Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziewczyny nie dołujcie się,będzie lepiej... ja też się użalalam nad sobą niedawno, aż w końcu się otrząsnęłam, bo rozejrzałam się wokół siebie i zrozumiałam, że tak nie może być... Jakoś znalazłam czas na ogarnięcie siebie, sprzątanie, prasowanie.. nawet obiad robie codziennie 🙂 Dacie rade...
emka, super te wskazówki żywieniowe... widzę, że ja zdrowo jem :P 🙂 Dzisiaj akurat zrobiłam brokuły z białym sosem, puree i kupilam surową kiełbaskę, którą upiekłam... mniam a wczoraj akurat jadlam gotowane jablka z odrobina palonego cukru.. 🙂 (i z soku który zostanie można zrobić napój, rozcieńczyć wodą) pychotka i najlepsze ze mojemu A takie zdrowe jedzenie smakuje 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mi też smakuje. Misiek je co innego. W ogóle to dziś się ważyłam i zostało mi 5 kg do wagi sprzed ciąży. Nie wiem czy to dużo czy mało... a Wam?
Co do jedzenia to jeszcze jem pierogi z serem, ruskie, z mięsem i szpinakiem, a także naleśniki, ale smażone na teflonie bez tłuszczu. Zapomniałam jeszcze o ZUPACH napisać. Czyli chude na warzywkach i kurczaku (ja na piersi lub udkach gotuję) tj. ryżanka, krupnik, rosół, a także biały i czerwony barszcz (mogą być z torebki, butelki, kartonu, ale bardziej rozcieńczone), pomidorówka, ale też z małej ilości koncentratu niezabielana lub zabielana mlekiem lub jogurtem. Ogólnie zupy lekkie bez śmietany i zasmażki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde dziewczyny a ja to się na okrągło opycham słodkim.. No nie mogę się powstrzymaćw ciąży apetytu na słodkie takiego nie miałam jak teraz. Waga mi stoi od 3 tygodni 3kg na plusie, całe szczęście że nie rośnie. Ale ja wam powiem że dbam o to by nie schudnąć na noc to kolacja i spać idę, nie wiem jak wy ale ja bez tego w nocy bym nie wytrzymała z głodu. Muszę zacząć się zdrowiej odżywiać całe szczęście mała kolek nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja muszę jeszcze 3 kg schudnąć do starej wagi, ale chcę trochę więcej. Mały dziś przeszedł sam siebie spał w ciągu dnia może tylko ze dwie godziny, teraz dopiero poszedł spać ciekawe na jak długo. Strasznie mnie boli prawa pierś, ale okropny ból. ie mam żadnego guzka ani gorączki, ale ten ból jest nie do zniesienia ;-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja nie wiem ile ważę... wagi nie mam, a wizytę dopiero mam 12 kwietnia...
Niunia, może ten ból przejdzie,... mnie sutek od wczoraj bolał tak, że promieniował na całą pierś... dzisiaj po południu zaczął drugi boleć i się przestraszyłam, że to może być zapalenie sutka... bo występuje najczęściej między 2 a 6 tyg połogu, ale teraz jakby mniej boli...
Moja Mała wlaśnie nie śpi... jak co dzień... zauważyłam, że ma już swój harmonogram dnia... nie śpi mniej więcej o tych samych porach, z jedzeniem podobnie.... Chyba wszystko zaczyna się stabilizować 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę jak ja nie lubię wieczorów, przed porodem to była najprzyjemniejsza część dnia. A TERAZ to wieczorami jestem już tak zmęczona że zasypiam jak tylko mała zje po kąpieli No i później noc... Już w tej chwili 3 razy mi się przysnęło:unsure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Samantka te pierogi to żadne firmowe. Po prostu mojej siostrze do restauracji ktoś robi i ja sobie też zamawiam i kupuję.
Niunia ja to bym tak z 7-8 kg chętnie zrzuciła, ale mam tak jak Dg większy apetyt teraz niż w ciąży. Ja słodyczy nie jem, ale za to kolację dużą, a potem zaraz spać. A w nocy i tak głodna jestem, ale już nie jem. Tak jak kiedyś jadłam 1 bułkę, tak w chwili obecnej 2. Ogólnie to zastanawiam się czy te 5 kg to mi od porodu zostało czy wtedy było więcej i przez te 3 tygodnie dalej zeszło??? Ja dużo tych soków piję rozcieńczanych, a to też kalorie.
Chciałam zapytać o tę maść na hemoroidy Posterisan. Po jakim czasie znikają? Bo ja nadal mam, a już ponad tydzień smaruję. Do tego na szwie mam zgrubienie i swędzi.
W dodatku uświadomiłam sobie, że przeraża mnie myśl o seksie. M non stop za mną łazi i jęczy, że jeszcze tyle musi wytrzymać... a ja to bym chciała, żeby ten połóg trwał w nieskończoność... boję się seksu, że tam na dole coś się naruszy czy coś. Że będzie bolało. Głupie to może, ale naprawdę boję się. I bardzo drażni mnie wszystko co M robi w sensie przytulania i całowania... i przede wszystkim gadania jak on by mnie przeleciał, a najgorsze jest jak podchodzi od tyłu i udaje stosunek... 😞((( jak mu powiem cokolwiek to stwierdzi, że sobie wkręcam albo, że mi się już nie podoba. I już odlicza dni do mojej wizyty u gina. Najchętniej to już by mnie wysłał. A ja przez to najchętniej bym zwiała gdzie pieprz rośnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja wlasnie ze szkoly wrocilam.Taka rozlaka z moja panienka 😉I jutro znowu.Ale musialam sie tam w koncu pokazac,bo w zeszlym tyg byly egzaminy.No i dogadalam sie z nauczycielami,ze ja bede je za tydz zdawac 🙂 🙂Tylko jak bede taka padnieta jak dzis,to napewno nie zdam.Po 2 godz snu mozg naprawde ciezko pracuje 😉U nas mala na szczescie nie placze prawie w ogole,ale za to marudzi sama do siebie i prawie w ogole nie spi.Dg 3003 ja tez mam dosyc wieczorow,a nocy to sie wrecz boje.Bo nie dosc,ze ja padam na ryj,to jeszcze moje slonko wtedy ozywa.I co chwile sie do lozeczka musze wyciagac,bo albo marudzi,albo sie wierci,albo drze,bo jej smok wypadl.Niusia mi tez mozesz kogos do smoczka zalatwic,bo mloda tez ciagle wypluwa.
Dziewczyny,powiem wam jedno.Nikt nie mowil,ze bedzie lekko.Glowa do gory kochane,takie sa uroki macierzynstwa.Z kazdym miesiacem bedzie lepiej.Ja tez czasem nie mam juz sily,ale tego nie okazuje.Chce,zeby moje malenstwo czulo ode mnie milosc i bezpieczenstwo,a nieciagle poirytowanie.W kocu sama chcialam,zeby przyszla na ten swiat prawda?IDobra,znikam pod prysznic i na nocny dyzur z moja panienka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emka dzieki za ta notke o jedzeniu 🙂 Widze, ze kazda polozna i lekarz co innego mowia...Mi nawet powiedzieli, ze kalafior, brokuly, pomidory i ogorki nie moge...Denerwuje mnie juz to wszystko, bo tyle rzeczy bym zjala a nie mozna..Zwlaszcza tesknie z zewnatrz. Najgorzej z obiadami..bo juz nie wiem co mam wymyslac..Co wy jecie na obiad? Jak robicie mieso w sosie wlasnym?
Co do seksu to ja juz nie moge sie doczekac..Wczesniej tez mialam jakies takie obrzydzenie, ale teraz juz odliczam dni 🙂 Najlepsze jest to, ze balam sie bardzo, ze piersi "przestaly mi dzialac" w ciazy :P bo nie czulam zadnej przyjemnosci, ale wrocilo wszystko do normy, bo wczoraj sprawdzilismy 🙂 i musze przyznac, ze jest jeszcze lepiej niz wczesniej. Sprobujcie 🙂
Zazdroszcze niektorym z was, ze wasze dzieciaczki sobie leza spokojnie po pare godzin i obserwuja..Moja albo spi albo placze...Nie jestem w stanie ja uspokoic albo czyms zajac..Nic nie dziala...Czasem mi przykro, bo nawet nie da sie nam razem pobawic ani spedzic troszke czasu 😞
Placz jest tak mocny, ze momentami az sie dusi..Wczoraj nie wytrzymalam i wrzasnelam na mojego meza przy dziecku, zeby cos z nia zrobil, bo zwariuje...Popatrzyl sie na mnie jak na idiotke a ja od razu pozalowalam swojego zachowania.. Poprostu czasem wydaje mi sie, ze nie dam rady!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha jeszcze jedno...a jak z waszymi brzuchami? bo mi niby waga wrocila, ale brzuszek lekki zostal...nei da sie go wciagnac ani nic z nim zrobic...Na dole mi troszeczke odstaje i jest taki miekki jak flak 😞 Zastanawiam sie ile to jeszcze potrwa, bo macica wrocila juz do swojego rozmiaru. A cokolwiek zakladam to mi sie plakac chce, bo brzydko to wyglada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta też mam flaka ;-( Ty to przynajmniej jak laska wyglądasz, a Ja dalej słonica mimo zrzucenia 15 kg ;-( Ja ostatnio na małego krzyknęłam, żeby się uspokoił i oczywiście potem mi źle było z tym, ale też czasami nie daję rady to zmęczenie jest straszne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emka co do seksu to mam to samo odczucie na samą myśl jestem nerwowa. Na dodatek ostatnio przez przypadek przeczytałam że w sumie to kobitki po urodzeniu to już tak atrakcyjne tam dla partnerów nie są. Że luźniej itp. I powiem wam szczerze że w sumie kobitki się przejmują figurą a ją zawsze idzie skorygować przy odrobinie samozaparcia a jak coś sknocili tam w środku to już katastofa jest. Pod tym względem cesarki są świetne!
A ochota na seks wyraźnie spadła-sama powinnam odliczać dni bo ja to już prawie jak dziewica ponad 2ms. bez.. Ale jak tu mieć ochotę jak mnie tam pobolewa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny ja chyba zwariuje wczoraj jeszcze narzekałam bo pokarmu miałam mało nad ranem tylko dużo, dziś stwierdziłam że to może dlatego że Karmi piję na noc, więc wypiłam rano a teraz mam wrażenie że cycki mi ekslodują. Nie pobudzałam ich dodatkowo laktatorem i teraz też wolalabym tego uniknąć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dziecko albo śpi albo płacze, opcja pośrednia nie wchodzi w grę. Jak zbliża się noc, to aż się boję. U nas oboje wstajemy do Maluszka: ja go przewijam, mąż przygotowuje mleko a potem usypiamy. Tym sposobem jesteśmy oboje nie wyspani, ale nie wyobrażamy sobie, by się nie wspierać. Z dnia na dzień płacz Synka nabiera mocy i przekształca się niekiedy w krzyk, aż się zastanawialiśmy, czy to normalne 🤢
Co do gotowania to mam mętlik w głowie, zresztą nie mam sił. Wczoraj miałam dość silne bóle (chyba) macicy, przypominały wręcz skurcze 🤨, no i "odchody" były bardzo obfite niczym galaretka, przeraziłam się trochę, bo przy tym byłam podobno bardzo blada 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...