Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Od nas wlasnie goscie wyszli.Wszyscy co chwile brali ja na rece,siostry coreczka sie ciagle wydzierala i teraz mala jest strasznie niespokojna.Pierwszy raz mialam problem z jej uspieniem.Zazwyczaj odpada sama,a teraz musialam ja tulic,bujac,glaskac i mowic do niej,az zasnela.Ale i tak sie ciagle wierci.Echh najchetniej bym w ogole gosci nie przyjmowala,ale glupio tak powiedziec,ze nie moga wpasc..Katee a karmisz piersia?Bo moze jesz cos takiego,co malemu nie sluzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie karmie piersia. karmilam przez dwa tygodnie i mi pokarm zanikl 😞 😞 daje Patrykowi herbatke rumiankowa troche pomaga ale i tak sie meczy 😞 polozna mowi ze przejdzie niedlugo bo to wszystko jeszcze nie jest tak dobrze rozwiniete.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że temat kupy dalej aktualny.. Mojej małej dawałam 24h mleko modyfikowane i po trzech dniach zrobiła kupę giganta, cudem to się zmieściło w pieluszce. Myślałam,że problem już mamy z głowy bo przecież już na mleku jesteśmy ale niestety mała dzisiaj znowu kupy nie zrobiła. Dzwoniłam do pediatry i kazała podawać dalej priobiotyk który kazała brać przy mleku modyfikowanym. BioGaia. Ponoć poprawia to pracę jelit, narazie czekamy mała tylko bąki puszcza non stop..
Co do kremu do pupy to ja też używam SUDOCREMU tylko nie dużo i nie przy każdym przewijaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MONISIA co do gości to my mamy w nosie że każdy by teraz chętnie przyjechał. Rodzina została poinformowana, że to wcześniak i lekarz kazał przez miesiąc ograniczyć wizyty do minimum. Naszą Agatkę na razie widziało 7 osób. (dziadkowie i nasze rodzeństwo i jedna osoba zjawiła bez zapowiedzi)
Zresztą nasza Agatka to w końcu miesiąc wcześniej się urodziła i na serio musimy na nią szczególnie uważać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny nie zamartwiajcie się tak tymi kupkami 🙂 Mi położna powiedziała, że czasami się zdarza właśnie przy karmieniu mlekiem modyfikowanym, że dzidzia robi jedna kupkę na kilka dni... Ale nie jest to powód do niepokoju, wszystko się unormuje...
Moja też często kupkę robi... może nawet 7-8 razy na dobę i też mam wrażenie że się męczy, bo wtedy się pręży i napina, ale kupkę ma rzadką i pomarańczową więc wszystko gra... ona po prostu lubi grymasy postrzelać i postękać troszkę 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A to w Pl są jakieś mniejsze i większe zestawy??? tutaj np. na pneumokoki szczepionka jest obowiazkowa i darmowa i na rotawirusy tez, tylko, że za nią trzeba najpierw zapłacić, a później ubezpieczalnia zwraca. /a jak jest z tym w Polsce??? Moja na początek dostanie szczepionke, ktora jest na 6 rożnych chorób, no a szczepionka jedna.., no i +2 na pneumokoki i rotawirusy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia mipołozna środowiskowa powiedziala że jesli chce zaszczepic mala dodatkowo na pneumokoki i rotawirusy to polcea mi (w naszym przypadku) 5w1 bo moja niunia byla w szpitalu szczepiona hepavaksem. Natomiast jesli dziecko bylo szczepione euvaxem to lepsza opcja jest szczepionka 6w1.
W Polsce Samantka jest tak ze jesli chcesz zaszczepic dziecko na pneumokoki i rotawirusy to musisz doplacic. W mojej przychodni kosztuje to 150 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A umawiałyscie sie już do ortopedy?
U mnie w miescie przyjmuje tylko prywatnie za wizyte bierze 80zl i czeka sie okolo 2 tygodni. Ja dzwonilam dzisiaj żeby tylko zapytac czy wogole jest ortopeda i już mala zapisalam na 4.04. Powiedziala mi pani w recepcji że doktor kazal rejestrowac tylko dzieci ktore waza 5 kg albo cos kolo tego bo ponoc tak jest najlepiej! A ze wczesniej nie ma sensu! Hmm... naszczescie moja mala ma juz okolo 4,5 to za dwa tygodnie pewnie dobije do 5kg.
Uciekam spac poki mala spi bo jutro czeka nas dzien pelen wrazeń!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Polsce to za wszystko trzeba płacić bo to co NFZ opłaca i co jest obowiązkowe to szczepionki przestarzałe i dziecko ma więcej ukłuć Ja nawet nie wiem ile te całe zestawy na 5 i na 6 kosztują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDYTKO pierwsze słyszę żeby waga miała znaczenie, ważne jest by zrobić to badanie ok. 6 tyg. bo najłatwiej potem o korektę jeśli były by nieprawidłowości Moja mała na pewno nie osiągnie 5kg. Dzisiaj mija 3 tydzień i ma troszkę więcej niż waga urodzeniowa 2680g.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ohh całe szczęście, że u mnie to praktycznie za darmo no tylko za szcepionke na rotawirusy zaplace, ale i tak 90% mi zwrócą 🙂
A u mnie w karnecie małej jest napisane, że pneumokoki to 1 dawka ok 8 tyg, 2 dawka, 16 tydzień życia dziecka i 3 dawka jak maluch bedzie mial roczek, a na rotawirusy to 1 dawka 8 tydz, 2- 12 tydz i 3- 16 tydz.. tak w przyblizeniu...
I faktycznie Niunia ma racje co do ceny, bo tutaj u mnie te szczepionki są warte 300 euro, jak ktoś nie ma ubezpieczenia to katastrofa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂
U mnie jak położna była to tłumaczyła że można szczepić darmowo ale jest wtedy więcej ukłuć.A jak chcemy te łączone szczepionki żeby ukłuć było mniej to kosztuje 120zl i jeśli zdecydujemy się na jakiś sytem to już trzeba go dalej kontynuować dlatego w płatnym trzeba liczyć 120 razy 3.A pneumo coś tam i rotawirusy 270zl.-to jest masakra jakaś ile wychodzi za te szczepienia...I teraz jak tu się zdecydować na zwykły system i żeby maluszek miał więcej ukłuć 😞...eh.A my już badanie bioderek mamy za sobą- byliśmy wczoraj.Wszystko dobrze 🙂Trzeba go tylko teraz często układać na brzuszku i następna wizyta w lipcu.Ja smaruję oliwką i to właśnie tą co pisałyście że beznadziejna...myśle że to zależy od skórki maleństwa i to indywidualna sprawa...mojemu oliwka służy skórkę ma idealną nawet położna nas chwali 🙂Mój Oluś śpi ale zaraz będzie pobudka bo czuję już kupkę 😲Karmię modyfikowanym a kupkę robi parę razy dziennie i to wzorcową 🙂Jak robi kupkę to tak się śmiesznie napina zypełnie jak dorosły kiedy robi to samo 🙂Śmiesznie to wygląda ale on się nie męczy tylko musi się troszkę napiąć żeby poszło 😉Nie mamy też problemów z kolkami.A wczoraj miałam do Was napisać ale byliśmy na tym badaniu a póżniej odwiedzili nas znajomi.Mój synek to anioł 😁Nakarmiłam go przed ich przyjściem przed 19stą.Szybciuteńko zasnął i spał do 22.Spokojnie sobie posiedziałam aż oni byli w szoku bo spodziewali się czegoś innego po miesięcznym dzieciątku 🙂Wypiłam sobie pół piwka 🙂Więcej nie chciałam bo nie chcę tak alkoholem dmuchać dzidziusiowi...Więc wracając do tematu to jak poszedł spać o 22 to spał do godziny 6 rano 🙃Takie grzeczne mam dziecko że wystarczy że rozwiążę problem(siku kupka jedzenie)i wszystko jest ok-zasypia albo spokojnie sobie leży... 🙂
Parę razy zakręciła się łezka w oku bo jak do niego tak milutko mówiłam to się uśmiechał parę razy więc tak jakby to już nie było takie odruchowe 🙂A dziś już zaczął wydawać takie jakieś dzwięki jakby chciał zacząć mówić 😉Podobno pierwsze dzwięki inne od płaczu maluszki wydają z siebie pod koniec pierwszego miesiąca 🙂Haha mówiłam mu dziś pół dnia mama(idiotka 😉)-przecież do tego to jeszcze daleka droga 😁ale już nie mogę się doczekać ☺️
Muszę jutro zerknąć kto urodził...ciekawe jak Gerda Aniulek i reszta...Zajączek mój się budzi...uciekam do niego 🙂Trzymajcie sie mamusie 😘Brzuchatki też ☺️
Dzięki Niunia i Kaczuszka za wysłanie jutro poklaskam 😘pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...