Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

POSTERISAN Ja też miałam żylaki zewnętrzne 3 wielkie nie trudno było je zdiagnozować bo były ogromne, nawet położna skrzywiła się na ich widok i stwierdziła,że pewnie bez interwencji chirurga się nie obejdzie. Ja nie mogłam siedzieć na tyłku prawie tydzieńCałe szczęście wchłonęły się, z czopkiem może i by szybciej było ale trudno by mi było odbyt znaleźć. Powiem wam że nigdy nie zapomnę że największą traumą po porodzie były hemoroidy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

no a ja właśnie dopiero wczoraj się zorientowałam, że je mam jak poszłam się wypróżnić ☺️ było ciężko ☺️ a poza tym ja od porodu może byłam z 4 razy na dłuższym posiedzeniu 🤢 🤢
to wyślę męża do apteki aby kupił i powiedział, że potrzebna mu taka aby przy karmieniu piersią można było stosować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edyta ja małego trzymam właśnie na ramieniu do odbicia tak, ze wisi na mnie a brzuś ma na moim barku, albo kładę go na kolana (oba) twarzyczką do dołu - noga, gdzie spoczywa przód Dzidziusia lekko wyżej - ta pozycja też pomaga, bo "masuje" brzuszek.

TYGRYSEK GRATULACJE OGROMNE...no i fajnie, że miałaś wygodnie 😁

Ja wróciłam już z "przechadzki", trochę się odchwyciłam a i maż pobył sam na sam z Patryczkiem 🙂 Udało mi się nawet dotrzec do fryzjera 😜 ale jak tylko wróciła (nie było mnie ze 2h, to Synuś aż zasnął z przejęcia tęsknoty. Ukochany mój...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oktawia, właśnie przeczytałam Twój opis porodu i normalnie jestem w szoku... W jakim ty szpitalu rodziłaś??? Trafiło ci się z tą położną... i to że cie wyprosili jak drugiej cewnik zakladali to tez kurcze jakies dziwne... co wy tam rodzilyscie bez zadnych zaslon czy jak??? ja to na szczescie bylam w jedynce, nie wyobrazam sobie rodzic z kims za zaslona... i podziwiam za to ze dalas rade chodzic, bo u mnie skurcze byly tak silne, ze automatycznie tracilam czucie w nogach, i się uginały i jak wracalam z toalety zlapal mnie skurcz... gdyby nie moj A to bym sie wypierdzielila tylko gwizd :P moze tez dlatego tak bolalo ze mialam bole krzyzowe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia a ja mam do Ciebie pytanie, nie wiesz czy tutaj w Anglii wysyłaja sami na badania ginegologiczne czy ja musze sobie poszukac jakiejs kliniki? A i dziekuje za odpowiedzi co do smoczków i witaminki D . Nasz Maluszek nareszcie sobie śpi 🙂 Troszke dał popalic, ale może ma dziś taki własnie dzień...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oni tu generalnie nie robia badan ginekologicznych.Wiec chyba musisz to na wlasna reke zrobic.Ale jak mozesz,to sie wstrzymaj,bo w przyszlym tygodniu wybieram sie do poradni planowania rodziny to sie dowiem.Bo wczoraj byla u mnie health visitor i dala mi adresy i nr telefonow do poradni,zeby wybrac odpowiednia antykoncepcje itd.I nie wiem,czy czasem tam nie badaja,bo ja chce spirale sobie zalozyc i ona mowila,ze oni musza sprawdzic,czy wszystko jet ok i czy nie ma przeciwskazan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gerda to ja pytałam o to odbijanie 😜Fajny miałaś dzień chyba i ja muszę się wreszcie wziąść za siebie i też odwiedzić fryzjera...oklask dla Ciebie!-przecież zadowolona mama = zadowolony dzidziuś 🙂
My też byliśmy na spacerku ale z tatusiem i pieskiem 🙂
Samantka w polskim 🤪Jak sobie teraz pomyślę że mogło mi dziecko wypaść na ziemię to coś mnie trafia 😠-bo ja nie wiedziałam że to już parte się zaczynają przecież pierwszy raz rodziłam pozatym w tym bólu nie myślałam...że też mnie małpa zostawiła...Właśnie jak mnie wyprosili z sali i jak stałam na korytarzu podpierając się ściany i wijąc z bólu pomyślałam jakie to szczęście że niema przy tym mojego męża...Nie chcieliśmy rodzinnego bo on się bał że będzie widział że mnie boli i się wkurzał na lekarzy i położne a tym że mi zaszkodzi 🤢-jeszcze komuś by przywalił 😁-pewnie by go coś tam trafiło.A ja nie mogłam leżeć bo bardziej mnie bolało.Nawet przeczekiwałam mocne skurcze bo bałam się że mnie do ktg podłączą i każą leżeć 🤔
Niunia ja też swojego syneczka uwielbiam.Właśnie mówiłam mamie że tak na początku to się cieszyłam że synek byłam cholernie szczęśliwa ale tak naprawdę to teraz czuję tak naprawdę że go strasznie kocham 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia, Dawidek tez marudził i cały czas sie prezył.... Serce mi pekało bo wiedziałam co czuje 😞 Ja po porodzie nie mogłam sie załatwic ze 2 dni i nadal tak miewam... Wiec takie Malenstwo tym bardziej to boli i meczy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oktawia, ja to byłam cały poród podpięta pod KTG, ale bezprzewodowe więc mogłam chodzić... takie powinni wszędzie mieć... A mój A powiedział, że więcej na poród nie pójdzie, bo nie może się patrzeć jak ja się darłam z bólu.. hehe
Moja Mała też jakaś marudna dzisiaj, ma gazy, ciągle się pręży i też mi jej szkoda 😞 😞 Muszę koniecznie kupić te kropelki, bo już nie mogę patrzeć jak się męczy 😞
Neli wizyta u gin po porodzie jest wręcz konieczna... na ogół idzie się na nią po 6 tygodniach... ja to mam u tego co prowadziłam ciążę, więc myślę, że i Ty u tego powinnaś się umówić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Posluchalam rady mojej siostry i dalam malej do mleczka 5 kropli espumisanu..Po 5 minutach zrobila tak wielka kupke,ze az jej przez pampersa przelecialo,cale body i spioszki brudne i trzeba bylo ja natychmiast kapac 🙂 🙂I od razu spokojniejsza sie zrobila i nie marudzi,bo nic jej nie meczy
Neli jak cos,to dam ci znac w przyszlym tygodniu jak pojde do tej poradni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam pytanko. Trzymacie maluchy w pionie? Bo moj bardzo lubi. Trzymam go jedna reka pod pupe, druga podtrzymuje glowke, a brzuszek ma o mnie oparty. I on bardzo tak lubi, bo sobie glowke unosi i sie rozglada. A pytam, gdyz dzis mi mama powiedziala, zebym go tak nie trzymala, bo za msly jest. I ja nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eMKa ja też tak trzymam... żebyś widziała jak u mnie w szpitalu położne dzieci noszą... hehe... jedną ręką, główkę trzymają w dłoni a maluch leży na brzuszku i przedramie ma między nogami... lepiej nie umiem wytłumaczyć...
Mój A był właśnie w aptece i kupił dla małej na wzdęcia olejek z nasion kminku... i co dziwne babka w aptece pytała się jak karmie i czy na rzadanie, a ja karmie na rzadanie .. i powiedziala, ze dziecko powinno sie karmic regularnie co 3 i pół, 4 godziny wtedy nie bedzie kolek wzdec zaparc itp, bo zoladek wie, ze dostanie jedzenie i sie przyzwyczaja... nie wiem ile w tym prawdy, ale powiedziala tez, żeby dziecko przetrzymac nawet jesli bedzie plakac, ale ja to nie mam serca... chyba bym tak nie mogla... Artur mówi, że spróbuje ją przetrzymać, ale ja nie wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Samantka mi dzisiaj moja pediatra powiedziala wlasnie, ze musze karmic co 4 godziny..bo juz wszystko probowalismy i nic nie dziala..Bedzie mi jej szkoda, ale co mam zrobic. Dzisiaj ja oszukalam ja i dalam herbatke z Humana z koperkiem i wypila 100 ml za jednym razem..Wczesniej dawalam jakas inna firme i nie chciala pic..No i nie chce zapeszac, ale Maja jadla ostatni raz o 15 a jest juz 21!! Moze sie wszystko unormuje i bedzie dobrze 🙂
Emka ja tez tak trzymam..No i jeszcze jak ja brzuszek boli to nosze tak jak opisywala Samantka ...na przedramieniu i nozki wisza. Od razu wtedy puszcze baczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...