Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

ja bym nie eliminowała szczerze mówiąc, dlatego że tu chodzi o to, żeby żołądeczek sobie odpoczął od trawienia i miał choć 6-7 godzin przerwy ( to minimum )
a u ciebie jest taka przerwa.. no chyba, że chcesz wyeliminowac to nocne karmienie ale wstawać o 7 rano 😁 😁
ja tam bym wszystko oddała, żeby pospać do 10 😁 ☺️ ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dorka1986 napisał(a):
tyminka napisał(a):
Dorka1986 napisał(a):
tyminka napisał(a):
dałam kaszke z nowej butelki 🙂 ze smoczkiem 3 120 zjadła w mgnieniu oka! czy to tak ma wygladac?? 120 ml i 1 lyzka kaszki jutro dam chyba 2 bo az sie jej lało po brodzie 😞


wczesniej zadałam ci pytanie nie wiem czy czytałaś ?


powiem Ci szczerze ze nie pytrałam o to Pani dr ale dziś farmaceiutki mówiła ze można nie powinnam tak robic?



moim zdaniem nie powinnas bo to dwa inne sklady i dwa mleka mojej jak miala 2mce dawalam dwa rodzaje bebilonu i miala straszne bóle brzuszka


tyminka na pewno nie można 2 mlek na zmiane podawać. przy każdej zmianie mleka dziecko może miec bóle brzucha i sensacje z kupkami... 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aisak napisał(a):
Dorka1986 napisał(a):
aisak napisał(a):
niksssa napisał(a):
aisak współczuje tego wstawania, ja bym chyba na rzęsach chodziła 🤢 🤢 a próbowałaś dać kaszke na noc? może się nasyci bardziej i dłużej/spokojniej pośpi... 🤔

dawałam i nic to nie dało, potrafiła się obudzić juz po dwóch godzinach i to nie z głodu
bo to jest tak jak u Kasi-tutli, ze karmienia są góra dwa w nocy, czasami nawet jedno, raz sie zdazylo ze zjadła o 19 a potem dopiero o 6 rano, ale i tak sie budzila 😮 🤢
reszte pobudek tez zapycham smoczkiem, wodą, bądz obrót na drugio boczek 🤨
czasmi po karmieniu potrafi się drzec to musze szybko wózek do sypialni dac i usypiac w wozku, czasmi odplynie na rekach to szybko odkladam i sama w sekundzie lece do lozka co by miec pare minutek wiecej spania 🙃


a czasem to nie jest tak ze ona nie jest swiadoma ze to noc i nie wie ze ma spac dluzej niz w dzien i dlatego sie wybudza ??

pieron wie 🤔 🤔 mnie Liwula z każdym dniem zaskakuj, swoimi nowymi "cudami"
ale chyba juz prawie 5 miesieczne dziecko powinno odróżniać dzien od nocy


ale tu teraz nie chodzi o to czy odróżnia lecz o przyzwyczajenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelinaaleks napisał(a):
ola ten śpiworek jest też taki ze zapinany jest na suwaczek i ma górze jest jak koszulka na ramiączka wiec z rączkami nie bedzie problemu a nóżki rozłoży tyle ile bedzie mogła w tym śpiworku

no właśnie o nogi mi głównie chodzi, rączki to wiem...
nie mam sumienia jej w tym więzić 🤢
wasze też takie rozkraczone śpią jak moja na tym foto?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Ewelinaaleks napisał(a):
to teraz ja mam pytanie skoro mój mały je o 20 ostatni posiłek i idzie spać, budzi sie ok01.30 na posiłek w nocy i pożniej je dopiero o 10 rano to dobrze czy coś trzeba eliminować bo ja nie kumam

ja bym to karmienie o 1.30 wyeliminowała a wolała nakarmić rano o 7-ej czy 8-ej 🙂


no ja też wolała bym aby przespał całą noc ale chyba to nie wyjdzie bo jeśli nie dam mu o tej 01.30 to do 10.00 od ostatniego karmienia było by 14 godz! a to chyba za dużo nawet tak jak piszesz ola 7-8 to jest 12 godzin wiec nie weim czy tak to ma wyglądać?! Kaśka co piszą w tych książkach ile musi być przerwy w nocy bez jedzenia??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutliputli napisał(a):
ja bym nie eliminowała szczerze mówiąc, dlatego że tu chodzi o to, żeby żołądeczek sobie odpoczął od trawienia i miał choć 6-7 godzin przerwy ( to minimum )
a u ciebie jest taka przerwa.. no chyba, że chcesz wyeliminowac to nocne karmienie ale wstawać o 7 rano 😁 😁
ja tam bym wszystko oddała, żeby pospać do 10 😁 ☺️ ☺️

Kasia jak sie Witek wyprowadzi to pośpisz 😁
u mnie tez tak bedzie z Liwulą 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Ewelinaaleks napisał(a):
ola ten śpiworek jest też taki ze zapinany jest na suwaczek i ma górze jest jak koszulka na ramiączka wiec z rączkami nie bedzie problemu a nóżki rozłoży tyle ile bedzie mogła w tym śpiworku

no właśnie o nogi mi głównie chodzi, rączki to wiem...
nie mam sumienia jej w tym więzić 🤢
wasze też takie rozkraczone śpią jak moja na tym foto?


moja to chyba lunatykuje 😜
dzisiaj rano spała w poprzek.
nóżki wystawały jej za szczebelki a główka dotykała bocznych 😜
aa i nie bawiłam się w żadne śpiworki już po wyjściu ze szpitala 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj spi zawsze na boczku: sam się obraca jak mu się znudzi: więc ja ci nie pomogę 🙂

Kasia/Aisak: ja to mam na tyle dobrze z tymi pobudkami, że wszystkie poza karmieniem polegają na tym, że wsadzę smoczek, ewentualnie obrócę na drugi bok i śpi dalej.. nie wybudza mi się tak bardzo. Co do zasady..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelinaaleks napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Ewelinaaleks napisał(a):
to teraz ja mam pytanie skoro mój mały je o 20 ostatni posiłek i idzie spać, budzi sie ok01.30 na posiłek w nocy i pożniej je dopiero o 10 rano to dobrze czy coś trzeba eliminować bo ja nie kumam

ja bym to karmienie o 1.30 wyeliminowała a wolała nakarmić rano o 7-ej czy 8-ej 🙂


no ja też wolała bym aby przespał całą noc ale chyba to nie wyjdzie bo jeśli nie dam mu o tej 01.30 to do 10.00 od ostatniego karmienia było by 14 godz! a to chyba za dużo nawet tak jak piszesz ola 7-8 to jest 12 godzin wiec nie weim czy tak to ma wyglądać?! Kaśka co piszą w tych książkach ile musi być przerwy w nocy bez jedzenia??

Maja od Magdy tak je i ma się dobrze, moja czasem też ma przerwę 10-12 h 🙂 Ale jak masz obawy to nic na siłę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aisak napisał(a):
Tutliputli napisał(a):
ja bym nie eliminowała szczerze mówiąc, dlatego że tu chodzi o to, żeby żołądeczek sobie odpoczął od trawienia i miał choć 6-7 godzin przerwy ( to minimum )
a u ciebie jest taka przerwa.. no chyba, że chcesz wyeliminowac to nocne karmienie ale wstawać o 7 rano 😁 😁
ja tam bym wszystko oddała, żeby pospać do 10 😁 ☺️ ☺️

Kasia jak sie Witek wyprowadzi to pośpisz 😁
u mnie tez tak bedzie z Liwulą 🤪


To niech już teraz zamieszkają razem !!! 🤪 🤪 🤪
ostatnio pytałam trzy osoby czy nie chcą dziecka: moją przyjaciółkę, Panią od masażu i przygodnie napotkane dziecko koło piaskownicy..nikt nie chciał 🥴 ☺️ ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szyszka napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Ewelinaaleks napisał(a):
ola ten śpiworek jest też taki ze zapinany jest na suwaczek i ma górze jest jak koszulka na ramiączka wiec z rączkami nie bedzie problemu a nóżki rozłoży tyle ile bedzie mogła w tym śpiworku

no właśnie o nogi mi głównie chodzi, rączki to wiem...
nie mam sumienia jej w tym więzić 🤢
wasze też takie rozkraczone śpią jak moja na tym foto?


moja to chyba lunatykuje 😜
dzisiaj rano spała w poprzek.
nóżki wystawały jej za szczebelki a główka dotykała bocznych 😜
aa i nie bawiłam się w żadne śpiworki już po wyjściu ze szpitala 😉


mój śpi bez przykrycia dałam sobie już spokój z nakrywaniem go co chwila bo i tak sie rozkopuje,.
chociaż musze powiedzieć ze odkąd zaczął lubieć spać na boku to nawet i przykrycie mu nie przeszkadza 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
Ewelinaaleks napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Ewelinaaleks napisał(a):
to teraz ja mam pytanie skoro mój mały je o 20 ostatni posiłek i idzie spać, budzi sie ok01.30 na posiłek w nocy i pożniej je dopiero o 10 rano to dobrze czy coś trzeba eliminować bo ja nie kumam

ja bym to karmienie o 1.30 wyeliminowała a wolała nakarmić rano o 7-ej czy 8-ej 🙂


no ja też wolała bym aby przespał całą noc ale chyba to nie wyjdzie bo jeśli nie dam mu o tej 01.30 to do 10.00 od ostatniego karmienia było by 14 godz! a to chyba za dużo nawet tak jak piszesz ola 7-8 to jest 12 godzin wiec nie weim czy tak to ma wyglądać?! Kaśka co piszą w tych książkach ile musi być przerwy w nocy bez jedzenia??

Maja od Magdy tak je i ma się dobrze, moja czasem też ma przerwę 10-12 h 🙂 Ale jak masz obawy to nic na siłę 🙂


w książkach piszą ze 6-7 godzin to minimun, ale 4 miesięczne niemowlę w tym miesiącu przechodzi powazny skok i albo mu się nasilają problemy ze spaniem, ale ustępują samoistnie.
I w tym wieku, przy zachowanych karmieniach dziennych ( ważna ilość kalorii w ciągu dnia ) powinno wytrzymać już 10 godzin: inne budzenia to nawyki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aisak napisał(a):
A ja jestem ciekawa jakim kurcze cudem OLA ty te zdjęcie zrobiłaś Lence,
Bo ja to boje sie wejść do sypialni, zeby Liwencji nie obudzic, bo spi tak czuje jak komar na gałęzi( jak to Kasia zawsze mówi 😁)

a normalnie, weszłam, zrobiłam i już 🙂 poruszyła głową ale śpi nadal jak spała 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutliputli napisał(a):
aisak napisał(a):
Tutliputli napisał(a):
ja bym nie eliminowała szczerze mówiąc, dlatego że tu chodzi o to, żeby żołądeczek sobie odpoczął od trawienia i miał choć 6-7 godzin przerwy ( to minimum )
a u ciebie jest taka przerwa.. no chyba, że chcesz wyeliminowac to nocne karmienie ale wstawać o 7 rano 😁 😁
ja tam bym wszystko oddała, żeby pospać do 10 😁 ☺️ ☺️

Kasia jak sie Witek wyprowadzi to pośpisz 😁
u mnie tez tak bedzie z Liwulą 🤪


To niech już teraz zamieszkają razem !!! 🤪 🤪 🤪
ostatnio pytałam trzy osoby czy nie chcą dziecka: moją przyjaciółkę, Panią od masażu i przygodnie napotkane dziecko koło piaskownicy..nikt nie chciał 🥴 ☺️ ☺️


hahahahha 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 dziecko kolo piaskownic pewnie takie oczy zrobiło 😮 😮 😮 😮 😮
my jak byliśmy na weselu to się państwa młodych pytaliśmy czy by nie chcieli takiego malutkiego prezenciku o imieniu LIWIA 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutliputli napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Ewelinaaleks napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Ewelinaaleks napisał(a):
to teraz ja mam pytanie skoro mój mały je o 20 ostatni posiłek i idzie spać, budzi sie ok01.30 na posiłek w nocy i pożniej je dopiero o 10 rano to dobrze czy coś trzeba eliminować bo ja nie kumam

ja bym to karmienie o 1.30 wyeliminowała a wolała nakarmić rano o 7-ej czy 8-ej 🙂


no ja też wolała bym aby przespał całą noc ale chyba to nie wyjdzie bo jeśli nie dam mu o tej 01.30 to do 10.00 od ostatniego karmienia było by 14 godz! a to chyba za dużo nawet tak jak piszesz ola 7-8 to jest 12 godzin wiec nie weim czy tak to ma wyglądać?! Kaśka co piszą w tych książkach ile musi być przerwy w nocy bez jedzenia??

Maja od Magdy tak je i ma się dobrze, moja czasem też ma przerwę 10-12 h 🙂 Ale jak masz obawy to nic na siłę 🙂


w książkach piszą ze 6-7 godzin to minimun, ale 4 miesięczne niemowlę w tym miesiącu przechodzi powazny skok i albo mu się nasilają problemy ze spaniem, ale ustępują samoistnie.
I w tym wieku, przy zachowanych karmieniach dziennych ( ważna ilość kalorii w ciągu dnia ) powinno wytrzymać już 10 godzin: inne budzenia to nawyki 🙂


to moj wytrzymuje 8.30 ok bez jedzenia. ale chyba i tak zostane przy tym karmieniu w nocy bo suma sumarą wole pospać dłużej niż do 6 czy 7 a tak gdy sie przebudza biore go do siebie rano ok 7 i spimy do 9 już razem:0 ale wiem ze tego gowniarz sie nauczył a raczej ja go nauczyłam i NIE MAMA ZAMIARU GO TEGO ODŁUCZYC ☺️ BO UWIELBIAM TE 3 GODZ RANO RAZEM ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...