Skocz do zawartości

Ciazowki w UK :) | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
MadziaW Polak potrafi 😁 😁 Wiem,ze sa miliony za i przeciw.I kazdy musi ta decyzje podjac samodzielnie.Tyle ze mojej siostrze ktos musial z tym pomoc 😁Marysia ma juz 2 lata i 3 miesiace,zanim siostrze uda sie zajsc w ciaze i urodzi,to Mysia bedzie miala juz z 3 latka.A to juz naprawde duze dziecko i wiele potrafi.Juz teraz wiele w domu robi,jak nie krzyczy i nie ustawia wszystkich po katach 😉 Ale z pewnoscia bedzie mogla mamie pomoc jak juz bedzie druga dzidzia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • nusia27

    1457

  • MonisiaD

    2339

  • gosiaa21

    1542

  • MajaCh

    1981

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
MonisiaD - to ja nie wiedzialam! Tzn wiem, ze robia ciecia w budzecie, ale nie wiedzialam, ze nawet w ten sposob. Jak ja jechalam do szpitala to planowalam karmic piersia, ale nie mialam jeszcze mleka (przyszlo dopiero na 3i dzien) a przez to,ze mi go nie dali dokarmiac (choc pytalimy i sugerowalismy), to maly stracil tak duzo na wadze. W ciagu doslownie chwili przenosili nas z normalnego odzialu do osobnego pokoju i od razu mleko modyfikowane musialo byc co 3godz. Jakbym tam chciala robic melko z proszku to nie sadze, ze byloby latwo z zaparzaniem wody, studzeniem, strylizowaniem na czas itd.. Chyba, ze podawalabym z gotowych kartonikow, ktore musze przyznac byly pozniej baaaardzo przydatne i bardzo praktyczne. Ale i tak przeciez trzeba butle sterylizowac? Chyba, ze beda mieli dostepne tylko w takich wlasnie przypadkach? Nie wiem, ale dobrze sie bedzie dowiedziec moze (mowie o sobie 😜). No w kazdym razie dzieki ,ze mnie oswiecilas kochana! Bede brac pod uwage przy podliczaniu kosztow jak tam kiedys zajde w ciaze hahahahah 😜 No i zdecydowanie zapytam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez do zeszlego poniedzialku o tym nie wiedzialam.Dopiero jak na triage wyladowalam,to moj maz mi te plakaty pokazal.Zapytalam o to poloznej i ona powiedziala,ze to prawda i szpital juz mleka nie zapewnia.Dlatego my kupilismy to takie w kartoniku tak na wszelki wypadek 😉A jesli chodzi o drugie malenstwo to jeszcze do zeszlego miesiaca mowilam mezowi,ze nie ma sprawy,pod warunkiem,ze sam urodzi 😁 😁 Ale jakos tak ostatnio duzo o tym myslalam i jakos tak mnie wciagnal wir przygotowan dla malutkiej.I napewno bede chciala to powtorzyc.Nawet jak ma sie ciezki porod,to tylko kilka badz kilkanascie godzin meki,ale potem ma sie skarb na cale zycie 😁 Tak wiec jak Julka bedzie miala z 2 latka,to mysle,ze popracujemy nad drugim lobuzem 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Monia, bo to juz tak niedlugo przeciez. Az sama sie nie moge doczekac az zobacze ta slicznotke na zdjatkach jakis 🙂 Mowie Ci - macierzynstwo to jest cos pieknego. Czlowiek sie tyle uczy przy dziecku i samo dziecko tylke potrafi nauczyc doroslego! Na mnie ciaza, porod, macierzynstwo mialy i maja ogromny wplyw. Pomijajac to , ze do dzis placze na filmach, piosenkach, reklamach, wiadomosciach..Co tylko zwiazane z dziecmi, relacjami rodzicow i dzieci.
A wlasnie sobie przypomnialam. Leci w tv 'One every minute' - jakos tak - o porodach. Chyba druga seria teraz, ogladasz moze? Mi maz powiedzial, ze mam nie ogladac, bo zas bede ryczec. I ok, nie ogladalam. A pozniej on poszedl spac a to lecialo na jednym z tych kanalow '+1' no i kurka sie nie moglam oprzec, cos mnie ciagnelo w tamta strone. No i obejrzalam....No i sie poryczalam... 🙂 Zeszla serie w wiekszosci obejrzalam, wiec mozesz sobie wyobrazic moja cotygodniowa sesje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niestety nie ogladam.Ja dalej leze w lozku i slucham malutkiej karuzeli 😁 Maz sie z kotem bawi i wlasnie rozmawiamy o tym,ze juz sie nie mozemy tego malego-wielkiego czlowieczka doczekac 😉 Nie wiem,kto bardziej zwariowal na malej punkcie,ja czy Piotrek 😉Nawet wczoraj robilismy zakupy w sainsbury i tatus musial juz malej kolejna kurteczke i bluzeczke kupic 😁 😁 A na mnie gada,ze ciagle cos dla malej przynosze 😉Ale masz racje,macierzynstwo to cudowna sprawa.Ja od zawsze kochalam dzieci.Najpierw siostrze przy malej pomagalam,potem kolezance,no i w koncu przyszedl czas na mnie.W koncu swoje malenstwo to cos najwspanialszego i do niczego nie mozna tego porownac.Kurde,o tej porze robie sie chyba za bardzo sentymentalna hihi 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak Monia, to moj kochany kawaler 🙂 Pierwsze jeszcze jak bylismy w szpitalu, drugie to jakos niedawno, choc zdazylam go od tego momentu juz obciac 🙂
A Ciebie niech teraz nie sciska, bo jeszcze Cie zdazy posciskac...za wcale nie tak dlugo..tylko moze troche inaczej hehe 😜
Ale wiem, ja tez sie nie moglam doczekac az zobacze moje malenstwo, zwlaszcza ze nie wiedzielismy, kogo poznamy 🙂 Ach... wspomnienia. Wiesz, dzis, pewnie przez ten portal, az wyciagnelam sobie swoj 'stary' segregator i tam opisywalam jak przebiegaly wizyty u poloznych a pozniej mam nawet cala swoja ksiazeczke ciazy skserowana, bo ja zabieraja pozniej a chcialam sobie zachowac. Mam nawet wszystkie ulotki o ciazy, karmieniu, chorobach i co tam jeszcze, jakie mi dali jak bylam w ciazy! Strasznie sentymentalnie. Nie mowiac juz o zdjeciac ze skanow! 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale slodziutki jest 🙂No ja dla odmiany mam caly album brzuszka 😉Non stop jakies zdjecia pstrykamy,juz ze 100 w albumie jest a tu juz kolejne do wywolania.Bedzie co wspominac.A jesli chodzi o sentymentalizm,to ja mam nawet ten pierwszy,upragniony test schowany na pamiatke 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD napisał(a):
Ale slodziutki jest 🙂No ja dla odmiany mam caly album brzuszka 😉Non stop jakies zdjecia pstrykamy,juz ze 100 w albumie jest a tu juz kolejne do wywolania.Bedzie co wspominac.A jesli chodzi o sentymentalizm,to ja mam nawet ten pierwszy,upragniony test schowany na pamiatke 😁 😁


Ja tak samo!!!! 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mojej siostry coreczka tez wlasnie zabkuje.Tylko,ze te czworki nie chca sie przebic i Mysia jest srasznie marudna i ciagle placze.Tak sobie mysle,ze to moje pierwsze malenstwo jest,ale doswiadczenie to juz mam spore po siostrzenicy 😁 😁 A poza tym mam tu siostre,wiec w kazdej chwili moge sie jej ze wszystkim poradzic,wiec napewno nie bedzie tak zle 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie napewno bedzie tak samo.Polowa rzeczy zostanie,bo szkoda bedzie mi je wydac 🙂No bo kazda z nich bedzie miala dla mnie jakas wartoc sentymentalna 😁 😁 Ale ze mna juz tak jest 🙂Niby choleryczka ale romantyczna hihi.Dobra kochana,ja znikam do spania,bo cos sie slabiej czuje i nosa mi leci.Spokojnej nocy i do juterka.No i kolorowych snow o malenstwach 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki madzia za takie inf o krwi bo jak ja na poczatku dowiedzialam sie ze moze byc taki konflikt to spazmow dostalam, ale moj mi mowil zebym sie nie przejmowala bo wszystko bedzie dobrze 🙂
jak ja Ci Monia zazdroszcze 😁 😁D 😁
Madzia slicznego masz synka cukiereczek 🙂 🙂
Moj Marcin wczoraj mnie zaskoczyl bo sam z siebie wypalil, ze nie moze sie doczekac az wezmie na raczki takiego malutkiego brzdaca 😁 pierwszy raz takie cos uslyszalam! 😮 bo on nadal jest w szoku ze zostanie tata i w polowie jeszcze to do niego nie dotarlo. Jeszcze musi bardziej przelamac lody co do dotkania brzuszka bo zawsze jak polozy reke to dzidzia od razu sie uspakaja i chyba przez to woli nie dotykac:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurde,cos dzisiaj z brzuszkiem jest nie tak,bo juz 3 raz tego samego posta pisze i jak chce go dodac to cala strona znika 🥴 Gosiaa ja wiele rzeczy kupuje z ebaya i najlepsza i najbezpieczniejsza forma platnosci jest paypal.Zakladasz sobie u nich konto i za kazdym razem jak wygrasz aukcje automatycznie zostaniesz przeniesiona do paypala i po zalogowaniu mozesz zaplacic.Wszystko odbywa sie automatycnie.Oto link:
https://www.paypal.co.uk/uk
A jesli chodzi o materac to zdecydowalismy sie na ten z mothercare. http://www.mothercare.com/SAFEseal-Foam-Core-Mattress-Continental/dp/B001OA2MOW/sr=1-2/qid=1296398358/ref=sr_1_2/275-7072725-8726561?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42764041&mcb=core Bo chcialam jeszcze w innych miejscach zobaczyc,ale wszedzie chwilowo ich nie mieli.Kazali mi czekac do nastepnego tygodnia,a ja chcialam go miec od razu.No i cena tez jest przystepna 🙂Tak wiec lozeczko w koncu stoi poscielone i moge smialo powiedziec,ze jestesmy gotowi na przyjscie malutkiej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A dziekuje.Mezulek dorwal sie dzis do szminki i malowal mi arcydziela 😁 Sa tez inne z buzka,ale to rozwalilo mnie najbardziej 😉Gosiaa u nas wczoraj caly wieczor taka karuzela grala 😁 😁 Pomysl sobie kochana,ze juz niedlugo w lozeczku pojawi sie taki maly skarbek i dla niego to bedzie gralo 🙂Ale ty masz szczescie z tymi paczkami 🙂Tez bym sie na takie nie obrazila hihi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...