Skocz do zawartości

Ciazowki w UK :) | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
gosiaa21 napisał(a):
ja dzisiaj bylam w rzychodni i na badania przyszla angielka z noworodkiem na moje oko nie wiecej niz 2 tyg i sie przerazilam jakie to dzieciatko jest malutkie! a ta angiela nosila je jak jakas lalke malo co nie przelamala, ubrane dzieciatko bylo na krotki rekaw tyko pozniejjakis kaftanik jej zalozyla jak wychodzili. Ci anglicy to zyja bezstresowo.


gosiaa21 'Ci anglicy to zyja bezstresowo' - zebys wiedziala!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • nusia27

    1457

  • MonisiaD

    2339

  • gosiaa21

    1542

  • MajaCh

    1981

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
MadziaW wlasnie przeczytalam na innym watku o twoim porodzie.Przykro mi,ze tak sie meczylas.Moja siostra tez swoje przy porodzie przeszla i mowila,ze wiecej dzieci nie chce 😉Marysia ma 2 latka i 3 miesiace..no i wczoraj mi siotra powiedziala,ze wlasnie tabletki odstawila,bo jek nie teraz to kiedy 😁 😁 Chyba sie na nas,szczesliwych rodzicow napatrzyli hehe 😁 I juz sie nie musze martwic,co z tymi wszystkimi ciuszkami potem zrobic.Tak wiec teraz kolej na ciebie kochana 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pozapraszalam was na facebook 🙂
do nas dzisiaj przychodza dziadki (rodzice mojego meza) poznac wnusie. a moi przylatuja za miesiac 🙂

dacie rade dziewczynki juz niewiele zostalo 🙂 dobrze, ze sie dobrze czujecie 🙂 u nas tez coraz leppiej. malutka dzisiaj nawet spala 4 godz a potem 3 bez przerwy. troche mam tylko problem z usyppianiwm, bo chce byc na raczkach albo trzeba ja piescic. mam nadzieje ze uda ja sie tego oduczyc pozniej.

buziolki i milego weekendu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to goscie pojechali.Lozeczko juz stoi i sie wietrzy 😁 😁 Jutro tylko trzeba materacyk kupic i poscielic.Zaraz sie zabieram za skladanie karuzeli 🙂 🙂To juz naprawde ostatnie rzeczy do zrobienia dla malutkiej 🙂
Niusia juz sie naprawde tej naszej malutkiej doczekac nie moge.Codziennie przegladam ciuszki dla niej,co chwile cos przekladam 😁 😁 No i domyslam sie,ze jak juz z nami bedzie,to po prostu zwariuje na jej punkcie..Co ja gadam,juz zwariowalam,az sie boje co po porodzie bedzie 😁 😁
Gosiaa to byl naprawde dobry pomysl z tym facebookiem.Jakos tak ja sobie was podgladnelam,to mi sie jeszcze blizsze stalyscie 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monisia widze ze przygotowania pelna para 😁
ja dzisiaj dostalam 6 butelek firmy Tommee Tippee, sa antykolkowe i maja taki plus ze jak dziecko gryie sutki przy iciu to odlacza sie smoczki od butelki i przysysa do piersi 🙂 zobaczymy jak sie sprawdza w praktyce 🙂 i dostalismy tez mate dla didzisuia brdzo fajna z Kubusia Puchatka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu widze,ze malenstwo sie dzis oblowilo 🙂U nas tez najwiecej prezentow dostajemy dla malutkiej.Ja tez mam butelki antykolkowe z tommee tipee/Zdecydowalam sie na nie,bo maja smoczki podobne wlasnie do sutka.Mam nadzieje,ze nie bede musiala ich narazie uzywac,bo pokarmu mam juz mase,ale wole miec je ze soba w szpitalu na wszelki wypadek.Z tej samej firmy mam tez smoczek.I tez mam nadzieje,ze nigdy nie bedzie nam potrzebny.A jesli chodzi o przygotownia,to juz dobijaja do konca.Tylko ten materac zostal i poscielic lozeczko 🙂A potem juz tylko zostanie mi cierpliwie czekac na nasz skarb i kupowac ciuszki przez neta,bo na bieganie po sklepach to ja juz niestety nie mam sily 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A odnosnie zakupow przez neta to te buciki sa moim ostatnim nabytkiem,a ta kurtke zamierzam jutro wygrac 😁 😁
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170594035811&ssPageName=STRK:MEWNX:IT
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220728938287&ssPageName=STRK:MEWAX:IT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD napisał(a):
A odnosnie zakupow przez neta to te buciki sa moim ostatnim nabytkiem,a ta kurtke zamierzam jutro wygrac 😁 😁
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170594035811&ssPageName=STRK:MEWNX:IT
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220728938287&ssPageName=STRK:MEWAX:IT


buciki slodkie a co do kurtki to na wiosne ja mam podobna 😁 tylko ze dla siebie hii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia kobiety tak maja ze sa niezdeydowane :P
ja nigdy dwojce nie myslalam tym bardziej, ze z moim partnerem mamy konflikt grupy krwi i przy ierwszym dziecku to nie szkodzi, ale z koljenyi moga byc problemy wiec chyba na jedynce zastopujemy 🙂
a Ty jak bedziesz ogladac nasze malenstwa to Twoj decyzja zapadnie chyba jeszcze szybciej ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaa21 napisał(a):
no wlasnie co do butelki :P monisia bierzesz do szpitala w razie jakbys nie mogla karmic piersia ? bo sie zastanawiam czy jak zaczne kupowac pampersy to czy mleko jakies tez mam kupic 😮


Gosiula - jakby bylo tak, ze z jakiegos powodu bys nie mogla karmic piersia badz bys musiala dokarmiac (a bys tego nie planowala i nie miala zadnych butelek, mleka itd), to oni Ci pewnie dadza, lacznie ze smoczkiem. Tak przynajmniej bylo jak moj maly sie urodzil. Mieli chyba 2 czy 3 rodzaje mleka, my poszlismy na SMA Gold, takie male buteleczki, do tego osobne jednorazowe smoczki - odkrecasz zakretke, zakrecasz smoczek i amciu amciu. One byly takie male, nie pamietam - 120ml moze? I tak se karmil do momentu az nas wypisali. A jadl maly co 3 godziny przez 4 dni tam u nich. Pozniej to juz w domu, wiadomo. To tylko jakby Ci przyszlo odciagac, to wtedy raczej swoje chyba, lacznie ze smoczkami (wiem,ze do mojego mleka mielismy swoje butle, ale nie wiem czy bylyby one dostepne ze szpitala). Sterylizator tez Ci powinni udostepnic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiaa butelka juz jest zapakowana.Ja mleka nie chcialam kupowac,ale moj maz sie uparl,ze to niby roznie bywa.Dla swietego spokoju mu ustapilam 😉I tak widze,ze przez ta cholestaze i skurcze jest juz wystarczajaco zmartwiony.Nic mi nie mowi,ale nie znam go od wczoraj 🙂
MadziaW wiem cos o tym rozmyslaniu.My sie na malutka 3 lata decydowalismy,bo zawsze bylo jakies 'ale'.Moj maz jest wlasnie taki jak ty,ze musi wszystko przemyslec,rozwazyc wszystkie za i przeciw.Bo ja to jestem w goracej wodzie kapana 😁 Ale w tej jednej kwestii tez sie na poczatku wahalam.I tak jak jedno chcialo,to drugie mialo watpliwosci.I tak na zmiane 😉Ale teraz moge ci powiedziec,ze malutka byla naszym najlepszym,najwspanialszym pomyslem 😁 😁 Teraz nawet nie moge zrozumiec,jak moglismy to tak odkladac.I jak Julka bedzie miala ok 2 latek,to mysle,ze zdecydujemy sie na drugie malenstwo.Wlasnie po to,zeby mialo zawsze kogos,na kogo moze liczyc tak jak ja teraz na moja siostre.Wiadomo,kazdy z nas jest w innej sytuacji.A jesli chodzi o moja siostre,to u nich problemem nie byla kwestia finansowa.Tylko ona po prostu bala sie kolejnej ciazy i porodu.Ale tak jej dlugo marudzilam,az w koncu wymarudzilam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaa21 napisał(a):
madzia kobiety tak maja ze sa niezdeydowane :P
ja nigdy dwojce nie myslalam tym bardziej, ze z moim partnerem mamy konflikt grupy krwi i przy ierwszym dziecku to nie szkodzi, ale z koljenyi moga byc problemy wiec chyba na jedynce zastopujemy 🙂
a Ty jak bedziesz ogladac nasze malenstwa to Twoj decyzja zapadnie chyba jeszcze szybciej ;p


Kochana, rozumiem zatem, ze masz gr krwi Rh- ?? 🙂
Ja mam Rh- i masz racje, przy pierwszym dziecku to nie ma wiekszego znaczenia, ale moze miec znaczenie przy kolejnych ciazach (choc tez nie musi). Konfilkt moze byc tylko wtedy jesli dziecko matki z grupa krwi Rh- bedzie mialo gr krwi Rh+. Konfilkt moze byc, ale nie musi (beda robic badanie krwi na obecnosc przeciwcial). Ale wlasnie dlatego w tej ciazy bedziesz miec zastrzyk 2 razy (anti-D injection), ktory zapobiegnie temu, zeby Twoje cialo wytwarzylo przeciwciala przeciwko takiej Rh + przyszlej ciazy. Koknflikt jest tylko wtedy, kiedy sa przeciwciala a przeciwciala sa tylko wtedy kiedy dojdzie do pomieszania krwi matki minusowej i dziecka plusowego, np krwotok no i oczyiwscie porod. Ale niekoniecznie bedzie problem przy przyszlej ciazy, jesli np dziecko bedzie tez mialo krew z Rh -. Po samym porodzie sprawdzaja gr krwi dziecka matki Rh minusowej i jesli ma ono Rh +to matka dostaje dodatkowy zastrzk anti-D, jesli dzidzia ma tez Rh - to nie, bo choc doszlo do pomieszania krwi, nie doszlo do wytworzenia przeciwcial, wiec nie ma konfliktu 🙂 U nas wlasnie tak bylo. Zaraz po porodzie okazalo sie, moj synus rowniez jest minusowy (ma dokladnie taka sama gr krwi jak ja 🙂 ) i ja juz zastrzyku bezposrednio po porodzie nie dostalam 🙂 W dzisziejszych czasach poszlo wsjo do przodu i w sumie nie ma sie czym martwic! Ale wiem, co masz na mysli, bo ja jak sie dowiedzialam, ze mam Rh - to juz widzialam siebie jak mi przetaczaja kreW! 🤪 a sama widzisz jak sie skonczylo 🙂 W kazdym razie Gosia - smialo mozesz miec wiecej hihi !!!!!!!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MadziaW napisał(a):
gosiaa21 napisał(a):
no wlasnie co do butelki :P monisia bierzesz do szpitala w razie jakbys nie mogla karmic piersia ? bo sie zastanawiam czy jak zaczne kupowac pampersy to czy mleko jakies tez mam kupic 😮


Gosiula - jakby bylo tak, ze z jakiegos powodu bys nie mogla karmic piersia badz bys musiala dokarmiac (a bys tego nie planowala i nie miala zadnych butelek, mleka itd), to oni Ci pewnie dadza, lacznie ze smoczkiem. Tak przynajmniej bylo jak moj maly sie urodzil. Mieli chyba 2 czy 3 rodzaje mleka, my poszlismy na SMA Gold, takie male buteleczki, do tego osobne jednorazowe smoczki - odkrecasz zakretke, zakrecasz smoczek i amciu amciu. One byly takie male, nie pamietam - 120ml moze? I tak se karmil do momentu az nas wypisali. A jadl maly co 3 godziny przez 4 dni tam u nich. Pozniej to juz w domu, wiadomo. To tylko jakby Ci przyszlo odciagac, to wtedy raczej swoje chyba, lacznie ze smoczkami (wiem,ze do mojego mleka mielismy swoje butle, ale nie wiem czy bylyby one dostepne ze szpitala). Sterylizator tez Ci powinni udostepnic.

Madzia od stycznia tego roku juz nigdzie nie daja ani butelek ani mleka.Podobno propaguja karmienie piersia..ale tak naprawde chodzi o ciecia w budzecie 😉W kazdym szpitalu,antenatal clinic czy triage sa wywieszone plakaty i informacje o tym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaa21 napisał(a):
ja chce zakupic takie skarpeteczki http://cgi.ebay.co.uk/NEW-love-Mummy-Daddy-socks-baby-unisex-0-6-months-/180568120624?pt=Baby_Clothing&var=&hash=item6fc2adb47c
😁

Gosiu bierz je 🙂 🙂Naprawde slodkie sa.Az mi sie geba ucieszyla,jak je zobaczylam.To byla jedna z pierwszych rzeczy,ktore kupilismy dla malutkiej jakies pol roku temu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...