Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Kasia Tutli - ja nie mam stałych pór karmienia niestety - bo mała różnie w dzień śpi, różnie wstaje i nie umiem Jej tego ustawić.... ostatnie karmienie jest zazwyczaj 19:30-20:30
Np. dziś położona została o 19:30.... i do tej pory nie załapała fazy snu.... kręci się, wierci ale nie płacze.... tzn....niby śpi ale nie jest to głęboki sen....bo jęczy i się co chwile przekręca....nie wiem co Jej....
Nie rozumiem mojego dziecka czasami....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja daję kaszkę: ostatnie karmienie robię już o 22 ( karmię przez sen małego, nawet mi oczu przy odbiciu nie podnosi 😮 ) i włąsnie wtedy dostaje kaszkę.. i góoowno, jak jest przyzwyczajony to nic mu nie pomoże.

Ale w mojej mądrej książce, czytałam, że czasami dziecko jest przyzwyczajone nie do jedzenia o danej godzinie ale np do przytulania, do tego że jest noszone: więc no teraz jak go w nocy poję soczkiem to już nie odbijam go chodząc po pokoju tylko stoję nieruchomo..
głupie, ale on uwielbia być noszony w pionie więc choć to chcę mu zabrać 🙂

☺️ ☺️ ☺️ ☺️
doobra wiem, wychowuję swoje dziecko książkowo, mama też mi to codziennie powtarza 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tyminka napisał(a):
dałam kaszke z nowej butelki 🙂 ze smoczkiem 3 120 zjadła w mgnieniu oka! czy to tak ma wygladac?? 120 ml i 1 lyzka kaszki jutro dam chyba 2 bo az sie jej lało po brodzie 😞

pisałam Ci że tak będzie bo ona nie umie jeść z tego smoczka - mojej nauka zajęła 3 dni i teraz już je jak poprzednio - ok 10 min. Wcześniej też połykała wszystko i płakała że chce jeszcze, bo ten mały móżdżek nie dostał informacji że się najadł.. Spokojnie nauczy się, a jak mleko masz za rzadkie to i po brodzie czasem pocieknie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niksssa napisał(a):
aisak współczuje tego wstawania, ja bym chyba na rzęsach chodziła 🤢 🤢 a próbowałaś dać kaszke na noc? może się nasyci bardziej i dłużej/spokojniej pośpi... 🤔

dawałam i nic to nie dało, potrafiła się obudzić juz po dwóch godzinach i to nie z głodu
bo to jest tak jak u Kasi-tutli, ze karmienia są góra dwa w nocy, czasami nawet jedno, raz sie zdazylo ze zjadła o 19 a potem dopiero o 6 rano, ale i tak sie budzila 😮 🤢
reszte pobudek tez zapycham smoczkiem, wodą, bądz obrót na drugio boczek 🤨
czasmi po karmieniu potrafi się drzec to musze szybko wózek do sypialni dac i usypiac w wozku, czasmi odplynie na rekach to szybko odkladam i sama w sekundzie lece do lozka co by miec pare minutek wiecej spania 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorka1986 napisał(a):
tyminka napisał(a):
dałam kaszke z nowej butelki 🙂 ze smoczkiem 3 120 zjadła w mgnieniu oka! czy to tak ma wygladac?? 120 ml i 1 lyzka kaszki jutro dam chyba 2 bo az sie jej lało po brodzie 😞


wczesniej zadałam ci pytanie nie wiem czy czytałaś ?


powiem Ci szczerze ze nie pytrałam o to Pani dr ale dziś farmaceiutki mówiła ze można nie powinnam tak robic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aisak napisał(a):
niksssa napisał(a):
aisak współczuje tego wstawania, ja bym chyba na rzęsach chodziła 🤢 🤢 a próbowałaś dać kaszke na noc? może się nasyci bardziej i dłużej/spokojniej pośpi... 🤔

dawałam i nic to nie dało, potrafiła się obudzić juz po dwóch godzinach i to nie z głodu
bo to jest tak jak u Kasi-tutli, ze karmienia są góra dwa w nocy, czasami nawet jedno, raz sie zdazylo ze zjadła o 19 a potem dopiero o 6 rano, ale i tak sie budzila 😮 🤢
reszte pobudek tez zapycham smoczkiem, wodą, bądz obrót na drugio boczek 🤨
czasmi po karmieniu potrafi się drzec to musze szybko wózek do sypialni dac i usypiac w wozku, czasmi odplynie na rekach to szybko odkladam i sama w sekundzie lece do lozka co by miec pare minutek wiecej spania 🙃


a czasem to nie jest tak ze ona nie jest swiadoma ze to noc i nie wie ze ma spac dluzej niz w dzien i dlatego sie wybudza ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewelinaaleks napisał(a):
tyminka napisał(a):
dałam kaszke z nowej butelki 🙂 ze smoczkiem 3 120 zjadła w mgnieniu oka! czy to tak ma wygladac?? 120 ml i 1 lyzka kaszki jutro dam chyba 2 bo az sie jej lało po brodzie 😞

nina ja na 120 ml daje 3 miarki kaszki


dziękuje i ja tak zrobie jutro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasjalena2 napisał(a):
Kasia Tutli - ja nie mam stałych pór karmienia niestety - bo mała różnie w dzień śpi, różnie wstaje i nie umiem Jej tego ustawić.... ostatnie karmienie jest zazwyczaj 19:30-20:30
Np. dziś położona została o 19:30.... i do tej pory nie załapała fazy snu.... kręci się, wierci ale nie płacze.... tzn....niby śpi ale nie jest to głęboki sen....bo jęczy i się co chwile przekręca....nie wiem co Jej....
Nie rozumiem mojego dziecka czasami....


Magda, ja tez tam miałam na początku z Witkiem: i stąd moje książkowe i sztywne zasady jedzenia, spania i zabawy: ale wprowadzenie stałego planu dnia bardzo nam pomogło: nieważne czy znajomi sa u nas ( przypominam że moje dziecko parkuje łożeczko w saloonie pod oknem 😁 ) czy my jesteśmy gdzieś: ma fazę spania i już, śpi jak zabity i nic go nie ruszy 🙂
gorzej ze spacerami: bo tez ma stałe, bo jak pada deszcz to mam w domu armagiedon.. 😁 😁

Aa.. czy Wasze dzieci też się tak cieszą jak ida na spacer? 😁 Wit położony w wózku już chyba kojarzy co nastąpi, bo nie wiem jak zmęczony to zaczyna się chichrać, piskać wyginać i śmiać jak nie wiem co 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tyminka napisał(a):
Dorka1986 napisał(a):
tyminka napisał(a):
dałam kaszke z nowej butelki 🙂 ze smoczkiem 3 120 zjadła w mgnieniu oka! czy to tak ma wygladac?? 120 ml i 1 lyzka kaszki jutro dam chyba 2 bo az sie jej lało po brodzie 😞


wczesniej zadałam ci pytanie nie wiem czy czytałaś ?


powiem Ci szczerze ze nie pytrałam o to Pani dr ale dziś farmaceiutki mówiła ze można nie powinnam tak robic?



moim zdaniem nie powinnas bo to dwa inne sklady i dwa mleka mojej jak miala 2mce dawalam dwa rodzaje bebilonu i miala straszne bóle brzuszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorka1986 napisał(a):
tyminka napisał(a):
Dorka1986 napisał(a):
tyminka napisał(a):
dałam kaszke z nowej butelki 🙂 ze smoczkiem 3 120 zjadła w mgnieniu oka! czy to tak ma wygladac?? 120 ml i 1 lyzka kaszki jutro dam chyba 2 bo az sie jej lało po brodzie 😞


wczesniej zadałam ci pytanie nie wiem czy czytałaś ?


powiem Ci szczerze ze nie pytrałam o to Pani dr ale dziś farmaceiutki mówiła ze można nie powinnam tak robic?



moim zdaniem nie powinnas bo to dwa inne sklady i dwa mleka mojej jak miala 2mce dawalam dwa rodzaje bebilonu i miala straszne bóle brzuszka [/quote

moim zdaniem równiez... ja jak zmienialam 3 razy mleko to dostalam opierdziel od lekarza ze nie mozna tak robic....wiec to nie jest dobry pomysl....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelinaaleks napisał(a):
to teraz ja mam pytanie skoro mój mały je o 20 ostatni posiłek i idzie spać, budzi sie ok01.30 na posiłek w nocy i pożniej je dopiero o 10 rano to dobrze czy coś trzeba eliminować bo ja nie kumam

ja bym to karmienie o 1.30 wyeliminowała a wolała nakarmić rano o 7-ej czy 8-ej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorka1986 napisał(a):
aisak napisał(a):
niksssa napisał(a):
aisak współczuje tego wstawania, ja bym chyba na rzęsach chodziła 🤢 🤢 a próbowałaś dać kaszke na noc? może się nasyci bardziej i dłużej/spokojniej pośpi... 🤔

dawałam i nic to nie dało, potrafiła się obudzić juz po dwóch godzinach i to nie z głodu
bo to jest tak jak u Kasi-tutli, ze karmienia są góra dwa w nocy, czasami nawet jedno, raz sie zdazylo ze zjadła o 19 a potem dopiero o 6 rano, ale i tak sie budzila 😮 🤢
reszte pobudek tez zapycham smoczkiem, wodą, bądz obrót na drugio boczek 🤨
czasmi po karmieniu potrafi się drzec to musze szybko wózek do sypialni dac i usypiac w wozku, czasmi odplynie na rekach to szybko odkladam i sama w sekundzie lece do lozka co by miec pare minutek wiecej spania 🙃


a czasem to nie jest tak ze ona nie jest swiadoma ze to noc i nie wie ze ma spac dluzej niz w dzien i dlatego sie wybudza ??

pieron wie 🤔 🤔 mnie Liwula z każdym dniem zaskakuj, swoimi nowymi "cudami"
ale chyba juz prawie 5 miesieczne dziecko powinno odróżniać dzien od nocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...