Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

Kochane 🙂
mamy 27 dzień konkursu 🙂 do końca coraz bliżej!!

Nadal bardzo prosimy o głosy na Mateuszka 🙂

http://pl.lennylamb.com/#chusty_do_noszenia_dzieci/konkurs/2961

dziękujemy bardzo!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja nie muszę małego budzić do karmienia bo on dużo je zanim zaśnie około 140ml, a dużo przybiera (ma już prawie 4500g) więc nie meczę go i daje jeść na żądanie. Gerda już Ci pisałam na sms, daje mu tylko swoje nie dostaje sztucznego, mam bardzo dużo pokarmu. Wczoraj musiałam kupić worki do mrożenia, bo za dużo mleka produkuje ;-) . Dziś piję sobie piwo, mam zapas mleka, więc te noce wyleję ;-) Ale dobre piwko ;-) Byliśmy dziś na spacerze nad morzem, oczywiście syn całą drogę spał ;-) Im bardziej nierówne chodniki tym moje dziecko szczęśliwsze ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Neli dobrze, że się odezwałaś, właśnie wczoraj o Tobie myślała, czy wszystko ok. Gerda, a wracając do karmienia to do tego laktatora Avent możesz dokupić kubeczki i można je z mlekiem w lodówce trzymać 48h, a zamrożone 6 miesięcy.I zawsze wiesz ile mały zjadł. I kolejny plus ściągasz mleko i możesz wyjść i ktoś inny może nakarmić dziecko. Minus, trzeba wstawać i podgrzewać dlatego polecam podgrzewacz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A z tym przechowywaniem pokarmu to ja nie wiem juz sama jak jest polozne w szpitalu mowily, ze odciagniete w temp pokojowej, godzine, w lodowce, 24 godz a w zamrazalniku 3 miesiace.. z kolei polozna co przychodzila do domu mowila ze 4 godz w temp pokojowej 4 dni w lodowce i 4 miesiace w zamrazalniku... dziwne... ja trzymam sie tego ze szpitala 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny moje kochane ja cały czas pamiętam, że mam Wam napisać tę dietę, ale nie mam kiedy 😞(( wszystko sobie nawet na kartce zapisałam, żeby nie zapomnieć. W ogóle to moja położna ma około 50 lat, ale z tego co widzę stosuje starsze metody, np. to werandowanie. Lekarz pediatra to śmiał się z tego... tak samo z pępkiem. My dawaliśmy octenisept i kikut odpadł 8 dnia życia. Została tylko mała ranka, którą dalej pryskamy. A położna kazała spirytem. Tak samo z pieluchami, kazała nam tetrowych używać, że niby to taniej i zdrowiej dla maluszka. Z tym, że zdrowiej na odparzenia to się zgodzę, ale z taniością to bym polemizowała. Bo jakby policzyć koszty prania, prasowania, środków piorących dla dzieci, do tego zasikane ciuszki i nasz czas, to jednak wcale taniej nie jest. A ja czas wolę wykorzystać na odpoczynek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia spać nie możesz? :P Ja to czekam, aż moja Mała się obudzi, bo jakoś za niedlugo będzie chciała jeść, a wtedy to już się kładę...
Wczoraj w nocy karmilam w łóżku na leżąco... 2 rzy stanik zmieniałam i z drugiej piersi to rzeka mleka :P Więc postanowilam, że będę karmić na siedząco, a jak się zaraz położę, to nie będzie mi ciężko wstać, wić wolę poczekać, bo już Nikola zaczyna się kręcić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂
Niunia dzięki za info 😘 Po 10:00 przyjdzie do nas położna, zobaczymy, czego się dowiem. Dziś dopiero kupimy laktator, mojego mleka wcale nie ma ta dużo, bo Mały głównie to przy piersi zasypia a nie je 😞 Może to odciąganie pokarmu coś pomoże, by laktacja mi nie ustała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny... Mam pytanie do Mam ktore karmia tylko mlekiem modyfikowanym... Co ile wasze pociechy wołaja o jedzonki i ile zjadaja? czy robicie jedna dłuzsza przerwe w karmieniu np 5 godzin?? czy przepajacie ? Ja juz normalnie głupieje, każdy mi radzi co innego... Dawidek woła o jedzienie mniej wiecej co 3 godziny, ale boje sie ze go przekarmie ... Podaje mu także herbatke z kopru włoskiego od czasu do czasu. Skad mam wiedziec czy mleko ktore mu podaje jest dobre dla niego 😞 Już nie wiem sama co mam robic, bo Mały ma czasami bóle brzuszka i nie wiem czy jest to spowodowane mlekiem czy sa to kolki ... NORMALNIE ZGŁUPIAŁAM !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Dziewczyny.
neli ja wiem, że mlekkiem modyfikowanym minimum co 3 godziny karmić, więc jak Twój maluszek budzi się co 3 godziny to spokojnie możesz mu dać mleczko.. ja na początku nie miałam pokarmu to karmiłam małego modyfikowanym..ogólnie ja miałam bebiko i małemu nic od niego nie było..
może spróbuj mleko zmienić i zobacz jak zareaguje i czy dalej będzie go brzusio bolał.

a tak w ogóle dziewczyny ja wczoraj miałam 38.3 st.gorączki..grudka w piersi mi się dosyć solidna zrobiła i myślałam, że to od tego, teściowa kazała mi jechać do szpitala, bo ona tak miała i musiała pokarm stracić. No ale u mnie okazało się, że to nie od piersi.. położne w szpitalu powiedziały, że ta grudka zniknie, bo jak naciskają to ona się rozchodzi, więc mi ulżyło.. no ale jeszcze lekarz mnie badał i tu już się wszystko wyjaśniło 😞 (tak w ogóle musiałam na lekarza czekać godzinę z tą gorączką, przysypiałam tam..bo on robił cesarkę) lekarz mnie zbadał i okazało się, że mam lekkie zapalenie macicy i to od tego ta gorączka 🤢 przepisał mi antybiotyk i oprócz tego mam paracetamol brać co 6godzin..dzisiaj już lepiej się czuję, ale wczoraj była masakra..no ale mój mąż est kochany dzisiaj w nocy on wstawał do Alana..odciągnęłam mu mleko i dał maluszkowi..raz go piersią karmiłam, a nad ranem nawet nie wiem kiedy się obudził mały i A. zrobił mu mleko modyfikowane, bo już nie było odciągniętego..noo a on nie chciał mnie budził, żebym cycem karmiła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry mamusie! 🙂 trochę się nie odzywałam ale to nie dlatego że juz urodziłam! Ja nadal w dwupaku 😞 na dziś termin a miałam nadzieję że urodzę wcześniej! Widocznie Niuni się nie spieszy i dobrze jej w brzuchu 🙂
Piszę mamuśki bo ciężarówki (a juz chyba mało ich zostało 🙂 ) się nie odzywają więc myślę że zgodnie z moimi przewidywaniami zostałam SAMA z marcówek!! 😞
Wczoraj miałam KTG które żadnych skurczy nie wykazało, lekarz mówi że już wszystko przygotowane do porodu, rozwarcie na 2,5 cm no ale Małej się nie spieszy! Jutro też mam KTG i mam się jeszcze raz spotkac z lekarzem to może coś zadecyduje co dalej! A ja chodzę znerwicowana, wszyscy mnie wkurzają telefonami i wogóle mam już dośc 😞 Wczoraj złapałam jakiegoś doła wieczorem i beczałam z 2 godziny 😞
dziś juz lepiej, znów mi wypadł kawał czopa ale bezbarwny więc jeszcze z kilka dni poczekam...... ehhh jak ja Wam zazdroszczę że macie juz swoje Maluszki przy sobie.......



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny.
Ja dzisiaj w miare pospalam... nakarmilam mala o 00:30, a pozniej dopiero o 5:30 sie obudzila... wiec 5 godzinek dala mamie pospac 🙂 🙂 za to juz pozniej obudzila sie o 8:00 i od tamtej pory oczy jak 5 zlotych... dopiero teraz zasypia... kurcze dlugo miala ten okres czowania... no ale troszkwe marudna byla.
poza tym, boli mnie sutek w lewej piersi, nie jest ani pekniety, ani nic, a boli i promieniuje tak na piers... kurcze nie wiem co jest, bo w prawej piersi juz nie odczowam bolu przy karmieniu... moze ktoraz z was tak ma??? ze boli mimo ze jest zagojony i promieniuje jak sie dotyka...
Ja sie zabieram zaraz za prasowanie, tylko niech moja kruszynka usnie, a pozniej to moj brat ma ze swoja w odwiedki wpasc 🙂 w koncu chce zobaczyc swoja chrześniaczkę, bo tylko w szpitalu ja widzial z powodu choroby... no a poza tym to przyszly chrzesny mojej Małej jest urodzony tak jak ona 11 marca, tylko 20 lat wczesniej :P:P mial super prezent 🙂 Mówil ze jak mama do niego zadzwonila, on byl w pracy z kumplami stal i sie jak glupek poryczal ze szczescia 🙂 pozniej opieprzyla mame (oczywiscie w zartach) ze musiala go powiadomic jak byl w pracy :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zgłupiałam, bo była u mnie właśnie położna środowiskowa i oglądała piersi i powiedziała, że gorączka mogła być od piersi..no a powiedziała, że antybiotyk i na piersi pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...