Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Andziucha napisał(a):
kmatus masz oklaszczka ode mnie 🙂

dzięki 🙂
Matylda racja piękna liczba :-)
Ja mam dwie torby już spakowane, a jeszcze nie wszystko się zmieściło .. ale widziałam jak byłam na oddziale ludzi nawet z 3 torbami i walzką na kółkach..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Macie dziewczyny jakieś sposoby żeby upewnić się że Mała się obróciła główką w dół, bo strasznie się niepokoje bo jak na złość pod sam koniec postanowiła się obrócić miednicą. No mam nadzieje że od tamtej pory coś się zmienił bo ostatnie usg miałam w 31 tyg. Ma któraś z was też taką sytuację??? Następne usg mam dopiero za trzy tygodnie i wtedy to już będzie trzeba szybko załatwiać cesarke ;( a ja nie chc 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brechti napisał(a):
matyldusia napisał(a):
brechti napisał(a):
matyldusia napisał(a):
hej ja parcie na krocze mam od dwóch miesięcy
skurcze też coraz częściej bolesne i ruchy małej niestety też - już w ogóle przestała być delikatna

tak się zastanawiam - ja mam niewiele rzeczy jeszcze ale przecież tych podkładów, podpasek i pozostałych rzeczy nie można zmieścić do torby- to chyba musi być walizka 😮


I weź tu jeszcze dziecko spakuj!

ale poważnie mam dwie torby sportowe jedna większa od drugiej i wydaje mi się że nawet ta większa jest za mała
no chyba że wezmę plecak wojskowy Pawła tam można nawet śpiwór wrzucić w razie czego 😉
ale jak byłam w szpitalu to tam przez odział ginekologii przechodzi się na położnictwo i porodówkę i często było widać jak tatusiowie albo babcie albo ciocie tj ogólnie odwiedzający taszczą wielkie torby albo po dwie ogromne reklamówy więc przypuszczam że donosili zaopatrzenie dla mam


Przynajmiej masz już wszystko w torbach; ja się cieszę, że potrzebne rzeczy MAM i są one porozrzucane po różnych szafkach; jak dostanę skurczy to poświęcę chwilę na pakowanie. Mnie się do szpitala nie spieszy, naprawdę, a nie chcę tam jechać i kwitnąć kilka(naście) godzin zanim urodzę.

ale Ty mnie chyba nie zrozumiałaś
ja mam torby ale z zawartości to może 1/3 i to też nie wiem gdzie wrzuciłam chyba wszystko do nowej wanienki i postawiłam wysoko na szafie żeby mi nie przeszkadzało i teraz nie mogę tego zdjąć bo nie chcę czymś w łeb dostać
ale Ci zazdroszczę że Twój wykazuje jakieś zainteresowanie bo mój to nic , tylko pyta co ile kosztuje a kupowanie wyprawki stanęło w martwym punkcie

i zazdroszczę ci tych amerykańskich ciuchów, ja mam dużą rodzinę w Stanach i też bym chciała chociaż jedną paczuszkę dostać ale chyba niedoczekanie moje 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
arimax napisał(a):
Macie dziewczyny jakieś sposoby żeby upewnić się że Mała się obróciła główką w dół, bo strasznie się niepokoje bo jak na złość pod sam koniec postanowiła się obrócić miednicą. No mam nadzieje że od tamtej pory coś się zmienił bo ostatnie usg miałam w 31 tyg. Ma któraś z was też taką sytuację??? Następne usg mam dopiero za trzy tygodnie i wtedy to już będzie trzeba szybko załatwiać cesarke ;( a ja nie chc 🤢

wydaje mi się, że to może Ci tylko powiedzieć lekarz.. ja nie jestem w stanie rozpoznać czy głowa to głowa, a nie pupa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monic87 napisał(a):
hej kochane tak sobie was podczytalam o torbach do szpitala 🙂 ja ze skurczami to jeszcze na targ po koszule do karmienia jechalam 😁

pozdrawiam i buziaki dla brzuszkow 🙂


to u mnie też tak będzie tylko ja do najbliższego sklepu/targu mam 20 km a do szpitala 50 km w drugą stronę to mogę na zakupach urodzić tfu tfu tfu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
arimax napisał(a):
Macie dziewczyny jakieś sposoby żeby upewnić się że Mała się obróciła główką w dół, bo strasznie się niepokoje bo jak na złość pod sam koniec postanowiła się obrócić miednicą. No mam nadzieje że od tamtej pory coś się zmienił bo ostatnie usg miałam w 31 tyg. Ma któraś z was też taką sytuację??? Następne usg mam dopiero za trzy tygodnie i wtedy to już będzie trzeba szybko załatwiać cesarke ;( a ja nie chc 🤢


ja odczuwam kopniaki i nóżki z prawej strony brzucha i stad wiem ze jest odwrocona glowka do dołu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arimax napisał(a):
Macie dziewczyny jakieś sposoby żeby upewnić się że Mała się obróciła główką w dół, bo strasznie się niepokoje bo jak na złość pod sam koniec postanowiła się obrócić miednicą. No mam nadzieje że od tamtej pory coś się zmienił bo ostatnie usg miałam w 31 tyg. Ma któraś z was też taką sytuację??? Następne usg mam dopiero za trzy tygodnie i wtedy to już będzie trzeba szybko załatwiać cesarke ;( a ja nie chc 🤢

ło matko nie miałam pojęcia że może się odwrócić w drugą stronę

ja żadnego sposobu na sprawdzenie tego nie mam- ale wiem że ma głowę bardzo nisko tak ze palcem można by było ją dotknąć więc dokładnie widzę jej kuperek zazwyczaj po prawej stronie a nogi mapo lewej i nimi mnie bombarduje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
arimax napisał(a):
Macie dziewczyny jakieś sposoby żeby upewnić się że Mała się obróciła główką w dół, bo strasznie się niepokoje bo jak na złość pod sam koniec postanowiła się obrócić miednicą. No mam nadzieje że od tamtej pory coś się zmienił bo ostatnie usg miałam w 31 tyg. Ma któraś z was też taką sytuację??? Następne usg mam dopiero za trzy tygodnie i wtedy to już będzie trzeba szybko załatwiać cesarke ;( a ja nie chc 🤢


Ty to chociaż chwilowo ją miałaś obróconą główką w dół a moja ma takie ułożenie od dawna i lekarz powiedział że marne szanse żeby się odwróciła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola1983 napisał(a):
arimax napisał(a):
Macie dziewczyny jakieś sposoby żeby upewnić się że Mała się obróciła główką w dół, bo strasznie się niepokoje bo jak na złość pod sam koniec postanowiła się obrócić miednicą. No mam nadzieje że od tamtej pory coś się zmienił bo ostatnie usg miałam w 31 tyg. Ma któraś z was też taką sytuację??? Następne usg mam dopiero za trzy tygodnie i wtedy to już będzie trzeba szybko załatwiać cesarke ;( a ja nie chc 🤢


Ty to chociaż chwilowo ją miałaś obróconą główką w dół a moja ma takie ułożenie od dawna i lekarz powiedział że marne szanse żeby się odwróciła.


Wiola to weź ją tam trochę poszturchaj , pokuś ją jakimś smakołykiem od dołu hihi może się skusi chytrus i łebkiem zanurkuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
Wiola1983 napisał(a):
arimax napisał(a):
Macie dziewczyny jakieś sposoby żeby upewnić się że Mała się obróciła główką w dół, bo strasznie się niepokoje bo jak na złość pod sam koniec postanowiła się obrócić miednicą. No mam nadzieje że od tamtej pory coś się zmienił bo ostatnie usg miałam w 31 tyg. Ma któraś z was też taką sytuację??? Następne usg mam dopiero za trzy tygodnie i wtedy to już będzie trzeba szybko załatwiać cesarke ;( a ja nie chc 🤢


Ty to chociaż chwilowo ją miałaś obróconą główką w dół a moja ma takie ułożenie od dawna i lekarz powiedział że marne szanse żeby się odwróciła.


Wiola to weź ją tam trochę poszturchaj , pokuś ją jakimś smakołykiem od dołu hihi może się skusi chytrus i łebkiem zanurkuje


Jutro mam USG ale dokładnie wiem że się nie obróciła bo wyczuwam głowę.
Uparte stworzonko z niej, nie ma co - po matce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
arimax napisał(a):
Macie dziewczyny jakieś sposoby żeby upewnić się że Mała się obróciła główką w dół, bo strasznie się niepokoje bo jak na złość pod sam koniec postanowiła się obrócić miednicą. No mam nadzieje że od tamtej pory coś się zmienił bo ostatnie usg miałam w 31 tyg. Ma któraś z was też taką sytuację??? Następne usg mam dopiero za trzy tygodnie i wtedy to już będzie trzeba szybko załatwiać cesarke ;( a ja nie chc 🤢


http://pregnancy.thefuntimesguide.com/2008/09/baby_position_in_womb.php
tutaj masz stronkę, niestety po angielsku ale łatwo można przetłumaczyć (choćby w google tłumacz)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze jedno
ja mam taką budowę jaką mam i mój brzuch dzieli się jakby na dwie części i właśnie w tej dolnej tuż nad wzgórkiem mam takie uwypuklenie i to na bank jest głowa później jest takie delikatne wcięcie a potem reszta brzucha
a i koleżanko arimax co to za nie udzielanie się ????????????widziałam że już w grudniu się zarejestrowałaś 😉 musisz tu się teraz wyspowiadać skad jesteś ? jak masz na imię i wszystko pozostałe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brechti napisał(a):
ja czuję główkę mojej pod cyckiem

a może to dupka???????????????

ej jak pod cyckiem????????
mnie od cycków do brzucha dzielą lata świetlne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
brechti napisał(a):
ja czuję główkę mojej pod cyckiem

a może to dupka???????????????

ej jak pod cyckiem????????
mnie od cycków do brzucha dzielą lata świetlne

no właśnie skąd wiesz że to główka? ja może jakaś lewa jestem ale za cholere nie rozpoznaje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brechti napisał(a):
Matylda no nie doczytałam; ja się nie spieszę bo nawet jakbym nie miała tych rzeczy do szpitala to po drodze mogę wstąpić do tesco całodobowego; weź swojego szturchnij żeby Ci pościągał z góry jak będzie w domu.

ale co????????????
bo jakoś lakonicznie piszemy ja o jednym ty o drugim
otóż ciuchy używane i nie tylko ze Stanów już przebrane, uprane wyprasowane i poukładane w szafie
wysoko na szafie mam wanienkę wypełnioną wszytkim co kupiłam w aptece i rossmanie i tego czyli to do szpitala i tego nie mogę ściągnąć
a o tej paczuszce a Usa to pomyślałam że rodzinka mogłaby się sprężyć i coś zakupić dla małej kuzyneczki ale przecież nie mogę od nich tego wymagać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kmatus napisał(a):
matyldusia napisał(a):
brechti napisał(a):
ja czuję główkę mojej pod cyckiem

a może to dupka???????????????

ej jak pod cyckiem????????
mnie od cycków do brzucha dzielą lata świetlne

no właśnie skąd wiesz że to główka? ja może jakaś lewa jestem ale za cholere nie rozpoznaje

Bo kopniaki dostaję w pęcherz, zreszta w zeszłym tygodniu usg potwierdziło położenie, nawet jak gin mi mierzył szyjkę to widział jak mi się obrywa w dole. Moja co najmniej od grudnia jest główką u góry a gdzieś od lutego jestem sama w stanie stwerdzić, że ta góra to jej głowa. A co do cycków; mówiłam, że mi mega urosły; jak siedzę wyprostowana to 'dotykają' one łagodnie rzecz ujmując mojego brzucha, opierają się. Żal, naprawdę :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola1983 napisał(a):
Dziewczyny ja się tam nie martwię bo w razie czego ktoś zawsze może do sklepu czy apteki podjechać nie?

tak właśnie też tak myślę
chociaż ja to w ogóle wolę Pawła po nic nie wysyłać , ale może znajdzie się ktoś inny od zakupienia a on będzie od dostarczenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
brechti napisał(a):
kmatus napisał(a):
matyldusia napisał(a):
brechti napisał(a):
ja czuję główkę mojej pod cyckiem

a może to dupka???????????????

ej jak pod cyckiem????????
mnie od cycków do brzucha dzielą lata świetlne

no właśnie skąd wiesz że to główka? ja może jakaś lewa jestem ale za cholere nie rozpoznaje

Bo kopniaki dostaję w pęcherz, zreszta w zeszłym tygodniu usg potwierdziło położenie, nawet jak gin mi mierzył szyjkę to widział jak mi się obrywa w dole. Moja co najmniej od grudnia jest główką u góry a gdzieś od lutego jestem sama w stanie stwerdzić, że ta góra to jej głowa. A co do cycków; mówiłam, że mi mega urosły; jak siedzę wyprostowana to 'dotykają' one łagodnie rzecz ujmując mojego brzucha, opierają się. Żal, naprawdę :/

ja też dostaje w pęcherz, ale się okazało na USG że to łapkami mnie tam trąca ..a nogami raz po lewej raz po prawej brzucha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
brechti napisał(a):
Matylda no nie doczytałam; ja się nie spieszę bo nawet jakbym nie miała tych rzeczy do szpitala to po drodze mogę wstąpić do tesco całodobowego; weź swojego szturchnij żeby Ci pościągał z góry jak będzie w domu.

ale co????????????
bo jakoś lakonicznie piszemy ja o jednym ty o drugim
otóż ciuchy używane i nie tylko ze Stanów już przebrane, uprane wyprasowane i poukładane w szafie
wysoko na szafie mam wanienkę wypełnioną wszytkim co kupiłam w aptece i rossmanie i tego czyli to do szpitala i tego nie mogę ściągnąć
a o tej paczuszce a Usa to pomyślałam że rodzinka mogłaby się sprężyć i coś zakupić dla małej kuzyneczki ale przecież nie mogę od nich tego wymagać

no właśnie żeby ściągnął ci tę wanienkę z rzeczami z góry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
Wiola1983 napisał(a):
Dziewczyny ja się tam nie martwię bo w razie czego ktoś zawsze może do sklepu czy apteki podjechać nie?

tak właśnie też tak myślę
chociaż ja to w ogóle wolę Pawła po nic nie wysyłać , ale może znajdzie się ktoś inny od zakupienia a on będzie od dostarczenia

ja tam wolę liczyć na mamę w tej kwestii ale to prawda w razie czego teraz to nie problem poprostu dokupić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kmatus no u mnie ona ewidentnie ma główkę na górze. Na usg zakrywała twarzyczkę rączką i zdarza mi się czuć jak wędruje łapkami gdzieś w okolicach pępka lub po prawej stronie brzucha. Mam nadzieję, że mi się obróci, w poniedziałek pilnie ją obserwowałam i widziałam, jak główka przesunęła się gdzieś do pępka, ale niestety później znowu wróciła na "stare miejsce"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...