Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja uwielbiam psy!!! Chciałabym bardzo miec tutaj w Anglii, ale niestety w wiekszosci mieszkan sa one nieakceptowane ( własciciel zaznacza w umowie ze zero zwierzat ) 😞 Ale tylko jak zjedziemy do Polski z powrotem to napewno bedzie w naszym domu Psiak!! Kotki tez lubie, takie przytulaskowe sa 😁 Miałam tutaj króliczka, ale niestety musiałam go oddac w dobre ręce, bo Moj Narzeczony uczulony był na niego 😞 A kupiłam go zanim sie poznalismy ... Bardzo płakałam, ale zdrowie Mojego Mezczyzny jest dla mnie wazniejsze ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też miałam królika, ale musiałam oddać, bo jak się przeprowadziliśmy do gdańska z Torunia to mieliśmy tylko malutka kawalerkę, a klatka zajmowała pół pokoju ;-( Teraz bym mogłam mieć go znowu, bo był śliczny, ale za dużo bałaganu przy nim by było ;-) Właśnie się wzięłam za segregację ciuszków, matko ile Ja już tego mam, nie wiem gdzie to upychać, kupiliśmy komodę dla małego, ale chyba jeszcze jedną szafę dokupię ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę do Was dziewczyny jeśli można 🙂 ja też marcówka jestem, tyle że z samego końca miesiąca 🙂 tak od kilkunastu dni Was czytam, dużo rzeczy się od Was można dowiedziec i rozwiac wątpliwości 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tego Ci życze, niech pociechy Nasze "wykluwaja sie " w terminie !!! Włąsnie dziś rozmawiałam z Narzeczonym na ten temat i powiedziałam mu, że sie troszke obawiam, że wczesniej urodze... On podtrzymuje mnie na duchu i mówi ze nie ma co sie martwic, że napewno Dawidkowi dobrze w brzuszku i ze wcale sie nie bedzie pchał, pochylił sie nad brzuszkiem i powiedział do niego " Maluszku siedz sobie tam, my na Ciebie spokojnie poczekamy" Wzruszyłam sie niesamowicie... Ogólnie jestem bardziej wrażliwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam termin na 28 marca choc z USG w 8 tygodniu wynika ze 24 urodzę! Chciałabym żeby się sprawdziło bo takie czekanie po terminie to tez nie za fajne!!

Neli fajnego masz Narzeczonego - bo mój mąż ostatnimi czasy to ciągle tylko praca praca praca. Ale jak już wróci i śpimy razem to nawet przez sen mnie po brzuszku masuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chyba my wszystkie mamy róznice w datach porodu, takze nie masz co sie denerwowac 🙂
No widzisz, to też jest fajny Twój mezczyzna. Moze wpadł w taki wir pracy,bo obawia sie zeby na wszytsko starczyło ( chodzi mi o Dzidzie) 🙂 Moj tez mial taki atak na prace, ale mu wytłumaczyłam ze pieniadze to nie wszystko, a ja potrzebuje jego obecnosci i troszke przystopował!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój na wózek teraz zbiera he he he 🙂 a znacie jakieś sprawdzone sposoby na zgagę??? wszystkiego próbowałam i nic nie pomaga 😞 trzeba to chyba przetrwac! biorę czasem rennie ale to pomaga na chwilke a nie chce się tak faszerowac!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja zamiast się uczyc bo w sobotę zajęcia na uczelni to siedze na forum tylko!! Nie chce przerywac studiów ale nie wiem czy się uda pozaliczac wszystko, a później po urodzeniu dojezdzac na zajęcia! Na uczelnie mam ponad 60 km 😞!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matlega_s napisał(a):
Mój na wózek teraz zbiera he he he 🙂 a znacie jakieś sprawdzone sposoby na zgagę??? wszystkiego próbowałam i nic nie pomaga 😞 trzeba to chyba przetrwac! biorę czasem rennie ale to pomaga na chwilke a nie chce się tak faszerowac!


Na zgagę spróbuj migdałów. Pochrup trochę powinno przejść. Lub mleko czy herbata. .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale dziewczyny się rozpisujecie tu :p Dzisiaj rano zaglądałam i proszę przez dzień 7 stron się do poczytania nazbierało 🙂
A co myślicie o znieczuleniu zewnątrzoponowym, bo ja to chyba z niego zrezygnuje, będę próbowała innych form łagodzenia bólu takich jak masaż czy TENS. Moja mama ma straszną migrenę chyba właśnie po tym znieczuleniu i problemy z kręgosłupem, więc boję się, że będę miała tak samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja byłam bardzo sceptycznie nastawiona do tego znieczulenia, bo własnie bałam sie o kregosłup, ale kolezanki które juz tu rodziły ( chodzi mi o Anglie) nie narzekaja, zadnych powikłan itp, wiec chyba raczej bede krzystac, choc na poczatku bede probowac bez .... jak juz nie bede wytrzymywac z bolu to poprosze o znieczulenie... Tutaj jest tak, ze jest ono bezpłatne i wiekszosc kobiet je bierze, moze dlatego maja wieksze doswiadczenie w robieniu tego znieczulenia, nie wiem.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wow dziewczyny..ale sie rozpisalyscie 🙂 Tez rano zagladalam a tu tyle stron do nadrobienia 🙂
Na poczatku chcialam przywitac nowe mamy na forum 🙂
Ja tez czesto tu zagladam i chyba tez sie uzaleznilam.Fajnie bedzie jak bedziemy utrzymywac kontakt po porodzie i opisywac co tam slychac u nas i jak sobie radzimy z maluchami..
Niunia dzieki za link..pozniej sobie obejrze, bo teraz leca moje horrory (jak to moj maz mowi) czyli Na Wspolnej, M jak Milosc.
Co do zwierzat to my mamy yorka i nie wyobrazam sobie zycia bez niej. Napewno bedzie zazdrosna jak sie dziecko urodzi, bo straszny pieszczoch z niej jest i nie odstepuje mnie na krok..Ale na wiosne bedziemy chodzic z pieskiem i Maja na dlugie spacerki wiec bedzie sie cieszyc..
Neli i Edyta fajnie, ze w koncu moglam zobaczyc wasze brzuszki 🙂
Tak poza tym to bylam dzisiaj u lekarza..Mala wazy 1350 g, lezy glowka w dol..
Szyjka troche znowu sie skrocila i musze wiecej odpoczywac, bo czesto mam skurcze. Ostatnio troche sobie za duzo pozwalalam i czasem zapominam, ze musze np. wolno podniesc sie z lozka.
Przytylam w sumie 6 kg, ale polozna mowila, ze to dobra waga..Mowila, ze prawdopodobnie juz duzo nie przytyje, bo najwiecej sie tyje w 20 tygodniu..
To chyba tyle na teraz 🙂 Do pozniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja idę do lekarza dopiero 30 i już się doczekać nie mogę...
malusio przytyłaś... ja to 8 kg od 10 tygodnia, a wcześniej ze dwa, więc w sumie 10 :PPP a po świętach pewnie będzie DUUUŻŻŻOOO więcej i pewnie nie będzie to Antonio :P (Antoś znaczy :P) Zaczęłam od 60 kg... ciekawe do ilu dojdę hihi 🙂)) a co do wago to mój Misiu dziś skwitował to tak "jak urodzisz to ze dwa lata jak schudniesz tyle ile chcesz, bo jak będziesz karmić to Ci nie pozwolę się odchudzać, a jak już schudniesz to znów przytyjesz, bo się o drugą dzidzię postaramy"... no to sobie wymyślił 😁DD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja P jejku jaka juz Twoja Córa duza 🙂 Ja nie wiem ile Nasz Synus ma, bo niestety tutaj nie podaja takich informacji 😞 Ale mam wrazenie ze jest dużym chłopczykiem 🙂 Odpoczywaj w takim razie jak najwiecej i pamietaj zeby nie szalec 🙂 Myslałam ze w PL jest tak ze mozesz je wziac w kazdym szpitalu tylko ze za zapłata ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprawdy Mamuśki dzieje się tu wiele 🙂 Witam nowe brzuszki 😁
Nasza maleńka córcia w końcu się na powrót trochę rozbrykała, a już się tak martwiłam - dobrze, że byłam ze swoimi wątpliwościami u lekarza, bo bym chyba w tej niepewności nie wytrzymała.
Maja dzięki Twojemu USG mniej więcej wiemy, jak nasze Dzidiusie są duuuże 😜 mnie się czasem wydaje, że córcia już jest naprawdę spora, bo sama wręcz wymaga swoim ciałkiem od mnie określonej pozycji, jakby mówiła: "O nie, tak nie posiedzisz, bo mi niewygodnie" 😉
Dobrej, spokojnej nocy Wam życzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, nie zaglądam parę godzin i lektura się zrobiła do czytania ;-) Zapisałam się na jutro do ginekologa, niestety innego niż moja prowadząca, bo ona ma cały czas komplet i każe mi jechać do szpitala. Znowu mnie w kroku boli, jak trochę pochodzę to zaraz się zaczyna, nie mogę nawet nóg do góry podnieść przy ubieraniu spodni ;-( Idę sprawdzić co się dzieje.
Udało mi się dziś poukładać ciuszki, cała komoda zawalona. Posegregowałam je na te noworodkowe, na od 3 d 6 miesięcy i powyżej 6 miesięcy. Dziewczyny mi tyle naprzywoziły ciuchów, że ledwo je pomieściłam. A jeszcze niedawno martwiłam się, że nie mam ciuszków. Kupiłam kombinezon niepotrzebnie, bo teraz mam ich 6 ;-)
MajaP super, że córa zdrowa i duża, a Ty uważaj na siebie. Wydaje mi się, że my wszystkie czasami zapominamy o naszym stanie i za dużo na siebie bierzemy. My mamy odpoczywać!!! Ja pewnie jutro też się dowiem, że za dużo robię, mam tylko nadzieję, że wszystko będzie ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
neli25 napisał(a):
Ja byłam bardzo sceptycznie nastawiona do tego znieczulenia, bo własnie bałam sie o kregosłup, ale kolezanki które juz tu rodziły ( chodzi mi o Anglie) nie narzekaja, zadnych powikłan itp, wiec chyba raczej bede krzystac, choc na poczatku bede probowac bez .... jak juz nie bede wytrzymywac z bolu to poprosze o znieczulenie... Tutaj jest tak, ze jest ono bezpłatne i wiekszosc kobiet je bierze, moze dlatego maja wieksze doswiadczenie w robieniu tego znieczulenia, nie wiem.....


No ja też jestem za granicą, a z tym proszeniem to wiesz może być za późno, bo jak rozwarcie jest większe niż 3 cm to niestety już znieczulenia nie robią. Tak więc zanim zajedziesz do szpitala może się okazać, że masz już rozwarcie większe niż 3 cm 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia ja też mam tak samo, że nie dam rady nogi podnieść jak zakładam spodnie, tak jakbym miała jakiś zakwas tam i muszę siadać... Ciekawe co to jest, myślałam może że to spojenie łonowe się rozchodzi ale sama nie wiem... A może dzidzia tak naciska, bo dzisiaj akurat mnie tam skopała łobuzica jedna... Ostatnio zrobiła się dużo bardziej ruchliwa, aż sama nie wiem co o tym myśleć, a może jest już na tyle duża, że brakuje jej miejsca. Jak się wypnie czasami to nawet nie dam rady objąć jej dłonią 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia bardzo dobrze ze sie zapisałas na wizyty. Tak jak napisała Gerda dzieki takiemu spotkaniu uspokoiła swoje nerwy i doczekala sie z powrotem ruchliwosci swojej Kruszynki !! Napewno Ciebie też uspokoi .... Gerda ma racje, nasz Synek też wymusza na mnie zmiane pozycji, jak za długo siedze to zaraz nerwowo sie rusza i przeciska na jeden bok, jak za szybko np chodze to zaczyna mnie uciskac w nerw i musze zwolnic 😁 Niunia dobrze powiedziała, wszystkie chyba za duzo na siebie bierzemy, a powinnysy w stanie błogosławionym jak najwiecej odpoczywac i dbac. Ale z drugiej strony tak bez ruchu to też nie dobrze, bo wszystkie pewnie bysmy wygladały jak wielkie Hipcie 😁 Hihi 🙂 Dobra juz kończe bo zaraz fantazja mnie poniesie 😁 Śpijcie dobrze Dziewczynki !!!! Do juterka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...