Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ammi kochana zycze ci poprawy humoru.I nie smucisz,bo po to tu jestesmy,zeby sie nawzalej wspierac.Edytko nawet nie wiesz,jak sie ciesze,ze wynik wyszedl negatywny.To naprawde swietna nowina 🙂Salamandro dla was rownie wesolych swiat.Ucaluj od nas Olusia.A ja wlasnie koncze robic leczo i zabieram sie za salatke i miesko na niedzielnego grilla no i jeszcze karpatka.Ech jeszcze tyle do zrobienia..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monisia podziwiam i zazdroszcze, że coś możesz zrobić. Mi udało się dzisiaj tylko pralkę załadować i pranie na 4razy rozwieszałam. Obad podrzuciła mi teściowa a tak to robię szybkie dania jak mąż wróci z pracy, albo on robi.Mała nie daje nawet pół godziny by coś zrobić. W chacie nie posprzątane nawet na święta. W sumie to tylko po kąpaniu i nakarmieniu wieczornym mam chwilę wolnego i mogę wziąć spokojnie prysznic, zjeść, poprasować,posprzątać tylko nie zawsze mam już na to siłę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg3003 to wszystko zasluga mojej coreczki,bo spi pol dnia 😉Zawsze tak jest jak tatus ma miec dyzur 😉Powiem ci,ze mam nadwyraz spokojne i grzeczne dziecko,ale czasem tez nie mam nawet czasu sniadania zjesc.No to leczo gotowe,mieso na grila przygotowane i ciasto na karpatke tez juz sie piecze.A mi nogi z dupy wylaza,a tu jeszcze salatka zostala a potem prasowanie.Dobrze,ze maz sprzata i pranie robi,to chociaz to mi odejdzie.Widze,ze wszyscy sie do wielkanocy szykuja taka tu cisza 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia z ciebie to po prostu prawdziwa pani domu!! boze jakbym chciała, żeby moja przespała dzisiaj chociaż 2 godzinki, musiałam jej dać viburcol, ale coś slabo działa... a na spacerze spała sobie w najlepsze, tylko weszliśmy do domu i ryk...mam gorącą nadzieje, że po kąpieli zaśnie spokojnie. Ja sprzątam jutro rano, bo dzisiaj padam na pysk, na szczęście gotować nie muszę, bo jedziemy do rodzinki.
Edytko ciesze się że wszystko z malutką w porządku, co do tabelki to napisz mi tylko jakie dokładnie dane miałyby się w niej znaleźć.
Nie wiem czy uda mi się jeszcze wejść na brzuszek przed świetami, dlatego chciałam Wam życzyć
Radosnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych, w tym roku te Święta są szczególne i wyjątkowe, bo po raz pierwszy z naszymi maluszkami 🙂

P.S. Monisia obyło się bez paracetamolu 🙂 dama wykąpana, przebrana, nakarmiona łaskawie poszła spać, więc i ja korzystam i kładę się do łózka, dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oluś dziękuje Niuni Martusi i Monisi 😘 😘 😘
Salamandra nie dziwię się że uległaś...romantycznie jak w bajce 🙂A u Marty i Emki rzeczywiście szybko poszło ale to tak jest jak trafi właściwa osoba na właściwą osobę 🙂Ja organizowałam sobie urodziny w klubie i w ten wieczór go poznałam-taki mój prezent urodzinowy 😉Podszedł i zapytał się czy możemy porozmawiać...od razu zapytał o wiek i powiedział ile ma lat i byłam przekonana że się z nim wiecej nie spotkam...a jednak spotkałam...bałam się że się nie dogadamy że nie będę miała z nim o czym rozmawiać ale wcale tak nie było 🙂Eh...mi to się zebrało na wspomnienia bo tęsknię i patrze codziennie na naszego dzidziusia-Kochane dałam Wam temat na kilka brzuszkowych stron 😉...ale to fajny temat 🙂Więc niech się nam w związkach tak układa jak do tej pory a nawet lepiej 🙃
Marta zdjęcie z Mają jest prześliczne!-przyznaję się że zazdroszcze ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Ammi 😘-jakoś staram się ogarniać...będę pamiętać że karmisz tak samo i w razie czego będę zasypywać pytaniami 😉Mój wypija 125 ml ale nie zawsze...czasem wypije 60ml a kilka razy zdarzyło się że musiałam mu jeszcze dorobić ze 20 ml...w sumie chyba nie powinnam się tym martwić ile jada bo dobrze przybiera na wadze...Edytko tak sięc ieszę że wszystko ok 🙂
A ja dziś padam 😞Wysprzątałam mieszkanie-udało się z poświęceniem śniadania które jadłam o godzinie 14 😮 i dużo spacerowaliśmy żeby wykorzystać pogodę...Olinek śpi a na mame chyba też powietrze zadziałało bo oczy mi się kleją 🤔 Dobranoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A Fasolek kolejny wieczór robi cyrk - to chyba jednak kolki skoro powtarzają się dzień w dzień o tej samej porze 😞(((

OKi doki! Jajca pomalowane, święconka prawie gotowa, mieszkano w miare ogarnięte, obiadek i pranko fasolkowe też, czas spać, dobranoc Mamusie, synusie i córusie, jakbym w Święta nie zaglądała to wszystkiego najlepszego jeszcze raz od nas dla Was 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oktawia Ja też karmię butlą, ale ściągam własne mleko. Pawliś je tak od 100 do 140, jadał i 160, ale pediatra nie pozwala tyle dawać. Nie wiem co mu wczoraj było, ale o 17.40 zjadł 140, a o 18 wydarł się okropnie o jeszcze i znów 140 poszło, a za godzinę znów okropny płacz i znów szukanie jedzenia, ale tylko 40 zjadł i do teraz spał. Nigdy tak nie płakał i co godzinę nie chciał jeść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również życzę wam Wesołego Alleluja!

Samantka niestety w Polsce nie ma tego Glacogilu, ale wysłałam smsa do mojej koleżanki z pracy ona chyba do syna do Angli pojechała to może mi kupi. To ostatnia deska ratunku wierzę, że mi pomoże-nastawienie mi też pomoże, bo ponoć to też psycha, a moja już siada z powodu tego karmienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, ja także życzę wszystkim Wesołych Świąt Wielkanocnych, mokrego dyngusa - trzeba tylko oszczędzić maluchy 😁

Dg ja mam to samo, czasami odechciewa mi się wszystkiego, szczególnie jak okazało się, że mały ma utrudnione ssanie. Ale fakt jest też taki, że dużą rolę odgrywa nastawienie więc póki mamy mleczko nie możemy się poddawać. Na ostatniej wizycie w poradni laktacyjnej podali mi nazwę leku homeopatycznego firmy Boiron Ricinus comunnis 5CH. Wyższe wart. CH są na zatrzymanie laktacji więc lepiej się nie pomylić 😆 Jestem trochę sceptycznie nastawiona do homeopatii, ale nie zaszkodzi spróbować. Pewnie kupię po świętach. Dawkowanie 5 granulek do ssania 2-3 razy dziennie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny zycze wam Wesolych Swiat 🙂 Pamietam jak jeszcze niedawno bylo Boze Narodzenie...Teraz juz wszystkie mamy maluchy.

Czy wasze dzieciaczki mialy ciemieniuche? Zauwazylam, ze Maja ma taka sucha luszczaca sie skorke na glowie i brwiach..Nie wiem czy to przez to, ze ostatnio (sluchajac mamy zreszta)umylam jej glowke szamponem dla niemowlat...Jak dlugo ta cala ciemieniucha sie utrzymuje? Ja od wczoraj smaruje oliwka i czesze szczoteczka, ale nie wiem czy dobrze to robie..Poza tym Maja ma duzo wloskow, wiec dokladnie nie widze co robie. Dajcie znac jak cos wiecie na ten temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja_P napisał(a):
Dziewczyny zycze wam Wesolych Swiat 🙂 Pamietam jak jeszcze niedawno bylo Boze Narodzenie...Teraz juz wszystkie mamy maluchy.

Czy wasze dzieciaczki mialy ciemieniuche? Zauwazylam, ze Maja ma taka sucha luszczaca sie skorke na glowie i brwiach..Nie wiem czy to przez to, ze ostatnio (sluchajac mamy zreszta)umylam jej glowke szamponem dla niemowlat...Jak dlugo ta cala ciemieniucha sie utrzymuje? Ja od wczoraj smaruje oliwka i czesze szczoteczka, ale nie wiem czy dobrze to robie..Poza tym Maja ma duzo wloskow, wiec dokladnie nie widze co robie. Dajcie znac jak cos wiecie na ten temat.

Marta musisz z tym do lekarza iść, bo płyny są na receptę. Pawełek ma suche na brwiach i za uszkami i miałam takim płynem przemywać 3 dni, ale on jest na receptę, niestety dalej to ma i chyba po świętach pójdę jeszcze raz do lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta moja Agatka też ma suchą główkę a szamponem nie myje. Tylko Oilatum do wody dodaje. Taki łupież czasami ma we włoskach. Narazie tylko czeszemy jej główkę.

Codziennie rano wstaje z pozytywnym nastawieniem i siłą do walki o laktację jak przychodzi wieczór to niestety jestem już ns skraju wytrzymałości i kończy się to płaczem i odbija się to na moim mężu. Z okazji świąt życzę sobie i wam kochane morze mleka i najedzonego i zadowolonego dziecka.

Mam pytanie;jakim mlekiem modyfikowanym karmicie maluchy? Ja BEbiko bo takim mała w szpitalu była karmiona, ale się zastanawiam czy ono jest dobre, bo ponoć najtańsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta moj antonio mial ciemieniuche i polozna salecila tak 15 minut przed kapiela glowke nasmarowac oliwka, nastepnie w kapieli zmyc i potem wyczsac szczotka miekka. Ja jeszfze czasem smarowalam na noc oliwka i czapeczke zakladalam. Zeszlo bardzo szybko.
A w ogole to zyczymy wszystkim zdrowych i spokojnych swiat, no i rodzinnych z maluszkami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...