Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

nie sadze żeby to byly kolki : płacze o rożnych godzinach, nawet na spacerze ale zawsze kiedy jest senny: to wygląda jakby baL sie zasnąć 🤢 😮 jest usmiechniety, gada sobie ale tylko jak zaczyna byc spiacy to mam meksyk:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

kamikusia napisał(a):
a moj jak sie obudzil ok 15 tak nie spi a ja juz nie wytrzymuje bo marudzi.. na rekach jest ok, a jak go klade to placze. lapy juz mnie bola....
niech ten dzien sie skonczy.....


biedna 😞 u mnie tez tak było ale jakos ja oduczyłam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutliputli życzę Ci duuużo powera przy Witku;jakby to ujął mój znajomy (muzyka z Archiwum X): posyłam Ci dobrą energię.....
Eunika kurczę a smarujesz czymś te gadziny???

Ja nie wiem co z tymi chłopami się dzieje, chociaż na mojego nie mogę tak narzekać, bo się kłócimy jedynie o KĄPIEL małej, bo mi kuźwa SUGERUJE, że nie powinnam kąpać jej codziennie bo to BARDZO ZŁE, SZKODZI JEJ SKÓRZE itp itd sratatata ble ble ble fiu fiu fiu a ja się czuję jak wyrodna matka bo chcę, żeby moje dziecko było czyste w trakcie tych upałów i żeby zaczaiło rozkład dnia, i żeby miało przyjemność bo lubi się taplać w wodzie. A ten mi linki podsyła z jakimiś wypowiedziami i bo mu tak mama, siostra ciotka wujek dziadek pies kanarek powiedzieli a oni się znają (czyt. JA SIĘ NIE ZNAM)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brechti napisał(a):
Tutliputli życzę Ci duuużo powera przy Witku;jakby to ujął mój znajomy (muzyka z Archiwum X): posyłam Ci dobrą energię.....
Eunika kurczę a smarujesz czymś te gadziny???

Ja nie wiem co z tymi chłopami się dzieje, chociaż na mojego nie mogę tak narzekać, bo się kłócimy jedynie o KĄPIEL małej, bo mi kuźwa SUGERUJE, że nie powinnam kąpać jej codziennie bo to BARDZO ZŁE, SZKODZI JEJ SKÓRZE itp itd sratatata ble ble ble fiu fiu fiu a ja się czuję jak wyrodna matka bo chcę, żeby moje dziecko było czyste w trakcie tych upałów i żeby zaczaiło rozkład dnia, i żeby miało przyjemność bo lubi się taplać w wodzie. A ten mi linki podsyła z jakimiś wypowiedziami i bo mu tak mama, siostra ciotka wujek dziadek pies kanarek powiedzieli a oni się znają (czyt. JA SIĘ NIE ZNAM)


masz racje Ty 🙂 przeciesz np. moja ma fałdki na szyjce. pod pachami pupa cipka tam sie po całym dniu nazbiera potu zwłaszcza teraz, siku kupka mi sie wydaje ze tymi chusteczkami nie zmywa sie tak dokładnie dziecko jak sie spoci tez robi sie słone jak dorosły wiec polozyc ja taka do łóżczka... nie słuchaj ich 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
brechti napisał(a):
Tutliputli życzę Ci duuużo powera przy Witku;jakby to ujął mój znajomy (muzyka z Archiwum X): posyłam Ci dobrą energię.....
Eunika kurczę a smarujesz czymś te gadziny???

Ja nie wiem co z tymi chłopami się dzieje, chociaż na mojego nie mogę tak narzekać, bo się kłócimy jedynie o KĄPIEL małej, bo mi kuźwa SUGERUJE, że nie powinnam kąpać jej codziennie bo to BARDZO ZŁE, SZKODZI JEJ SKÓRZE itp itd sratatata ble ble ble fiu fiu fiu a ja się czuję jak wyrodna matka bo chcę, żeby moje dziecko było czyste w trakcie tych upałów i żeby zaczaiło rozkład dnia, i żeby miało przyjemność bo lubi się taplać w wodzie. A ten mi linki podsyła z jakimiś wypowiedziami i bo mu tak mama, siostra ciotka wujek dziadek pies kanarek powiedzieli a oni się znają (czyt. JA SIĘ NIE ZNAM)



no prosze brechti, to ciekawe jakie to rozni ludzie maja rozne poglady na zycie. U mnie wrecz przeciwnie, kilka razy byla klotnia o to, ze Mala ma byc kapana DWA RAZY DZIENNIE !!!! Ja tam uwazam, ze raz w zupelnosci wystarczy, tak kapana bylam ja, tak moja siostra i jakos zyje i jestem w miare zadowolona 🙂
a Sola- moj narzeczony uwaza, ze dziecko powinno byc kapane rano i wieczorem, tak by moglo milo zarowno zakonczyc jak i rozpoczac dzien. Nela ma po nim baaardzo sucha skore, kapiemy ja w Oilatum, smarujemy Oilatum a i tak po jakichs 2 godzinach od kapieli skora sie luszczy. Myslalam, ze to od tych czestych kapieli, ale gdy przez 3 dni po kryjomu jej rano nie kapalam, bylo jeszcze gorzej i brzuszek sie luszczyl i nozki, wiec juz teraz wiem ze kapiele jej pomagaja, a nie szkodza dla skory, No ale i tak, mielismy przejscia z tym.... Wlasnie ide w przyszla srode do kontroli z nia i musze powiedziec o jej skorze, ze nawet oilatum niewiele jej pomaga, moze pani doktor cos przepisze innego, Swoja droga nie wiedzialam, dopoki nie poznalam S, ze ciemnoskorzy ludzie maja takie problemy z suchoscia skory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tyminka napisał(a):
brechti napisał(a):
Tutliputli życzę Ci duuużo powera przy Witku;jakby to ujął mój znajomy (muzyka z Archiwum X): posyłam Ci dobrą energię.....
Eunika kurczę a smarujesz czymś te gadziny???

Ja nie wiem co z tymi chłopami się dzieje, chociaż na mojego nie mogę tak narzekać, bo się kłócimy jedynie o KĄPIEL małej, bo mi kuźwa SUGERUJE, że nie powinnam kąpać jej codziennie bo to BARDZO ZŁE, SZKODZI JEJ SKÓRZE itp itd sratatata ble ble ble fiu fiu fiu a ja się czuję jak wyrodna matka bo chcę, żeby moje dziecko było czyste w trakcie tych upałów i żeby zaczaiło rozkład dnia, i żeby miało przyjemność bo lubi się taplać w wodzie. A ten mi linki podsyła z jakimiś wypowiedziami i bo mu tak mama, siostra ciotka wujek dziadek pies kanarek powiedzieli a oni się znają (czyt. JA SIĘ NIE ZNAM)


masz racje Ty 🙂 przeciesz np. moja ma fałdki na szyjce. pod pachami pupa cipka tam sie po całym dniu nazbiera potu zwłaszcza teraz, siku kupka mi sie wydaje ze tymi chusteczkami nie zmywa sie tak dokładnie dziecko jak sie spoci tez robi sie słone jak dorosły wiec polozyc ja taka do łóżczka... nie słuchaj ich 😜

no właśnie, te chusteczki są ok ale nie wydaje mi się, żebym mogła nimi dokładnie 'umyć' malucha. zresztą teraz jak jest tak gorąco to tylko sprzyja rozwojowi bakterii i nnych gnid, a wiadomo nie zawsze dam radę umyć ręce przed wzięciem małej i inni to samo. a on że wymywam jej naturalną barierę ochronną.... jeszcze jakbym bóg wie jak ją szorowała...
Dagi a tam w Irlandii czasem nie zniechęcają też do częstych kąpieli? Nie mówię o Twoim menie, ale generalnie. Bo ponoć NA ZACHODZIE właśnie zalecają kąpanie malucha 2-3 razy w tygodniu albo i rzadziej....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
brechti napisał(a):
tyminka napisał(a):
brechti napisał(a):
Tutliputli życzę Ci duuużo powera przy Witku;jakby to ujął mój znajomy (muzyka z Archiwum X): posyłam Ci dobrą energię.....
Eunika kurczę a smarujesz czymś te gadziny???

Ja nie wiem co z tymi chłopami się dzieje, chociaż na mojego nie mogę tak narzekać, bo się kłócimy jedynie o KĄPIEL małej, bo mi kuźwa SUGERUJE, że nie powinnam kąpać jej codziennie bo to BARDZO ZŁE, SZKODZI JEJ SKÓRZE itp itd sratatata ble ble ble fiu fiu fiu a ja się czuję jak wyrodna matka bo chcę, żeby moje dziecko było czyste w trakcie tych upałów i żeby zaczaiło rozkład dnia, i żeby miało przyjemność bo lubi się taplać w wodzie. A ten mi linki podsyła z jakimiś wypowiedziami i bo mu tak mama, siostra ciotka wujek dziadek pies kanarek powiedzieli a oni się znają (czyt. JA SIĘ NIE ZNAM)


masz racje Ty 🙂 przeciesz np. moja ma fałdki na szyjce. pod pachami pupa cipka tam sie po całym dniu nazbiera potu zwłaszcza teraz, siku kupka mi sie wydaje ze tymi chusteczkami nie zmywa sie tak dokładnie dziecko jak sie spoci tez robi sie słone jak dorosły wiec polozyc ja taka do łóżczka... nie słuchaj ich 😜

no właśnie, te chusteczki są ok ale nie wydaje mi się, żebym mogła nimi dokładnie 'umyć' malucha. zresztą teraz jak jest tak gorąco to tylko sprzyja rozwojowi bakterii i nnych gnid, a wiadomo nie zawsze dam radę umyć ręce przed wzięciem małej i inni to samo. a on że wymywam jej naturalną barierę ochronną.... jeszcze jakbym bóg wie jak ją szorowała...
Dagi a tam w Irlandii czasem nie zniechęcają też do częstych kąpieli? Nie mówię o Twoim menie, ale generalnie. Bo ponoć NA ZACHODZIE właśnie zalecają kąpanie malucha 2-3 razy w tygodniu albo i rzadziej....


Tak, wlasnie tak mi mowili w szpitalu, ze nie ma co dziecka kapac co dzien, wrecz tak jak mowisz GORA CO DRUGI Dziien!!! w glowie mi sie to nie miesci i sami mala w szpitalu juz wykapalismy nastepnego dnia po porodzie. Takze tak to jest, ja uwazam ( i jak sie okazuje nie tylko ja), ze co dzien. W Irlandii, czy na tzw zachodze ze 3 razy w tygodniu, a S. ktory pochodzi z Nigerii, ze dwa razy dziennie. Co kraj to obyczaj...ja poki co ustapilam, Nela dwa razy dziennie pluska sie w wodzie, teraz nie mam nic innego do roboty rano, jak tylko zajmowac sie dzieckiem, ale gdy wrocde do pracy i bede musiala zdazyc na rano i siebie wyszyskowac i dziecko, to obawiam sie ze moge nie znalezc juz na to czasu.... szybkie chlustu chlustu w miesce z woda, zeby, buzia i do przedszkola a kapiel dopiero wieczorem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

męczymy się z usypianiem Witolda 🤢
tzn ja i witold się męczymy.
Brechti, dziękuję za energię: mam nadzieję że w połączeniu z Persenem i melisą pomoże 😁 😁

jakby mnie ktoś tak prosił żebym spac poszła, to nawet by zdania skończyć nie zdążył a ja już na zakręcie sypialni bym była..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do kąpieli: wiadomo, Mój wrzeszczy wniebogłosy, tak, że bębenki zatyka.
Ale jak stwierdził A., który wziął na siebie obowiązek kąpieli: sztywne dziecko łatwiej się kąpie 🙂

i podejrzewam, niestety: że płacz Witka to nie tylko reakcja na upał, podejrzewam, a jutro sprawdzę, że jemu już nie wystarcza jedzenie co trzy godziny, ale co dwie by co nie co łyknął.
Niestety: przez to, że ryczy całymi godzinami już nie wiem co dany płacz oznacza: czy głodny, czy zmęczony 🤢 🤢 🥴 🥴

jeszcze niedawno mówiłam, że szybko chce drugie dziecko: teraz chce szybko wrócić do pracy ☺️ ☺️ 🥴 🥴 a o drugim nie myślę, chyba że ktoś mi zagwarantuje, że niewyjące będzie. Albo mogę urodzić, żaden problem, ale niech mi ktoś wychowa a ja odbiorę w wieku dwóch lat ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i wkoncu Kacper poszedl spac... tzn trzeba bylo go ululac.. nie wiem co jemu dzisiaj bylo 😞ale wyl strasznie, a ja razem z nim 😞
I musze sie pochwalic ze przestal maly plakac w kapieli 🙂 teraz jak go kapie to bawi sie woda, ale jak go juz ubieram to jest placz i szuka cyca 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja lubię gorąco ale bez przesady
jest u mnie tak duszno że nie mam czym oddychać
pojechał te jebany rzeczoznawca matko parę groszy może dostaniemy a papierologi tyle że szok
moja na razie siedzi za pół godziny kąpiel i spac a ja znowu będę się nudzić SAMA
no na bank muszę se kochanka zdybać może na SYMPATII poszperam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola, też doszłam do wniosku, że to już wymaga lekarza: fakt, że jak ostatnio powiedziałam pediatrze na wizycie, że Witek ma problemy z zaśnięciem i płacze, to odpowiedziała, że dzieci muszą wietrzyć płuca. Franca jedna. Dobrze, że to tylko państwowa lekarka, do której chodze w przypadku szczepień.
Jutro zatem podejdę do Swojej przychodni i umówię Witka na wizytę u pediatry-neurologa, gdyż takową posiadają i wyjaśnię te jego płacze.
Bo coś musi być na rzeczy, że dziecko boi się zasnąć: ma szeroko otwarte oczy, płacze, rozgląda się spanikowany na boki, bywa, że budzi się i wyje przez sen ( co mnie niestety najbardziej irytuje..:blush 🙂
a dzisiaj wyleję nad nim jajko sposobem babci: na pewno nie zaszkodzi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...