Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Samantka, tutaj jest tak ze jak dojedziesz do szpitala i nie masz rozwarcia na conajmniej 3 cm to zazwyczaj odsyłaja Cie do domu.... Ja sie oczywiscie nie dam odesłać, jak juz zacznie sie akcja to nie ma mocnych, zostane i tyle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
neli25 napisał(a):
Samantka, tutaj jest tak ze jak dojedziesz do szpitala i nie masz rozwarcia na conajmniej 3 cm to zazwyczaj odsyłaja Cie do domu.... Ja sie oczywiscie nie dam odesłać, jak juz zacznie sie akcja to nie ma mocnych, zostane i tyle 🙂


Jej to bardzo dziwne, no chyba, że jest rozwarcie a nie ma czynności skurczowej po badaniu KTG, bo bez badania to chyba nie powinni puszczać do domu tylko położyć na oddziale położniczym lub na patologii, a jak są skurcze to na porodówke.

PS. ja też nie dałabym się odesłać:P hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry dziewczyny :* No to z samego rańca ja dziś zacznę :P Wstałam trochę wcześniej, bo zaraz wybieram się do szpitala na badania krwi i moczu... Czy może któraś z Was wie co to za badanie z krwi O'Sullivan (60' 50g) ??? Dostałam też skierowanie na 3 USG i muszę się umówić. Jej jeszcze niedawno pamiętam, że czekałam na te pierwsze i sobie tak myślałam, że gdzie jeszcze do 3-go (dużo czasu). A tu proszę... Jak szybko ten czas leci 🙂 Coraz bliżej porodu... a z doświadczenia wiem, że przynajmniej dla mnie czas od Świąt do końca stycznia biegnie jak szalony, bo po Świętach zawsze czekam na swoje urodzinki :P 3 trymestr to już z górki i nasze dzidzie coraz silniejsze... to mnie najbardziej cieszy 🙂 Milego dnia brzusie i dzień dobry dla bobasków 🙂 Buziaczki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam, Ja też dziś wstałam wcześniej ( o 9 a nie 11 ;-)) Bo zaraz jadę do lekarza. Całą noc cierpiałam z powodu bólu, kurczę bolało mnie wszędzie krocze, nogi, plecy, uda nie wiem co jest, ale tak jeszcze nie miałam. Powiedzcie mi ile miałyście razy robione USG, bo przeczytałam, że można mieć do 5 razy, a mi gin. robi na każdej wizycie co 3 tygodnie i już miałam więcej niż 5. Jak byłam w szpitalu to też tam miałam USG. Teraz się boję, że za dużo ich było. 28 grudnia mam planowana wizytę i znowu USG tym razem Doppler. Jak u Was z tymi usg? Pozdrawiam i miłego dnia życzę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry!
Na wstępie witam nowe marcóweczki 🙂
Ja dzisiaj pół nocy nie spałam, miałam potworną zgagę i nic nie pomogło, trochę też za dużo zjadałam a mała chyba pupką naciskała na żołądek, ogólnie próbowałam zasnąć w pozycji pół siedzącej. Właśnie usg mam na 29 i w końcu się dowiem ile ten brzdąc waży i ile mierzy cm, ja miałam w sumie 4 usg, 2 prywatnie i 2 na fundusz, z tego co mi wiadomo na fundusz można mieć tylko 3 razy usg a prywatnie tyle ile trzeba, nie wiem czy jest jakaś granica, ja ostatnie usg miałam 3 mis. temu więc już najwyższy czas, ogólnie gdzieś czytałam, że można raz na miesiąc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia koniecznie daj znac jak tam po wizycie..
Co do USG to ja tez mam robione na kazdej wizycie. Nie pamietam ile razy mialam, ale napewno z 8 razy minimum, bo tyle razy mialam potwierdzone, ze to dziewczynka.Wizyty mialam czeste,co 2 tygodnie, bo kontrolowal szyjke czy sie nie skaraca.Z tego co wiem to na prywatnych wizytyach USG jest robione co wizyte. Ja jednak nie martwie sie, zeby to cos zaszkodzilo, bo przeciez wtedy nie robiliy tego badania...
Samantka jesli chodzi o Twoje badania to nie mam pojecia co to jest. Daj znac jak sie dowiesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was ! ;* Dawno tu nie zaglądałam i mam bardzo duze zaległości w czytaniu , napewno tego nie nadrobie bo dość sporo tego 😉 Widze , że jesteście na temacie USG, ja miałam narazie tylko 3 razy robione USG na NFZ. Kobitki , boli was czasami podbrzusze? bo mnie bardzo i jeszcze ten jajnik , przez ten ból nie idze chodzić, a kręgosłup to standart. Jak tam samopoczucie? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja na 95% Kamieńskiego, tam można rodzić w wodzie i jak tylko nie będzie komplikacji to wybiorę ten sposób rodzenia 🙂 jeszcze mam zamiar odwiedzić Brochów, dlatego zostawiłam sobie te 5 %.Co do szkoły rodzenia jeszcze się waham, ale możliwe, że wybiere szkołę Ewy Kusiak, bardzo dobre opinie. A jak u Ciebie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Brzuszkowe Mamy 🙂
Widzę, że dwie z nas mają dziś spotkania z lekarzem, powodzenia, dajcie znać co i jak.
Niunia badania USG nie są szkodliwe dla dzidziusia, generalnie lekarz zaleca 3 badania USG, choć ja miałam ich nieco więcej (chyba 5 lub 6), wszystkie były z jego zalecenia, nie chodziłam na żadne dodatkowe. Na takie dłużej trwające, które wpisuje do mojej indywidualnej karty ciąży umawiamy się tak, jak tj wskazane, czyli w kazdym trymestrze jedno, zaś te "przy okazji wizyty" są już w stylu: zajrzyjmy, czy z Dzidzią wszystko ok, wtedy sprawdza tylko (bardzo króciutko, kilka sekund), czy Małej bije serduszko.
USG jest nieszkodliwe, bo po pierwsze nie ma żadnego związku z prześwietleniem naszych narządów, tylko obraz na tym ekraniku uzyskujemy dzięki falom, które są wychwytywane (niczym taki projektor), po drugie zaś jest to badanie nieinwazyjne (lekarz nie ingeruje w płód, czy nawet łożysko albo narządy).
Bardzo możliwe, że Pawełek uciska Ci na jakiś nerw odpowiedzialny za chodzenie.
Samantka nie mam pojęcia, o co chodzi z tym badaniem, ale parametry w nawiasie mówią o 60 minutach (60'), zaś 50g to po prostu dawka czegoś, może chodzi właśnie o test obciązenia glukozą? Zobaczymy...
Tymczasem, uważajmy na siebie - u mnie sypie śnieg, jest tak pięknie za oknem, choć trochę szarawo... Idę gotowac obiad, bo ostatnio wszystko robię w wolniejszym tempie 🤔


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ammi ja tez wlasnie na 95 % Kamieniskiego..Jeszcze tam nie bylam, bede szla po Nowym Roku umowic sie z polozna. Poza tym sa tam sale jedno osobowe z lazienka wiec napewno chcialabym sobie taka zamowic. Tez sie w sumie zastanawiam nad porodem w wodzie..ale sama nie wiem.
A szkola rodzenia zaczyna sie tez po nowym roku i prowadza je polozne z Kamienskiego, wiec jak cos to musze sie zdecydowac niedlugo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutaj masz strone internetowa http://www.szkolarodzenia.net/ sa wszystkie informacje.
Wiem, ze kurs trwa od 4 stycznia do 15 lutego i jest 2 razy w tygodzniu. Jednak ja tam musze jeszcze zadzwonic i zapytac sie o weekendowe zajecia, poniewaz mieszkam pod Wroclawiem i ciezko mi bedzie dojezdzac tyle razy w tygodniu na zajecia. A wydaje mi sie, ze lepiej chodzic do takiej poloznej co pracuje w szpitalu, ktorym sie rodzi to moze pozniej beda lepiej traktowac...Mam nadzieje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ojejku nie było mnie od wczorajszego ranka a tu tyle się działo! Dziś jestem w dobrym humorze a to dlatego że mój mąż powiedział mi dziś że za dwa może trzy dni bedziemy po remoncie i bede mogła wrócić do domku! Jestem przeszczęśliwa, bo myślałam że do świąt się nie wyrobią a tu proszę!
Ammi mnie też męczy okropna zgaga i też próbowałam niemalże wszyskiego, a nic nie pomaga, początkowo jeszcze mleko coś tam pomagało ale teraz to już nic. Dziś w nocy też mnie okropnie męczyło.
Tak jak szczegółowo opisała Gerda USG jest nieszkodliwe i można je robić często. Ja na początku miałam co dwa tygodnie, a teraz juz tylko standardy. Teraz idziemy na wizytę 29.12 i pewnie bede miała to ostatnie USG, które się należy, też jestem ciekawa ile to moja niunia przytyła.
Niunia ja mam taki ucisk tylko że w lewej pachwinie i to niemalże od początku ciąży, lekarz powiedział mi że to z powodu rozrastającej się macicy i tak mogę mieć do końca ciąży, ale watro zawsze wszystko sprawdzać żeby nie mieć do siebie pretensji jak coś się przeoczy!
Mój lekarz powiedział mi że lepiej żebym była pezwrażliwiona niż miała coś przeoczyć!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mnie też ostatnio bóle różne łapią... w nocy nogi mi drętwieją i dalej spać nie mogę... do tego jakieś dziwne skurcze z lewej strony, jakby jajnik... nie mogę się przez to wyprostować, ale nie chcę już nawet o tym wspominać... bo usłyszę, że znów na wszystko narzekam 😞(( więc ponarzekam tutaj...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja dzięki za link, szkoła fajna, dobry program, ale najważniejsze, że można dostosować termin wg. indywidualnych potrzeb no i cena do negocjacji 🙂 a ta położna z Kamieńskiego to p. Joanna, też zadzwonię, bo mi by pasowało tak trochę pózniej po 10.01.
A mnie właśnie znowu męczy zgaga i to po mleku 🤢 eh trzeba wytrzmać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale zrobiło mi się dziś słabo.. położyłam się przy otwartym oknie i nie chciało mi to minąc przez 10 min ; ( myślałam że zaraz zemdleje, a jestem sama w domu... ;(
Chcę jeszcze przed świętami zakupić komplet pościeli do łóżeczka. Macie już kupioną? bo się zastanawiam czy wybrać z moskieterą czy z baldachimem 😉 a są na allegro niektóre komplety bardzo ładne http://allegro.pl/posciel14cz-100-135haft-moskitiera-baldachim-i1340844081.html.
Pozdrawiam ; )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jestem za granicą, a to są jakieś badania na hiperglikemie i takie tam z cukrzycą ciążową związane. Tak to się po prostu tu nazywa. Dopiero co wróciłam do domu i jestem padnięta, tyle mi krwi pobrali, że teraz mam taką jakby zdrętwiałą ręke. A co do usg to ja mialam też już duzo razy robione prywatnie, ale w szpitalu dokładne z badaniami itd,.na oddziale prenatalnym to mialam 2 i na 19 stycznia mam 3 USG. To nie szkodzi maluszkom, bo są to fale dźwiękowe o niskiej częstotliwości, które po prostu się odbijają od dzieccka ukazując nam obraz. Czytałam kilka artykułów i USG nie ma żadnego wpływu na dziecko... no chyba, że by było robione codziennie, ale i tego tak naprawde sie nie wie :P Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mamusie 🙂 ja tez jeszcze w tym roku zamierzam kupic posciel! I chyba zdecyduje sie na tą - wygląda porządnie tylko cena trochę odstrasza ale mi się bardzo podoba http://allegro.pl/14ele-posciel-hafty-z-moskitiera-90x120-milpol-i1357304294.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Śliczne te pościele, ale ja wolę kupić w sklepie, bo chciałabym najpierw dotknąć z jakiego materiału są zrobione... Bo czasami nawet bawełna, bywa niemiła w dotyku. I nigdy to nie wiadomo tak na prawdę jak to jest z takimi rzeczami przez internet. Chyba, że już ktoś znajomy kupował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sklepie wydotykałam chyba z 200 pościeli i rzeczywiście jest różnica. ALe z tego co widzę to jest to dobry materiał bo bardzo podobne widziałam z sklepie. Niestety nikt ze znajomych nie miał! Ale ten sprzedający nie ma praktycznie żadnej złej opini, wszyscy chwalą więc byc może się skuszę 🙂 a co do zgagi to mnie dzisiaj też męczy!! już mam dośc!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matlega_s napisał(a):
Witajcie mamusie 🙂 ja tez jeszcze w tym roku zamierzam kupic posciel! I chyba zdecyduje sie na tą - wygląda porządnie tylko cena trochę odstrasza ale mi się bardzo podoba http://allegro.pl/14ele-posciel-hafty-z-moskitiera-90x120-milpol-i1357304294.html

Ja juz zamowilam posciel do kolyski z tej firmy i rozek.Czekam na przesylke. Jak mi sie spodoba to pozniej do lozeczka zamowie caly komplet. Posciel zamowilam biala i zastanawiam sie czy nie zamowic jeszcze kompletu do wozka..A wy do wozka kupujecie posciel czy kocyk?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry mamusie. Rzeczywiście dyskusja wre 🙂 Piękna ta pościel. Właśnie zdałam sobie sprawę ile jeszcze rzeczy musimy dokupić a tu trzeba leżeć 😞 dzisiaj też mam wizytę może moje grzeczne leżenie przez ostatnie dni zostanie nagrodzone i dostanę pozwolenie na bardziej aktywne spędzanie czasu ... zaaakuupyyyy 🙂
Zjadłam właśnie duże śniadanie bo przez dwie godz przetrzymali mnie na powtórnym badaniu glukozy. Wczoraj byłam u diabetologa i powiedział, że z moich zapisków nie wynika żebym miała cukrzycę ciążową i badania są do powtórzenia. Może przynajmniej codzienne kłucie mi odejdzie ze stałych rozrywek 😉
A co myślicie o buszowaniu po ciuchlandach? Ostatnio znalazłam dwa prześliczne kocyki. Muszę tylko kryć się przed mężem bo on w ogóle ich nie uważa. A szkoda ja się już jakiś czas temu wciągnęłam strasznie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...