Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

w końcu będę na bieżąco 😉
Monisia sałatka smakowała ja dałam w wersji bez ogórka bo jedną miałam już z ogórkiem.Jeszcze raz dzięki.
Oktawiaa oklask dla Ciebie za pozytywne myślenie i za 2miesiące bez męża ja chyba nie dalabym rady.
Co do Pepco to ja nigdy tam nie byłam, własnie miałam zamówic body na allegro ale mnie zaciekawiliście tym sklepem. A te body to pewnie wciągane przez głowę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Salamandra ja tez chce dopiero po 6 miesiacu zaczac wprowadzac cos nowego. A jabluszka juz wczesniej zaczbe robic, bo moj tata papierowki hoduje, wiec porobie przeciery i zapasteryzuje.
Monis bardzo dziekuje za propozycje, ale wpadlam na inny pomysl. Musze tylko kupic czarne, gladkie body. Pojde w pepco zobacze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mały śpi jeszcze, a mnie znów guzy i ból piersi obudził i do tego okres mam taki, że w nocy dwa razy się przebierałam. Myślałam, że druga miesiączka będzie mniej obfita, a tu 4 dzień i się leje. Ja 3 taka będzie to idę z tym do lekarza, bo na podpaski nie zarobię ;-( Czy Wy też tak macie? Tuska Ty już miałaś dwa okresy prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny z tym jedzonkiem to bylo kiedys tak, ze juz od 3 miesiaca sie zupki gotowalo..Ja tez dalam Mai pare razy jabluszko i sloiczek brzoskwiniowy...Ale to nie jest tak, ze dziecko zje caly sloiczek..Moja zje tak z 3 lyzeczki i koniec..A dlaczego sie to daje? Tak, zeby nauczyc dziecko czegos nowego, zobaczyc jego reakcje..Ja juz nie raz powtarzalam, ze moja ciocia ma 4 dzieci i jak dla mnie ona jest ekspertem w tych sprawach..Sama mi powiedziala, zeby dac Mai cos na sprobowanie..A ona karmila kazde dziecko bardzo dlugo, bo ponad 2 lata..Nigdy nie przrsadzala z przegrzewaniem itp a dzieci zdrowe i super sie rozwijaja.Najmlodsze ma 4 lata takze niedawno to wszystko bylo..Zreszta zauwazylam, ze u kazdego w rodzinie jest inne podejscie do tych spraw..Moja tesciowa tez mowila cos o tych sloiczkach, a maz i jego brat chorowici sa bardzo..A u mnie z kolei mama mowila, ze dziadek dal mi polizac ogorka kiszonego, buraczki z chrzanem jak mialam 3 miesiace 🙂 A bratu mojej mamy (jest w podobnym wiek co ja) dali sledzia polizac jak tez byl taki malutki...i nic nam nie jest, jestesmy okazem zdrowia 🙂
Sorry za rozpisanie, ale chcialam dac znac jak to u nas jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja kochana dzisiaj spała od 21 do 6 rano 😁. A ja jak wstałam to piersi jak skała 🙂. Co do pepco to byłam wczoraj i czarnych bodziaków nie widziałam, ale to jest sklep gdzie trzeba szukać, a ja tylko na moment wpadłam. Trzeba zatem iść jeszcze raz 🙂. A co do okresu to ja kilka razy myślałam, że dostanę, bo mnie tak troszkę brzusio bolał, ale jednak nie dostałam jeszcze od porodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Kochane 🙂

My zaczniemy jeść cosik więcej od 4 miesiąca i raczej nie słoiczki, tylko jedzonko "made by mama" 😜
Emcia - rozumiem ja też tak miałam , najchętniej odłączyłabym się od wszystkiego i wszystkich i tylko spała do oporu aż się nieco odchwycę. Na szczęscie po weekendzie już mija...
Oktaiwa - jesteś bardzo dzielna, bez męza tak sprawniw egzystowac z maluszkiem.
Marta nasz Patryczek kilka dni temu zachowywał się podobnie, jak Twoja Maja - szedł spać bez jedzenia (wieczorem), bo przez płacz nie chciał nawet butli, swoje normalne porcje zjadał do połowy, był niemrawy i za dnia w ogóle nie spał - wg moich ogledzin to musiał być ów "skok rozwojowy:
"Skok rozwojowy u niemowlęcia poprzedzony jest bezpośrednio okresem, kiedy dziecko jest marudne, płaczliwe i ma problemy ze spaniem, gorzej je, jest bardziej krzykliwe lub przeciwnie jest cichsze niż przedtem; chce być jak najbliżej mamy, bo w jej ramionach czuje się bezpiecznie."
z artykułu: http://www.osesek.pl/wychowanie-i-rozwoj-dziecka/rozwoj-dziecka/1214-skoki-rozwojowe-w-pierwszym-roku-zycia-niemowlecia.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam sie i ja.U ns znowu tata na ochotnika mala w nocy wstal nakarmic 😁 Marta u mnie w rodzinie tez sie szybko z innym jedzeniem zaczynalo,wlasnie w okolicy 3 miesiaca.To nie znaczy,ze jej wycielam z jadlospisu mleczko,tylko od czasu do czasu bede jej dawac cos innego do pojedzenia.Oktawia ja mieszkam w Londynie wiec jest trudno znalesc fajne mieszkanie,nie mowiac juz o swoich owocach 😉 😉y zaraz jedziemy do lidla po termometr a potem ze znajomymi do lasu,wiec mnie caly dzien nie bedzie.Nie rozpisujcie sie za bardzo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wprowadzania nowych posiłków to ja śpieszyć się nie będę. Nie wiem kiedy zacznę wprowadzać pewnie nagle nadejdzie ten czas.. Ja to mam zamiar kupować te słoiczki oczywiście jeśli będę miała dostęp do owoców i warzyw ogródkowych to sama zrobię.
Ale mnie dzisiaj głowa boli Agatka zawsze w nocy koło 4:30 zaczyna mieć problem z brzuszkiem dzisiaj kolejny dzień trzeci nie zrobiła kupki i to kolejny raz z rzędu kiedy kupy nie ma regularnie. Biogaję dostaje regularnie nawet dwa razy dziennie ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dg3003 współczuję odnośnie kupek 😞. Moja nie ma problemu, robi około 4 kupek dziennie, jak nie więcej, ale za to ulewa 🙂. Także co dziecko to inny problem. Jeżeli chodzi o nowe posiłki to ja po 4 miesiącu planuję 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć 🙂 witam nową marcówkę, fajnie, że odważyłaś się napisać 😉 wy to się rozpisujecie;-) my wczoraj byliśmy cały dzień nad zalewem ;-) no a dzisiaj mieliśmy pierwsze ćwiczenia.. co prawda okazało się, że mamy skierowanie do lekarza w poradni rehabilitacyjnej o leczenie napięcia mięśniowego i asymetrii..no i dopiero on ma ustalić ćwiczenia jakie rehabilitantka ma z nami robić.. ale rehabilitantka była tak super, że obejrzała malutkiego i pokazała nam kilka ćwiczeń, które mamy z nim robić..a najgorsze jest to, że nie zapamiętałam wszystkich 😞 😞 mam nadzieje, że A pamięta wszystkie..z tym, że ma na 14.00 w tym tgodniu i dziś będę ćwiczyć z nim to co zapamiętałam.. jestem troszkę załamana, bo mały przez to wszystko nie rozwija się tak jak powinien.. bo powinien już wyciągać rączki do przodu, łapać jedną w drugą, złapać zabawkę, a tu nic 😞 😞 😞 ryczeć mi się chce! 😞 😞 😞
no ja widzę, że Filipek też ma czuprynkę! ;-) tak jak mój Alanek.. ;-)
Niunia no ja miałam już dwa okresy, ale ten drugi już nie był obfity.. z tym, że nie wiem czy to nie było zwykłe plamienie, bo od wczoraj mnie boli brzuch na @.. kurde przez to wszystko ja nie umiem rozpoznać @ z plamieniem. ;/;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no i my juz lyzeczke startego jabluszka dalismy i kupa byla zaraz 😁 i to tylko na spróbowanie daliśmy. No ale kazdy ma swoje zdanie na dany temat.. u mnie dawać do spróbowannia rzeczy dawali szybko.. a od łyżeczki jabłuszka nic się nie stanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej tuska. My niestety też mamy skierowanie do neurologa, a nie mogłam cały dzień dodzwonić się do rejestracji :/. A co do rozwoju to każde dziecko rozwija się indywidualnie, a chłopcy na początku troszkę wolniej niż dziewczynki, może to tym jest spowodowane? Moja jest na etapie wkładanie rąk do buzi, czasem do oka, uderza w zabawki na macie edukacyjnej, natomiast nie łączy rączek i jeszcze nie chwyta, a urodziła się kilka dni przed Alankiem. Głowa do góry!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska mi sie wydaje,ze Maja tez ma to samo co Alan...Tez wydaje mi sie, ze nie rozwija sie prawidlowo. 8 czerwa idziemy do neurologa i wtedy wszystko bedzie jasne, aczkolwiek pediatra mowila, ze nie widzi,zeby bylo cos nie w porzadku..Czytalam troche o tym napieciu miesniowym i jako jednym z przyczyn sa skurcze przedwczesne w ciazy i anemia a ja jedno i drugie mialam. Tez sie przejmuje, bo Maja nic nie lapie swiadomie, no i w ogole sie nie przewraca sama i jest bardzo leniwa. A jest najstarsza z naszych marcowych maluchow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a my mamy jeszcze jutro wizytę w poradni rehabilitacyjnej jutro na 13.00 aby ustalić ile potrzebnych będzie tych rehabilitacji.. no do buźki wkłada piąstki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...