Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
niunia900 napisał(a):
dziewczyny polecam na kremik do pupy wziasc recepte od lekarza pediatry i da wam masc pieluszkowa 10 zl wileka tubka a subdocremy alnatany bepantheny moga sie przed tym chowac... trej masci uzywaja na oddzialach noworodkowych 🙂POLECAM


Swięta prawda - ja tez polecam - w nocy czasem nie zmieniamy pieluchy - takie zalecenie zeby spał dłużej i pupa jak u niemowlaka 🙂))) Ale za każdym razem przy zmianie smatuje ta maściana receptę - lepiej i taniej bo w tych producenckich specyfikach sa składniki nie koniecznie zdrowe i moga być uzależniające.

Capslocc no super foty, te wasze dzieciaki to strzelaja uśmiechami że hohoh a Aleks malo sie smieje - az mam wyrzuty suminia /........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
capslocc napisał(a):
dziewczyny jak często kapiecie swoje pociechy...ja robię to co drugi dzień...no chyba że zaistnieje konieczność wykąpania to wtedy nie patrzę tylko kapie ..np jak malutka zrobi kupke po same łopatki 😉


ja tak samo, lekarz polecała 2-3 razy w tygodniu więc sie tego trzymam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kąpałam Maluszka codziennie ale teraz zdecydowałam się na kąpiel co drugi dzień - mała ma katarek i tak wyszło. Potem usłyszałam opinie położnej że lepiej jest kąpać do 3mż co drugi dzień - więc jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też kąpię co 2-gi dzień, potem mała dostaje cyca i idzie spać 🙂
Właśnie wróciłam z zakupów, kupiłam fajną ramkę gdzie można zrobić odciski stóp i rączki. Takie coś http://www.babyart.be/v2/home2.php?page=catalogus&detail=4751&cat=Baby%20Art&subcat= Na żywo to fajnie wygląda 🙂 I glina o dziwo jest mięciutka, a obawiałam się jak odcisnę stopkę czy rączkę w twardszej glinie...
Dg te witaminy co ja biorę to Ogestan... dostaniesz je w anglii belgii francji czy innych krajach, ale w Polsce to chyba tego nie ma...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD napisał(a):
Szczyt inteligencji.Zrobilam dzis zakupy w asdzie,zaplacilam,wyrzucilam paragon i przed chwila jak chcialam zjesc oliwke to sobie uswiadomilam,ze nie wzielam zakupow ze sklepu 😞 😞Dobrze,ze duzo nie zaplacilam.Boze,gdzie ja mam glowe 😉

Oj Monisia Ty nasz roztrzepańcu :P:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jej co za dzien - moja córka daje czadu od 16:00. Dałam jej espumisan za Wasza rada mam nadzieje ze poskutkuje i mała zrobi kupke i brzuszek jej nie bedzie bolał bo juz psychicznie nie wytrzymuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
samantka fajowa ta ramka muszę takiej u nas poszukać na allegro bo ja kupiłam tylko dwudzielną na fotkę i rączkę albo nóżkę

Monisia ja to nazywam hitchem, czyli wtopą, nawet z koleżankami założyłyśmy Klub Hitcha i jak któraś zrobi coś iście zakręconego i niezbyt mądrego to opowiadamy sobie na spotkankach przy kawce 🙂 Najgorszy hitch którego jeszcze nikt nie przebił to jak koleżanka po malutkim drineczku jeszcze 100% trzeźwa na imprezie poszła do toalety na siusiu i gdy poczuła że coś ja chlapie po nogach zorientowała się że nie podniosła klapy... hihihihih Do dziś dzień zawsze mnie to rozbawia 🙂)))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena nie przejmuj się za jakis czas będzie lepiej, podobno to się liczy na okresy - 3 dni - 3 tygodnie - 3 miesiące a potem z górki - mój Aleks od rana szalał i myśłałam że wyskocze przez okno za każdym razem jak słyszałam od początku ten okropny płacz taki spazmowy rozwścieczony jakby go ze skóry obdzierali i o 16 w końcu zasnął 🙂 i to prawie na 3 h - sukces 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ja ta ramkę w Premaman kupiłam jakby co. Tylko 25 euro dałam, wydaje mi się rozsądna cena, bo sama ramka jest dużo warta, solidnie wykonana 🙂 W Polsce jest ten sklep i w Anglii chyba też 🙂
Ja właśnie małą wykąpałam, teraz Niuńka sobie leży... wyjątkowo zjadła przed kąpielą, no ale nie miałam sumienia jej dłużej trzymać...
Salamandra to niezły ubaw z koleżanki miałaś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
samantka napisał(a):
Ahhh i zapas wkładek laktacyjnych kupiłam, aż 90 sztuk 🙂 🙂 W końcu się zaopatrzyłam :P

Ja mam jeszcze opakowanie,moge ci oddac 😁 Bo mi nic nie leci 😉A ramke jeszcze w weekend w sklepach popatrze i jak nic innego nie znajde to kupie ta ze strony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też będę kupowała taką ramkę. My kąpiemy małego codziennie, aby nauczyć go, że trzeba codziennie się myć, zawsze wtedy po kąpieli zje i ładnie zasypia ;-) Jutro mam rano badania na tarczycę, ciekawe czy po ciąży coś mi się zmieniło. I jeszcze mam chyba ostatnią wizytę z Pawłem u chirurga z tymi jego cycuszkami, ale wg. mnie jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD napisał(a):
samantka napisał(a):
Ahhh i zapas wkładek laktacyjnych kupiłam, aż 90 sztuk 🙂 🙂 W końcu się zaopatrzyłam :P

Ja mam jeszcze opakowanie,moge ci oddac 😁 Bo mi nic nie leci 😉A ramke jeszcze w weekend w sklepach popatrze i jak nic innego nie znajde to kupie ta ze strony

Ja nie wyrabiam z kupnem wkładek, muszę co trzeci dzień kupować, a to około 20 zł kosztuje 50szt. i zaczęłam w domu nosić pieluchę tetrową, a wkładki tylko na wyjścia ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia26 napisał(a):
MonisiaD napisał(a):
samantka napisał(a):
Ahhh i zapas wkładek laktacyjnych kupiłam, aż 90 sztuk 🙂 🙂 W końcu się zaopatrzyłam :P

Ja mam jeszcze opakowanie,moge ci oddac 😁 Bo mi nic nie leci 😉A ramke jeszcze w weekend w sklepach popatrze i jak nic innego nie znajde to kupie ta ze strony

Ja nie wyrabiam z kupnem wkładek, muszę co trzeci dzień kupować, a to około 20 zł kosztuje 50szt. i zaczęłam w domu nosić pieluchę tetrową, a wkładki tylko na wyjścia ;-)

Monisia to wyślij:P:P
Niunia, tak Ci leci bo laktatorem ściągasz i jak ściągasz piersi do końca to będzie się troszkę więcej mleka produkować 🙂 🙂 U mnie się unormowało. Ostatnio miałam 60 sztuk i jeszcze mi się z 15 zostało, a kupowałam w sobotę. Więc te 90 starczy na ok półtora tygodnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
samantka napisał(a):
Niunia26 napisał(a):
MonisiaD napisał(a):
samantka napisał(a):
Ahhh i zapas wkładek laktacyjnych kupiłam, aż 90 sztuk 🙂 🙂 W końcu się zaopatrzyłam :P

Ja mam jeszcze opakowanie,moge ci oddac 😁 Bo mi nic nie leci 😉A ramke jeszcze w weekend w sklepach popatrze i jak nic innego nie znajde to kupie ta ze strony

Ja nie wyrabiam z kupnem wkładek, muszę co trzeci dzień kupować, a to około 20 zł kosztuje 50szt. i zaczęłam w domu nosić pieluchę tetrową, a wkładki tylko na wyjścia ;-)

Monisia to wyślij:P:P
Niunia, tak Ci leci bo laktatorem ściągasz i jak ściągasz piersi do końca to będzie się troszkę więcej mleka produkować 🙂 🙂 U mnie się unormowało. Ostatnio miałam 60 sztuk i jeszcze mi się z 15 zostało, a kupowałam w sobotę. Więc te 90 starczy na ok półtora tygodnia 🙂


Myślisz, żeby nie ściągać do końca to będzie mniej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia26 napisał(a):
samantka napisał(a):
Niunia26 napisał(a):
MonisiaD napisał(a):
samantka napisał(a):
Ahhh i zapas wkładek laktacyjnych kupiłam, aż 90 sztuk 🙂 🙂 W końcu się zaopatrzyłam :P

Ja mam jeszcze opakowanie,moge ci oddac 😁 Bo mi nic nie leci 😉A ramke jeszcze w weekend w sklepach popatrze i jak nic innego nie znajde to kupie ta ze strony

Ja nie wyrabiam z kupnem wkładek, muszę co trzeci dzień kupować, a to około 20 zł kosztuje 50szt. i zaczęłam w domu nosić pieluchę tetrową, a wkładki tylko na wyjścia ;-)

Monisia to wyślij:P:P
Niunia, tak Ci leci bo laktatorem ściągasz i jak ściągasz piersi do końca to będzie się troszkę więcej mleka produkować 🙂 🙂 U mnie się unormowało. Ostatnio miałam 60 sztuk i jeszcze mi się z 15 zostało, a kupowałam w sobotę. Więc te 90 starczy na ok półtora tygodnia 🙂


Myślisz, żeby nie ściągać do końca to będzie mniej?

Zgadza się 🙂 Zawsze troszkę zostawiaj... Jak piersi są już mięciutki, a jeszcze leci, to przerwij ściąganie, wtedy powinna się zmniejszyć ilość mleczka 🙂 Bo pewnie masz niezły zapas w zamrażalniku i tak :P 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Boze co za dzien...Byl placz, usmiechy, bujanie, noszenie na rekach...W miedzyczasie klotnia z mezem o noszenie na rekach...Mala plakala i usiadlam z nia, bo juz nie daje rady, a on do mnie, zeby chodzic, bo mala sie uspokoi i wzial ja ode mnie...Na to ja mu powiedzialam, ze nie bede calymi dniami nosic na rekach..i sie zaczelo...Jemu czasami sie wydaje chyba, ze to wszystko takie proste. Ogolnie to jest najukochanszym mezem na swiecie, ale czasami mnie poprostu wkurza! Zostawie go na caly dzien z mala to zobaczy jak fajnie jest.

mam pytanie...czy wysilek fizyczny moze spowodowac zanikanie pokarmu? Od jakiegos czasu cwicze a wczoraj troszeczke dluzej pocwiczylam i mala jak jadla dzisiaj to bardzo sie denerwowala...zastanawiam sie czemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...