Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
a My jeszcze sie nie kochalismy, bo albo mi ciable leciało, a jak przestało to sie pokłocilismy, a jak sie pogodzilismy to znowleciało! Ja wogole mam tak ze jeden dwa dni nic nie leci a potem try dni leci i tak w kołko. Jutro zadzwonie do mojego gina, bo jest na urlopie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hej! Dzięki za życzenia, miło z Waszej strony 🙂. Tymbardziej, że mi przypomniałyście i zaraz pędzie małej złożyć życzonka 🙂. Kornelce i Dawidkowi również wszystkiego najlepszego :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ufff właśnie dzwoniłam do pracodawcy, powiedzieć, że chcę odejść z pracy.... bałam się jak cholera reakcji szefowej:P i wywnioskowałam z tonu glosy ze się trochę wkurzyła ale na szczęście rozwiążemy umowę za porozumieniem stron... może teraz jak już się uspokoiłam to mleczka będę miała więcej, bo prześladowała mnie ta praca od pewnego czasu, a macierzyński mi się kończy 12 maja :/ no ale teraz już wiem, ze będę mogla spokojnie wychowywać moja córeczkę 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szarla, Twoja córeczka na tym zdjęciu przypomina troszkę Kornelcię 🙂 🙂 Jak się patrze na jej zdjęcie przy suwaczku to normalnie są podobne 🙂 🙂
PS. Oklask, za to, że jesteś z nami 🙂 I?m więcej nas tym weselej 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny pierwszy raz od jakiegoś czasu wkładka laktacyjna mi przeciekła... juhuuu.. nie sądziłam że się będę z tego cieszyć, kiedyś narzekałam, że tyle ich schodzi, a ostatnio mogłabym nosić jedną parę cały dzień...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to oklask dla Ciebie Samantka za podjęcie takiej decyzji, swoją drogą to szybko u was się ten urlop macierzyński kończy. Ja mam do 20.07 i chyba oprócz tego 2tyg. Fakultatywnego no i jeszcze urlop zaległy za 2009, liczę na to że starczy mi do końca sierpnia. Od września do pracy tylko z małą jeszcze nie wiem co zrobię albo opiekunka albo żłobek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wow 🤪 faktycznie, mamy aż 3 maluszki z 5.03 Wszystkiego najlepszego!
samantka tak szybko kończy ci się macierzyński? rany ja sobie nie wyobrażam jeszcze powrotu do pracy, na szczęście mam jeszcze 3 m-c.
Monisia a u mnie noc rewelacyjna czyli przespana i jeszcze rano była drzemka, więc przesyłam tobie kochana pozytywną energię, aby Julcia ślicznie mamie spała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No niestety tak szybko... dlatego wolę zostać z małą, bo tak na prawdę nie zdążyłam się nią nacieszyć i nie wyobrażam sobie przerywania karmienia piersią póki jest mleko, a w pracy nie miałabym możliwości ściągać pokarm...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeśli się uda do sierpnia będę karmi ć piersią po powrocie do pracy odpuszczam zupełnie zesztą pracę mam stresującą więc i tak pewnie mleko by zanikło. Ale póki co oby chociaż każdy następny tydzień się udało karmić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też od września do pracy wracam, to i tak później niż z synkiem, bo on miał 4 miesiące jak wróciłam, a Hania będzie miała 6, więc już na pewno jakieś jedzonko będzie się jej podawać, ale Michasia jeszcze trochę karmiłam - bez odciągania, bo tak się nie udawało, ale pokarm był, Michał jadł popołudniami troszkę i raz w nocy, do roku nam się udało, może i teraz tak będzie 🙂 A jak nie, to i tak będzie dobrze, bo pół roczku to już dużo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mamamichała, no pewnie, że pół roku to dużo... ja zacznę wprowadzać małej nowe produkty jak skończy 4 miesiące, więc jedno karmienie w dzień odchodzi... odciągnę wtedy mleczko i będę przechowywać... i jak już w piersiach się skończy to będę mogła podać z zamrażarki... takiego mam chytrego plana :P:P:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że Michaś chętnie jadł nowe rzeczy - właśnie już od 4 wprowadzałam, jabłuszko, zupkę jarzynową, trochę te ze słoiczków dania. Stopniowo coraz więcej więc myślę, że z naszymi młodszymi maluszkami też tak będzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak na razie mam pokarm i o dziwo mały najada się jednym cycem, a zawsze jadł z dwóch.. no a ja chce pokarmić przynajmniej do końca czerwca, ale jak to bedzie nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja mialam póxniej zacząć wprowadzać nowe produkty, ale mama z babcią mi uśwaidomiły, że dziecko i tak się wcześniej upomni o inne jedzenie... Babcia mi opowiadala, że jak moja mama miała 5 miesięcy, to tak się trzęsła za kotletem mielonym (poczuła zapach), że dali jej mięska ze środka i wtrąbiał całego.. hehe... strasznie jej posmakowało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tuska8 napisał(a):
nawet te papki i kaszki są od 4miesiąca 😁


No właśnie dlatego ja będę już wprowadzała.. tylko najpierw chyba sama zacznę gotować marchewkę, jabłuszko... a tak po 2 tygodniach spróbuję ze słoiczkami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja, jesli moje cyce pozwola, to chcialabym karmic pol roku sama piersia i dopiero wtedy wprowadzac nowe pokarmy. A piersia chce ze dwa lata karmic. Zobaczymy czy sie uda. Moja siostra dwa lata karmila, a bratowa dws lata i poltora roku. Dlatego tez odstawiam herbatki. A co do urlopu to mysle o wychowawczym, ale to zalezy od tego jak M bedzie z robota szlo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,dopiero wstałam ;-) Ale jak o obudził się mały to tak do 8wojowałam z nim, bo nie mógł kupy zrobić. Za to jak zrobił to pod kran poleciałam myć tyłek ;-) Jak zasnęliśmy to po 12 wstaliśmy ;-) Monisia, zaraz Nasze szkraby będą miały dwa miesiące ;-) Cieszę się, że macie lepiej z tym mleczkiem,, a Neli tulę, nie wiem co Ci doradzić, chyba trzeba tu czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eMka ja też chciałam pół roku i właśnie jak powiedziałam, to mamie i babci to się śmiały... samą piersią za bardzo nie da się karmić... może nie każde dziecko tak ma, ale mojej mamy 3 dzieci (razem ze mną) i mojej babci 4 dzieci nie dąło się wykarmić samym mlekiem... nie chodzi tu o brak pokarmu, bo tyczy się to również dzieci karmionych mlekiem modyfikowanym, tylko o chęć jedzenia nowych produktów... starsze dzieci więcej rozumieją i wyobraź sobie ze jesz cos dobrego (co mogłoby zjeść dziecko), a twoje dziecko patrzy sie i az sie trzesie, to co nie dasz mu??? no ja bym dała... hehehe tak mi to mama wytłumaczyła z babcią... i nasze dzieciaczki na prawdę za 2 miesiące już będą dużo rozumiały, bo pilnowalam 4 miesiecznego bobasa i maly wcinal marchewke az sie uszy trzesly 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja sobie nie wyobrażam karmić aż dwa lata.. no ale wiecie ja to ja 😜
a co do jabłuszka i marchewki to znajoma z innego wątku dała Filipkowi jabłuszko już jak miał 2,5miesiąca ;-) no a teraz już daje marchewkę i mówi, że małemu bardziej smakuje marchewka ;-) a urodził się 31stycznia 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie dwa lata to też jest za dużo co potwierdza przykład mojej młodej ciotki opisany wcześniej Chyba nie ma medycznego uzasadnienia karmienia dłużej niż rok.Poradniki zalecają do 6ms karmic tylko mlekiem z piersi, a między 9-12 powoli odstawiać pierś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tuska8 napisał(a):
no ja sobie nie wyobrażam karmić aż dwa lata.. no ale wiecie ja to ja 😜
a co do jabłuszka i marchewki to znajoma z innego wątku dała Filipkowi jabłuszko już jak miał 2,5miesiąca ;-) no a teraz już daje marchewkę i mówi, że małemu bardziej smakuje marchewka ;-) a urodził się 31stycznia 😜

nie no to troszke za wczesnie mi sie wydaje, nawet jak dziecku nic nie jest, to uklad pokarmowy nie jest na tyle rozwiniety, zeby podawac inne pokarmy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...