Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Edyta, u mnie napisali, że odciski schną do 30 godzin, a schły dużo dłużej... I u mnie nie było gliny tylko takie coś jak modelina, ale mięciutkie i lekkie, co wydawało mi się, że będzie schło szybciutko... po prostu trzeba swoje odczekać 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja właśnie piorę tą matę co dostałam, wsadziłam wszystko do pralki... hehe ciekawe czy nic się nie stanie... samą matę można prać, ale pałąki i zabawki są z plastikami... wstawiłam program delikatne... jak myślicie może się coś stać???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 🙂
na mamusie.net zrobiłem właśnie galerię. Jeśli któraś Was jest tam zarejestrowana, może już wrzucać zdjęcia swoich pociech. Zrobiłem podział na bardzo wiele kategorii.
Np. dział "Wydarzenia" - mój pierwszy uśmiech, pierwszy raz w domu, pierwszy spacer, pierwsze kroki, itp.
W tej chwili niestety są tylko zdjęcia mojej córci ale pewnie niebawem będą też inne dzieciaczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EdytaS napisał(a):
Salamandra tak jak napisala Ci samantka est jeszcze jedna Pati, bo ja pisałam loginami a nie imionami! 😆
ale jestem zadowolona własnie przyszedł kocyk małej i ramka. Na kocyk jestem troche zła bo jak dzwoniłam do faceta pytac jakie wymiary ma rysunek to powiedział ze 500 na 260 mm a ma 50 na 26, ale tak mi sie wydawało ze to nie mozliwe, no ale po swietach zadzwonie i zapytam!
A ramka swietna bo do odciskow dali gline i mozna kilka razy zrobic jak nie wyjdzie, a mi oczywiscie wyszło za piatym razem. ale minus jest taki ze schnie do 4 dni. Ale warto poczekac.Jak pozniej zrobie zdjecie kocyka to wam pokaze, bo ramke obcykam dopiero jak juz wyschnie.


A gdzie tą ramkę można kupić ? 🙂 O to chodzi?

http://allegro.pl/listing.php/search?string=glina&category=0&sg=0&order=t&price_from=&price_to=
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
EdytaS napisał(a):
Salamandra tak jak napisala Ci samantka est jeszcze jedna Pati, bo ja pisałam loginami a nie imionami! 😆
ale jestem zadowolona własnie przyszedł kocyk małej i ramka. Na kocyk jestem troche zła bo jak dzwoniłam do faceta pytac jakie wymiary ma rysunek to powiedział ze 500 na 260 mm a ma 50 na 26, ale tak mi sie wydawało ze to nie mozliwe, no ale po swietach zadzwonie i zapytam!
A ramka swietna bo do odciskow dali gline i mozna kilka razy zrobic jak nie wyjdzie, a mi oczywiscie wyszło za piatym razem. ale minus jest taki ze schnie do 4 dni. Ale warto poczekac.Jak pozniej zrobie zdjecie kocyka to wam pokaze, bo ramke obcykam dopiero jak juz wyschnie.


A gdzie tą ramkę można kupić ? 🙂 O to chodzi?

http://allegro.pl/listing.php/search?string=glina&category=0&sg=0&order=t&price_from=&price_to=


Blue właśnie o tą chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny zastanawiam się czy moja córeczka zachowuje się normalnie. Jak ją noszę, podnoszę przenoszę to tylko da radę w pozycji prawie pionowej, bo strasznie mi się pręży . Nie chce główką leżeć na ramieniu tylko zaraz odchyla ją. W ogóle często w luczek się odchyla. Zastanawiam się czy to nie jest przypadkiem zespół napięcia mięśniowego, piąstki też ma często zaciśnięte, a może po prostu lubi sobie poglądać wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dg3003 napisał(a):
Dziewczyny zastanawiam się czy moja córeczka zachowuje się normalnie. Jak ją noszę, podnoszę przenoszę to tylko da radę w pozycji prawie pionowej, bo strasznie mi się pręży . Nie chce główką leżeć na ramieniu tylko zaraz odchyla ją. W ogóle często w luczek się odchyla. Zastanawiam się czy to nie jest przypadkiem zespół napięcia mięśniowego, piąstki też ma często zaciśnięte, a może po prostu lubi sobie poglądać wszystko.


To ja może wkleję Ci kawałek artykułu do poczytania, bo sama znasz objawy najlepiej, ale do 3mieś. dziecko ma prawo zaciskać piąstki, chociaż jak śpi to powinno mieć je otwarte 🙂 moja do teraz jak leży na brzuchu ma zaciśnięte piąstki dosyć często(ale kciuk co bardzo ważne jest na zewnątrz, a ponoć przy wzmożony napięciu jest wciśnięty do środka), a tak to są otwarte, ponoć to może trwać nawet do 5mieś. i później przechodzi. A odruch Moro powinien zaniknąć maksymalnie w 3-4mieś. życia

Pierwszy miesiąc

Noworodek swoim wyglądem bardzo różni się od dorosłych czy starszych dzieci. Ma różową i bardzo cienką skórę. Jego główka jest duża w porównaniu z resztą ciała. Może być zniekształcona po trudach porodu. Jego ciałko przyjmuje pozycję płodową tzn. ze zgiętymi kończynami. Po kilku tygodniach twój maluch będzie podobny do ślicznego bobaska. Twoje dziecko rodzi się z odruchami bezwarunkowymi. Zapewne już lekarz sprawdził je w szpitalu, ale możesz sama w domu sprawdzić te odruchy. Brak jakiegokolwiek odruchu bądź też utrzymywanie się jakiegoś przez dłuższy okres wymaga konsultacji pediatrycznej. Czas występowania odruchów - do 4-6 miesięcy.
Typowe odruchy dziecka w tym czasie:

1. Odruch Moro: Dziecko leżąc na plecach reaguje silnym wyprostowaniem kończyn i palców, jeżeli zbyt szybko zmienimy mu pozycję lub usłyszy hałas. Następnie wraca do wyjściowej pozycji.
2. Odruch Babińskiego: połaskotane w piętkę ku palcom, wyprostowuje palce i napręża je, a stopa wykrzywia się do środka. Odruch zanika do 6 miesiąca.
3. Odruch Rootinga: jeżeli dotkniemy policzek noworodka, odwróci on głowę w kierunku bodźca, otworzy usta i będzie chciało ssać. Odruch występuje do 3-4 miesiąca.
4. Odruch “chodzenia”: trzymając malucha pod pachami, podniesie on jedną nogę, wysunie ją do przodu, po czym wykona to samo drugą nogą. Wygląda to jakby chodził. Odruch występuje jakieś 2 miesiące.
5. Odruch chwytania: gdy położymy palec na wewnętrznej stronie dłoni dziecka, dziecko tę dłoń silnie zaciśnie tzn. chwyci. Odruch ten występuje przez 3-4 miesiące. Kiedy maluszka uniesiemy do pozycji siedzącej, nie utrzyma swojej główki, która będzie opadać do tyłu.

Noworodek kontaktuje się z nami przez skórę, więc szybko się uspokaja gdy weźmiemy go na ręce. Maluszek w pierwszych dobach życia straci na wadze, jest to fizjologiczny spadek masy ciała. Wynosi on ok. 10% w stosunku do wagi urodzeniowej. Zatem dziecko w pierwszym miesiącu przybędzie na wadze ok. 500 g, licząc od masy urodzeniowej. Kiedy malec skończy miesiąc powinien potrafić zatrzymać na chwilkę wzrok na twojej twarzy i na krótko unieść głowę, kiedy położysz go na brzuszku.
Co powinno cię zaniepokoić po skończeniu przez dziecko pierwszego miesiąca:

1. Skłonność do odchylania główki i wyginania ciałka do tyłu.
2. Niesymetryczne przechylanie się ciała w którąś ze stron.
3. Nadmierna senność.
4. Rozbiegany wzrok.
5. Wzmożone napięcie mięśniowe w kończynach.
6. Trudności ze ssaniem.
7. Brak wrodzonego odruchu ssania.

Drugi miesiąc


Twój maluszek przestaje być noworodkiem, jest teraz niemowlęciem. Widać to gołym okiem. Jego ciałko nie jest już takie chude, ma pod skórą sporo tłuszczyku. Poza tym pierwotne ułożenie ciała (płodowe) w tym miesiącu zanika i dziecko swobodnie układa swoje kończyny. Również słabną odruchy bezwarunkowe. Dziecko jest coraz silniejsze, zaczyna opanowywać ruchy mięśni szyi, tułowia i barków. Kiedy położysz go na brzuszku może już unieść lekko głowę. Wytrzyma w tej pozycji ok. 10 sekund. Twoje dziecko zwraca teraz uwagę na to, co dzieje się w jego najbliższym otoczeniu. Możesz zauważyć zmianę jego reakcji na inny dźwięk, może zacząć nasłuchiwać, na chwilkę przestać się ruszać lub zacząć płakać. Poza tym poznaje już twoją twarz i kiedy się uśmiechasz ono też odwdzięczy ci się pięknym uśmiechem (ok. 6 tygodnia). Zaczyna również lepiej widzieć i może już skupić na jakiś czas wzrok na przedmiocie. Dzieci bardzo lubią jaskrawe kolory, więc możesz przywiesić do jego łóżeczka duże i kolorowe zabawki. Jednak nie przesadzaj, nie powinno być ich dużo jednocześnie. To zbyt duży zamęt dla dziecka. Bardzo dobrze sprawdzają się karuzele, zawieszone nad głową dziecka. Często taka zabawka posiada pozytywkę, która w skuteczny sposób może wyciszyć, a nawet uśpić malucha. Dzieci w tym okresie lubią patrzeć na twarze, dobrze jeśli zabawka włożona do łóżeczka ma lusterko. Dzieci mogą się długo wpatrywać w zmieniający się obraz. Pod koniec drugiego miesiąca twoje dziecko będzie wydawać inne dźwięki niż płacz. Jest to tzw. gruchanie, przypomina samogłoski “a” lub “e”. Większość dzieci zaczyna rzadziej dopominać się jedzenie, na skutek zwiększającej się pojemności żołądka. Ale niestety nie dotyczy to każdego malca. Niektóre dzieciaki jedzą nadal kilkakrotnie w nocy i mama musi się z tym pogodzić. W ciągu dnia łatwiej jest czymś dziecko zająć, aby nie przystawiać go do piersi co 2 godziny. Jednak w nocy nie da się zrobić nic innego, jak nakarmić głodnego malca. Twoje dziecko może przybyć na wadze nawet do ok. 700 gram.

Trzeci miesiąc

Na pewno zauważyłaś, że twoje dziecka potrzebuje coraz mniej snu. Widać u niego wyraźne fazy czuwania. Wiele rzeczy zaczyna go interesować. Potrafi odwrócić głowę w kierunku źródła dźwięku i przygląda się z zaciekawieniem. Reaguje silnym ożywieniem na twarz ludzką, szybciej na twarz znajomą niż obcą. może przy tym wydawać radosne dźwięki, energicznie prostować rączki i nóżki. Zaczyna badać swoje ciało, zaczyna od rączek. Dobrze jest jeśli pozwolimy dziecku leżeć w samej pieluszce, to dla niego znakomita lekcja. Może dotykać nóżek, paluszków i nie jest skrępowane ubrankiem. Dzięki tym ćwiczeniom jego rączki są coraz sprawniejsze, ruchy stają się celowe ( chociaż nie jest łatwo trafić paluszkiem do buzi ). Niestety - ta sprawność wkładania paluszków do buzi często przeradza się w jego ssanie. Aby temu zapobiec można wtedy podać dziecku smoczek albo zakładać skarpetkę. Jednak z tym drugim sposobem musimy być ostrożni, bo ta skarpetka nie pozwala dziecku na ćwiczenia manualne. Mięśnie są coraz silniejsze, maluch leżąc na brzuchu utrzymuje wysoko głowę i ramiona. Kiedy go posadzimy (trzymając pod paszkami) stara się główkę utrzymać w pionie. Dziecko w tym okresie ma tendencje do powtarzania czynności np. baniek ze śliny czy nowego dźwięku. Leżąc grucha spontanicznie i uśmiecha się nie tylko w odpowiedzi na czyjś uśmiech. Nadal potrzebuje dużej bliskości i stałego przebywania z tobą. Dzięki temu, że zawsze jesteś obok , możesz dostrzec indywidualne upodobania swojego dziecka, np. jak lubi zasypiać, czy szybko się męczy, nudzi, jak długo może skupiać się na przedmiocie, czy lubi dużo ludzi, wrażeń itd. Potrafi też komunikować różne potrzeby i stany. Ty, jako matka na pewno rozumiesz jego sygnały. Każde dziecko jest inne i to już jest zauważalne. W czasie drugiego miesiąca waga ciała zwiększy się o ok. 700 g.
Co powinno cię zaniepokoić pod koniec trzeciego miesiąca?

1. Opadanie główki do tyłu podczas podciągania dziecka z pozycji leżącej do siadu.
2. Opadanie główki na boki podczas trzymania w pozycji pionowej.
3. Trudności w podnoszeniu główki w pozycji leżenia na brzuszku.
4. Nieumiejętność skupienia uwagi na osobach czy przedmiotach.
5. Nadwrażliwość na głos czy dotyk.
6. Kłopoty z odwodzeniem nóżek.
7. Częste lub stałe zaciskanie piąstek.
8. Brak świadomego uśmiechu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niunia26 napisał(a):
Właśnie ją zamówiłam ;-)


Ja też zamówię, szkoda, że nie wiedziałam o tym wcześniej 😞 małej stopa urosła i rączki także to już nie będzie to samo co np. tydzień/2 po porodzie 🙂 Niunia Ty lepiej myśl o spotkaniu franco jedna. Ok. już wam nie przeszkadzam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
Niunia26 napisał(a):
Właśnie ją zamówiłam ;-)


Ja też zamówię, szkoda, że nie wiedziałam o tym wcześniej 😞 małej stopa urosła i rączki także to już nie będzie to samo co np. tydzień/2 po porodzie 🙂 Niunia Ty lepiej myśl o spotkaniu franco jedna. Ok. już wam nie przeszkadzam 😉


Na Naszym wątku podałam termin spotkania ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja siłaczka 🙂
[URL=http://img814.imageshack.us/i/dsc02730n.jpg/][IMG]http://img814.imageshack.us/img814/7770/dsc02730n.jpg[/IMG][/URL]
Chyba Małej się podoba 🙂
[URL=http://img801.imageshack.us/i/dsc02732a.jpg/][IMG]http://img801.imageshack.us/img801/1226/dsc02732a.jpg[/IMG][/URL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Idę zjeść ogromną porcję lodów waniliowych 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia26 napisał(a):
A My we trójkę poszliśmy na drzemkę i niedawno wstaliśmy ;-) Oczywiście kto leżał w środku ? Śmieję się, że to dobry środek antykoncepcyjny taki bobasek w środku łóżka 😜 😜 😜 😜 😜


My tak na codzień śpimy, bo mi karmić wygodniej 🙂 🙂 A na małe co nieco znajdzie się miejsce w salonie :P 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas tez Julka spi po srodku.No,z tym,ze ona rzadko z nami spi 😁 😁 Faktycznie najlepszy srodek antykoncepcyjny 🙂A my dzis caly dzien szukalismy tej zasranej wanienki i nic 😞No,ale znalazlam polski sklep internetowy i od nich chyba kupie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczęta moje kochane pomóżcie mi. Do niedawna karmiłam Pawła tylko moim mlekiem i dawałam mu witaminę K i D.Od środy dostaje na noc dwie butle po 140 mleka sztucznego. Czy powinnam teraz mu dawać tylko witaminę K (lub D nie pamiętam, któraś jest w tym sztucznym), czy dalej dawać obie? Jak Wy dajecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki
Ja dopiero wróciłam, spędziliśmy dwie nocki poza domem i moja spisała się na medal , była spokojniutka i większość czasu spała 🙂 aż się boję co to będzie dzisiaj wieczorem i w nocy czy ta zmiana nie wpłynie na jej zachowanie.
Widzę, ze rozkręciłyście się bardzo w ten długi majowy weekend 🙂
Edytka ja za chwilkę wyśle Ci pozostałe dane.
Niunia co do wit. D to ja coraz rzadziej daje bo coraz więcej słońca na dworze więc ta witaminka sama się wytwarza, co do K to mam takie witaminy 2w1 czyli K+D i czasami zamieniam, ale naprawdę bardzo rzadko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niusia ja Julke karmie tylko takim mlekiem i nie daje jej zadnych witamin,bo one juz sa zawarte w mleku.Z reszta w tym kraju nawet jak piersia sie karmi,to sie zadnych witamin nie daje.Witamine k dziecko dostaje tylko raz zaraz po urodzeniu a witamine d dziecko przyswaja ze sloneczka.Wiec ja bym na twoim miejscu jeszcze dodatkowo nie dawala witamin,bo co za duzo to tez nie zdrowo.No,ale to jest tylko moje skromne zdanie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ammi ciesze sie,ze Dominisia byla taka grzeczna.I zycze,zeby i dzisiejsza noc byla taka spokojna.Julka jak spimy poza domem to jest jeszcze grzeczniejsza niz zawsze:glownie je i spi 🙂No,ale jak do domu wracamy to zawsze na pierwszych dwoch dniach sie to niestety odbija
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny a ja mam pytanie do Mam tych małych krzykaczy.
Ja już sama nie wiem, czy moje troskanie o Patryczka-krzykacza jest bardzo uzasadnione, czy też nie jeśli chodzi o jego koncerty. Jak Wasze dzieci mają fazę tego płaczu-krzyku bardziej to jak to wygląda u Was i ile trwa. No i co pomaga.
U nas jak Patryk zacznie marudzenie - takie krzykaczowe (bez łezki) to nawet wkurza go tulenie i noszenie na rękach. Nie są to jednak kolki, bo pomaga jakieś bujanko itp...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja daje Agatce witaminę D+K tak jakbym tylko piersią karmiła a raz albo dwa razy dziennie w zależnosci ile mam mleka w piersiach dostaje mleko modyfikowane(60-100ml).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg3003 napisał(a):
ja daje Agatce witaminę D+K tak jakbym tylko piersią karmiła a raz albo dwa razy dziennie w zależnosci ile mam mleka w piersiach dostaje mleko modyfikowane(60-100ml).


dg czy tak Ci lekarz zalecił, czy sama tak podajesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny! Regularnie Was podczytuję gdzieś od połowy mojej ciąży, ale jak większość podczytujących nie miałam odwagi się wtrącać. Dziś nadszedł ten dzień gdyż widzę, że pytacie się o witaminki przy mleku modyfikowanym. Ja dokarmiam moją małą jedną butelką dziennie (około 120 ml) i pediatra mi powiedziała, że jest to za mało żeby zapewnić pełne zapotrzebowanie na witaminki. Poza tym o ile pamiętam to na tych witaminkach w kapsułkach K+D, albo na mleku czytałam, że mleko modyfikowane dostarcza pełnej porcji witamin tylko w przypadku gdy karmimy wyłącznie modyfikowanym. Także ja jestem na etapie że daję witaminki, ale kupiłam tym razem w kroplach (dwa razy dziennie po 5 kropelek) i jak mam dni że daję małej więcej mleka modyfikowanego to wtedy daję kropelki tylko raz dziennie. Przepraszam za rozpisanie i dalej zabieram się za podczytywanie. Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...