Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

Alanowi żel do mycia z hipp wysusza skórę i kupiłam mydełko z bambino i jest ok, ale tu dziewczyny pisały o Oilatum..to jest płyn do kąpieli i niektóre nie używają już żadnych mydełek ani oliwek, bo świetnie ponoć nawilża skórę..
ja do pupy używam maści bepanten i jest jak najbardziej ok, bo na początku używałam linomag i maly miał po nim czerwoną pupkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Niunia nie martw się ja jestem 10 lat po operacji i jakos mi sie wszystko unormowało nawet tabletek nie musze brac za to w ciąży mi wyszło reumatoidalne zapalenie stawow jeszcze gorsze cholerstwo i się smieję, że chyba dane jest mi bycie grubą, bo miałam niedoczynnośc i w miesiąc przytylam 2o kg jak zachorowalam później walczylam z tym i wrociłam do normy i 8 lat miałam spokój, a teraz do końca życia sterydy, łudzę się, że nie przytyję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tuska ja od ok 7 lat walczylam z hemoroidami i od jakiegos roku mialam spokój, bo zawsze pod tyłek podkladalam koc, a wczesniej na skajach i skórach siedziałam więc przyspieszalo, wyszly mi pod koniec ciąży, a po porodzie wielkości śliwek, już w szpitalu tata musial mi przywieźć czopki, bo nie moglam siedziec ani przodem, ani tyłem bolała bardziej niż nacięcie, ale juz wraca do normy, bralam hemorol i nie pomagala, a zawsze bralam hemoroctal i jak zwykle pomogły,
co do kąpieli pierwsze 2 tyg używałam oilatum, ale wróciłam do trzdycyjnych metod mydełko i oliwka, bo wydawało mi sie, że ma słabo natłuszczona skóre i się łuszczyła, ale po tygodniu musialam wrócić do oilatum, bo kąpiel lubi a oliwkowanie i ubieranie po to masakra ryk w nieboglosy, i żeby było szybciej wycieram ubieram i karmię 🙂 teraz jak jest chora to tylko wieczorem ja przy przebieraniu oliwka natluszczałam, bo miała sucha skórę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edi81 napisał(a):
Niunia nie martw się ja jestem 10 lat po operacji i jakos mi sie wszystko unormowało nawet tabletek nie musze brac za to w ciąży mi wyszło reumatoidalne zapalenie stawow jeszcze gorsze cholerstwo i się smieję, że chyba dane jest mi bycie grubą, bo miałam niedoczynnośc i w miesiąc przytylam 2o kg jak zachorowalam później walczylam z tym i wrociłam do normy i 8 lat miałam spokój, a teraz do końca życia sterydy, łudzę się, że nie przytyję 🙂

Ja mam niedoczynność od 5 lat i też strasznie przytyłam, w ciąży miałam dobry wynik brałam euthyrox 187,5 i było ok, teraz mam 125 i dupa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie martw się tarczyca wariuje w okresie zmian hormonalnych w organizmie, ja mialam przy dojrzewaniu, dużo kobiet ma przy przekwitaniu, albo w okresie ciązy i po się zmienia więc spokojnie może pierwsze muszą się Tobie unormowac hormony, a wyniki czasami po 3 miesiącach pokazuja prawdę, bo dziala to z opóźnieniem i musiałabyś zrobić bardziej szczególowe, bo tsh to czsami różnie pokazuję i nie jest do konca wiarygodne, najbardziej anty tpo i anty tg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki1
My dopiero wróciłysmy caly dzien nam to zajeło!
Ale jestem zadowolona bo rehabilitant pokazał nam kilka cwiczen ktore mamy robic codziennie!Pokazał nam tez jak podnosic i klasc mala zeby stymulowac jej rozwoj bo jak sie okazuje to tez ma ogromne znaczenie, a także pokazal jak nosi mala na tzw lemurka zeby jej było wygodnie i stymulowało miesnie do pracy. Powiedzial tez ze gdyby nie wiedzial ze mala miala udar to by nigdy po jej zachowaniu i odruchach nie stwierdził że cos jest nie tak. Ciesze sie bo powiedzial ze sa male jesli nie zerowe szanse na to ze bedzie miala paraliz. Co za ulga, ale cwiczyc i kontrolowac sie musimy!
Pozniej pojechałysmy pobrac krew na morfologie i mala była taka grzeczna, ze byłam z niej dumna!
Dzieki za wsparcie!
Kaczuszka potrzebae sa takie dane jak: login i imie mamy, spodziewany termin porodu, data, godzina i tydzen porodu, imie dziecka waga i wzrost i czy porod byl siłami natury czy ciecie
Mykam bo mala mi awanture urzadziła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuśka normalnie ropnie się nacina... :/ Ale mam nadzieję, że u ciebie to tylko zastój mały się zrobił, tylko właśnie ważne żebyś się tego pozbyła... zamocz rękawice do kąpieli w bardzo ciepłej wodzie i masuj przez nią tą grudkę, mi zawsze pomaga... I powiedz czy karmisz Alanka w jednej pozycji?? Bo bardzo ważna jest zmioana pozycji, bo karmiąc w jednej dziecko nie wysysa mleczka z wszystkich kanalików i powstają zastoje... Ja mam 3 ulubione pozycje i karmie raz na leżąco, raz klasycznie i z pod pachy... dzisiaj próbowałam na półleżąco i też całkiem całkiem 🙂 🙂
Edi dziękuje 🙂 Twoja córunia też jest śliczna.. Ja tam lubie klopsiki :P Już nie mogę się doczekać, aż moja nabierze fałdek.. Powoli coś tam na udach się pojawia, ale jeszcze trochę 🙂 🙂
Co do kąpieli, moja mała ma suchą skórę, płatami schodziła i ja dodaje do kąpieli delikatny olejek z migdałów, naturalny i jest super nawilżona skóra, nie muszę nawilżać po kąpieli bo normalnie czuję, że jest mięciutka w dotyku. No a poza olejkiem, który wlewam do wody myję mustelą i skóra niuni wygląda super 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
EdytaS powiem Tobie, że rehabilitacja naprawde dziala cuda, moja kuzynka urodziła syna byl niedotleniony ćwiczyła z nim do 3 roku życia i nie ma żadnych śladów a wręcz wychodzi ponad przeciętność i tez jaj coreczka a moja chrześnica ma rok i 7 miesięcy i nie chodzi, kiedy miała 9 miesięcy nie siedziala i miała bezwład w nóżkach jezdzili z nią do W-awy co 2 tygodnie i ćwiczyła w domu na roczek juz siedziała ok rok i 3 m-ce zacżęla sie obracac w tej chcili raczkuje jak perszink i za raczki juz zaczyna tuptac, a kuzynka byla załamana i dzięki niej tez jestem uczulona jak ważne jest leżenie na brzuszku i zaraz po urodzeniu moja mala codziennie leży kilkanascie minut na brzuszku i wlaśnie obok tak zasnęla, bo coś ja brzuszek dziś pobolewa, a wczoraj jak byłam u lekarza to pani dr zdziwiona była, że mala ma tak silna główke i podnosi jak 3 m-ne dziecko więc juz są efekty, także ćwicz i się nie poddawaj, a zobaczysz, ze można zdzialać cuda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny 🙂
Ja dopiero teraz jestem wolna 🙂 moje dziecko nie może zrobić kupki - pręży się, napina, robi się czerwona i płacze... ehh, espumisan nie pomógł i teraz nie wiem co dalej... Czasami mam wrażenie, że mamy same problemy - jak nie jedno to drugie i tak w kółko. Zazdroszcze Wam Mamuśki, że Wasze dzieciaczki nie płaczą i nie mają kolek bo ten płacz u nas jest przeraźliwy i niewiadomo jak pomóc takiemu Maleństwu 😞 😞 czasami mam ochotę położyć się i płakać razem z Nią...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
samantka napisał(a):
Salamandra napisał(a):
tuska8 napisał(a):
kurde dziewczyny pod pachą zrobiła mi się grudka bardzo twarda i nie umiem się jej pozbyć.. ściągam pokarm, masuje pierś i nic.. znacie może jeszcze jakieś sposoby?


Nie masuj lepiej, albo bardzo delikatnie w strone sutka, spróbuj zimne okłady z pieluch tetrowych z zamrażalki i przystawiaj Alanka.

Ale jesli to tzw. guzek – zaczerwieniony, nieprzyjemny w dotyku, bolesny, nie wolno uciskać, może pękać, ryzyko stanu zapalnego, wówczas ciepłe okłady, prysznic lub ciepła pielucha, następnie przystawiamy dziecko tak żeby w tym miejscu była broda, jeśli wystąpi temperatura i nie przejdzie po dobie to do lekarza

Jeśli to jest guzek z mleka, to raczej właśnie ciepłe okady i przystawianie do piersi, bo zimne się robi po karmieniu przy nawale pokarmu np.... A ciepłe powodują właśnie wypłynięcie pokarmu... można delikatnie też masować, właśnie tak jak salamandra napisała...
A jeśli nie zniknie w ciągu kilku dni to zgłoś się do lekarza, bo to może być ropień...


Dokładnie tak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja_P napisał(a):
Kasjalena wiem co czujesz, bo ja mam dokladnie to samo...Moim marzeniem jest miec spokojne dziecko, zebym mogla z nia do ludzi wyjsc, bo teraz nawet na dworze placze i nie chce spac 😞

Jejku Marta, współczuję... To kiedy ta Twoja Majeczka śpi... Mam nadzieję, że jej przejdzie... bo niby kolki itd to do 3 mies trzeba się przemęczyć... A Maja prawie najstarsza z marcowych dzieciaczków... noo lutówka :P 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena2 polecam Sub Simplex ale tylko ten niemiecki - po kilku dniach stosoowania widzę poprawę Alex dziś z szatana zamienił się w pół aniołka - tylko dwa razy zrobił scene i to wcale nie taką wielką 🙂

ja właśnie je zamawiam 5 szt. - koszt około 30 zł za szt. mogę wziąc więcej dla Ciebie - jestem z Warszawy więc łatwo Ci będzie odebrać, tylko musisz mi powiedzieć mozliwie szybko czy chcesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde ja mam nadzieję, że się tego pozbędę, bo to jest taki zastój w kanaliku mleka chyba, sama nie wiem.. pomasowałam, ale strasznie mnie to już boli i posiedzę nad tym jutro, bo pociesza mnie to, że jak mocniej nacisnę to to się rozchodzi, więc nie tracę nadziei.. moje dziecko dzisiaj cały dzień śpi, budziłam go o 20.00 na jedzenie to zjadł 100ml śpiąc..z czego i tak mu pół wyleciało z buzi..a za nic w świecie nie chciał się obudzić..a czego ja nie próbowałam.. no ale śpi dalej, jak sie obudzi w nocy to pewnie będę miała po spaniu..tak więc mówię dobranoc i uciekam się położyć choć na moment..:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tuska8 napisał(a):
kurde ja mam nadzieję, że się tego pozbędę, bo to jest taki zastój w kanaliku mleka chyba, sama nie wiem.. pomasowałam, ale strasznie mnie to już boli i posiedzę nad tym jutro, bo pociesza mnie to, że jak mocniej nacisnę to to się rozchodzi, więc nie tracę nadziei.. moje dziecko dzisiaj cały dzień śpi, budziłam go o 20.00 na jedzenie to zjadł 100ml śpiąc..z czego i tak mu pół wyleciało z buzi..a za nic w świecie nie chciał się obudzić..a czego ja nie próbowałam.. no ale śpi dalej, jak sie obudzi w nocy to pewnie będę miała po spaniu..tak więc mówię dobranoc i uciekam się położyć choć na moment..:*


Przystaw go do bolącego cyca na nastepne karmienie sposobem spod pachy, tak żeby jego bródka była od strony powstałego guzka - oseski ssąc najlepiej leczą takie problemy 🙂 Powodzonka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Samantka ostatnio w dzien to ona nie chce spac...A spi zazwyczaj po kapieli, nieraz sie budzi raz na karmienie a nieraz o 5 lub 6 i wtedy jeszcze pospimy sobie troszke do ok 8-9 i koniec..Najgorsze, ze kiedys spala w wozku a teraz nawet jak zasnie to budzi sie co chwilke i zaczyna plakac...Ostatnio jak sie tak oddalilam od domu i ona zaczela wrzeszczec to nie wiedzialam co mam robic.Dzisiaj widzialam lekka poprawe ...troszeczke do niej pogadalam, pobujalam na lezaczku..tylko, ze ona strasznie szybko sie nudzi i znowu placz. Na dodatek sama nie umie zasypiac! Jak wy to robicie,ze wasze dzieci same zasypiaja?
Salamandra a gdzie Ty te krople kupujesz? Ja je uzywam ale ciocia z Niemiec mi przywozila i sie koncza powoli.
A tak w ogole to kolka jest jak dzieci nie moga kupki zrobic? Bo ja juz sama zglupialam...u nas z kupka nigdy nie bylo problemu...to dlaczego ten placz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja_P u mnie kupka codziennie i to więcej niż jedna plus kleksy, a kolki tez są 🙂
Kupuje od babeczki któa mieszka przy samej granicy, ona przechodzi na zakupy na druga strone i do apteki i wysyła mi te buteleczki 🙂

Czesem znajomi z Niemiec przywożą jak sa przy okazji, ja brałam te kropelki w czasie ciąży też dla siebie jak miałam kłopot z brzuszkiem swoim 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Salamandra za propozycje. Dziewczyny a Wy od początku dajecie dzieciom te kropelki? Bo ja słyszałam, że to po pierwszym miesiącu dopieero można. Salamandra a na kiedy byś miała te kropelki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuska powiedziałam o tym parciu na łechtaczkę odrazu powiedział, no wie pani to też był ucisk na to miejsce przy porodzie, zaraz panią zbadam.No i zbadał i powiedział że wszystko ok. A ja zamroczona innymi jego pytaniami zapomniałam dalej oto wypytywać.
Ja też rzadziej czuję ten ból ale wczoraj np. prawie cały dzień
Ale jesteście dzisiaj produktywne... Przeczytam w nocy na karmieniu, bo teraz już jestem padnięta na maksa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...