Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Mój chrapie tylko wtedy jak się napije.. albo jak głowa mu się ułoży, że ma brodę przy klatce piersiowej, ale wtedy go szturchnę i przestaje...
Dziewczyny ja się ostatnio dowiedziałam, że wkłady na łóżko mają prawie w każdym szpitalu i nie trzeba ich brać, bo "przecieki" się często zdarzają... przynajmniej ja nie muszę ich kupować, bo wiem że dają i jak przecieknie to po prostu lepiej zmienić im wkład niż pościel...
To ja się kładę, chociaż jak leżę to czuję tak jakby mi ktoś jakiś pas zaciskowy na miednicę założył... i wiem, że to przez główkę małej, bo nawet mi moja gin powiedziała, ze jest już w kanale i że może jej dotknąć... jeszcze 3-4 dni temu narzekałam, że ja nie mam żadnych objawów, które by wskazywały na zbliżający się poród, a tu proszę gin mi takiego newsa sprzedała... z jednej strony to się cieszę, że będę miała Niuńkę jeszcze przed 13 marca, ale jednak chcę jeszcze przetrzymać te 3 tygodnie... i koniec lutego początek marca czekam na poród...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

no podkłady na łóżko mam mieć 5szt.,więc pewnie w szpitalu nie mają..no z tego co iwem to, żeby jakby przeciekło to żeby pościeli nie pobrudzić. No a ja w tej wyprawce mam napisane body z długim lub krótkim rękawem 3szt.,kaftaniki 3szt., no i śpiochy 3szt.,a do tego dwie pary skarpetek i czapeczkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam po 3 bezsennej nocy.Niech jus sie mala rodzi,bo mnie ten bol wykonczy.Wczoraj bylam na tej kontroli w szpitalu i uslyszalam dzis 2 wiadomosci:dobra i zla.Dobra jest taka,ze moje wyniki bardzo sie porawily 🙂 🙂Nawet polozna nie mogla wyjsc z podziwu,jak ja to zrobilam.Oni chcieli mi tylko utrzymac poziom alt na takim jak mi go wykryl czyli 130.Jak im mowilam,ze zjade nizej to sie ze mie smiali,bo to podobno malo prawdopodobne.A wczoraj mialam juz 58 😁 😁 Normy sa od 0-33.Wszyscy byli bardzo w szoku,jak ja to zrobilam 😁 😁 No coz,pozytywne myslenie i odpowiednia dieta zrobily swoje 🙂Pani sie zdziwila,ze jakas diete stosuje,bo przeciez nikt mi nie kazal.Tlumaczylam jej ze nie jem tlustych,smazonych rzeczy,zero slodkiego i napojow gazowanych,duzo naturalnej witaminy c itd.No to sie zdziwili,bo tu nikt o dietach watrobowych nie slyszal 😉A zla,to ze mam jeszcze silniejsze skurcze niz w piatek.A przeciez caly czas lezalam.Do tego malutka juz jest w kanale rodnym,co sprawia mi niestety ogromny bol kosci lonowej i ogonowej.I panie twierdza,ze w kazdej chwili moge urodzic 😁Nastepne ktg mam w czwartek.No a dzis caly dzien leze,bo nie moge z bolu chodzic 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez kolejna noc nieprzespana mialam. Skurcze tez mam bardzo czesto, juz sie przyzwyzailam.Mam tyko nadzieje, ze w czwartek na KTG bedzie ok.W poniedzialek podczas tego badania skurcze dochodzily do 90 ! A wy macie robione te badanie? Z tego co wiem to pod koniec ciazy robi sie je co tydzien.
A co do ciuszkow to ja na szczescie nie musze brac nic, bo ubieraja dziecko w szpitalne ciuszki i lezy zawiniete w rozek caly czas. Wezme sobie tylko jakies pajacyki i body na wszelki wypadek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę dziewczyny Wy to macie przekopane..a ja narzekam z takich błachych powodów jak ciężkie przewracanie się z bou na bok, że jak po sklepie chodzę to plecy i nogi bolą..no mój najpoważniejszy objaw jak dla mnie to kucie w kroczu, szczególnie jak chodzę dłużej jest częste i długotrwałe ;/
no ale w stosunku do waszych bolączek moje to pestka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD wlasnie jak bylam u swojego lekarza w poniedziedzialek to on sie wypowiadal na temat lekarzy z Anglii..Podobno jest tak, ze wiekszosc z nich ma GP czyli maja wiedze ogolna i nie sa tak naprawde dobrymi lekarzami i ze ciaze zazwyczaj prowadza pielegniarki a nie polozne.Lepiej jest znalezc polskiego lekarza jak sie tam mieszka.Od razu pomyslalam o Tobie.A Ty nie mozesz wrocic do tego polskiego gin.?Bo w Twoim przypadku te 2 tygodnie maja znaczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie 🙂
Ja spałam dziś w miarę płynnie - tabletki na nadciśnienie tak mnie mulą 🤨 poza tym musiałam dziś wcześnie wstać, by zanieść zwolnienie do pracy i jeszcze raz udać się do mojej cudnej przychodni,by sie zarejestrować na termin wyznaczony przez lekarza (1 marca - śmiechu warte), wczoraj bowiem z powodu tej nieobecności położnej nawet nie potrafili mnie zarejestrować 😁 Dziś siedziały przy kompie 3 panie i próbowały rozkminić system, na co jedna po dokonaniu rejestracji pyta: Czy Pani jest ciężarna? 😁 😁 😁 A zaręczam Was, że mój brzuszek jeszcze urósł od czasów zdjecia zamieszczonego przy moim profilu.

A w ogóle w tych tygodniach ile tyjecie mniej wiięcej na miesiąc, ja przez 4 tyg przybrałam niecały kilogram - głupio to brzmi, ale czy moja Dzidzia rosnie - boję się, bo na tym USG w 32 tyg miał tylko 1602g 🥴

Oktawia ja również myślę, że inteligentny żarcik powinien nieco uświadomić kadrę przychodni 😉 A co do ciśnieniomierza - oni tam używają naramiennego Tech-Med, w domu mam właśnie taki oraz tradycyjny, ze stetoskopem.

Samantkabądź dzielna i mów do Dzidzi często, by wyszła "w swoim czasie"

Majatrudna kwestia z tym pogrzebem, ale myślę, że dobrą radą była właśnie ta o pojawieniu się na cmentarzu już po uroczystościach pogrz, a na Mszy w jego intencji możesz uczestniczyć zawsze, kiedy poweżmiesz takie postanowienie.

eMKasłysząłam kiedyś porównanie (tak odnosząc sie do tego żałowania w życiu), że ludzkie życie jest jak tkany dywan - my od spodu widzimy je jako różne zmiany ściegów, kolorowe niteczki, supełki, generalnie misz-masz, a Bóg od góry 🙂 widzi piękny haft, który i my kiedyś dojrzymy także wszystko, co się dzieje ma swój cel, jednakże często potrzeba odpowiedniej perspektywy, czasu, oddalenia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MajaP jesli chodzi o pogrzeb,to ja mialam ten dylemat w grudniu.Meza dziadek zmarl i polecialam z nim na pogrzeb.I powiem ci,ze strasznie zmarzlam na cmentarzu i w kostnicy.Do tego strasznie zle sie potem czulam,bo sa to jednak straszne nerwy.Tym bardziej w twoim stanie i przy takich skurczach dodatkowy stres jest ci niewskazany.Pamietam,ze ja potem 2 dni w lozku przelezalam.A jesli chodzi o lekarzy w uk to prawda.Niestety tak tu jest.Ja naszczescie mam bardzo fajna i kompetentna polozna i moge do niej dzwonic 24 na dobe.Powiem ci,ze tez coraz bardziej rozwazam opcje pojscia do pl lekarza.Ale on i tak mi nic za bardzo nie pomoze,bo nawet jak szlam na ug to dali mi forme do podpisania,ze wiem,iz to jest tylko konsultacja dodatkowa i musze postepowag wg zalecec lekarza z nhs.Wiec sama widzisz ze kolo jest zamkniete...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Bylam wczoraj u lekarza po zwolnienie a w sobote ide na Usg synka 🙂 🙂 Mam pyatnie do Was wy macie skierowanie do szpiatla juz na porod bo moja kolezanka jest w ciazy 32 tyg i ma a mi wczoraj lekarz powiedzial ze on nie daje skierowan ze jak bede miala skurcze i wody odejda to wtedy mam jechac do szpiatala z karta ciazy i musza mnie przyjac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gerda oklask za rade dla Emki 🙂
Ja przez pierwsze miesiace nie tylam w ogole, a teraz juz mam 9 kg na plusie.Wiec im dalej tym waga coraz szybciej rosnie.
Faktycznie smiechu warte z Twoim lekarzem i poloznymi..Nawet nie wiem co Ci powiedziec..Ja ze swojej opieki lekarskiej jestem bardzo zadowolona, ale gdyby tak nie bylo zrobilabym wszystko, zeby zmienic lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I Ja jestem.
Maja, Ja na początku ciąży (2 miesiąc) byłam na pogrzebie wujka, to było przeżycie, ale wtedy mogłam chodzić i nic mi nie dolegało, na dzień dzisiejszy bym nie poszła i Tobie odradzam, tym bardziej, że w każdej chwili możesz rodzić, a wzruszenie może przyspieszyć poród, a raczej nie chesz na cmentarzu rodzić.
Kaczuszka, daję Ci oklask, bo dalej jestem pełna podziwu, że Ty do pracy chodzisz, na prawdę Ja nawet jakbym nie miała nakazu leżenia to i tak bym już nie dała rady ;-)
Samamtka, leż dużo i odpoczywaj, Ja też muszę tylko leżeć od 3 tygodni nie wstaję, ale są tego efekty, bo malutki jeszcze się nie urodził, a nie wiadomo co by było gdybym normalnie chodziła. Ja też się z moim M. kłócę i dużo płaczę i wiem jak ciężko powstrzymać łzy, ale wtedy staram się myśleć o Pawełku i jakoś przechodzi, więc w takich trudnych momentach myśl o Nikoli.
Monisia, Ja miałam dwa razy robione KTG jak w szpitalu wylądowałam, moja gin. mnie ani razu na to badanie nie wysłała, a czy możesz mi wytłumaczyć o co w nim chodzi, tzn. wiem, że bada się skurcze, ale jakie skurcze są w normie, a które to są już duże?
Moja dzisiejsza noc jak zwykle była z przerwami, ale mam system spania i odrobinkę mniej mnie boli. Pod tyłek kładę dużą poduszkę, w nogi taka mam fasolkę, pod brzuch zwijam kawałek kołdry i leżę na boku ;-) Trochę pomaga ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia z tym KTG to ja nie wiem jakie sa normy. WIem tylko, ze jak juz jest tak ok 70 i wzwyz to nie jest fajnie...No i tez zalezy ile trwaja.Jak jest 100 to chyba sa to skurcze porodowe, ale nie jestem do konca pewna. Ja jak wczesniej mialam robione to dochodzilo tak do ok 30-40 max i lekarz mowil, ze to nie jest zle. Dobrze, ze biore te leki, bo inaczej juz bym dawno urodzila.

A tak zmieniajac temat to musze sie pochwalic moim mezem 🙂 Wlasnie przyniosl mi bombonierke z Wedla, mialam wczoraj na to ochote 🙂 I juz zjadlam polowe..Jeszcze przyniosl mi masazer do stop, wiec sobie siedzie i sie masuje 🙂
A z tym pogrzebem to faktycznie odpuszczam.Malenstwo najwazniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i ja sie melduje 🙂 U mnie noc w miare okey i w miare wyspana...
Ja wiekszość czasu bym przeleżała, wiem, że ruch byłby wskazany, ale jakos mi sie wcale nie chce... Ostatnio bardzo leniwa sie zrobiłam. Chodzenie zaczyna mnie meczyc, nogi mnie bola i trudno mi sie oddycha ... Nawet jak siedze długo w jednej pozycji to sie mecze ... Powiem Wam, że już chciałabym urodzić Dawidka ... Zmęczona jestem.. Coraz czesciej miewam złe chwile... Ale musismy jeszcze wytrzymac pare tyg 🙂 ( dobrze, że ludzka ciaza trwa 9 miesiecy a nie tak jak u słoni dwa lata 🙂)... Buzka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MajaP bardzo madra decyzja.W twojej sytuacji bym tez sobie odpuscila ten pogrzeb.Nusia tu masz kilka fajnych informacji o ktg z innego forum.Jedna z dziewczyn dodala tam wykres i bardzo fajnie go opisala.Naprawde warto poczytac
http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.php?t=14315
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie dziewczyny! B.dużo piszecie jak wchodzę na forum to tylko nadrabiam zaległości. Ja ciągle w szpitalu i w sumie po tygodniowym pobycie tutaj stwierdzam że jestem w luksusowej sytuacji nic tylko leżeć żeby rozwarcie się nie powiększyło. Choć przeżyłam chwile grozy bo w sobotę wzięto mnie na oddział porodowy bo tętno dziecka b.skakało ale stwierdzono że przyczyną są podawane leki na zachamoawanie skurczy. Leżąc tu spotykam kolejne dziewczyny które mają poważne powody do niepokoju i zmartwień: wiedzą że ich dzieci urodzą się chore, wiele przypadków z powonym wzrostem wagi dziecka- 30tydzien 600g i ryzyko rozwiązania ciąży przed czasem z powodów złych przepływów... Życie bywa okrutne, a dolegliwości ciążowe przy tym tak błache.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Po przeczytaniu tego zrozumialam dlaczego mi mowili,ze sa ta skurcze porodowe.Bo nie dosc,ze siegaja do 70% to jeszcze do tego sa szerokie,to znaczy,ze dlugo trzymaja.A pomyslec,ze jeszcze 2 tyg temu dolny wykres,czyli ten od skurczy byl prawie gladziudki.Nawet do 10 nie dochodzil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja Niunia też miałam ktg tylko raz robione jak pojechałam do szpitala IP, a tak mój gin też nie daje mi żadnego skierowania na to badanie, widocznie ma u mnie takiej potrzeby..a co do skierowania na poród to ja o takim czymś w ogóle pierwszy raz słyszę. Jak masz skurcze jedziesz do szpitala i muszą Cię przyjąć, jedynie co to nie przyjmą Cię bez karty ciąży i karty NFZ.. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idę troszkę ogarnąć mieszkanko, więc nie rozpisujcie się za bardzo 😜 choć widzę, że dzisiaj cisza tutaj troszkę 😉 a później obiadek będę robić..surówkę z pomidora, sałaty, ogórka i rzodkiewki, ziemniaczki i udka z kurczaka 😁 bo strasznie mi się dziś zachciało kurczaka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mnie wczoraj wzięło na ananasa wieczorem, no a wszystko już pozamykane było 😜 a dzisiaj jak byłam na zakupach to sobie zapomniałam o tej zachciance,ale weszłam do Maji na fb i mi się przypomniało 😉 jak będziemy jechać do lekarza to przed kupimy ananasa i jak wrócimy to zjeeem! 😜 lekarza mam na 18.45, więc pewnie wejdę dopiero gdzieś o 20., jak nie później..no ale cóż zrobić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...