Skocz do zawartości

Ciazowki w UK :) | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • nusia27

    1457

  • MonisiaD

    2339

  • gosiaa21

    1542

  • MajaCh

    1981

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
gosiaa21 napisał(a):
monisia ja to Twoje zdjecia moglabym ogladac nwet te tysiace o tam masz 🙂

Szybko by ci sie znudzilo 😁 Ja mam ich ok 100gb na komputerze i ok 1500-2000 wydrukowanych hihi.Nusia milego spcerku,ja poprasuje,sprzatne,robie obiad i jak mi jeszcze czasu styknie to tez wyjde 😉 😉Bo pogoda znowu jest cudowna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiaaa ten brzucholek to już jakby miał zaraz Ci sie oderwać normalnie 😁 😁 😁
Ale fajne zdjęcia pododawałyście kobietki 🙂 🙂 🙂 Monia też cały czas mówie mojemu Radziowi ,żeby cykał jak najwięcej fotek i nawet filmiki mi nagrywał!Chcę mieć pamiątke 🙂 🙂
Gosiak jak sie czujesz?
Ja bylam dzisiaj u poloznej , mam brac juz do konca ciazy te tabletki zelazo,ale ogolnie wszystko w porzadku 🙂 Brzucholek znowu 2cm wiekszy 🙂 Teraz mam 33 🙂 No i powiedziała położna,że schodzi już coraz nizej i na nastepnej wizycie juz bedziemy omawiac plan porodu 🙂 Oj zaczynam sie bac hehehe! A ja czuje sie ogolnie dobrze,ale nie daje rady ze spacerami na dluzsza mete...stopy i plecy tak bola,ze masakra!Ale chce spacerowac jak najwiecej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dzis czuje sie dobrze i mam energie cos robic a nie mam co ! 😮
maly uparciuch siedzi w brzuchu i ani widzi jej sie wyjsc 😮 myslalam ze chociaz taty poslucha zeby wyjsc a ona ma nas w nosie 😠 😜
ja dzis ide o 16stej do poloznej bedzie mi krew pobierac bleeeee 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu to widze,ze nasze malenstwa maja ze soba cos wspolnego 🙂Moja tez nie chciala wylezc.Sylvianko ja tez jestem na zelazie i bede jeszcze z jakies 2 miesiace,wiec glowa do gory 🙂Kurcze takie male dziecko,a tyle prania i prasowania przy niej 😉2 dni nie poprasowalam i teraz konca nie widac 😉Gosiu czekam na maila od ciebie kochana 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wrocilam od poloznej, ehh tak mi gniotla brzuch i szukala glowki ze nie znowu cipa kluje 😠 a glowki i tak calej nie znalazla bo jest za nisko 😜
moje dziecko od jakiegos czasu lezy mi caly czs na prawym boku, nawet poloznej dzis nie udalo sie jej troszke rzesunac na lewa strone 😁
sylwia mnie w 36tyg ciazy tez do porodu przygotowywala polozna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu juz naprawde niedlugo.Dasz rade.A jak juz sie mala urodzi to zobaczysz,ze brzuch bedzie najmniejszym problemem hehe.Ja wlasnie widze,ze mam malego wymuszacza w domu.Codziennie od 16 czasem17 do 23 chce byc na raczkach i jej ustepowalismy.A dzis sie jej postawilam i odkrylam,ze ona krzyknie a potem nasluchuje czy ide.Cwaniara mala 😉A mama dzis na raczki nie bierze tylko smoka wtyka.I tak sobie razem walczymy.Ciekawe kto pierwszy ustapi.Powiem wam,ze ja juz sie lamie:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gerda napisał(a):
Hmmm, pytacie o te metody 🙃 niezbyt przyjemne, ale w naszej diagnozie skuteczne.
Przede wszystkim położna na podstawie płaczu-->krzyku Synka od razu stwierdziła, że to fochy! Ja do końca nie byłam pewna, bo niby skąd. Myślałam, ze może kolki, infekcja jakaś albo jeszcze jakieś inne schorzenie.
I tak, jak Patryk zaczynał krzyczeć (a robi to "bez powodu") zalecila, by odczekać 2, 3 minuty zanim sie do niego pójdzie, by wiedział, że w ten sposób nic nie zdziała (zaznaczam, iż mówimy tu nie o sytuacjach, kiedy dziecko płacze, bo np jest pora karmienia, albo np ma pełną pieluchę, itp). Kolejno odwracamy go na boczek, przytrzymujemy smoka aż sie trochę uspokoi. Nawet jak po chwili to samo ma miejsce - czynimy tak samo. Wyglada to jak tresura, ale niestety małe dzieci zapamietują pewne schematy. Wiadomo okazujemy czułość, ale mowa tu o histerii, która jest w naszym przypadku!
Jeżeli to nie skutkuje (a u nas tak sobie), wówczas pozwoliłyśmy mu pokrzyczeć trochę dłużej cały czas krzątając sie wokoło, tak by wiedział i słyszał, że Mama jest obok i blisko, a przy okazji zajmuje sie czymś innym. Dzięki temu mogłam poskładać w końcu pranie.
Patryk po ok 1,5 godzinie uspokoił się, leżał sam i słuchał karuzelki a ja w tym samym pokoju mogłam się krzątać.
No i dalej... przed jedzeniem dajemy mu się napić (karmimy sztucznie), potem mleczkoe, znowu pic i czekanie na beczka 😉 U nas póki co działa.
Wiadomo to dopiero pierwszy dzień, pod koniec tygodnia wizyta u pediatry, który potwierdzi lub zaprzeczy, że to mały histeryk. Jak na razie teoria położnej się sprawdza, bo gdyby to było kolka/ ból fizjologiczny nie uspokoiłby się.

Każde dziecko jest inne, widać my musimy być bardziej stanowczy wobec Synka (mi to sprawia trudność) a jak jest spokojny okazać mu czułość. W ten sposób wie, że może czuć sie bezpiecznie nie wykorzystując rodziców 🙂

Kurcze dziewczyny zastosowalam sie do tych rad,jest 18-ta i nie mam malej na raczkach 😁 😁 Moja mala terrorystka pojeczala i chwile pokrzyczala i sama zasnela.O tej godzinie..Ja chyba snie 🙂 🙂Bo w tych godzinach to moj aniolek zawsze w diabelka sie zmienial 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaa21 napisał(a):
nusia27 napisał(a):
sliczne brzucholki 🙂 ja czekam az sie mala obudzi i na spacer lecimy

nusia a ogladajac zdjecia Twojej malej na fb to ona takk sie zmienia i co zdjecia to sliczniejsza 🙂


dzieki 🙂 ja mam ja 24h na dobe a widze jak sie zmienia i rozwija 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nusia kapie ja codziennie ok 20-tej.I zazwyczaj i tak nie spi i walczy do 23.Dzisiaj po kapaniu i jedzeniu przed chwila sama zasnela..ale nie wiem czy mam sie cieszyc,bo pewnie jak teraz sie wyspi,to w nocy nie bedzie chciala spac.A ja juz wole,jak ona tradycyjnie do 23 walczy,a potem ladnie noc przesypia 😉Odnosnie rosniecia w zeszlym tyg mala miala na sobie spioszki z delmatynczykiem,a dzis juz ich nie zalozylam,bo nogi sie nie mieszcza 😉Z reszta taka mala sie urodzila,a teraz mam juz 2 reklamowki za malych ciuszkow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...