Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Andzia ja to robie zazwyczaj sobie na parze mocno przyprawione, ewentualnie lubie peklowac na nastepny dzien w cebuli oleju i przyprawach i robic mezowi smazone a sobie na parze. i takie peklowane ne parze smakuje wysmienicie i zdrowo.
Chyba poprosze meza jak bedzie szedl po pracy do sklepu po chleb i szynke zeb kupil cyca z kurczaka. mieso w zamrazarce sie konczy wiec bedzie akurat na najblizsze dni i do tego na dzis swieze. i zrobie albo na parze i smazone albo jakis gulasz drobiowy z kasza 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Andziucha napisał(a):
linkaa napisał(a):
Andziucha napisał(a):
dziekuje Linkaa 🙂
no ja to narazie jeszcze mozna powiedziec nabieram sil na ten wieeelki brzuch chodz jestem ciekawa czy bedzie jak poprzedni wszyscy wtedy sie pytali czy tam sa blizniaki hehe 😁 😁


ja tak sie własnie zastanawiam czy u mnie nie ma blizniaków :P no cóż w każdym bądz razie bedzie duży chłopiec 🙂

No to tylko sie cieszyc 🙂
mowia ze drugie dziecko rodzi sie wieksze od pierwszego 🙂


ja wazyłam 4, 200 przy urodzeniu, moze sie wda troche w mame, nie byłoby źle 🙂
a masz mdłości juz albo jakies inne objawy??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice1984 napisał(a):
Andzia ja to robie zazwyczaj sobie na parze mocno przyprawione, ewentualnie lubie peklowac na nastepny dzien w cebuli oleju i przyprawach i robic mezowi smazone a sobie na parze. i takie peklowane ne parze smakuje wysmienicie i zdrowo.
Chyba poprosze meza jak bedzie szedl po pracy do sklepu po chleb i szynke zeb kupil cyca z kurczaka. mieso w zamrazarce sie konczy wiec bedzie akurat na najblizsze dni i do tego na dzis swieze. i zrobie albo na parze i smazone albo jakis gulasz drobiowy z kasza 🤨

No to naszla mnie chec na tego pierozka 🙂
jeszcze tak to smakowicie napisalas 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
linkaa napisał(a):
Andziucha napisał(a):
linkaa napisał(a):
Andziucha napisał(a):
dziekuje Linkaa 🙂
no ja to narazie jeszcze mozna powiedziec nabieram sil na ten wieeelki brzuch chodz jestem ciekawa czy bedzie jak poprzedni wszyscy wtedy sie pytali czy tam sa blizniaki hehe 😁 😁


ja tak sie własnie zastanawiam czy u mnie nie ma blizniaków :P no cóż w każdym bądz razie bedzie duży chłopiec 🙂

No to tylko sie cieszyc 🙂
mowia ze drugie dziecko rodzi sie wieksze od pierwszego 🙂


ja wazyłam 4, 200 przy urodzeniu, moze sie wda troche w mame, nie byłoby źle 🙂
a masz mdłości juz albo jakies inne objawy??

ogolnie to wczoraj cos mnie mdlilo ale na tym sie skonczylo 🙂
jakos narazie nie czuje jakis tam objawow jak mialam z Fabianem!
chodz tylko to podbrzusze mnie tak boli zle slowo bardziej czuje ze tam mnie cos sciska co jakis czas!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haha Magda moja babcia dzień w dzień mi truje, żebym założyła coś na nogi Helce bo zimno i się przeziębi! Nie to, zeby ona na boso cały dzień chodziła 😉
Albo najgorsze, jak ona czasem jeszcze raczkuje i wiadomo- podłoga zimna to i ręce też będzie miała zimne, a babcia biadoli jakie to ona ma zimne rączki, zimno jest jej pewnie, ubierz ją cieplej (no, najlepiej w zimowym kombinezonie niech lata, i czapce i rękawiczkach 🤢 )
Sry musiałam się wyżalić 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez chce 2go bobasa 😞 ale maz na razie niechce bo nasze mozliwosci finansowe i mieszkaniowe sa tragiczne 🤔 😞 😠

chyba jednak ten gulasz drobiowy z kasza bedzie.
Ostatnio mnie na kasze naszlo. Jem rozne : gryczana czarna, gryczana biala, jeczmienaa, kuskus, jaglana i mannna i kukurydziana na kolacje lub sniadanie :P kurcze 7 rodzajow kasz mam w domu 😮

Kur***a mac zaraz sobie wsadze w nos tampon jak Boga kocham. Bo cala rolka paiperu toaletowego zurzyta dzis juz a ja nie moge funkcjonowac bo siedze i smarkam bo z nosa kap kap kap kap ciurkiem 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja bym tam chciala blizniaki drugie. Chcialam jako pierwsze ale dobrze ze nie bylo i jest jedna Ala 😉
wogole bym chciala wiecej dzieci pod warunkiem ze by byla kasa na normalne zycie i ktos za mnie urodzila i chodzil w ciazy 😜 wiec jak bedzie jedno to wiem ze maz na pewno sie na 3coie nie zgodzi a jakby byly blizniaki to by niemial wyboru 😁 i bylo by 3 dzieciaczki za 2ma porodami/ciazami :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
brechti napisał(a):
Haha Magda moja babcia dzień w dzień mi truje, żebym założyła coś na nogi Helce bo zimno i się przeziębi! Nie to, zeby ona na boso cały dzień chodziła 😉
Albo najgorsze, jak ona czasem jeszcze raczkuje i wiadomo- podłoga zimna to i ręce też będzie miała zimne, a babcia biadoli jakie to ona ma zimne rączki, zimno jest jej pewnie, ubierz ją cieplej (no, najlepiej w zimowym kombinezonie niech lata, i czapce i rękawiczkach 🤢 )
Sry musiałam się wyżalić 😁


u mnie jest to samo :P i jeszcze jak jest na płytkach to każe mi ja zaraz zabrac 🙂
ale u mnie to mama moja a nie babcia 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andziucha napisał(a):
linkaa napisał(a):
Andziucha napisał(a):
dziekuje Linkaa 🙂
no ja to narazie jeszcze mozna powiedziec nabieram sil na ten wieeelki brzuch chodz jestem ciekawa czy bedzie jak poprzedni wszyscy wtedy sie pytali czy tam sa blizniaki hehe 😁 😁


ja tak sie własnie zastanawiam czy u mnie nie ma blizniaków :P no cóż w każdym bądz razie bedzie duży chłopiec 🙂

No to tylko sie cieszyc 🙂
mowia ze drugie dziecko rodzi sie wieksze od pierwszego 🙂

🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice1984 napisał(a):
a ja bym tam chciala blizniaki drugie. Chcialam jako pierwsze ale dobrze ze nie bylo i jest jedna Ala 😉
wogole bym chciala wiecej dzieci pod warunkiem ze by byla kasa na normalne zycie i ktos za mnie urodzila i chodzil w ciazy 😜 wiec jak bedzie jedno to wiem ze maz na pewno sie na 3coie nie zgodzi a jakby byly blizniaki to by niemial wyboru 😁 i bylo by 3 dzieciaczki za 2ma porodami/ciazami :P

ciaza to jeszcze ale ten porod to juz masakra 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andziucha napisał(a):
Alice1984 napisał(a):
a ja bym tam chciala blizniaki drugie. Chcialam jako pierwsze ale dobrze ze nie bylo i jest jedna Ala 😉
wogole bym chciala wiecej dzieci pod warunkiem ze by byla kasa na normalne zycie i ktos za mnie urodzila i chodzil w ciazy 😜 wiec jak bedzie jedno to wiem ze maz na pewno sie na 3coie nie zgodzi a jakby byly blizniaki to by niemial wyboru 😁 i bylo by 3 dzieciaczki za 2ma porodami/ciazami :P

ciaza to jeszcze ale ten porod to juz masakra 🙂


bardzo dobrze Cie rozumiem. To moze faktycznie kombinuj z tymi lekarzami zeby cesarke zalatwic. Na nic z list która Ci wyslalm sie nie lapiesz?
Ja sie lapalam na: cukrzyce, ortoopede (zlamanie kregoslupa), okuliste, neurologa itp a i tak sie musialam meczyc i rodzilam naturalnie bo szczerze to chcialo mi sie rodzic naturalnie a kiedy zmienilam zdanie za piec dwinasta prze porodem to jz mieli to gdzies 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do pieluszek wielorazowych, to powiem, że chyba za wygodna jestem. i tak mam duzo prania a jeszcze to prac, jezu, chyba bym umarla. Moja kolezanka ma takie pieluchy ale i tak jak wychodziła na dwór to zakładała jednorazówke. ale fakt , faktem tak jak Madzia mówisz, jej córeczka nie miała ąż]]żadnych odparzen 🙂

w ramach odchudzania właśnie zjadłam kanapeczkę z mascarpone i nutella sliwkowa...omg 😮 😮 🤪 😉

a na obiad dzis mam pomidorową z wczoraj i tartę z suszonymi pomidorami i kurczakiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice1984 napisał(a):
Andziucha napisał(a):
Alice1984 napisał(a):
a ja bym tam chciala blizniaki drugie. Chcialam jako pierwsze ale dobrze ze nie bylo i jest jedna Ala 😉
wogole bym chciala wiecej dzieci pod warunkiem ze by byla kasa na normalne zycie i ktos za mnie urodzila i chodzil w ciazy 😜 wiec jak bedzie jedno to wiem ze maz na pewno sie na 3coie nie zgodzi a jakby byly blizniaki to by niemial wyboru 😁 i bylo by 3 dzieciaczki za 2ma porodami/ciazami :P

ciaza to jeszcze ale ten porod to juz masakra 🙂


bardzo dobrze Cie rozumiem. To moze faktycznie kombinuj z tymi lekarzami zeby cesarke zalatwic. Na nic z list która Ci wyslalm sie nie lapiesz?
Ja sie lapalam na: cukrzyce, ortoopede (zlamanie kregoslupa), okuliste, neurologa itp a i tak sie musialam meczyc i rodzilam naturalnie bo szczerze to chcialo mi sie rodzic naturalnie a kiedy zmienilam zdanie za piec dwinasta prze porodem to jz mieli to gdzies 😜

pare rzeczy tam znalazlam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Andziucha napisał(a):
linkaa napisał(a):
Andziucha napisał(a):
dziekuje Linkaa 🙂
no ja to narazie jeszcze mozna powiedziec nabieram sil na ten wieeelki brzuch chodz jestem ciekawa czy bedzie jak poprzedni wszyscy wtedy sie pytali czy tam sa blizniaki hehe 😁 😁


ja tak sie własnie zastanawiam czy u mnie nie ma blizniaków :P no cóż w każdym bądz razie bedzie duży chłopiec 🙂

No to tylko sie cieszyc 🙂
mowia ze drugie dziecko rodzi sie wieksze od pierwszego 🙂

🤪 🤪 🤪


no co ja i tak bede miec pewnie cesarke to mi wszystko jedno :P moze 4,5 kg nawet wazyc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
linkaa napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Andziucha napisał(a):
linkaa napisał(a):
Andziucha napisał(a):
dziekuje Linkaa 🙂
no ja to narazie jeszcze mozna powiedziec nabieram sil na ten wieeelki brzuch chodz jestem ciekawa czy bedzie jak poprzedni wszyscy wtedy sie pytali czy tam sa blizniaki hehe 😁 😁


ja tak sie własnie zastanawiam czy u mnie nie ma blizniaków :P no cóż w każdym bądz razie bedzie duży chłopiec 🙂

No to tylko sie cieszyc 🙂
mowia ze drugie dziecko rodzi sie wieksze od pierwszego 🙂

🤪 🤪 🤪


no co ja i tak bede miec pewnie cesarke to mi wszystko jedno :P moze 4,5 kg nawet wazyc 🙂

No ok, ja o sobie pomyślałam, bo przecież Lena miała 4250 g 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja bym chciała jeszcze jednego chłopca, Tadeusza 🙂 🙂 I wszystko bym zniosła 🙂 Ty;lko teraz musze jeszcze sie wstrzymać , bo macica w oplakanym stanie 🙂 i pewnie lekarz by mnie moj zabil. Poza tym musze uzbierac na tego mojego lekarza 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja w ramach nudy bo Majek spi i tego ze mnie ostatnio cos nosi i cały czas cos układam, porzadkuje wziełam się za robienie listy rzeczy co mi jest potrzebne dla małego 🙂

i jak myslicie czy przyda mi sie becik/rozek w czerwcu, bo mam jeden rózowy z falbanka taki jak na suwaczku widac z Maja ale on odpada bo róż :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marinka napisał(a):
Ja bym chciała jeszcze jednego chłopca, Tadeusza 🙂 🙂 I wszystko bym zniosła 🙂 Ty;lko teraz musze jeszcze sie wstrzymać , bo macica w oplakanym stanie 🙂 i pewnie lekarz by mnie moj zabil. Poza tym musze uzbierac na tego mojego lekarza 🤪 🤪

Yyyyy - a ile jeśli można wiedzieć? 🤔
☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
linkaa napisał(a):
a ja w ramach nudy bo Majek spi i tego ze mnie ostatnio cos nosi i cały czas cos układam, porzadkuje wziełam się za robienie listy rzeczy co mi jest potrzebne dla małego 🙂

i jak myslicie czy przyda mi sie becik/rozek w czerwcu, bo mam jeden rózowy z falbanka taki jak na suwaczku widac z Maja ale on odpada bo róż :P

ja myslę, że się przyda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
linkaa napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Andziucha napisał(a):
linkaa napisał(a):
Andziucha napisał(a):
dziekuje Linkaa 🙂
no ja to narazie jeszcze mozna powiedziec nabieram sil na ten wieeelki brzuch chodz jestem ciekawa czy bedzie jak poprzedni wszyscy wtedy sie pytali czy tam sa blizniaki hehe 😁 😁


ja tak sie własnie zastanawiam czy u mnie nie ma blizniaków :P no cóż w każdym bądz razie bedzie duży chłopiec 🙂

No to tylko sie cieszyc 🙂
mowia ze drugie dziecko rodzi sie wieksze od pierwszego 🙂

🤪 🤪 🤪


no co ja i tak bede miec pewnie cesarke to mi wszystko jedno :P moze 4,5 kg nawet wazyc 🙂

No ok, ja o sobie pomyślałam, bo przecież Lena miała 4250 g 🤨

no to fakt 🙂 u mnie Maja wazyła tylko 3230g wiec luzik 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tynka83 napisał(a):
bry 🙂

Gratuluje Andzia jeszcze raz !

U mnie Maks był cięższy o 0.6 kg od Gabrysia, więc to chyba nie reguła,że drugie jest cięższe 😉

dziekuje 🙂
ja tylko tak napisalam ze tak mowia ze niby sie tak czesto zdarza ze to drugie moze byc ciezsze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
linkaa napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
linkaa napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Andziucha napisał(a):
linkaa napisał(a):
Andziucha napisał(a):
dziekuje Linkaa 🙂
no ja to narazie jeszcze mozna powiedziec nabieram sil na ten wieeelki brzuch chodz jestem ciekawa czy bedzie jak poprzedni wszyscy wtedy sie pytali czy tam sa blizniaki hehe 😁 😁


ja tak sie własnie zastanawiam czy u mnie nie ma blizniaków :P no cóż w każdym bądz razie bedzie duży chłopiec 🙂

No to tylko sie cieszyc 🙂
mowia ze drugie dziecko rodzi sie wieksze od pierwszego 🙂

🤪 🤪 🤪


no co ja i tak bede miec pewnie cesarke to mi wszystko jedno :P moze 4,5 kg nawet wazyc 🙂

No ok, ja o sobie pomyślałam, bo przecież Lena miała 4250 g 🤨

no to fakt 🙂 u mnie Maja wazyła tylko 3230g wiec luzik 🙂

moj wazyl 4 kg to teraz jakie? 😮 😁 😁 😁 w tym te 62 cm 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...