Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

Ale sie naczytałam u Was o tych szczepionkach, aż strach 😞 Jutro nas to czeka... Jejku, oby tylko to dobrze zniósł, bo my jutro też mamy Hexa, pneumo i rota 🥴
Uciekam spac... Dobranoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Bedzie dobrze to tylko dwa wklucia w uda - Fasol nie płakał, za to ja peklam niepotrzebnie bo tylko wprowadzilam w ten sposób stan zupełnie niewskazanego niepokoju. Wiec bądźcie dzielne i mocno przytulcie maluszki zaraz po ukluciu. A teraz Fasolek zamiast spac to szczerzy kly ktorych jeszcze nawet nie ma, do Mamy i chyba zasnąć nie zamierza bo bawi sie w najlepsze 😉

Niunia 4 x 500 ml, zuzylismy juz 3 od poczatku i jadę na ostatniej czwartej, z tym ze pierwsze opakowanie to ja ja jeszcze wciazy uzywalam dla siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam 🙂 my mieliśmy właśnie karmienie;-) i to pierwsze 😁 mały spał od 20.30 do 4.00 🤪 a ja ze jak na niego to poszedl spac wczesnie i do tego cycka tylko troszke pomymlal to byłam pewna, ze ok. 1.00 pobudka, a tu mnie tak maly zaskoczyl 😜
ja cyce jak kamienie,bluzka mokra, biustonosz tym bardziej,jakaś masakra! dziwie sie ze ta mokra koszulka mnie nie obudzila 😜
a no i maly zjadl z jednego cyca,jeszcze nie do konca oproznil i najedzony spi;-) z drugiego cyca właśnie ściągam laktatorem, bo miałam już grudka na grudce, no i w suie bym z takim pełnym cyckiem nie zasnęła..ciężko by było..
co do szczepień to ja też idę za tydzień, ale uwierzcie mi ja kompletnie nie wiem co i jak z tymi szczepionkami.. wiem, że chce 6w1 i rota na pewno, co do pneumo to się zastanawiam i nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuska na pneumokoki można szczepić do 2lat, ratawirusy nie wiem dokładnie ale też nie trzeba od razu przy pierwszym szczepieniu. Ja nie szczepiłam ani na to ani na to tylko 6w1.
Ja natomiast wściekła jestem od rana bo mała znowu kupki nie może z siebie wydusić. Zmiana na Nan nic nie dała, nawet mi się wydaje że jest gorzej niż po Bebiko. Dodaje jej do tego mleka 15kropli Sapa Simplexa gazy ma ale kupy nie, a dostaje tylko 2 porcje modyfikowanego dziennie a z mlekiem u mnie znowu gorzej więc ja już nie wiem co mam robić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry 🙂
Juleczko życzymy Ci z Dawidkiem, żebyś rosła zdrowo, zero łezek i samego uśmiechu. Buziaczki 😘Co to witamin to ja brałam na samym poczatku, jak karmiłam piersia a pozniej jakos zaprzestałam nawet nie wiem czemu. Husta fajna sprawa i pewnie bym sie na nia skusiła, gdybym miała pewnosc ze bede potrafic ja wiazac i ze Niunius ja polubi. Taka ramke tez bym chciała zrobic ale nie moge znalesc 🤔Ide sie zdrzemnac, bo Maluszek własnie zasnał po mleczku, wiec musze korzystac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg30003 nie wiem czy w Polsce jest ale moze sprobuj Infacol... Mozesz jej jeszcze pomoc przyciskajac lekko nozki do brzusia, zgiete w kolankach i hmm przepraszam ale masaż odbytu czesto tez pomaga. Jak Dawidek nie mogł zrobic kupki to mu zrobiłam takie cwiczenia i husteczka troszke pomasowałam "dziureczke". Po 5 min takich zabiegów Mały zaczał wydobywac z siebie kupke ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
samantka napisał(a):
Salamandra, ja to się boję, że się rozkleję, bo jak czyściłam małej nosek, to pękłam i się powyłam razem z nią... 😞 😞


Mam tak samo gdy Aleks ma bóle brzuszka i go skręca i płacze a raczej wyje bidulek. Ale potem sama sie za to zloszcze ze nie potrafię sie opanować jak potrzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pneumokoki są bardzo niebezpieczne, wolałem nie ryzykować, doktor moja mowi zeponiewaz szczególne ryzyko u najmłodszych maluchów to warto szczepic jak najwcześniej, poza tym gdyby wszycsc szczepili to by sie rozprzestrzenianie ograniczylo a tak to wirusy żerują.

Rota jest powszechniejszy ale mniej groźny bo w najgorszym wypadku kroplowka w szpitalu i po 1 dniu do domu. A pneumo prowadzą do najgorszego i zachorowań jest coraz wiecej. Dlatego zdecydowałam sie zabezpieczyć Alka od najmłodszego wieku. Co do roty miałam wątpliwości bo strasznie dużo na raz tych szczepień ale ostatecznie tez wzięłam, trudno oszczedzac bede na sobie a Mały bedzie bezpieczniejszy.
ROTA można szczepic do 22 tygodnia z tym ze pierwsza dawka musi byc podana do 12-ego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisiu najlepsze życzenia dla Julci ode mnie i Dominisi 🙂
Dziewczyny wy tak piszecie o tych rotawirusach i pneumokokach, a ja szczepiłam tylko 6w1 bo mi z kolei pediatra mówił, że zachorowania rzadko się zdarzają, chyba, ze maluch wcześnie pójdzie do żłobka lub często przebywa z dziećmi.. teraz już nie wiem czy dobrze zrobiłam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to pospałam... Jak tylko zmrozyłam oko to Maly sie obudzil. On po prostu nie lubi jak ja spie, cokolwiek robie innego nie zwiazanego z Nim 😞 Teraz znow mu sie przysneło, ale mi sie z kolei odechcialo, a poza tym czy sie oplaca polozyc na 5 min???!!!
Ammi kazdy pediatra ma swoje zdanie.... Ja nie wiem czy tutaj jest szczepionka na rota ale na pneumo jest i to w 3 dawkach co miesiac i nie pytaja sie czy chcemy na to szczepic czy nie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
neli ja mam to samo i często nad ranem, dzisiaj to już od 6... jakoś o 7 mała zasnęła i mi się tak fajnie przysnęło i nagle za 30 min się obudziła i znowu to samo, a teraz to już u mnie po spaniu a ona sobie w najlepsze śpi.
Co do rota i pneumo niestety ani 1 ani 2 nie jest refundowane i trzeba słono płacić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a mój mały zjadł i lezy jak nigdy,no i oczka sie kleja..alejak tylko wyjde z pokoju to oczy jak 5zł..
Julcia dużo zdrówka, spokojnych przespanych nocy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ammi ja dzis od 5 walcze 🙂 No ale coz swoje 6 godzin przespałam ( z 2 przerwami na butle), wiec nie moge narzekac 😁 Jejku ciekawa jestem kiedy uda mi sie troszke wyspac ...
No tutaj w Anglii jest o tyle dobrze, ze wszystkie leki przepisane od lekarza i szczepienia sa bezplatne ... Tak samo dla Mam przez pierwszy rok zycia Dziecka. Mam jednak nadzieje ze nie bedziemy musieli z tego korzystac!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja małej w sumie na te dodatkowe szczepienia nie szczepiłam bo odradzano mi no i nie miałam zamiaru wysyłać małej do żłobka.A teraz tą ewentualność biorę pod uwagę. Poza TYM Agatka urodziła się miesiąc za wcześnie i jej ciałko jest mniejsze niż w terminie urodzonego niemowlaka. Ona jeszcze teraz jest mniejsza od niektórych brzuszkowych rekordów. Nie wiem czy dobrze zrobiłam na pewno nie zaważyła tu kwestia pieniędzy bo na początku chciałam małą szczepić.
Co robicie z dziećmi jak wrócie do pracy? Załatwialiście już coś w tym kierunku, jak wygląda to u was cenowo np. Opiekunka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkich i na poczatek Wszystkiego najlepszego Juleczko! Duzo zdrowka
Ammi mi chyba z pieciu neonatologów odradzało szczepic na rota a z pneumo poczekac co najmniej do roku, chyba że mala bedzie miala kontakt z maluchami (w żłobku) to wtedy szczepic. Ale Kornelka nie bedzie miala wiec szczepiłam tylko 6w1. Gdyby były obowiazkowe to by trzeba było i juz ale ze nie sa to poczekam z pneumo do roku i wtedy zaszczepie na pneumokoki i meningokoki.
Dg Twoja agatka jest wczesniakiem wiec moze sprobuj dac jej bebilon neneatal - typowe dla wczesniakow albo bebilon pepti, ale on jest chyba na recepte!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dg mysle ze jesli Agatka pojdzie do złobka to wrto ja zaszczepic, ale najlepiej zrobisz jak porozmawiasz ze swoim lekarzem bo tu tez kwestia jej wczesniactwa jest wazna, jesli chcesz moge sprobowac zadzwonic do mojej poradni patologii noworodka dla wczesniakow i zapytam neonatologa co oni radza rodzicą wczesniakow!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc kochane moje 🙂Julka serdecznie wam dziekuje za zyczenia 🙂 🙂Kurcze,ale te 2 miesiace zlecialy.Salamandra u mnie to do odciskow bylo tak miekkie,bardziej niz plastelina.Zrobilismy odcisk raczki i nozki do ramki,a ze jeszcze zostalo,to tata sobie zarzyczyl odcisk nogi do powieszenia na lusterku w aucie z imieniem i data urodzenia 😁 Co do szczepien to tak jak Neli mowi sa za darmo i nie ma sie wyboru.Mozna szczepic na rotawirusy,kosztuje to 50f ale wszyscy lekarze to odradzaja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Neli co do darmowych recept to ja korzystam i biore malej oilatum 🙂Sam mi lekarz mowil,ze po co mam placic za cos,co mi sie za darmo nalezy 🙂Dg3003 ja narazie wroce do pracy tylko na 1 dzien w soboty po poludniu na 8 godzin,a maz z mala posiedzi.Nie wracalabym w ogole,ale musze wykazac,ze mam prace.Z tym,ze tu jest taki plus,ze jak sie siedzi z dzieckiem w domu,to panstwo ci doplaca.I teraz jak juz wszystko podostawalam,to wychodzi mi wiecej niz wyplaty.Wiec po co mam do pracy wracac,zeby mi to pozabierali.Wiec do 3 roku Juleczki posiedze sobie z nia w domku 😁 Ammi twoje wczorajsze zyczenia sie sprawdzily i dzis mialysmy normalna noc czyli tylko jedna pobudka o 3 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...