Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

Wiola1983 napisał(a):
Tutliputli napisał(a):
150 gram cukru to tak 1 cm ponad pół szklanki


Zwykły cukier czy puder (chyba już o to pytałam 😮 )
A mąki ile szklanek?


tu jest 150 gram zwykłego, a do tarty cytrynowej trzeba pudru: tego ci nie zważę bo mi wyszedł 😞

ale dałabym 1 szklankę i tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Sorry Wiola, nie nadrobiłam wcześniejszych postów, myślałam że chodzi o tartę 🙂
zdjęcia Bounty nie posiadam: nie zdążyłam bo przez noc Krasnolud wyżarł 😮
ale wyglądało fajnie: ciemny spód wysokości jakiś 3 cm, na to krem ( ciasta nie trzeba nasączać bo masa nawilży ) na to tak z 2 cm krem i polewa czekoladowa na wierzch. Może zwyczajnie, ale bardzo smakowało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamikusia napisał(a):
a mi sie slabo zrobilo... czarno przed oczami, goraco a okno mam otwarte 😞


no właśnie ja też tak się czuję 😮 😮 czuję się jakbym wódki się napiła: zataczam się i też mi słabo 😮
może coś z ciśnieniem nie tak? 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Baby po porodzie warto zainwestować w pas poporodowy (oprócz tych ćwiczeń i innych pierdół); moja prababka miała 10 dzieci i zawsze po urodzeniu nosiła taki pas i powiem wam, że figurę miała jak niejedna aktorka!
dobra zwijam, poźniej wpadnę na dłużej....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutliputli napisał(a):
Jest mi niedobrze 😮

Ola, czyt T cwiczysz na tej piłce? masz jakiś zestaw godny polecenia?

nie ćwiczę i powiem więcej spuściłam powietrze bo raz że za dużą kupiłyśmy - to nie taka wielkość jak w szkole była a dwa boli mnie biodro i nie mam jak ćwiczyć, wezmę się za to po porodzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutliputli napisał(a):
kamikusia napisał(a):
a mi sie slabo zrobilo... czarno przed oczami, goraco a okno mam otwarte 😞


no właśnie ja też tak się czuję 😮 😮 czuję się jakbym wódki się napiła: zataczam się i też mi słabo 😮
może coś z ciśnieniem nie tak? 🤢


tez tak dzisiaj mam.. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
Tutliputli napisał(a):
Jest mi niedobrze 😮

Ola, czyt T cwiczysz na tej piłce? masz jakiś zestaw godny polecenia?

nie ćwiczę i powiem więcej spuściłam powietrze bo raz że za dużą kupiłyśmy - to nie taka wielkość jak w szkole była a dwa boli mnie biodro i nie mam jak ćwiczyć, wezmę się za to po porodzie 🙂


Hmm.. ja mam taką jak w szkole rodzenia: zresztą Pani Kasia sama nam mówiła, że jak tylko się zdecydujemy na zakup to średnica 65 cm 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szyszkonella napisał(a):
Tutliputli napisał(a):
kamikusia napisał(a):
a mi sie slabo zrobilo... czarno przed oczami, goraco a okno mam otwarte 😞


no właśnie ja też tak się czuję 😮 😮 czuję się jakbym wódki się napiła: zataczam się i też mi słabo 😮
może coś z ciśnieniem nie tak? 🤢


tez tak dzisiaj mam.. 🤢

ja juz jakies schizy lapie ze moze zblizam sie do porodu i czytam jakie sa oznaki zblizajacego sie porodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamikusia napisał(a):
szyszkonella napisał(a):
Tutliputli napisał(a):
kamikusia napisał(a):
a mi sie slabo zrobilo... czarno przed oczami, goraco a okno mam otwarte 😞


no właśnie ja też tak się czuję 😮 😮 czuję się jakbym wódki się napiła: zataczam się i też mi słabo 😮
może coś z ciśnieniem nie tak? 🤢


tez tak dzisiaj mam.. 🤢

ja juz jakies schizy lapie ze moze zblizam sie do porodu i czytam jakie sa oznaki zblizajacego sie porodu.


daj spokój: jak nie będziesz miała regularnych skurczy to nie ma co się przejmować 😁

ale ale..
ja dzisiaj zakupiłam dzisiaj jednodniowy sok gjerpfrutowy i dodałam do łażenia po schodach 😁 może mnie ruszy? 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zbliżający się poród może spowodować wystąpienie u kobiety kołatania serca, ból i uderzenie krwi do głowy, ogólny niepokój, uczucie gorąca. Kobięta często odczuwa nerwobóle uciskowe najczęściej w okolicy nerwu kulszowego oraz nawracające bóle okolicy krzyżowej. W ciągu ostatnich dni przed porodem dochodzi do zmniejszenia masy ciała, mogą wystąpić wymioty, biegunka, brak łaknienia, wzdęcia brzuch, wzmożone parcie na odbytnicę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, o tym nie słyszałam 😁
ja od wczoraj skacze na piłce, jak tylko mogę rezygnuję z windy ( dzisiaj przywołałam ją dopiero na II p 😁 ), do tego dorzucę sok z grejpfruta... niestety: na bzykanie nie mam co liczyć, czego baaardzo żałuję 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Domowe sposoby

Czekając, aż dzieciątko łaskawie zdecyduje się ewakuować z brzucha mamy, można spróbować łagodnych sposobów perswazji.

Warto się trochę więcej ruszać. Nie oznacza to oczywiście mycia okien czy szorowania podłóg, raczej trochę ćwiczeń, szybszy spacer.

Pomóc może wypicie łyżki, dwóch oleju rycynowego. Wzmożona perystaltyka jelit stymuluje skurcze macicy, opróżnienie dolnego odcinka przewodu pokarmowego pozwala główce dziecka przesunąć się trochę niżej, a poza tym substancje zawarte w oleju rycynowym powodują zmiękczanie szyjki macicy.

Przyjemnym i skutecznym sposobem na spóźnialskie dziecko jest uprawianie seksu. Drażnienie brodawek powoduje wydzielanie oksytocyny, podczas stosunku dochodzi do naturalnego masażu szyjki macicy, a zawarte w nasieniu prostaglandyny powodują jej otwieranie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ej dziewczyny mam pytanie. Jak to jest z tym znieczulenie przy cc 🥴 Podobno jak jest do kręgosłupa to się potem leży 12 h. na płasko i się podnośnic nie można. To jak ja małą karmić będę - i co, całą sobotę będę leżec jak kłoda? Ani jej nie wezmę na ręce ani nic?? No i że w chuj boli podobno to wkucie. Macie jakieś info na ten temat bo zaczynam panikować 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola1983 napisał(a):
Ej dziewczyny mam pytanie. Jak to jest z tym znieczulenie przy cc 🥴 Podobno jak jest do kręgosłupa to się potem leży 12 h. na płasko i się podnośnic nie można. To jak ja małą karmić będę - i co, całą sobotę będę leżec jak kłoda? Ani jej nie wezmę na ręce ani nic?? No i że w chuj boli podobno to wkucie. Macie jakieś info na ten temat bo zaczynam panikować 🥴 🥴

muszę Cię zmartwić, nie można się ruszać po cc 12 h zwłaszcza głową tzn unosić jej.. no i karmić też od razu nie będziesz.. nie wiem jak jest w Twoim szpitalu, u mnie dają dziecko tak szybko jak to możliwe.. a nie pytałaś swojego lekarza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Wiola1983 napisał(a):
Ej dziewczyny mam pytanie. Jak to jest z tym znieczulenie przy cc 🥴 Podobno jak jest do kręgosłupa to się potem leży 12 h. na płasko i się podnośnic nie można. To jak ja małą karmić będę - i co, całą sobotę będę leżec jak kłoda? Ani jej nie wezmę na ręce ani nic?? No i że w chuj boli podobno to wkucie. Macie jakieś info na ten temat bo zaczynam panikować 🥴 🥴

muszę Cię zmartwić, nie można się ruszać po cc 12 h zwłaszcza głową tzn unosić jej.. no i karmić też od razu nie będziesz.. nie wiem jak jest w Twoim szpitalu, u mnie dają dziecko tak szybko jak to możliwe.. a nie pytałaś swojego lekarza?


No właśnie pytałam i on mi powiedział że jak dzidziusia umyją i zbadają to mi go potem przywożą na salę - ale jak ja się nim zajmę jak będę leżeć na wznak?? Nawet nie podniosę się żeby ją potrzymać 🥴 🥴 Zaraz będę beczeć ze złości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wioluś ja ci napiszę to co przeszła moja siostra
Rodziła w Eskulapie, nie miała od razu cc, zaczęła normalnie ale nie dała rady i zrobili jej cc.
Dostała znieczulenie do kręgosłupa, nie bolało, tylko trochę przy wkłuciu szczypało, na pewno nie leżała 12 h jak kłoda, po ok. 3-4 godz. mogła na półleżąc nakarmić synka, ale co szpital to pewnie inny zwyczaj 🤔 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...