Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Szarla wrócilismy ze szczepienia o drugiej a ryk byl o 16:00 - własnei przeszedł - tak nagle jak sie pojawił - u Ciebie te płacz był po około 2 h od podania?? - Bo wczesniej nie plakał był wzorowo grzeczny. Na razie bawi sie na macie i mam nadzieje ze ten stan sprzed chwili nie wróci. podałam mu pierwsza dawke Biogaii - moze to ona pomogla - ale to bylby jakis cudowny srodek bo po 20 minutach od jej podania ucichł a wczesniej histeria jakiej jeszcze nie widzialam.

Samantka każde dzieckko inaczej - pamietaj ze Aleks ma problemy z brzuszkiem - badz dobrej mysli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Salamandra ciężko stwierdzić po jakim czasie, ale po szczepieniu zasnęła na jakieś 20 minut w samochodzie, potem poszłam z nią do pracy pozałatwiać parę rzeczy. Potem przejął małą mąż a ja poszłam do lekarza. I wtedy się zaczęła histeria. Minęło około 3-4 godzin. Jeszcze na dworzu była, na spacerku, więc płakać nie powinna tylko spać. Od tamtej pory nie śpi mi na spacerach, była marudna do wczoraj, dzisiaj widzę poprawę. Wczoraj minął tydzień od szczepienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szarla napisał(a):
Moja też sobie coś tam gada, śmieje się głośno (ale tylko rano jak jest wyspana 🙂 ). Chodziło mi akurat o nosidełko, bo jest od 3 miesiąca życia i właśnie tak myślałam, że od skończonego. A pytałam, bo przymierzyłam małą do niego i wielkością pasuje 🙂. No nic poczekamy jeszcze miesiąc 🙂. I teraz też się głośno śmieje. Chyba drzemka 3 godzinna (pierwsza od nie wiem kiedy) dobrze jej zrobiła 😁


Szarla o jakim nosidle mówisz? Myślałam ze takie mapce tylko w chuscie.....????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salamandra ja szczepiłam 5w1 + rotawirusy (infanrix - ipv+hib i rotateg), a tydzień później pneumokoki (prevenar 13). Po tych pierwszych było ok, a tą histerie miała po tych pneumokokach. I nie mam chusty, tylko nosidełko sportowe http://www.mojeciuchy.pl/dane/1131031/Nosidelko_EUROTECH_Activebaby_Deluxe.html - coś takiego. A całkiem fajne jest i bardzo dobrze wykonane. Małej się spodobało, ale od razu ją wyjęłam, także musi jeszcze miesiąc poczekać. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajowe, tez takie mam, ale podobno mozna stosowac jak juz siada tak od 6 miesiąca, więc pozyczyłam koleżance co ma roczne dziecko bo jej własnie zaczęła samodzielnie siedzieć, bidulka troszkę późno. Za tydzień bedziemy u ortopedy to zapytam o te nosidła.

A chute bardzo polecam - fajowo w niej dzidzia sie przytula - mysle ze póki jest taki malutki to fajnie mu tak blisko mamy - prawie jak w brzuszku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji napisane, że od 3 miesiąca. Tak czy inaczej 7 czerwca szczepienia, więc zapytam się pediatry i będę miała 100% pewność 🙂. A nad chustą pomyślimy, pomyślimy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nic nie biorę w ciąży nic też nie brałam oprócz kwasu foliowego na początku z tym że w ciąży dbałam o conajmniej 5 porcji warzyw i owoców. Teraz to staram sią regularnie jeść a witamin niestety za dużo nie jadam i też się zastanawiam czy czegoś nie kupić. Kurczę własnie sobie uświadomiłam że miałam żelazo jeść i rzeczywiście je brałam i nagle zapomniałam brać... Od czasu gdy Agatka zaczęła być tak absorbująca... od miesiąca. Sama nie wiem co kupić najlepiej z tymi tłuszczami i jakieś witaminy, Febidion chyba jakos tak to się nazywa ma to i to i cenę koło 80zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ciąży brałam falvit mama i sobie bardzo ceniłam. Po porodzie starałam też brać falvit maam, ale przyznam się, że pamiętam o witaminach dla małej, a o sobie totalnie zapominam. Uroki macierzyństwa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No własnei ja tez zapominam, nawet morfologia lezy skierowanie i nie mam czasu podjechac zrobic.

DG chusty mam 3, elastyczną dla noworodków, płucienną po 5 miesiącu i taka z troczkami nie pamiętam jak to sie nazywa - wszystkie dostałam po koleżankach które nie używały. ja chyba będę uzywac bo Fasolowi sie podoba 🙂
Co do wiązaniu to na youtube sa super filmiki króciótkie i pokazuja jak krowie na rowie dokładnie co i jak - idealne dla mnie 😉 Ten jest fajny http://www.youtube.com/watch?v=F1zc_06LJxs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ogólnie o chustach i nosidełkach http://www.youtube.com/watch?v=aOnhP5OYudI&NR=1&feature=fvwp

Wiązanie dla noworodka http://www.youtube.com/watch?v=tLm0Nsjgpb0

Wiązanie kieszonki (dla naszych maluchów na teraz) http://www.youtube.com/watch?v=ZMxhFntRytg&NR=1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Salamandra super filmiki 🙂 A kiedy nasze dzidzie będą duże, jak ta na filmie... hehe fajniusi bobas 🙂
U mnie w ramce to nawet nie była glina, i właśnie też się obawiałam, że to będzie za twarde, bo bałam się mocniej przycisnąć rączkę i stupkę, ale to coś do odcisków u mnie było super mięciutkie 🙂 jak gąbka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja miałam gości i Paweł ma dzień dziecka, poszedł spać bez kąpieli ;-) Tak mnie naszło i upiekłam tą Nasza brzuszkową szarlotkę ;-) Pamiętacie jak pod koniec ciąży wszystkie pichciły i sprzątały ;-) Ja brałam Elevit, ale jak skończyło mi się opakowanie to przestałam brać i już nic nie kupiłam, nie wiem czy to dobrze czy nie, ale to kolejny wydatek, a tak dużo kasy na małego idzie, że zrezygnowałam z witamin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...