Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Samantka oklask za fotki 🙂)))
co do sutków to smaruję je maścią purelan. to jest 100% lanoliny... niestety nie pomaga... jak pytałam położną to ona stwierdziła, że przy karmieniu piersi mają 😞(((
a jak przystawiasz małą? ja klasycznie, poza tym Antoś ładnie chwyta sutka z otoczką... i ssie. może on za silny jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eMKa83 napisał(a):
Samantka oklask za fotki 🙂)))
co do sutków to smaruję je maścią purelan. to jest 100% lanoliny... niestety nie pomaga... jak pytałam położną to ona stwierdziła, że przy karmieniu piersi mają 😞(((
a jak przystawiasz małą? ja klasycznie, poza tym Antoś ładnie chwyta sutka z otoczką... i ssie. może on za silny jest?

Ja też używałam czystej lanoliny. i miałam taką maść na suchą, czerwoną i popękaną skórę Bioforce A. Vogel. Ale chyba takiej w Pl nie ma. i smarowałam po każdym karmieniu oba sutki, nawet gdy jedną karmiłam, a karmię z pod pachy... klasyczna u nas się nie sprawdza... czasami karmiłam na leżąco, ale kilka razy zalałam się mlekiem z drugiego cycka, bo wkładam muszlę laktacyjną i zrezygnowałam z leżącej... U mnie sutki już ładnie zagojone, nic nie ma i już od tygodnia niczym nie smaruję.,. emka, a używasz kapturków?? bo mi one pomogly bardzo w wygojeniu... inaczej dużo dłużej by to trwało... jeśli nie pasują z aventu, to są też innych firm. z canpola chyba i z medeli. a mówię ci karmienie bez bólu to coś cudownego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki samantka. Masc na gojenie tez stosuje. Moj maly non stop by jadl. Chyba sprobuje jeszcze raz tych kapturkow, moze cos sie polepszy. Teraz dalam mu butelke ze swoim mlekiem, zeby choc troche mi te piersi odoczely. Chociaz z lewej to i laktatorem odciaganie boli 😞 a te oklady to z lodowki czy z zamrazalki? Bo kiedys pisalas, ze z zamrazalki i sprobowalam, ale nie wytrzymalam tak bolalo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rany to byla tragiczna noc. O 21 tatus wykapal antosia, a mamusia nakarmila. Maly zasnal na jakies pol godzinki, a potem prawie do 4 plakal. Nie wiem co mu bylo 😞
A nadwor zakladam body, pajacyk (lub polspiochu i bluzke), a na tobluze i spodnie. W zaleznosci od tego jak jest cieplo to zawijam w koc, albo w spiworek wkladam zamiast kOmbinezonu. No i czapka, skarpetki i niedrapki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć. A ja uspokojona nieco delikatnymi wzrostami wagi u Synka przestałam go wybudzać na karmienie co 3 godziny i teraz mogę sobie pospać ciągiem 4 🙂 Po 4 zaczyna się takie cieniutkie kwękanie, to juz zwlekam się z łóżka, żeby na pewno zdążyć przed syreną do łazienki i się napić.

Gerda, mój Synek urodzony 19 marca i już od czwartku jeździ na półgodzinne spacery codziennie.
Ubieram go w body z długim rękawem, pajacyk, sweterek, czapkę (lub dwie), rożek i przykrywam kocykiem + łapki niedrapki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej
Ja czekam właśnie na położną, ciekawe co dzisiaj nam powie (to juz jej druga wizyta). Nasz Synek no przespał dziś ładnie, oczywiście budząc się co 3 godziny na jedzonko, choć od 6 już włączył płacz... 🤢
Wczoraj go ważyliśmy - 3520 🙂, przez 4 dni przybrał 200g.

Dziękuję za podpowiedzi co do ubranka na spacerek, jak się rozpogodzi - to chyba sie odważymy wyjść. Dzis u nas pada deszcz 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eMKa83 napisał(a):
Dzieki samantka. Masc na gojenie tez stosuje. Moj maly non stop by jadl. Chyba sprobuje jeszcze raz tych kapturkow, moze cos sie polepszy. Teraz dalam mu butelke ze swoim mlekiem, zeby choc troche mi te piersi odoczely. Chociaz z lewej to i laktatorem odciaganie boli 😞 a te oklady to z lodowki czy z zamrazalki? Bo kiedys pisalas, ze z zamrazalki i sprobowalam, ale nie wytrzymalam tak bolalo.

emka z lodówki, a wlaśnie staraj się ściągać pokarm i dawaj butlą, myślę, że to mniej boli niż ssanie dziecka, ja przez 3 dni też taką sobie przerwę zrobiłam i było duuuużo lepiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200g w 4dni wow ja bym chciała żeby mała w tydzień tyle przybierała.
Ja jestem już zdeterminowana i zadzwonię dziś do poradni laktacyjnej z prośbą o wizytę. Mała mi ciągle śpi przy jedzeniu efekt taki że czasami karmię ją co godzinę 40min! No i na pewno mam za mało pokarmu, dzisiaj to rano nawet tak dużo nie miałam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny.Ja dzis mialam potworna noc.Nie wiem czemu,ale Julka caly tydz jest grzeczna,a w niedziele w nocy zawsze diabel w nia wstepuje 😉 😉Spalam moze 3 godziny,bo ona marudzila i jeczala.Nawet jak ja do naszego lozka wzielismy to nie pomoglo.I tak jest co niedziele.A ja mam dzis w szkole egzamin i nie wiem jak dam rade,bo sie normalnie o wszystko obijam 😞Samantka oklaska za zdjecia.A co do ubierania na spacer to ja zakladam body,skarpetki,spioszki albo bluze i spodnie i przykrywam kocykiem.No i czapke,ale to tez nie zawsze.Ale u nas jest jakies 20 stopni w sloncu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg współczuję... może na prawdę poradź się specjalistów, bo przecież twoja corcia musi jeść... A ile Twoja przybiera na tydzień??? Moja ostatnio rzybrała 180g i mówili że bardzo dobrze...
Wyczytałam właśnie, że prawidłowy przyrost masy noworodka i niemowlęcia do 5 miesiąca życia wynosi ok 600-700g na miesiąc. Lub od 150 do 220g na tydzień. Przyjmuje się, że 500 g na miesiąc to minimum...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No u nas tez bylo cieplutko wczoraj..W krotkim rekawku chodzilam.
Moja to bije rekordy..ostatnio jak ja wazylismy u lekarza to przybrala 400 gram w tydzien!!! W srode idziemy na szczepienie to zobaczymy ile bedzie teraz...Dalej nie wiem czy szczepic na te pneumokoki i rotawirusy czy nie...Zastanawiamy sie nad tym, ale nie ze wzgeldow finansowych tylko dlatego, ze rozne opinie sa o tym i mowia, ze pozniej sa skutki uboczne,,,wiec sama nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dalam malemu cyca, ale przez kapturek ten z aventu mam rozmiar drugi. Myslalam, ze nie bedzie chcial, ale ten skubaniec to ssie wszystko: cyca, smoka, butle, kapturek... 🙂 chyba mu bez roznicy :p no zobaczymy jak z lewa piersia bedzie, bo bardziej poraniona.
U nas tez cieplusio, ale nie az tak ja Brukseli 😁
Co do nocy to mysle, ze jednak slodycze zaszkodzily, bo i ja mialam problem ze wzdeciami 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emka moja Mała też umie wszystko ciągać, bo i smoka i cycka samego i z kapturkiem a czasami i butelke jak trzeba:P:P i karm z kapturkami, jak po 2 dniach nie zobaczysz różnicy to sciagaj mleko i dawaj butelka, jak sie podgoja to wroc do kapturkow, powinno byc lepiej.. no i podstawa to ta lanolina, mi w sumie najbardziej pomogła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta a te podstawowe szczepionki to ktore wybraliscie? My chyba zdecydujemy sie na te 5 w 1 i do tego moze rotawirusy, bo duzo z malym miedzy ludzi chodzimy, w sensie kawiarni itp. Do tego dzieciaki w wieku przedszkolnym i sxkolnym w rodzince najblizszej mam. Tylko ostatnio bratowa mi mowila, ze jestbpodejrzene iz ktoras z tych szczepionekmpowoduje autyzm. Ma sie dowiedziec ktora. Nie wiem ile w tym prawdy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mamusie 🙂 tak jak już mężuś pisał 29 marca dołączyłam w końcu do Waszego grona 🙂 jestem najszczęśliwszą mamuśką pod słońcem a w swojej córeczce się zakochałam 🙂 podobnie jak tata! W sobote wróciliśmy do domu i próbujemy się oswoic z nową sytuacją. Patrycja na razie bardzo grzeczna ale chyba wszystkie dzieci na początku takie są 🙂 jak wrócę do pełni sił to opiszę wszystko dokładnie choc poród wspominam nad wyraz bardzo dobrze 🙂 lekarz stwierdził że jestem stworzona do porodów bo poszło ekspresowo 🙂 tymczasem wracam do swojej Niuni bo się budzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam kochane!
Pare dni mnie nie był (bo nawalił nam komputer) a tu tyle zaległości, nie mam czasu tego nadrabiac wiec tylko dołącze na bieżaco.
Gratulacje dla matlegi! Teraz to juz chyba wszystkie wypakowane? Moze zaczniemy pomalutku naszą liste? Oczywiście kto chce!
Jesli macie ochote to przyślijcie takie dane: imie i logim mamy, spodziewany termin porodu, data i tydzien porodu, płec i imie dziecka, czy fizjologia czy cc. O czymś zapomniałam!
Pamietacie nasz email?
A u Nas narazie wszystko dobrze. Na czwartkowej wizycie było dobrze mala rozwija sie jak narazie bez komplikacji. Dzisiaj o 18 idziemy na USG bioderek, a jutro jedziemy na eeg głowki. Juz sie boje bo od wyniku zalezy czy i kiedy bedzie mozna odstawic malej leki! Tak bym chciała żeby była poprawa!
Ja bede szczepic ta 6w1 a jak mala skonczy rok to na pneumokoki i meningokoki, ale nie bede szczepic na rotawirusy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eMKa83 napisał(a):
To zaczynam akcje leczenia sutkow :p kupie ieszcze bepanthen, podobno dobry, zeby gojenie przyspieszyc, stosowala ktoras?

Ja nie stosowalam, ale i czytałam na różnych forach, że nie zawsze wszystkim pomaga... Emka w leczeniu jest najważniejsze odpiwiednie przemywanie, wietrzenie i smarowanie czymś natłuszczającym... Jak to mi położna powiedziała, nie ma złotego środka na popękane i krwawiące sutki... jednym pomaga jedno a innym coś innego... Myślę, że nie warto żebyś wydawała pieniążki na olejną maść, ja tak robiłam a i tak wróciłam do lanoliny, bo po niej odczuwałam wyraźną ulgę i wkładki się nie lepiły do sutków... a te maści i kremy leżą... :/
A co do szczepionek to ja chyba z pneumokokami poczekam, bo małą mam zamiar wysłać do przedszkola dopiero w wieku 2 i pół roku, a z rotavirusami to muszę się poradzić jak w czwartek zajdę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...