Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już po wizycie połoznej. Naprawdę konkretna kobietka 🙂 Powiedziała, ze dobrze robimy karmiąc Patryczka dodatkowo mlekiem modyf. (my używamy Bebilon 1), bo inaczej traciłby dużo na wadze. Pokarmu nie mam za dużo, a i brodawki podobno krótkie, więc kapturki jak najbardziej. Mam potrzymać, tak by ssał małego 30 minut przy piersi a potem, jak jest głodny dać mu butelkę. Mimo wszystko postaram się ściągac laktatorem pokarm i pic herbatki, ale nie wiem, na ile to pomoże. No i mlekiem modyf. nie częściej niż co 3 godziny !!! Popijac zas może w między czasie mlekiem z piersi.
Dała nam tez kilka cennych rad odnośnie pielęgnacji, o których nie wiedzieliśmy: pępek osuszac wacikiem nasączonym (a nie tylko spryskiwac Octeniseptem), przemywac buźkę wewnątrz gazikiem z ciepłą wodą, główkę i bużkę myć tylko wodą i to nie tą z wanienki.

Ach..., sporo tego, a ja jeszcze taka niewprawiona, do tego padam z senności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam dziewczyny.Nie wchodzilam na forum caly weekend i widze ze ono ozylo 🙂 🙂Niusia my w piatek z mezem mielismy romantyczna kolacje i wypilam sobie 2 lampki winka 🙂 🙂Ale mi smakowalo po takim czasie 😁 😁 A do tego moj maz wtedy w nocy zrobil dyzur przy malej i ja sobie pospalam.Za to dzis mala odrobila,marudzila w nocy i spalam cale 2 godziny 😞Padam na ryj.Gerda ja pilam te herbatki na laktacje z hipp i nic mi nie pomogla 😞 Jak dla mnie strata kasy. Neli ja mala karmie tylko modyfikowanym,bo tych 10ml sciagnietych nawet nie licze.Mala je na zawolanie-w nocy co 4 godziny a w dzien co 2-4 godzin.Niczym jej nie przepajam,i dupka nam ladnie na wadze przybiera 🙂 🙂A je zazwyczaj 120ml,tylko czasem wieczorem ma wiekszy apetyt i wtedy daje jej jeszcze dodatkowo 30.Tuska z tymi lekarzami tak jest,ze kazdy mowi co innego.Najwazniejsze,ze antybiotyk i na to ci pomoze 🙂Kurde ja dzis ide wieczorem do szkoly.Nie wiem,jak przezyje rozlake z moja maruda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia co do komentarza, który mi zaostawiłaś na nk to masz racje.. u mnie Mała jest bardziej niespokojna, ale przeczytałam, że to dlatego, że mama pachnie mlekiem i dziecku ciężko się zdecydować na drzemkę 🙂 🙂 Tak więc tata usypia, jak Mała przy cycu nie zaśnie :P 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
samantka napisał(a):
Monisia, nie ważne czym karmisz, jeśli masz mleko w piersiach to i tak pachniesz mlekiem :P 🙂

Ale ona spi w swoim lozeczku,wiec raczej mnie tam nie czuje 😉Ale cos w tym moze byc,bo jak maz sie nia w piatek zajmowal,to duzo szybciej zasypiala.Kurde jak tak dalej pojdzie,to do konca tyg osiwieje albo oszaleje spiac po 2 godz na dobe 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy karmiące mlekiem naturalnym a karmiące z butli, jak często odciągacie sobie mleczko? Jak tak czytam, co piszecie to znaczy, ze Wasze Maluszki nawet jak nie śpią, to da się przezyć. Ja jestem nieraz załamana, nasz Synuś zazwyczaj wtedy, kiedy nie śpi - płacze. Nie wiem, co robić, położna powiedziała, ze on chce zasypiac przy piersi (co ja wiem) i wciaż przy niej wisieć, bądź ma kolki, dodała też, ze nalezy nam go przyzwyczaić do bytowania w łóżeczku. Nie zauważam u niego tego "czasu czuwania" bez płaczu. Nieraz tylko płacze i płacze i wrzeszczy, czy Wasze Maluszki tez tak miały u początku. Czy to się zmieni jak będzie miał ze 2, 3 tygodnie?

Monisia fajne zdjęcie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gerda napisał(a):
Mamy karmiące mlekiem naturalnym a karmiące z butli, jak często odciągacie sobie mleczko? Jak tak czytam, co piszecie to znaczy, ze Wasze Maluszki nawet jak nie śpią, to da się przezyć. Ja jestem nieraz załamana, nasz Synuś zazwyczaj wtedy, kiedy nie śpi - płacze. Nie wiem, co robić, położna powiedziała, ze on chce zasypiac przy piersi (co ja wiem) i wciaż przy niej wisieć, bądź ma kolki, dodała też, ze nalezy nam go przyzwyczaić do bytowania w łóżeczku. Nie zauważam u niego tego "czasu czuwania" bez płaczu. Nieraz tylko płacze i płacze i wrzeszczy, czy Wasze Maluszki tez tak miały u początku. Czy to się zmieni jak będzie miał ze 2, 3 tygodnie?

Monisia fajne zdjęcie 🙂


Gerda, ja karmie naturalnie i juz mleka nie odciagam... u mnie sie unormowalo, mam tyle mleka ile trzeba, mala sie najada, tylko daje na przemian jedna i druga piers... na druga zakladam muszle laktacyjna, bo tez z niej sie leje i tam naogol naplywa 30-40 ml wiec juz 2 nie musze odciagac, bo troszke sama sie oproznia... sciagalam mleko jak podawalam z butelki przez poranione brodawki, to wtedy co 3-4 godziny, a jak mialam nawal pokarmu to co 1,5-2 godziny...
i normalne jest to ze dziecko woli usypiac sie przy piersi, ale to minie... moja juz mniej tego potrzebuje, juz potrafi zasnac w lozeczku, ale wczesniej tez tylko przy cycu wisiala...
A co do czasu czowania bez placzu, to i owszem moja takowy ma... czasami marudzi, ale i potrafi spokojnie lezec, szczegolnie po jedzeniu,... wtedy to juz nic nie przeszkadza 🙂
A moja mała dzisiaj sie rozwyla jak cholera, bo brat ja wzial na rece.. hehe... bidulka go nie zna jeszcze... na szczescie jak ja wzielam to od razu sie uspokoila 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do odciagania pokarmu to ja zazwyczaj w nocy po tej dlugiej przerwie w spaniu musze odciagac i czasem w dzien, gdy dluzej spi. i to zazwyczaj z prawej piersi... jakas bardziej produktywna :PPP
co do czuwania to moj tak nie ma i non stop jak nie spi to wyje w nieboglosy... a brzuszek miekki... ogolnie to mniej spi, wiec wiecej wyje.
w ogole to maly cwaniak z niego. jak tylko sa jakies inne osoby niz mama i tata to smyk lezy spokojnie i udaje, ze grzeczny jest... taki aniolek... a przy mas to nic tylko rogi mu dorobic i diabelek maly bedzie. no i cyganskie dziecko, najlepiej mu u obcych :P
teraz lezy na mnie, alle cos czyje, ze potrwa to 5 minut i znow bedzie ryk!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, ja już nie mogę się doczekać aż Synuś troszkę podrośnie (o choćby 2 tygodnie) i przestanie tak strasznie kwilić. Tak mi wtedy przykro i bezradnie. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jejku, może to egistyczne, ale nawet nie wiecie jaka ulge przyniosło mi przeczytanie, że wasze pociechy też płaczą wiecej niż norma przewiduje 🙂 Dawidek też ryczy w niebogłosy i co mnie przeraża to tylko i wyłacznie na rączkach by siedział 😞 Jak pojedzie moja Mama ( a nastąpi to już niestety po jutrze ) to nie wiem czy dam rade sama wszystko ogarnać, obiad, sprzatanie, kołysanie Syneczka, chyba powinnam albo się sklonować, albo dorobić ze dwie pary rąk 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gerda, pociesze Cie jak przestanie kwilić to zacznie płakać w niebogłosy 🙂 Mój przynajmniej przeszedł takową zmiane 🙂
A i co do odciagania mleka, to ja już niestety go nie mam 😞 wczoraj wieczorem ściagnełam tylko 20 ml ... A dziś rano już nic nie chciało lecieć 😞 Ale wcześniej ściagałam ok 60 ml co jakies 4-5 godzin ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eMKa83 napisał(a):

w ogole to maly cwaniak z niego. jak tylko sa jakies inne osoby niz mama i tata to smyk lezy spokojnie i udaje, ze grzeczny jest... taki aniolek... a przy mas to nic tylko rogi mu dorobic i diabelek maly bedzie. no i cyganskie dziecko, najlepiej mu u obcych :P
!

skąd ja to znam ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzis w nocy to sie juz wnerwilam. Troche kosztem malego. Rozplakal sie biedaczek, a ja postanowilam to przeczekac, zeby M sie obudzil. A on nawet nie drgnal. Ja to sie budze jak maly tylko jeknie, a tamten to nic. No i tak dobrych kilka minut. W koncu trzepnelam go reka, dopiero wtedy sie przebudzil, a ja udawalam, ze spie. On teraz mysli, ze ja spalam i on wstal do malego... nawet nie wie, ze dostal z lokcia. Zmienil mu pieluche i mi dal do karmienia i zasnal. A ja jeszcze ponad 2 godziny malego bujalam, bo co przysnal i go wsadzalam do kolyski to on sie budzil i plakal, I tak wciaz jest. Wkurza mnie, ze mogloby byc tak, ze ja malego przebieram i karmie, a M go usypia w nocy.... zwlaszcza, ze nie wstaje do pracy na ustalona godzine tylko do 10 spi. I jeszcze sie wkurwia, ze od 8 my juz na nogach, a on biedny kawy nie zdazy wypic... a ja to musze miec czas na pranie, prasowanie, gotowanie i jeszcze siebie ogarnac i w ogole... wiec chyba mam dosc M a nie mlodego. Glownie przez te noce 😞((( sorry musialam sie wyzalic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a teraz zalecenia co do diety od mojej poloznej.
1. PIECZYWO wszystko białe i ciemne
2. Kasze, ryż, ziemniaki, makaron
3. MIĘSO gotowane, pieczone, duszone najlepiej kurczak i indyk, w dalszej kolejności wołowina i cielęcina, wieprzowiny najlepiej nie
4. WĘDLINY chude (ja jem i wieprzowe i drobiowe)
5. RYBY pieczone i gotowane
6. NABIAŁ mleko, napoje fermentowane tj. maślanki, kefiry, jogurty (naturalne, waniliowe, biszkoptowe i owoce leśne), sery (wszystkie nawet pleśniowe w małych ilościach)
7. OWOCE (banany, ale nie codziennie oraz gotowane lub pieczone jabłka, po jakimś czasie 1/4 surowego potem 1/2 i w końcu całe, jeśli nie ma żadnej reakcji)
8. WARZYWA gotowane marchew, buraki, brokuły, kalafior oraz surowe pomidor i ogórek sparzone, a za jakiś czas sałata lodowa i kapusta pekińska oraz marchew
9. DESERY kisiel, budyń
10. DŻEMY (aroniowy, czarna porzeczka i owoce leśne)
11. MIÓD można, ale ostrożnie
12. PICIE woda mineralna niegazowana, herbatki owocowe, słaba czarna i zielona, bawarka, soki 100%, ale rozcieńczone wodą (aronia, czarna porzeczka, jabłko, karotka sama marchew-ja piłam marchew, banan, jabłko). Te soki to jak z kartoniku to 100%, ale ja kupiłam w sklepie zielarskim syrop z czarnej porzeczki taki domowy firmy polska róża.
13. A do smarowania ja używam masła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...