Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

Rzeczywiście pościel ładna ale przede wszystkim niedroga, zastanowie sie jeszcze bo dziś już nie bede zamawiac 🙂 ja też bede kupowac sama posciel bez zadnych ozdóbek i baldachimów, na początku miałam takie całe zestawy kupowac ale stwierdziłam ze to strata pieniedzy i rzeczywiscie kurz sie tylko na tym zbiera 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
znalazłam też sprzedawcę, u którego praktycznie wszystkie higieniczne rzeczy tanio zamówiłam... nazywa się rodzyneczki http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=11612773
zostały mi tylko kosmetyki do kupienia, chociaż jak patrzyłam na ceny tych samych kosmetyków w Rossmanie, to mogłam też spokojnie tutaj zamówić. Tylko, że ja chciałam te Rossmanowe BabyDream... jestem bardzo z oliwki na rozstępy zadowolona i jak czytam o kosmetykach dla niemowląt, to też mają pozytywne opinie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja juz posciel mam dawno, w sumie taka bardzo neutralna, bo w brazie z niebieskim i karmelem, ale naprawde tutaj nie za bardzo wybor miałam ia tak samo jak wy bez zadnych dodatkow zbędnych ( wg mnie). Dzis zamowiłam wanienke i to była ostatnia rzecz do kupienia, takze dla Synusia juz mam wszystko. Teraz jakies tam szczegóły dla mnie i koniec. Poprać poprasować, spakować torbe do szpitala i tylko czekać na rozwiazanie 🙂 Juz nie moge sie doczekać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Neli, mam to samo 🙂)) jutro przymuszę M. do sprzątnięcia wszystkiego i rozłożenia komody. W piątek pojedziemy po łóżeczko 🙂) no i zostanie dokupienie tych kosmetyków, jeszcze dla mnie kilka rzeczy, pranko i prasowanko i czekanko!!! 🙂))
A dziś biedny M. przysnął w dzień i coś krzyczał... mój poród mu się śnił i wilkołaki dwa... ehhh... też kochanie przeżywa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emka Mojemu wczoraj sie sniło, że zaczełam rodzic 🙂 Obudził sie a mnie nie ma 🙂 Od razu po telefon i do mnie dzwonił a mi w tym czasie zaciał sie telefon i nie mogłam odebrac, dopiero za jakies 3 min oddzwoniłam, a On w panice nie wiedział co ma robic 😁 Jak mi to powiedział to prawie popłakałam się ze śmiechu 😁 Przezywaja, przezywaja, dlatego sie nie dziwie im, że maja też gorsze dni .... Z tym, że im cieżej się przyznać do tego ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja kupiłam w Ikei dla Małej na początek śpiworek do spania http://www.ikea.com/be/fr/catalog/products/40150549 a na później pościel tylko że to nowość i jeszcze nie ma jej w necie i 2 takie ręczniczki http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10132255
A poza tym to też mam już wszystko, teraz jestem na etapie prania i prasowania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja niedawno wrocilam od lekarza (poszlam na konsultacje do lekarza, ktory pracuje w szpitalu, w ktorym bede rodzic) i sie dowiedzialam, ze mam rozwarcie. Takze znowu mam lezec i zakaz wychodzenia z domu. Oraz dawka fenoterolu zwiekszona do 8, czyli bede musiala w nocy wstawac i brac tabletke. Lekarz powiedzial, ze sa male szanse na dotrwanie do terminu.
Ciesze sie, ze mam wszystko 🙂 Takze spakuje na dniach torbe na wszelki wypadek i bede czekac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry ciezaroweczki!
m_corazon trzymam kciuki za wasz malutki skarb i za was zebyscie mieli teraz duzo sily i cierpliwosci i na pewno wszystko sie pieknie ulozy i juz nie dlygo bedziecie w domku w komplecie, a wsparcie rodziny w takich chwilach jest bezcenne!
Maja_P lez kochana teraz ile sie da zeby jak najdluzej wytrzymac, ale jestes juz w 34 tygodniu wiec nie ma co sie za bardzo martwic, zastanawiam sie tylko czy wy lezycie i piszecie na brzuszku? Bo ja probowalam i nie umiem na lezaca 🙃
A ja wczoraj padlam ze zeczenia, mialam takie dziwce klocie w brzuchu ale to chyba jednak mala sie rozpychala bo brzuch nie twardnial a jakby byly skurcze to mysle ze by twardnial, co o tym myslicie?
Dzisiaj tez chyba wczesniej poloze sie spac, jakaj teraz coraz bardziej zmeczona sie czuje.
Co do kolderki to moja poprzednia firma sprzedawala takie wlasnie wyposazenia lozeczek i wtedy nabralam na zapas i teraz mam caly zestaw. Musze tylko wyprac ale za to sie zabiore w lutym.
Moja mala dzisiaj skacze os rana wiec jestem happy :0 Milego dnia dziewczyny!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Brzuszki 🙂
jak tam po nocy ja w miarę dobrze, dzisiaj sama spałam ale jakoś przespałam, pobiłam tylko rekordy w chodzeniu do toalety normalnie chyba z 10 razy byłam!! Jeszcze mi się tak nigdy nie zdażyło, ale od razu zasypiałam.
Wy już dziewczyny macie prawie wszystko dla Maluchów a ja nic poza ubrankami - i to nie wszystkimi! Ale ja mam termin na koniec marca myślę ze jeszcze zdąże a jak nie to męża z mamą wyślę 🙂 Takie wielki zakupy planujemy w lutym dopiero.
Ostatnio w sklepie widziałam faceta który kupował wyprawkę dla dziecka - przez telefon rozmawiał z żoną i ona mu po kolei mówiła co i jak, a on taki biedny przejęty 🙂 aż mi go żal było bo się wogóle nie znał 😁
Maja to teraz leż bezwzględnie, ja też mam rozwarcie ale na 0,5 cm to chyba nie dużo i lekarz nie kazał mi kategorycznie leżec cały czas. A ile masz tego rozwarcia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuszki!
Nareszcie mam chwilowy dostęp do netu i od razu zaglądam do Was 🙂
Maju leż i nie ruszaj się nigdzie, faktycznie maluszek w tym tyg. jest już prawie samodzielny, ale jednak lepiej jak sobie jeszcze w brzuszku posiedzi. Trzymaj się mocno!
Kaczuszka super ten Twój brzuszek 🙂 ja też właśnie myślałam o namalowaniu takiej buźki, potem miło się ogląda 😉 Co do samopoczucia, no właśnie widzę, że te ostatnie tyg. dają Nam nieźle w kość, ja noc miałam koszmarną, obudziłam się na siusiu i jak wróciłam zaczęło mnie bardzo boleć podbrzusze, brzuch zrobił się twardy, przestraszyłam się bardzo, w duchu zaczęłam się modlić....że to jeszcze nie czas, żeby szybko minęło i po ok 10 min ból nagle ustąpił ale jeszcze za jakieś 30 min ponownie to samo ale już tak nie bolało, czy to przypadkiem nie są te bóle przepowiadające? Tak bardzo chciałabym dotrwać do marca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ammi witaj ammi, fajnie ze masz mozliwosc zagladnac i milomi slyszec ze podoba ci sie moj wymalowany brzuszek - zrobilismy sobie z mezem taka mala sesje zdjeciowa w domku, nawet mezowi wymalowalam brzuszek i napisalam TATUS 🙂 slodko to wyglada.
Co do twardniejacego brzuszka to mnie to narazie omija ake wiem ze dziewczyny czasem maja. Mi gin powiedziala ostatnio ze po 30 tyg skurcze moga sie pojawiac nawet 10 razy dziennnie - to cyba wlasnie te przepowiadajace...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja_P napisał(a):
A ja niedawno wrocilam od lekarza (poszlam na konsultacje do lekarza, ktory pracuje w szpitalu, w ktorym bede rodzic) i sie dowiedzialam, ze mam rozwarcie. Takze znowu mam lezec i zakaz wychodzenia z domu. Oraz dawka fenoterolu zwiekszona do 8, czyli bede musiala w nocy wstawac i brac tabletke. Lekarz powiedzial, ze sa male szanse na dotrwanie do terminu.
Ciesze sie, ze mam wszystko 🙂 Takze spakuje na dniach torbe na wszelki wypadek i bede czekac 🙂


Maja to jesteśmy razem, leżące i czekające w każdej chwili na poród 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję że po jutrzejszej wizycie u gina też dołącze do Waszego grona 🙂 teraz jeszcze nie musze cały czas leżec!
Ammi moim zdaniem nie masz się co przejmowac, to chyba były te przepowiadajace, mi na przykład brzuch twardnieje kilkanascie razy dziennie mimo brania leków, musze sie lekarza zapytac czy to dalej normalne, niby mi trochę przeszło po tym co miałam na początku ale dalej twardnieje. Czasem mam przy tym bóle jak na @ ale one tylko chwilke trwaja i nie są regularne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja piszę na laptopie tak wpół leżąco, mam nogi na dwóch poduszkach i opieram się o poduszki i łóżko, nie mogę po nocy leżeć na boku, bo mnie tak strasznie bolą pośladki, że muszę w ciągu dnia zmieniać pozycję. Mam cały czas takie uczucie jakbym miała dostać okres i mam taką gęstszą wydzielinę. Zastanawiam się czy to od tego antybiotyku, czy coś się zaczyna dziać. A wczoraj w nocy wstałam i chwyciło mnie takie rozwolnienie, że się wystraszyłam, że będzie poród, bo organizm tuż przed się oczyszcza. Ja już chyba panikuję i wszystko co się dzieje ze mną to biorę za objawy porodu. Masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niunia nie stresuj się po pierwsze, wiem że dobrze mi mówic ale jak bym była na Twoim miejscu te we wszystkim bym szukała objawów porodu 🙂 ale stres nie jest Ci teraz wskazany bo rzeczywiscie przyspieszysz poród. Ja podglądam styczniówki i one np te bóle jak na @ już od dawna mają i nic się nie dzieje, a zwiekszona wydzielina to wydaje mi się ze od antybiotyku. Ja biore luteine dopochwowo i też zauważyłam zwiekszoną ilośc! Ale na poród się narazie nie nastawiam 🙂 bedzie dobrze! Dotrwamy jakoś, jedne urodzą przed terminem drugie po ale napewno dzieciaczki beda zdrowe 🙂 Ja się też nastawiam na wczesniejszy poród, moja dzidzia duża jak na swój wiek i z USG zawsze mi wychodzi przez terminem z @! I wiecie co nie wiem jak Wy ale ja bym chciała urodzic przez terminem niż po, ważne tylko żeby dzidzia była zdrowa 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry. Ja dopiero co wstalam, bo mialam cala noc nie przespana. Bardzo bolal mnie brzuch.
Co do mojego rozwarcia to jest ono na 1 cm ale jeszcze w poniedzialek nie bylo. Lekarz powiedzial, ze dotknal glowki dziecka przy badaniu!!! i ze teraz dziecko coraz wieksze bedzie i bedzie bardziej naciskac, a szyjka jest krotka i miekka i w kazdej chwili moze sie cos stac. Wiec leze i sie nie ruszam.
Ammi co do tych boli to ja tez tak mam, ze caly czas mnie boli i twardnieje mi brzuch (mimo brania tabletek). Moj lekarz mowil, ze jak jest wiecej niz 10 to, zeby do niego dzwonic. Moze powinnas skontaktowac sie ze swoim lekarzem i zapytac. NIgdy nie wiadomo jak tp naprawde jest..jedne maja te objawy i wszystko ok a u innych jest zagrozenie porodem przedwczesnym. Aha tak dla uzupelnienia wiadomosci to wybralam jednak Brochow.
Niunia nie ma sie co przejmowac, jak przyjda te odpowiednie skurcze to napewno ich nie przegapisz 🙂 A w 34 tygodniu rozwijaja sie pluca dziecka, wiec nawet jakby mu sie bardzo na swiat spieszylo to wszystko bedzie dobrze 🙂 Przynajmniej ja tak do tego podchodze i jestem bardzo spokojna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
ja dziś od rana na nogach... dwie godziny łazienkę szorowałam i musiałam się położyć odpocząć trochę... dlatego wolę co tydzień sprzątać, żeby na bieżąco mieć mniej, a tak to było przed świętami sprzątnięte, bo potem ja chora byłam.
ja jak piszę to też leżę na lewym boku, ale nie lubię tak, bo wolę pisać obiema rękami, a nie tylko prawą...
poleżę z pół godzinki i biorę się za wc :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny, ja tez dopiero wstałam 🙂 Tak dobrze mi się spało, aż moja Mała zaczęła się ruszać... Wiercipięta wypychała ciągle ręce i nogi 🙂
Maja jak to lekarz dotknął główki dziecka???? 🤪 Ja bym się bała, że przebije pęcherz niechcący czy coś....
Co do twardnienia brzucha mi też się zdarza i boli mnie jak na @. Ale gin powiedziała, że to normalne, tylko, żeby za często się nie zdarzało i się nie nasilało w regularnych odstępach czasu...
Dzisiaj tak rano rozmyślałam, jak Mała mnie kopała, jak to by było mieć już ją przy sobie 🙂 Nie mogę się normalnie już doczekać porodu, a mam wrażenie, że jeszcze wieki zostały...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...