Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
asiaa2028 napisał(a):
Dorka1986 napisał(a):
asiaa2028 napisał(a):
u mnie tez dziala 🙂 a ta moja kolezanka ma rente po mamie, nie pracuje, jej facet tez nie, ale jego mama im pomaga duzo, wiec ona jak by chciala to ta cala rente mialaby tylko dla siebie i dziecka, ale, ze daje mu na papierosy, piwko itp ciagle, to kasa szybko leci, niestety..



współczuje takim osobą ale w pewien sposób sami są sobie winne poprzez swoje zachowanie


ja tez tak sadze wlasnie.. ze to kazdy sam na wlasne zyczenie sobie taki los gotuje.. bo rozumiem, ze sie nie powodzi, ale on nie spieszy sie, aby pracowac i dobrze im jak matka jego ich wszystkich utrzymuje.. ja bym tak nie mogla

no ja nie wiem jak tam jest
ja też mam rentę po ojcu i wystarcza na opłacenie czesnego bo w sumie po to ona jest, mąż pracuje ale dojeżdża dwa razy w tyg 100km do pracy , na utrzymaniu ja, on, pies dwa auta
ja nie wiem jak to będzie bo wiem że jedna pensja to za mało bo nam nie wystarcza, kurde ja wiem że jestem niezaradna życiowo ale teraz jestem w kropce bo do pracy chyba nie pójdę no chyba że z dzieckiem po pachą
z resztą nie wiem czasem mam ochotę pierdzielnąć to wszystko i uciekać stąd tylko teraz też a bardzo nie mogę a nienawidzę być zależna od kogoś nienawidzę, mimo że mam dostęp do konta meża i wszystko niby wspólne to ja tak nie potrafię , zanim wypłacę kasę uprzedzam go 10 razy pytam czy mogę czy mu to nie przeszkadza, mimo że wiem że nic nie powie 😞


ja Cie rozumiem.. ciezko jest w tych czasach wyzyc z jednej pensji, naprawde..ja teraz nie pracuje, ale bede dostawala macierzynskie, moj bedzie robil w tych Niemczech, nie wiem jak czesto bedziemy sie widywac, ale ktos musi zarabiac i utrzymywac dziecko i mnie.. 🙂 ja i tak mieszkam u rodzicow, ktorzy mi bardzo duzo pomagaja, ale chcialabym ich tez odciazyc..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Halo wszystkie zakręcone mamy!!! Nie czytamy wcześniejszych postów a potem piszemy takie głupoty!!! Jakich Wy kosmetyków NIVEA chcecie używać?? 😮 Pisałam ostatnio, że specjalnie się w tym celu pofatygowałam do sklepu żeby sprawdzić i KOSMETYKI NIVEA SĄ PO PIERWSZYM MIESIĄCU ŻYCIA!!! Jedynym wyjątkiem z tego co zauważyłam są chusteczki do pupki Nivea sensitive New Born
Poza tym z tego co mi wiadomo Sudokrem dostaniemy w szpitalu a używa się go tylko jak pupcia jest podrażniona, a nie do codziennej pielęgnacji ja nawet wtedy nie zamierzam smarować, kupie delikatniejszy i lepszy Bepanten choć może droższy ciut. To tyle 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asia no ale ty będziesz na macierzyńskim a JA NIE i dupa


ale ja nie chcę nic jeść i jeszcze nic do picia nie ma myślałam że są zapasy a tu wszystko wypite nie ma wody, nie ma pepsi, nie ma soku nie ma NIC
oj bida
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
asia no ale ty będziesz na macierzyńskim a JA NIE i dupa


ale ja nie chcę nic jeść i jeszcze nic do picia nie ma myślałam że są zapasy a tu wszystko wypite nie ma wody, nie ma pepsi, nie ma soku nie ma NIC
oj bida


no wlasnie wiem.. chociaz jakies grosze bede dostawala dla siebie, bo nie wiem ile placa nawet.. u mnie wlasnie tez picia nie ma nic juz prawie..ale herbatke pije 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asiaa2028 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
asia no ale ty będziesz na macierzyńskim a JA NIE i dupa


ale ja nie chcę nic jeść i jeszcze nic do picia nie ma myślałam że są zapasy a tu wszystko wypite nie ma wody, nie ma pepsi, nie ma soku nie ma NIC
oj bida


no wlasnie wiem.. chociaz jakies grosze bede dostawala dla siebie, bo nie wiem ile placa nawet.. u mnie wlasnie tez picia nie ma nic juz prawie..ale herbatke pije 😁



no a ja lizałam dupe szefowej przez 4 lata na umowę zlecenie i co z tego mam ??????poszarpane nerwy, renta kończy mi się w lutym i jeszcze muszę się za ubezpieczeniem rozejrzeć

no a ja za herbatą nie przepadam , matko kiedy ten dzień się skończy??????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
asiaa2028 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
asia no ale ty będziesz na macierzyńskim a JA NIE i dupa


ale ja nie chcę nic jeść i jeszcze nic do picia nie ma myślałam że są zapasy a tu wszystko wypite nie ma wody, nie ma pepsi, nie ma soku nie ma NIC
oj bida


no wlasnie wiem.. chociaz jakies grosze bede dostawala dla siebie, bo nie wiem ile placa nawet.. u mnie wlasnie tez picia nie ma nic juz prawie..ale herbatke pije 😁



no a ja lizałam dupe szefowej przez 4 lata na umowę zlecenie i co z tego mam ??????poszarpane nerwy, renta kończy mi się w lutym i jeszcze muszę się za ubezpieczeniem rozejrzeć

no a ja za herbatą nie przepadam , matko kiedy ten dzień się skończy??????


ale jakas owocowa bys sobie zaparzyla, jak wystygnie smaczniejsza niz soczek 🙂 😁 na pewno sobie poradzicie, najwazniejsze, ze macie gdzie mieszkac i nikt Was nie wywali stamtad.. dla mnie juz w sumie niedlugo dzien sie konczy, po M jak Milosc ide sie chyba wykapac i polozyc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asiaa2028 napisał(a):
a powie mi ktoras od ktorego miesiaca wprowadza sie inne jedzonko do diety niz mleko ? 🙂 okolo 4 ?

nie wiem a co ci przyszło do głowy??????????????mamy jeszcze sporo czasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
asiaa2028 napisał(a):
a powie mi ktoras od ktorego miesiaca wprowadza sie inne jedzonko do diety niz mleko ? 🙂 okolo 4 ?

nie wiem a co ci przyszło do głowy??????????????mamy jeszcze sporo czasu


ojj wiem, wiem, ale wlasnie z mama rozmawiam i kiedys wprowadzalo sie okolo 3 miesiaca a teraz chyba troche pzniej i sie zastanawiam po prostu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jakoś to będzie ale łatwo na pewno nie
ja już nie mogę tego M jak miłość - mdli mnie takie głupoty ale i tak oglądam bo nie ma nic innego
no mam jakąś żurawina i chyba na tym się skończy bo dziś nic innego nie wymyślę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
no jakoś to będzie ale łatwo na pewno nie
ja już nie mogę tego M jak miłość - mdli mnie takie głupoty ale i tak oglądam bo nie ma nic innego
no mam jakąś żurawina i chyba na tym się skończy bo dziś nic innego nie wymyślę


ja tego tez nie lubie, nudzi mnie to, poza tym nie wiem o co chodzi, bo dawno nie ogladalam..Lucek wyjechal od Basi ???? no szook.. 😁 a co teraz bedzie ciekawego w tv?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeju tak fajnie się z WAMI pisze(od 45 minut siedzę tu sama i czekam) ale niestety muszę się z Wami pożegnać
spać nie ide ale co nie będę się głupia patrzeć w monitor i czekać
klasnęłam Asi i Oli dalej nie chciał mi sie cofać
papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja przyszłam ale chyba juz nikogo nie ma w skrócie:

Asia według tego co czytalam to od 4 mca zaczyna sie urozmaicac jedzonko 🙂 i dania gotowe z tego co widzialam tez sa po 4 mcu 🙂

A co do macierzyńskiego zarówno urlopu jak i zasiłku to jest chyba 100% wynagrodzenia

powiem szczerze ze bylam na poczatku roku w sytuacji kiedy nie mialam przez miesiac pracy czy dwa juz nie pamietam i strasznie sie czułam na utrzymaniu swojego zero kasy swojej chyba bym tak nie potrafila ale naszczescie teraz jest inaczej i zawsze mamy gdyby cos nasza małą firmę wiec mysle ze damy sobie jakos rade 🙂 ale wiadomo kazda sytuacja jest inna i nie wiem czy bym zdecydowala sie na dziecko gdyby którys z nas nie pracowal albo gdybysmy nie mieli firmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natka85 napisał(a):
Na L4 podczas ciąży przysługuje 100 procent wynagrodzenia, na macierzyńskim 80. Urlop wychowawczy to 400 zł miesięcznie. 😞 😞
Mogłoby być więcej, ale niestety 😞


Ile wynosi zasiłek?

Podstawą jego wymiaru jest średnie wynagrodzenie z ostatnich 12 miesięcy, czyli zasiłek to ok. 100 proc. pensji z ostatniego roku. Nie zawsze mama dostanie więc tyle, ile zarabiała ostatnio; jeśli niedawno miała podwyżkę, a wcześniej zarabiała mniej, zasiłek będzie niższy niż ostatnia pensja, bo jest średnią z całego roku. Wlicza się do niej premie, nagrody i inne składniki wynagrodzenia (ale nie wszystkie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śpicie ??!!! 😮 🥴

😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁

no ja znowu od 5 spać nie mogę, co nie oznacza, że chce mi się cofać tyyyyle stron i nadrabiać ☺️ ☺️ ☺️ ☺️

w temacie kosmetyków podeprę się zdaniem mojej siostry, jakby nie było położnej: skóra niemowlaczka jest tak delikatna, że nadmiar jakiejkolwiek chemii tylko mu zaszkodzi. Dlatego lepiej mniej niż więcej, szczególnie w pierwszych miesiącach. Do kąpieli Oilatum, potem zasypka i koniec. Dupkę w miarę możliwości dużo wietrzyć ( nam pogoda będzie sprzyjać 😁 ) nie trzymać w zasikanych pampersach pół dnia to i odparzeń nie będzie. Dlatego moja lista zakupów kosmetycznych dla dziecka kończy się na trzech pozycjach, bo oprócz Oilatum właśnie, zasypki dokupię jeszcze nawilżane chusteczki. W więcej, szczególnie na początku, naprawdę dziewczyny nie ma co inwestować...



no i klasnęłam Wam na dzień dobry..komu mogłam 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heloł
ja wstałam klasnęłam wszystkim z ostatniej strony
oczywiście wstałam wypuścić Leona a ten dupką się do mnie odwrócił i udaje że śpi tak jest zawsze kiedy jest lekki przymrozek więc nawet z rana nie muszę patrzeć na termometr bo on juz swoim zachowaniem pokazuje mi czy jest mróz czy go nie ma
no i mnie raczej dziś nie będzie ale będę WAS podglądać
MIŁEGO DNIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...