Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

alexia_79 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
dostałam opierdol właśnie 😮

któz sie odwazył

siostra Sebastiana zadzwoniła dlaczego nic nie powiedziałam że urodziłam w nocy?
Mąż ją wkręcił 😁

a widzisz czasem się udaje kogoś nabrać 😉

ale żeby od razu opierdol? 😮 😉

Ola mama kiedy przyjeżdża???
ma jakąś konkretną datę czy dopiero po porodzie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
dostałam opierdol właśnie 😮

któz sie odwazył

siostra Sebastiana zadzwoniła dlaczego nic nie powiedziałam że urodziłam w nocy?
Mąż ją wkręcił 😁

a widzisz czasem się udaje kogoś nabrać 😉

ale żeby od razu opierdol? 😮 😉

Ola mama kiedy przyjeżdża???
ma jakąś konkretną datę czy dopiero po porodzie??

jak będę ze szpitala wychodzić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć laski.
Matko kochana co wczoraj był za wieczór. Moja mała miała jakieś wzdęcia i bóle brzucha. Krzyczała 3 godziny bez przerwy tak ją bolało 😞 Myślałam że będę ryczeć razem z nią bo tak mi jej było żal 😞
Najpierw cały dzień kupy robiła - chyba z 5 strzeliła. Oczywiście się wystraszyłam ale przy cycku to normalne jest i dziecko nawet 10 razy może kupola strzelić na dzień. No i wieczorem po kąpaniu zaczęło się. Nikomu tego nie życzę chociaż wiem że jeszcze sporo przede mną.

Oluś kochana dziękuję za pomoc i wsparcie. Dzisiaj idę zarejestrować małą w przychodni to zapytam położnej co jej dawać w takim przypadku. Nawet sprawdzone sposoby domowe nie wchodzą w grę bo ogrzewanie brzuszka czy noszenie jej brzuszkiem do ziemi jest niewskazane jak nie ma jeszcze ściągniętej klamerki z pępuszka 😞

Dzisiaj mała już lepiej - jak zasnęła po północy tak obudziła się dopiero o 5.30 na karmienie tak ją te bóle wymęczyły. Chociaż po każdym posiłku trochę się ustęka bidulka.

Biedna Brechti - nie zazdroszczę jej tego czekania i to jeszcze w szpitalu.

Ola - u mnie w szpitalu codziennie byli studenci pielęgniarstwa którzy podmywali pacjentów, pobierali im krew, wyciągali cewniki itp. I nikt nikogo o zdanie niestety nie pytał - chociaż mnie to na szczęście ominęło bo wszystko przez weekend zrobiły koło mnie pielęgniarki.

Mało mam czasu żeby tu z wami popisać więc dopóki pamiętam to dam kilka rad:
1. Rożek z usztywnieniem to zajebiste rozwiązanie - każdy inny to chujnia z grzybnią. Ten rożek tak mi się przydał w szpitalu że masakra - usztywnia całe ciałko dziecka i chroni główkę- serio polecam i ani na chwilę nie wahajcie się w niego zaopatrzyć. Bardzo przydaje się przy karmieniu. A jak mi się pobrudził i musiałam używać zwykłego to masakra była.
2. Pampersy - ja kupiłam 2 - od 3 do 6kg i są niestety za duże. Musiałam dokupić jedynki. Dla Kasi pulpecika pewnie będą ok ale dla mniejszych dzieci dwójki się nie sprawdzają i wszystko bokiem wychodzi.
3. Polecam Sudocrem - przynajmniej u mojego ptysia się sprawdza. W szpitalu kazali stosowac Alantan ale nie do końca się sprawdził. Po Sudocremie odparzenia są mniejsze. Wiem że każda sprawdzi to na własnym dzieciątku ale prędzej czy później i tak jakiegoś kremu będziecie używać bo pampersy + częsta kupa = odparzenia!!
4. Do kąpieli stosuję Oilatum ale chyba jednak dokupię oliwkę chociaż na główkę. Jednak po porodzie skórka dziecka się jeszcze łuszczy i ta oliwka na pewno trochę pomoże.

To chyba tyle jak narazie. Jak sobie coś przypomnę to napiszę.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola fajnie że znalazłaś chwilkę
to co tu piszesz na pewno się nam przyda choć dla mnie wszystko jakaś totalna abstrakcja i ciągle wydaje mi się że mnie to nie dotyczy
trzymajcie się ciepło i bez takich tam rewelacji brzuszkowych
a ty juz tak możesz po CC śmigać po urzędach???????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wioluś ja gdzieś czytałam że tak właśnie dzieci mają w 5-6 dobie po urodzeniu, że w szpitalu anioły a w domu masakra.. Wierzę że będzie dobrze..'
A co do sudokremu to nam położna odradzała - ja mam Linomag maść 🙂
Rożki to też mam z usztywnieniem i 2 sztuki właśnie po to jak się jeden zabrudzi.
Pisz nam rady, będziemy korzystać 🙂 Chociaż i tak każde dzieciątko inne..
No i odzywaj się w miarę możliwości, buziaczki dla małej ślicznotki 😉 no dobra - dla dużej też 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a co do tych pampersów
to ten mały mojej kuzynki ważył 3250 i jak go zobaczyłam w tym pampersie 1 to byłam w szoku właśnie nawet 1 wydawała sie za duża no ale mniejszych już nie ma 😮

a Wiola ja mam takie pytanie- w czym ją kąpiesz tj chodzi mi o osprzętowanie, masz wanienkę i coś jeszcze do tego czy na pieluchę ją kładziesz????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiolka cudownie ze o tym mówisz! widzisz a mi polozne nie kazaly rozka usztywnianego bo dziecko lezyw nim i zsuwa sie w dół poszłam specjalnie kocyk kupiłam do szpitala ateraz chyba jednak zostane przy rozku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
no a co do tych pampersów
to ten mały mojej kuzynki ważył 3250 i jak go zobaczyłam w tym pampersie 1 to byłam w szoku właśnie nawet 1 wydawała sie za duża no ale mniejszych już nie ma 😮

a Wiola ja mam takie pytanie- w czym ją kąpiesz tj chodzi mi o osprzętowanie, masz wanienkę i coś jeszcze do tego czy na pieluchę ją kładziesz????????

na ręce lewej dziecko trzymasz - na przedramieniu na początku kochanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
no a co do tych pampersów
to ten mały mojej kuzynki ważył 3250 i jak go zobaczyłam w tym pampersie 1 to byłam w szoku właśnie nawet 1 wydawała sie za duża no ale mniejszych już nie ma 😮

a Wiola ja mam takie pytanie- w czym ją kąpiesz tj chodzi mi o osprzętowanie, masz wanienkę i coś jeszcze do tego czy na pieluchę ją kładziesz????????

na ręce lewej dziecko trzymasz - na przedramieniu na początku kochanie 🙂

to co wody w ogóle nie dotyka???????
i nie śmiej się ze mnie pytam bo nie wiem 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No u mnie narazie Sudocrem się sprawdza. Zobaczymy co będzie dalej.
Co do urzędów - to Matylda niestety ktoś to musi załatwić a mój jest stale w pracy. Ja się już czuję na tyle dobrze żeby sama pojeździć i pozałatwiać. Poza tym na położnej mi bardzo zależy - żeby jak najszybciej zobaczyła małą i ją zważyła czy czasem od tych kupek na wadze nie traci.
DO kąpieli mam wanienkę i kładę na pieluszce - chociaż zastanawiam się na matą antypoślizgową bo ta pielucha to średnio wygodna jest 😞
No i musiałam dokupić śpiochów na 56 cm bo większość miałam na 62 cm a ona w tych 56 się jeszcze gubi 😞
Na szczęście mała lubi spać w łóżeczku więc narazie nie ma problemu z tym żeby ją tam kłaść.
Muszę wam powiedzieć że nieoceniona jest pomoc mam w pierwszych dniach po przyjściu do domu. Wczoraj przy tych bólach strasznie mi mama pomogła - ona jakoś tak potrafi mnie uspokoić i mała ukołysać do snu. Tomek tez bardzo pomaga. Co więcej - mama na bieżąco mi pierze ciuchy od małej bo ja ze schylaniem się mam jeszcze problemy - a uwierzcie mi - prania jest w ch... i trochę chociaż staram się przebierać ją max 2 razy dziennie (pomimo śliniaka zawsze coś jeszcze trafi na ubranko lub czapeczkę)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
no a co do tych pampersów
to ten mały mojej kuzynki ważył 3250 i jak go zobaczyłam w tym pampersie 1 to byłam w szoku właśnie nawet 1 wydawała sie za duża no ale mniejszych już nie ma 😮

a Wiola ja mam takie pytanie- w czym ją kąpiesz tj chodzi mi o osprzętowanie, masz wanienkę i coś jeszcze do tego czy na pieluchę ją kładziesz????????

na ręce lewej dziecko trzymasz - na przedramieniu na początku kochanie 🙂

to co wody w ogóle nie dotyka???????
i nie śmiej się ze mnie pytam bo nie wiem 🤢

ja się nie śmieję przecież - odpowiadam grzecznie 🙂 delikatnie w wodzie zanurzasz tylko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże Wiola ja jestem przerażona tym wszystkim ,płaczem, kupkami a nawet wspomnianym praniem
pisałam przecież że się poryczałam jak zobaczyłam tego małego kuzynki
ja sobie rady nie dam cholera ja nic nie umiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
no a co do tych pampersów
to ten mały mojej kuzynki ważył 3250 i jak go zobaczyłam w tym pampersie 1 to byłam w szoku właśnie nawet 1 wydawała sie za duża no ale mniejszych już nie ma 😮

a Wiola ja mam takie pytanie- w czym ją kąpiesz tj chodzi mi o osprzętowanie, masz wanienkę i coś jeszcze do tego czy na pieluchę ją kładziesz????????

na ręce lewej dziecko trzymasz - na przedramieniu na początku kochanie 🙂

to co wody w ogóle nie dotyka???????
i nie śmiej się ze mnie pytam bo nie wiem 🤢

ja się nie śmieję przecież - odpowiadam grzecznie 🙂 delikatnie w wodzie zanurzasz tylko 🙂

nie bo ja nie wiem
ja mam ten leżaczek na stelażu bo mi kilka osób mówiło że to jest super ale wydaje mi się że jak moja będzie miała nie całe 3 kilo to strasznie malutka i się nie będzie na to na początek nadawać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...