Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
a tak zmieniając temat, mysla lyście o monitorze oddechu dla malucha- pod kołderkę wkłada się matę ktora monitoruje oddech dziecka i jesli nie ma oddechu w przeciągu 20 sekund wlącza sie alarm. Moja kolerzanka ma cos takiego i wydaje mi się że to dobry pomysł, zwłaszcza w nocy...co o tym myslicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

ja do szkoły rodzenia nie będę chodzić, zastanawiałam się nad spotkaniem z położną, ale nikt nie zna żadnej dobrej położnej w okolicy, a ja nie chcę trafić na jakąs dziwną,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
samantka napisał(a):
Ja o monitorze oddechu myślałam i zamierzamy kupić, bo mała będzie spala w pokoju obok. Ogólnie słyszałam, że się opłaca, bo nie są drogie, ja przynajmniej nie zamierzam kupować jakiegoś za 400 zł, tylko tańszy i będę czuła się bezpieczniej.

ja też chyba kupie chociaż mała będzie spała u nas w pokoju, ale będę polowała na uzywany bo będzie to samo a w lepszej cenie.
Co do szkoły rodzenia to się jeszcze zastanawiam, bo w sumie chyba będe spokojniejsza ale nie wiem tak naprawde ile więcej się dowiem niz to co wyczytam....sama nie wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do monitora oddechu to właśnie nie wiem czy kupować, ponieważ dzidzia będzie z nami w pokoju spać i nie wiem czy się opłaca..

mój maluch właśnie zaczął jeszcze bardziej się ruszać, zamiast jak zbliża się wieczór się wyciszać to on wręcz przeciwnie, wtedy najbardziej buszuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tuska8 napisał(a):
co do monitora oddechu to właśnie nie wiem czy kupować, ponieważ dzidzia będzie z nami w pokoju spać i nie wiem czy się opłaca..

mój maluch właśnie zaczął jeszcze bardziej się ruszać, zamiast jak zbliża się wieczór się wyciszać to on wręcz przeciwnie, wtedy najbardziej buszuje 🙂


Nawet jak dziecko śpi w pokoju rodziców, to rodzice też śpią i nie zawsze czuwają nad oddechem dziecka... więc jak uważacie. A co do ruchów to naturalne u mnie Nikola też na wieczór się rozbudza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem jeszcze się nad tym zastanowię! 🙂 i zapytam co mój mąż o tym myśli! 🙂
mój kochany synuś buszuje w brzusiu, ale co z tego, ja i tak Go kocham i uwielbiam jak się wierci! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja do szkoły rodzenia się chyba wybieram.. jutro będę dzwonić i pytać o szczegóły kiedy się zaczyna itd. Fajnie , że wasze maluszki tak łobuzują.. mój poszedł chyba już spać, bo prez caly dzień się wiercił i kopał 😉 <3
a co do monitora oddechu to się zastanowie.. hym.. teraz będę cały czas o tym monitorze myśleć :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mnie kopniaki też już coraz bardziej bolą, najgorsZe jest jak mi coś wbije w jakieś miejsce i mnie całe kuje 🥴 tak jak w Wigilię jak mi coś wbił w bok tak musiałam się położyć, żeby to kłucie przeszło.. no i tak samo dzisiaj w nocy... boli mnie na samą myśl! 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mój dzidziuś też już do góry nóżkami! 🙂
no ja też tak słyszałam i śpię na plecach jak najmniej.. w sumie to non stop na boku, a nwet jak się położę na plecy to nie na płasko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja znalazłam taki artykuł:
"We wczesnych tygodniach ciąży (pierwszy trymestr) spanie na plecach jest zupełnie bezpieczne (szczególnie jeśli jesteś zdrowa, a twoja ciąża rozwija się normalnie), jednakże kiedy mija 20 tydzień ciąży lekarze odradzają tą pozycję (nawet na kilkuminutową drzemkę czy odpoczynek na kanapie). Szybko rosnąca macica zaczyna uciskać kręgosłup, jelita i dużą żyłę, którą powraca krew z dolnych partii ciała do serca. Rezultatem spania w tej pozycji mogą byś problemy z funkcjonowaniem Twojego układu trawiennego, ból pleców, niskie ciśnienie krwi, a także ograniczenie dopływu krwi do rozwijającego się płodu."

Ale i tak czasami budzę się na wznak, bo po prostu w nocy nie jestem w stanie tego kontrolować... Bez paniki jak czasami się Wam to zdarzy :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja słyszałam, że nie powinno się spać na plecach..tak jak gdzieś czytałam, chyba w jakiejś gazecie, żeby spać na lewym boku.. Czy tam leżeć.. A jak już musisz na rawym to, żeby wkładać sobie poduszkę między nogi, tylko właśnie nie pamiętam dlaczego tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tuska8 napisał(a):
no ja słyszałam, że nie powinno się spać na plecach..tak jak gdzieś czytałam, chyba w jakiejś gazecie, żeby spać na lewym boku.. Czy tam leżeć.. A jak już musisz na prawym to, żeby wkładać sobie poduszkę między nogi, tylko właśnie nie pamiętam dlaczego tak.


Na lewym boku, żeby właśnie ułatwić krążenie krwi. A wkładając poduszkę między nogi po prostu jest wygodniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dziewczynki ja zmykam, zrobię sobie herbatkę z cytrynką, mężowi kolacje, bo po 23.wraca z pracy i pod kołderkę! 🙂 Mąż zawsze przychodzi i budzi maluszka, żeby trochę się poruszał, a później on zasypia, a ja nie umiem zasnąć, bo maluszek wariuje! 🙂 No ale dziś szczerze mówiąc mąż nie będzie Go musiał budzić, bo synuś dalej buszuje i chyba jeszcze nie wybiera się spać 😜 no ale chciałabym tak po 24.już spać, ale zobaczymy! 😜

do jutra! :* dobrej nocy Dwupaczki! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to mój tak śpi jak mu gorąco! 🙂 w sumie ja też zawsze spałam z jedną nogą na kołdrze 😜 a mój mąż chyba nigdy na to nie zwracał uwagi, bo spałam z kołdrą tak, a nie poduszką..tzn.taką co dodają do wypoczynku! 😉 moze to mu się wydało dziwne, że poduszkę sobie wkładam międzuy nogi! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...