Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
witam dziewczyny!
Ja dzisiaj z małą się męczyłam do 2:00 tzn. nakarmiłam małą o 23h30, i poszłam spać a tatuś zajął się małą, zasnęłam, a A. obudził mnie po 1:00... chodził z niął kołysał, a ona ciągle marudziła... no to po 1h00 dalam jej cyca i jak sie najadla to tez musialam troche ja ponosic... ale w koncu zasnela i obudzila sie o 7h00... teraz czekamy na pediatrę z ONE, ma byc o 11h00...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
eMKa83 napisał(a):
Dziewczyny a Wy mleko odciagacie co iles godzin czy jak? Bo ja to tylko wtedy gdy mam pelne cyce. No i nie wiem czy dobrze robie. Poza tym na lewej brodawce zrobily mi sie krostki, jak takie male potowki. Mnostwo tego jedna przy drugiej 😞

ja w ogole nie odciagam... a krosti tez mam ale chyba tylko ze 3 sztuki hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jak jeszcze karmiłąm piersia to zadko miałam czas pomiedzy karmieniami zeby odciagnac, a i czasami wogole sie pokarm nie nagromadził...
A ja mam jeszcze pytanie co do wit D. Czy podajecie swoim pociechom? Czytałam, że mamy karmiace piersia powinny podawać, ale nie jestem pewna jak z tymi ktore karmia butla...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂
Ja odciągam pokarm podobnie, jak eMKa - wtedy, kiedy czuję, że to już. Moje Maleństwo wazż już 3320 (waga urodz 3280), także nie jest źle..., a ile wypijają wasze dzieci mleczka (może pamiętacie ile wciągały mając tydzień).
Dziś postanowiłam, że muszę wyjść z domu i się przejść, może uda mi się dotrzeć do fryzjera 🙂 Potrzebuję chwili dla siebie, bo czuję, że ogarnia mnie zbyt duży smutek ( niekiedy z bezradności) i zniechęcenie 😞 a wiem, iż Synek potrzebuje rześkiej mamy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podaje witaminę D z K- 2razy dziennie po 5kropli, powinno się ją podawać tylko przy karmieniu piersią, mieszanki mleka modyfikowanego już ją zawierają więc przy butli już się dodatkowo jej nie podaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey dziewczyny 🙂Ja dzis mialam cudowna noc,Julka budzila sie na karmienie,zjadla,przebralam jej pampersa i szla spac dalej.Boze,jak cudownie sie tak wyspac 🙂 🙂Musze sie wam pochwalic,ze wczoraj mi zrobili egzamin w szkole,ten na ktorym nie bylam i zdalam 🙂 🙂Jeszcze tylko jeden w poniedzialek i ostatni w lipcu i koniec szkoly 🙂
Neli ja nie podaje.Tu lekarze odradzaja.Zamiast witaminy kaza jak najwiecej na spacery chodzic,zeby dziecko przyswoilo witamine ze slonca 🙂
Jaspere i Mamamichala serdeczne gratulacje!Nareszcie doczekalyscie sie swoich pociech 🙂Jaspere i Emka strasznie wam wspolczuje,ja nawet w sumie nie wiem,co to placz malutkiej 😉A jak patrze na wasze zdjecia po ciazy,to chyba tylko ja dalej wygladam jak paczus 😞 😞Bo wy kochane wszystkie wygladacie tak kwitnaco 🙂Emka mi polozna kazala odciagac mleko co jakies 4 godz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nasz Wojtuś przyszedł na świat 25 marca o godz. 22 🙂 siłami natury, rodziłam na krześle w rozkroku, nie na tym samolocie i było bardzo wygodnie 🙂 Po 18 pojechaliśmy do szpitala, rozwarcie było na 4 cm, ok 21 było na 6 cm i weszłam do wanny, po pół godzinie było 8cm, przebili pęcherz i o 22 wyskoczył Wojtuś, pkt 10 🙂 zdrowiutki 🙂 waga 3260, 57cm 🙂 Wczoraj wróciliśmy do domu, mam troche problem z piersiami bo strasznie bola ale ogolnie to jest super 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moj maly przez niecale dwa tygodnie przybral pol kilo. Teraz wizyta dopiero za trzy tygodnie na szczepienie. Ale zarlok jest straszny. Co do witamin to ja tez daje D z K lacznie piec kropli dwa razy dziennie, ale mam tez zapas oddzielnie D i K. Wiem, ze wit K podeje sie gdy karmimy dzidziusia piersia przez trzy miesiace, natomiast wit D przez rok bez wzgledu czy karmimy piersia czy mlekiem modyfikowanym. Wiem to od poloznejmi od pediatry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tygrysku gratuluje!!!Tu witamine k daje sie zaraz po urodzeniu w jednej dawce w zastrzyku.Emka moj pasibrzuszek 16 dni po urodzeniu wazyla 700gram wiecej niz jak wychodzilysmy ze szpitala 😉Tez lubi sobie pojesc.We wtorek pojde ja znowu zwazyc,ciekawe ile jej przez te dwa tyg znowu przybylo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eMKa83 napisał(a):
Co do witamin to ja tez daje D z K lacznie piec kropli dwa razy dziennie, ale mam tez zapas oddzielnie D i K. Wiem, ze wit K podeje sie gdy karmimy dzidziusia piersia przez trzy miesiace, natomiast wit D przez rok bez wzgledu czy karmimy piersia czy mlekiem modyfikowanym. Wiem to od poloznejmi od pediatry.

Mi tez tak polozna mowila i pediatra..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tygrysku gratulacje 🙂
Moja mała też dostała wit K po urodzeniu w zastrzyku... co do witaminy D to w kropelkach mam witaminę D2, a D3 to na słoneczko wystawiam 🙂
u mnie już po wizycie.. jutro idę małą zważyć i zmierzyć, a za tydzień na kontrolę już taką dogłębniejszą... Pytałam o szczepienia i moja będzie miała jak skończy 8 tyg.
Dobrze, że mam bliziutko do tej "przychodni" (nie wiem jak to po polsku sie nazywa), mogę małą na rękach zanieść, hehe
Mam w aptece kupić też kropelki na jej zaparcia i wzdęcia... i pytalam znowu co z tymi kupkami no i faktycznie dziecko moze robic kupke nawet 1 raz na 2-3 dni... i zeby obserwowac ile sika, bo jesli sika wiecej nic 4-5 razy na dobe, to jest ok, znaczy ze dostaje wystarczajaca ilosc jedzonka... a i kupka faktyczie moze byc zielona, to znaczy, ze pokarm przeszedl przez uklad trawienny szybciej, a ta zolta kupka, to wolniej i zdazyl nabrac koloru... heh tak mi tlumaczyla 🙂 wiec nie martwcie sie o kupki, wzdecia tez sa jak najbardziej normalne, bo uklad pokarmowy jest jeszcze nie dojrzaly... jak nie ma dlugo kupki to obserwujcie ile sika 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam!
Ostatnio chyba za bardzo pochwaliłam moją córcie co do spania bo dzisiaj od polnocy do 5 mi plakała!
Mam nadzieje że to jednorazowy przypadek!
Gratulacje dla Fenki, mamymichala i tygryska!
Moja Kornelka tez dostała w szpitalu domiesniowo wit k, teraz dostaje jedna kapsulke dziennie polaczonej wit k i d.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tygrysku gratulacje, już chyba nikt nie został w dwupaczku z marcówek co? Pawełek też dostaje raz dziennie wit. K i D. Mam strasznie kochane dziecko, znów pięknie spał do 4.20 musiałam go budzić na zmianę pieluchy i jedzenie, potem poszedł pać wstał o 6 zjadł i spaliśmy do 9. Później miał czuwanie i zdążyłam się umyć i wysprzątać całą chatę. Teraz będzie jedzonko ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fenka, mamamichala, tygrysek gratuluję! 😘
a została chyba jeszcze matlega_s? chyba, że przeoczyłam i nawet nie wiem, że już urodziła ;-)
dziewczyny które mają hemoroidy czy przed stosowaniem jakiejkolwiek maści konsultowałyście się z lekarzem? Bo mnie w aptece powiedziano, że przed zastosowaniem i tak trzeba się skonsultować z lekarzem, ponieważ karmię piersią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w szpitalu zaczęłam od razu po porodzie się smarować oczywiście lakarz był o tym poinformowany na obchodzie on zalecał mi też czopki. Ja nie stsowałam po 2 tyg. Hemoroidy się wchłonęły, samrowałam co najmniej dwa razy dziennie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, a Wy same się zorientowałyście że macie hemoroidy?? jakie są ich objawy... mnie bolało przy wypróżnianiu, tak po porodzie trochę, a teraz już przeszło, to możliwe, że miałam hemoroidy i że same się wchłonęły, czy może to bardziej boli???
Moja Mała właśnie robi sobie sjestę, więc i ja idę z nią się położę i podrzemię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Samantka mi się wydaje że raczej byś wiedziała chyba że miałaś jakieś małe...mnie to bolało tak że gorzej siadałam przez to niż przez szwy na nacięciu 🥴Podobno są też wewnętrzne i zewnętrzne ja miałam te drugie...Może miałaś porządne zatwardzenie i dlatego bolało?Tuśka mi lekarz w szpitalu zaleciła czopki i dostałam je dwa razy.Powiedziała że po wyjściu mogę kupić maść lub czopki tylko zwrócić uwagę czy można przy karmieniu.Nazwę maści już podawałam na forum.Na lekach pisze czy można czy nie...może zobacz w innej aptece...TYGRYSEK gratulacje!Dla dzidziusia dużo zdrówka i mama niech szybko dochodzi do siebie 🙂
Emka zgadzam się wyglądasz rewelacyjnie 🙂Dzidziusiowi świetne zdjęcia cpykacie...wogóle wygląda jakoś tak mądrze...-może będzie małym geniuszem 😉
Ja daję codziennie D3 po kropelce-karmię sztucznym.
Przed chwilą atakowałam policzki małego i coraz częściej reaguje na takie pieszczotki mamusiowe 🙂Tak się uśmiechał za każdym razem że to już nie był taki odruch uśmiechowy tylko tak go rozbawiałam-cudowne uczucie 🙂Wczoraj mąż wyszedł na piwko o godzinie 19 i jak wychodził to karmiłam Olusia.Po karmieniu zaraz zasnął czyli o jakiejś 19.30 i mąż wrócił o 23 a mały wciąż spał 🙂Chyba też chciał żeby mama się wyluzowała-posiedziałam na internecie i się poleniłam ☺️Nawet położyliśmy się o 24 i jeszcze dało się trochę pospać-śpioch mały 🙂
Jak Wy trzymacie swoje dzieci do odbicia?Ja trzymam tak że tylko główkę trochę wyżej ale raczej tak poziomo...podobno dobrze się odbija pionowo na ramieniu ale ja słyszałam że to niemowlaki tak się trzyma a noworodkowi nie potrzebnie obciąża się kręgosłup...więc już sama nie wiem 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...