Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzien Dobry 🙂 Ja też od niedawna na nogach, ale o 6 miałam pobudke i nie spałam do ok 8, pozniej dopiero przysnełam.. Alw w miare jest okey 🙂 Dziewczyny, leżcie koniecznie!! Im wiecej dzidziuś posiedzi w brzuszku tym lepiej ... Ale też ja już na tym etapie nie bagatelizowałabym żadnych niepokojących Was objawów... Ja jak narazie nic nie mam takiego co by mnie bardzo niepokoiło, czasami tylko boli mnie mięśnie pipki 🙂 ( przepraszam za wyrażenie ), ale nie zauważyłam twardnienia brzucha u siebie... Na górze mam brzuszek twardy, ale tam to Synek buszuje i ma plecki... Jedyne co mam to straszny ucisk czasami na płuca, ze nie moge dobrze oddychać, ale co tu się dziwic skoro już pewnie jest to duży chłopczyk 🙂 I wydaje mi sie, że brzuszek przestał mi się zwiekszac, albo już nie widze róznicy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny, uspokoiłyście mnie 🙂 to są właśnie takie bóle na @ tylko,że tym razem ten pierwszy atak był bardzo silny i stały, dlatego tak się wystraszyłam. Przeczytałam, że te bóle przepowiadające pojawiają się 3-4 tyg. przed porodem! Na razie miałam 2 w odstępie 30 min...Maju zaopatrz się w taki guziczek na zawołanie albo dzwoneczek i poczuj się jak królowa, która wydaje polecenia 😜 a tak czułam, że wybierzesz Brochów a ja dalej się waham i już mam głowę jak kwadrat, dostaje coraz to nowsze opinie i nowych doradzających 😠eh ja też chciałabym,żeby było już po wszystkim i żeby Malutka była już z nam, ale z drugiej strony to nie mam jeszcze połowy potrzebnych rzeczy i nie chciałbym bardzo kupować na szybko i w stresie pierwszych lepszych rzeczy. Musimy jakoś wytrwać! Damy radę! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie Mamusie i pozdrawiam, zwłaszcza te leżące (dobrze rozumiem co to znaczy). Ja oczywiście jak zwykle leżałam na łóżku 2 go dziny zanim zasnęłam, a potem obudziłam się o 7ej i koniec spania... Już tak mam od 3-4 tygodni. Już mam fioletowe pod oczami...

No ale ogólnie jestem bardzo zadowolona. Wczoraj na USG (weszłam dopiero o 22ej) wyszło, że Syneczek został nieźle podtuczony przez tatusiowe kotlety i brzuszek już niewiele odbiega od wieku ciąży, a dzidzia waży 2kg, czyli jest już całkiem sporym Bobasem 😉 (wczoraj było 32 tygodnie + 6 dni).
No i na USG widać było nawet, że Dzidzia ma włoski! 🙂

Ja też nie bardzo rozumiem jak to możliwe dotknąć główki przez rozwarcie, kiedy jeszcze są wody płodowe... Muszę zapytać brata (jest na medycynie to może będzie wiedział...). U mnie to ginekologo mówiła, ze czuje pod palcem główkę, ale przez ścianę macicy...
Nawet nie mierzyłam wczoraj szyjki... Nic to nie zmieni - i tak muszę leżeć i tak, a pesaru i tak mi nie założą przez tę bakterię.

Muszę nabrać trochę tempa z zakupami (nie ukrywam, że bardzo mnie mobilizują Wasze posty - że już wszystko macie 😉 ). Ja właśnie mam najwiekszy problem z pościelą, bo podoba mi się Amy Giraffe Plus, ale nie ma takiego zestawu, który miałby to co chcę, a jak poprosiłam o wycene to wychodzi strasznie drogo w porównaniu do innych ofert, no i jeszcze się zastanawiam...

Za to wczoraj za namową Męża zrobiłam przez internet dużą część zakupów kosmetycznych - nie chciał być jednym z tych tatusiów co na telefonie kupują w aptece wkładki poporodowe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :* no ja wczoraj byłam u mojego gin. na wizycie i muszę 3 razy dziennie mierzyć sobie ciśnienie, bo wczoraj pierwsze, które mi robił wyszło mi wysokie, później jak zrobił mi po usg to miałam 130/80, więc może być, ale kazał mierzyć codziennie i jak dwa wyjdą mi powyżej 135/85 (przynajmniej jedno z nich wyższe) to mam dzwonić.. a co do bakterii w moczu to dzisiaj musiałam do sanepidu zanieść mocz i w poniedziałek mam dzwonić o wyniki, jeśli wyjdą bakterie to dalej będą badać co to za bakterie, a jak nie to będę miała DO ODEBRANIA W PONIEDZIAŁEK..
no a z tych dobrych rzeczy to mój maluszek waży 2139g, no i wszystko z maluszkiem w porządku! 🙂 następną wizytę mam za 2tygodnie, bo to już końcówka i teraz już co dwa tygodnie będę chodzić 😉 no i następną wizytę mam 2 lutego, na 18.45 🤢 to pewnie wejdę gdzieś o 20.00 🤢 no wczoraj byliśmy z mężem pierwsi, bo lekarz ogólnie przyjmuje od 15.,a na wizytówce ma od 17.. no a na jednym zdjęciu mam usta i nosek, bo tylko tyle chciał pokazać, no a na drugim ma stópkę 😉 normalnie taka duża się wydaje! 😜 ach no i 100% chłopiec! 😉 no i ja mam 9kg na plusie 😜 trzymam się jakoś.. chociaż lekarz się śmiał, że rośniemy! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jespere to dobrze słyszeć, że z dzidziusiem wszystko w porządku... i nie możliwe, że odbiega od normy, bo ja wczoraj miałam USG 32tydz 3 dzień i moja Niuńka waży 1950 g. Ginekolog powiedziała, że jest idealna, nie ma się czym niepokoić, więc jeśli Twoja dzidzia waży 2 kg to jest wszystko w porządku... ja nie wiem co z tymi lekarzami się dzieje... Nawet w internecie można poczytać, że dziecko w 32 tyg ciąży waży ok 1700-1800g, więc nasze ważą więcej 🙂 Teraz to na prawdę nie masz się czym martwić 🙂
A propos USG dostałam 3 fajne zdjęcia.. 2 profilu (jak gin zrobiła fotkę to powiedziała "ooo jaki śliczny profil, wtedy ta co protokołowała badanie zaczęła się śmiać, a ona na to "ale na prawdę ładna dziewczynka 🙂" hehe to żeśmy się uśmieli z narzeczonym...) a 3-cie zdjęcie mam tak jakby bródkę i nosek od spodu, że widzę otwartą buzię i 2 dziurki w nosie :P
A jakie kosmetyki kupiłyście??? Ja kupiłam serię z mustelli, polecili mi w aptece, a oliwka z nivea baby. Kupiłam tez wczoraj w końcu pampersy :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuśka ja też mam nadciśnienie i mierzę codziennie, do tego biorę leki na obniżenie. Specjalnie kazała mi gin ciśnieniomierz kupić :/. U mnie to u lekarza było 150/90, a ja wcale nie czułam się jak z podwyższonym ciśnieniem, a po lekach to już było 130/74. Tak więc biorę rano 1 tabletkę i wieczorem...

Na wizyty też już co 2 tyg będę chodzić a następna 1 lutego :P 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też miałam kupować serię z Mustelli, ale koleżanka doradziła mi krem Bapanthen na odparzenia i nie wiem, czy nie będę kompletować tak trochę z jednej firmy trochę z innej... Podobnież tego Bepanthenu używają do pielęgnacji niemowląt w szpitalach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A do odparzeń mam sudocrem, z mustelli to mam do kąpieli płyn, mleczko nawilżające i krem ochronny do buzi.

A wagę dziecka wylicza się z kości udowej i właśnie obwodu brzuszka 🙂 Więc wszystko gra 😁

Dogonimy i Niuni synka, ona jest w bardziej zaawansowanej ciąży więc to normalne, że jej synuś waży więcej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jestem ciekawa, bo mojej cioci przed nadciśnienie robili cesarkę miesiąc przed terminem bo nie potrafili zbić.. Maja ja na Twoim miejscu bym zadzwoniła i zapytała co to może oznaczać, tym bardziej, że Tobie non stop szyjka się skraca ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuśka ale to na prawdę trzeba mieć wysokie ciśnienie, żeby robić cesarkę, jeśli jest lekko podwyższone to dają znieczulenie, żeby nie obciążać serca... Moja gin powiedziała, że nadciśnienie nie przesądza o sposobie rodzenia i jeśli moja mała się układa główką w dół to znaczy, że tak chce wyjść 🙂 Ja liczę na to że urodzę naturalnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki dziewczyny.Zadzwonilam i on mowi, ze to przez rozwieranie sie szyjki. Ale jak bedzie tego wiecej to mam dzwonic natychmiast. Sorki, ze ja tak od razu napisalam, ale tak sie do naszego forum przyzwyczailam, ze zanim sie zorientowalam, to juz umiescilam swoj post 🙂 Niezla ze mnie panikara! Ciekawe co bedzie jak juz sie zacznie porod.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja to plamienie to na pewno przez rozwarcie jak Ci lekarz tak mówił ale obserwuj się bacznie 🙂
Wątek bardzo interesujący tym bardziej że dużo kobiet ma z tym problem, mam nadzieję że dostaniemy jakieś wskazówki od innych które też to przechodziły 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...