Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Maja tylko No Spę mam brać i te leki co do tej pory brałam, czyli na tarczycę Jodit i Elevit. W Elevicie jest wszystko więc nie muszę dodatkowo nic brać. Ja Majkę przez wakacje obejrzałam też mi się podoba, ale już mnie męczy i niech się kończy ;-) Teraz się przerzucam na Dwóch i pół ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej hej 🙂))
jak miło tu wejść i zobaczyć, że u Was lepiej 🙂)) Oj bardzo się cieszę.
ja dziś przeprowadziłam "interesującą" rozmowę ze swoją mamą... ehhh... my tu o obcych ludziach, a ja tak z najbliższą... najpierw spytała, po co z domu wychodzę, po czym od razu dodała, że będąc z moją siostrą w ciąży to do końca 8 miesiąca dojeżdżała do pracy w zimie, bo siostra z 5 stycznia jest, więc mam nie przesadzać. Za chwilę dodała, że wczoraj siedziała u lekarza i była dziewczyna w ósmym miesiącu i też musiała swoje wysiedzieć i nikt jej nie przepuścił, bo teraz to nie ma prawa nigdzie takiego, że trzeba kobietom w ciąży ustępować itd. Ze nie ma zmiłuj, a ciąża to nie choroba. Ze takie prawo to w PRLu było. Ja na to odpowiedziałam, że prawa, że starym babom mam miejsce ustępować to też nie ma. Więc moja "Mamusia" skwitowała, że to kwestia dobrego wychowania... tak się obruszyła. Więc widzicie, jak coś jej się tyczy to dobre wychowanie, a jak nie jej to nie ma takiego prawa. No cóż... moja mama ma 65 lat... ja 27... więc widzicie, że nawet w takich sprawach strasznie wyłazi różnica pokoleń... ehhh... dlatego zawsze chciałam mieć dzieci przed 30stką... no ale wyszło jak wyszło, przez trzy lata nie dam rady postarać się o 3 :PPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to EdytaS naprawdę masz szczęście, bo ja niestety mam więcej tych negatywnych sytuacji .. no ale jak to pisałyście są ludzie i ludziska!
Niunia właśnie jak się dzisiaj czujecie z maluszkiem?

ja dzisiaj w nocy spałam bardzo mało, bo nie umiałam się ułożyć tak, żeby i mnie i maluszkowi było wygodnie. Jak położyłam się tak, że dla mnie było wygodnie to maluch mnie kopał mocno w miejsce, które opierało się o łóżko :/ a jak jemu było wygodnie i nie dawał znać, że coś jest nie tak, to mnie zaraz bardzo plecy bolały i musiałam się ułożyć inaczej i tak w kółko! :/ byłam z mężem na zakupach, po prezenty świąteczne, a teraz poszedł na 14.do pracy, a ja idę położyć się, może choć troszkę się zdrzemnę. Troszkę dziś rano mnie brzusio pobolewał, ale na szczęście przeszło 🙂 Odezwę się później 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jeśli kwestią wychowania jest ustępowanie miejsca starszym ludziom, to tak samo ustępowanie kobietom w ciąży też jest kwestiom wychowania... No ale właśnie mniemanie starszych ludzi jest takie jakie jest ;/
moja mama będąc w 8mym miesiącu ciąży siedziała w autobusie(była bardzo szczupła i nie było po niej widać, tym bardziej, że to zima była to kurtkę miała zimową) i została zwyzywana przez naszego starszego sąsiada na cały autobus, że młoda(18lat,mnie ur.w styczniu,a ona 19lat kończyła we wrześniu), a nie ustąpi, że jak ją rodzice wychowali.. Jechała wtedy ze szkoły z koleżanką i ta koleżanka tak samo na cały autobus powiedziała, że mama jest w 8.miesiącu ciąży i nie będzie stała, bo on chce sobie usiąść. On na to zrobił się cały czerwony i w sumie dobrze mu tak! Uwierzcie, że do tej pory jak się mijają nie mówią sobie dzień dobry, a minęło 21lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie!
A ja dzisiaj bardzo dobrze spałam, wstałam tylko raz, ale to dlatego, ze meżul mnie obudził jak kładł się spać po północy 😉 To też chyba efekt wczorajszej nieprzespanej nocy, ale najważniejsze, że zgaga minęła i oby już nie wróciła.
Ja raczej tak jak EdytaS nie miałam jeszcze jakiś nieprzyjemnych sytuacji w kolejce czy MPK, no może parę dni temu na zakupach jakaś baba dziwnie patrzyła na mój brzuch, ale ja jej tym samym odpowiedziałam, w ogóle jak jestem w supermarkecie to rozpinam kurtkę a co! niech widzą ciężarną , bo faktycznie w tych puchowych kurtkach to mało co widać. Trzeba walczyć o swoje. Ogólnie ludzie są nieprzyjemni, łażą jak te cielaki, dzisiaj np. spadło dużo śniegu i ciężko się chodzi po chodniku, oczywiście mało brakowało a zderzyłabym się z jakimś facetem, chociaż widział mnie z daleka.
Dziewczyny dzisiaj o 21 na TLC leci dokument " ciąża z zaskoczenia" co Wy na to? niedawno rozmawiałam z koleżanką i jej znajoma dowiedziała o ciąży będąc w 8 miesiącu 😮 po prostu pewnego dnia poczuła się gorzej, dopiero po badaniach, lekarz stwierdził, że spodziewa się dziecka, była bardzo zaskoczona! Rozumiem, że można nie widzieć do 5 mis. no góra 6 mis. ale do 8 czy 9 to chyba jakiś cud.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny. Maja dziękuję za oklask. Ja dzisiaj też miałam ciężką noc, a właściwie pierwsze 3 godz kiedy usiłowalam usnąć... Normalnie ostatnio mam duże problemy z zasnięciem i nie wiem co mam robić, bo później gnije w łóżku do 12 nie dając rady wstać... A raczej wolałabym przespać całą noc... Szklanka ciepłego mleka to mi nigdy nie pomaga, może znacie jakieś naturalne sposoby "nasenne"??? W ogóle to jakiś dzisiaj tu u mnie dzień ponury, ciągle pada deszcz i to z takich chmur, że muszę już światło zapalić. Kto by pomyślał o 14 po południu :P Muszę się zabrać za porządki, postanowiłam, że żeby się nie przemęczać to codziennie wypucuje jedno pomieszczenie, dzisiaj kolej na sypialnię, tylko, że tam to mi nie zajmie dużo czasu, więc możę i łazienkę wysprzątam. Tak właściwie to muszę skończyć szablon dla małej, bo już się przybieram od tygodnia, żeby zrobić retusze. Ale i tak raczej dobrze wyszło. A wy robicie coś na ścianach oprócz kolorków??? Ja już pod koniec stycznia będę miała wszystkie meble (już nie mogę się doczekać 🙂). Normalnie mogłabym już teraz kupić, ale mój narzeczony się upiera, że w styczniu 😞 No to cierpliwie poczekam. Dobra kończę, bo nie będziecie chciało się Wam przeczytać tyle tego. Buziaki dla Was i dzidziusiów :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O widzę, że mowa o "ciąży z zaskoczenia" Ja to już chyba wszystkie odcinki obejrzałam, bo lecą powtórki. Ale mi się czasami wydaje, że to jest ustawione. A tak wogóle to lecą gdzieś jakieś programy dok. o ciąży, bo ja jakoś nigdy nie widzę.. Powinni więcej robić takich programów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
S amantka fajnie Cię zobaczyć, oklask 🙂 no to ja też coś pokaże od siebie 🙂

TLC to program tv ,ale można też obejrzeć przez net. Ja oglądałam tylko jeden odcinek, a dzisiaj chyba puszczą nową serię, co do programów o ciąży ,niestety mało jest takich, jak coś to tylko z maluchami w roli głównej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niedługo i ja dodam zdjęcie brzusia 🙂 Tylko muszę je najpierw zrobić, Mam takie z chyba 18 tc, ale już się powiększył o 10 cm :P
Ammi zobaczysz ze mnie to dopiero beczka :P Wasze brzusie takie zgrabniutkie, a ja to jak balon się czuje :P

Ostatnio mamy koleżanka się zdziwiła, jak jej powiedzialam, że to 26 tydz. Powiedziala, że myślała, że to już rozwiązanie zaraz :P Heh...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Najpierw pokaż to zobaczymy 😉A u mnie jest tak , że koleżanki, znajomi i rodzinka mówią, że jeszcze się trzymam, chyba z czystej uprzejmości 😉 ale czekając w przychodni na wizytę z pewną dziewczyną, jej brzuszek wyglądał podobnie do mojego, tylko, ze ona była w 37 tygodniu, nawet nie chce myśleć co to będzie za 2 miesiące.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też muszę troszkę posprzątać na święta, tym bardziej, że Wigilię spędzamy z tatą i siostrą męża, bo Jego mama pracuje w Niemczech i niestety jej nie będzie na święta, więc my w pn już jedziemy do nich, żeby wcześniej zakupy porobić, itp. No i w środę do lekarza z mężem! Chyba pisałam Wam, że to pierwszy raz jak ze mną idzie i już nie może się doczekać, a ja nie mogę się doczekać również, ponieważ bardzo jestem ciekawa Jego reakcji 🙂 no a poza tym jestem ciekawa co tam u mojego dzidziusia! 🙂 ciekawe ile waży 🙂 w 22tc ważył 501g, a w 26tc 780g, a teraz..hmm 🙂 ale to jeszcze cały tydzień muszę czekać, żeby się dowiedzieć wszystkiego :P tylko ciekawa jestem ile się wysiedzę zanim wejdę, chociaż mam na 16.40 wizytę,a on przyjmuje od 17.podobno, ale to jest przed świętami, więc może umawia nas wcześniej, żeby wcześniej wrócić do domu. No ja najpóźniej wyszłam od niego o północy, a miałam wizytę na 21.40 umówioną.. to było wtedy jak potwierdził, że jestem w ciąży, więc mnie bardzo zależało na tej wizycie także umówiła mnie na tak późną. Tylko jak ja wyszłam wtedy o północy to za mną były jeszcze dwie kobiety..paranoja :/ ale jestem z niego bardzo zadowolona i zresztą widać po ilości pacjentek, że jest dobry. Rozpisałam się jak nie wiem, a Wy będziecie czytać i czytać ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

och Wy macie serio dziewczyny małe brzuszki, mój w porównaniu do waszych jest duży ;p chociaż jeśli mam jeszcze porównywać to u lekarza widziałam dziewczynę, która ma termin na 1kwietnia, ja na 5marca a miała większy brzuch albo może się mylę, może po prostu miała inną budowę i tylko się wydawało, że większy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam USG co miesiąc, na każdej wizycie, ponieważ chodzę prywatnie. Chociaż słyszałam, że to wcale nie jest dobre jak się często robi USG. No ale lekarz powiedział, że różnie ludzie mówią i jak byłam na jakiejś wizycie wcześniej niż za 4 tygodnie to nie robił mi USG, tylko badał mnie ginekologicznie, ale jak jestem co 4tyg. to stwierdził, że można robić USG i nic się nie stanie.
No moja teściowa ostatnio dzwoniła i pytała się czy mam jakieś zdjęcia brzucha i ogólnie jak wyglądam w ciąży, a szczerze mówiąc to co mam tutaj na awatarze to jest z 28tygodnia i w sumie mąż zrobił mi wtedy kilka pierwszych zdjęć. Z wcześniej nie mam ani jednego. Teściowa stwierdziła, że ma mi robić zdjęcia, bo ona przyjedzie już jak dzidzia będzie, no albo kilka dni przed porodem, bo ona ma być3 marca, a ja mam termin na 5. więc ona w ciąży mnie nie widzi w ogóle. Widziała mnie w październiku na ślubie, a ja wtedy brzuszka nie miałam jeszcze, a byłam w 21tc wtedy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...