczyna szaleć późnym popołudniem i kończy późną nocą ok 11-12. I bardzo lubi wtedy jak się nim zajmować, nosić, mówić, co chwilę pozycję chce zmieniać. A karmię go w nocy około 11/12 potem około 4/5 i później już 8/9 rano. Chociaż czasami budzi się też około drugiej i chce coś zjeść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rana goi się ładnie. W zeszły wtorek zdjęli mi już szwy. No i w sumie teraz to sobie myślę, ze ta cesarka to ma swoje plusy, chociażby taki ze tam w dole jestem "nienaruszona" i w zasadzie to nie mam żadnych pobaw przed seksem. Minusem jest na pewno to, że na cale życie zostanie mi blizna, ale przynajmniej jest taka, że schowa się pod każdym bikini. No i gdybym w przyszłości chciała drugie dziecko to przez to łożysko w grę wchodzi już tylko cc ale tym razem byłoby planowane więc pewnie lepiej bym się czuła po zabiegu niż teraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiaw napisał(a):
A ja też mam parę fotek,co prawda jeszcze ze szpitala ale tez pochwalę się moim skarbem 😜





Tak Was czytam i zobaczyłam te zdjęcia. Kasiaw Twój synek jest prześliczny, nie mogę się na Niego napatrzeć. Gratuluję. Ja tez niedługo będę miała swojego Pawełka ;-) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do hemoroidów to polecam czopki hemorectal, po 2 dniach odczuwalna jest duza ulga... mi wyskoczyl hemor w czasie porodu. ała. Dopiero dzisiaj pierwszy raz od porodu usiadłam ! Szwy i hemorek w parze - masakra ;p

Co do szwów, to nie wiem, jest juz lepiej..ale ciagna i szczypia jeszcze. Mam takie same obawy jak Ty Monic. Ja mialam i naciecie i pekniecie i wszystko na raz(zaczełam przeć jakos przy 8-9 cm rozwarcia). I strasznie duzo krwi, aż lekarz miał problemy ze zszyciem .. no i troche mało współpracowałam bo znieczulenie nie za bardzo zadziałało. Zszywanie wewnątrz było straszliwe ;p


Zazdroszczę, że wasze maluchy tak ładnie śpią, ja ostatniej nocy spałam 3 h, poprzedniej chyba z godzine....w dzień też było średnio.. ale to chyba wina tego, że mój pokarm jest słaby, w nocy juz nie mam czym karmić... Ilość zwiększyła się dopiero dzisiaj, także póki co jest okej, budzi sie co 2-3 h. No i na wszelki wypadek sciągam laktatorem na dzisiejszą noc..

co do tego do kogo podobny, to wszyscy mówią, że do męża 😁 w 100% sie zgadzam, ma nawet taka lekka dziurke w brodze 😁 😁 No i uszy podobno ma moje, tak jak u Ciebie Kasiu 😁


Poprzeglądałam wasze awatarki ze zdjęciami maluchów :-) Wszystkie sa śliczne ! Gratuluje tym mamusiom, którym jeszcze nie gratulowałam i życzę dużo sił tym, które jeszcze w dwupaczku :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewcia ja karmie i tak i tak...w nocy daje mu na zmiane - sztuczne i cyca a za dnia to tylko cyc...moj wypija na raz 120ml nan pro 1 - dawka dla dzziecka 2-u miesiecznego 😁 i po tym spi jakies 3-4h..natomist jak odciagam sobie to tak kolo 150 ml i po tym mi spi w nocy 4-5 h 🙂 a co do ulewania to dzis pierwszy raz rano nam sie ulalo - ale to dlatego ze moj maluszek nie zna umiaru 😁

gabb - ja na szczescie nie popekalam tylko mnie nacicali. Szwow mialam 4 na zewnatrz i chyba z 3 w srodku. Tylko ze polozna mi powiedziala ze mnie za mocno zszyla - mam takie "wybroczyny" ale to niby zniknie, no i slupelki mi sie wbijaly w skore na drugiej nodze... a krwi wcale prawie nie bylo 🙂 ale i tak mi napisali ze stracilam 250 ml 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja straciłam 500 ml krwi :/ jak ściągnęli szwy to odczułam wielką ulgę, także te nitki sa najgorsze bo sama rana nie jest taka bolesna.
Gabb im więcej będziesz laktatorem ściągała tym więcej będziesz tego pokarmu produkowała! Także ściągaj jak najwięcej sie da i uważaj przy tym żeby mały się do butli nie przyzwyczaił... dasz radę i na pewno się ustabilizuje produkcja 😉
Każda z Nas to inny przypadek, ja mam taki nawał pokarmu ciągle że położna była zdziwiona, mówi ze rzadko się spotyka z takim przypadkiem. Spokojnie mogłabym blizniaki a moze nawet trojaki wykarmić!!!

Monic Filipek uroczą ma fryzurkę 🙂))))
Gabb a czy te czopki są bezpieczne dla karmiących??? Wspoloczuje ze tak mało spisz:/ ja dzisiaj w koncu więcej pospałam, tylko 2 godzinki w nocy Blanka buszowała. a tak to po kazdym karmieniu grzecznie zasypiała 😉 oki idę karmić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuski 🙂
W koncu znalazlam chwile zeby napisac. Alicja bardzo malo spi. Ciagle chce jesc. Karmie piersia bardzo to lubimy obie 🙂 jest to wspaniale, niestety nie wiem ile z tej piersi je wiec zrobilam cos takiego, ze sciagam mleczko do butelki daje jej 40 ml puzniej przewijam a po przewijaniu chce jeszcze dojesc wtedy daje jej piers i tak po 10 lub 15 min na strone wtedy ladnie usypia. Wczesniej nie spala wogle w nocy siedzialam i plakalam z wycieczenia. Po cesarce jest cieko jeszcze od powrotu ze szpitala nie spalam wiecej niz 3 h 🤢 doypiam czasami w dzien jak mi zasnie. Kupki robi non stop. Ciagla akcja jak mala spi trzeba pomyc butle, sciagrke, sciagnac zjesc cos uprac spiochy mam tylko kilka bo niunia jest bardzo drobna i wszystko jest na nia za duze. Jak urodzila sie to wazyla 3100. Pozatym nie wiem jak wy dziewczyny ale mi hormony daja w dupe. Ciage ltesknie za moim brzuszkiem. Jak jestem w mojej lazience gdzie robilam zawsze zdjecia dla brzuszka to odrazu rycze. A w szpitalu ryczalam ciagle i patrzylam na brzuch . Edzia mialas racje, z tym docenianiem brzuszka!! Ale z dnia na dzien jest lepiej. Dzis idziemy do lekarza na pierwsza wizyte ciekawe jak tam wszystko 🙂 a i wlasnie mojej niuni nie chce sie odbijac, ciagle jej sie ulewa 😞 przez to jak klade ja spac to nie spie tylko patrze czy sie nie zakrztusila. Czy ktoras ma taki problem ?? Gratulacje dla wszystkich rozpakowanych !! TO chyba juz wszystkie ?? 😁 3majcie sie a relacje z porodu napisze troszkep uzniej bo naprawde z czasem jest ciezko. Zdjecie sprobuje wstawic za chwile 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
[URL=http://img208.imageshack.us/i/ala2.png/][IMG]http://img208.imageshack.us/img208/3792/ala2.png[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

[URL=http://img217.imageshack.us/i/alajpg.png/][IMG]http://img217.imageshack.us/img217/3910/alajpg.png[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...