Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Halo 😞
źle mi i mam kryzys macierzyństwa: moje dziecię tak wyje całymi dniami ( z chwilowymi przerwami na jedzenie ), że dzisiaj już ochrypł. On budzi się i od razu płacze 🤢 🤢 🥴 🥴 a ja nie wiem co mu jest i jak mu pomóc.
Niby płacze na jedzenie, ssie piąstki, a moje cyce po chwilowym nawale nie nadążają z produkcją. I dzisiaj po dwóch dniach karmienia tylko moim pokarmem chciałam go dokarmić Bebilonem, bo widzę, że mu mało. Matko jak on chlusnął 😮 😮 wieczorem druga próba: jeszcze gorzej, do tego ciężko mu było zasnąć.
I zachowuje się jakby był wystraszony: nawet jak śpi, to coś przeżywa.

Jak ubieracie swoje pociechy na spacer? Mam wrażenie, że ja swojego albo przegrzewam, albo mu zimno..
Mam kryzys macierzyństwa, chce mi się wyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znalazłam jeszcze coś takiego;
kolka

Moja corka ma obecnie 3 miesiace,ile sie naplakala a ja ile nocy niewyspanych mialam zanim jakas kobieta doradzila mi,bym pila ziele Anyzu(lyzka na kubek),wypijam dziennie taka porcje i mala jest bardzo spokojna,przesypia nocki a ja przy okazji mam pokarmu w piersiach ach nadto-poniewaz anyz jest mlekopedny przy okazji,sprobujcie napewno pomoze(niestety jest to tylko dobra metoda dla matek karmiacych piersia 😞)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia - moja mała tak wyje od 3 dni. W dzień prawie w ogóle nie śpi a w nocy po całym dniu płaczu w końcu normalnie śpi. W dzień tylko je i płacze. Dzisiaj już nie wytrzymałam i podałam jej herbatkę uspokajająca z HIPP 😞 Kolek nie ma bo brzuch ma miękki, robi kupki i normalnie pierdzi. Ale płacze non stop i jest mega wystraszona. Cały czas się zrywa. To nie jest normalne. Masakra jakaś. Mam nadzieję że te herbatki pomogą 🥴 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry Mamusie 🙂
Kasia ja mam podobnie, tylko, ze moj az tak bardzo nie placze, ale prawie nie spi 😮
nie przesypia nigdy wiecej niz 3 godzin, a jak juz spi, to ja sie modle, zeby jak najdluzej.. kolek nie ma, a cos mu nie daje ciagle spac.. i tez od placzu mi ochrypl 🤢 wiec nie jestes z tym sama.. no i ja tez zakupilam herbatke uspokajajaca HIPP mimo, ze karmie piersia, bo teraz jest goraco na dworzu i przepajam go czasami, ale on za bardzo nie chce.. 🤢
Miłego dnia kochane 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry ptysie.

Rany ale noc - mała spała od 21 do 4.30 i nie jadła 10 h 🤪 🤪 🤪 Potem karmienie o 4.30 i 7.30 i śpi cały czas. A wypiła tylko 50 ml herbatki a nie 100 ml jak zalecano. Jak tak to będzie wyglądać to od czasu do czasu skorzystam z możliwości podania dziecku tego specyfiku 🙂 Kasia ty będziesz mogła podać Witkowi tą herbatkę dopiero po 1 miesiącu ale lepiej się w nią zaopatrzyć.
Pogoda faktycznie piękna. Dzisiaj pewnie wybiorę się do parku 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ja tylko na chwilkę bo dziś nie będę miała prądu
u mnie fatalnie , powróciły małżeńskie problemy, takie że aż szkoda o tym pisać
ja mam poważny kryzys mimo że moje dziecię nie daje mi ku temu powodów czuję się już tym "macierzyństwem" zmęczona
i do tego w ogóle nie jem, boli mnie łeb i mam zawroty głowy , wyglądam jak wieszak

no to se ponarzekałam , miłego dnia mamuśki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamikusia napisał(a):
o jej.. ale mnie krocze boli 😠 nie moge chodzic 🥴
moj maly dwie godz nie spal,wkoncu padl a jeszcze nie wykapany jest.... i chyba go na spaco wykapie, ale pewnie sie przestraszy... hm.......

Mnie dopiero po 2 tyg przestalo bolec 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magda-d87 napisał(a):
kamikusia napisał(a):
o jej.. ale mnie krocze boli 😠 nie moge chodzic 🥴
moj maly dwie godz nie spal,wkoncu padl a jeszcze nie wykapany jest.... i chyba go na spaco wykapie, ale pewnie sie przestraszy... hm.......

Mnie dopiero po 2 tyg przestalo bolec 😞 😞 😞

mnie też już od kilku dni nie boli tzn boli mnie ta moja "kulka" ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola1983 napisał(a):
Dzień dobry ptysie.

Rany ale noc - mała spała od 21 do 4.30 i nie jadła 10 h 🤪 🤪 🤪 Potem karmienie o 4.30 i 7.30 i śpi cały czas. A wypiła tylko 50 ml herbatki a nie 100 ml jak zalecano. Jak tak to będzie wyglądać to od czasu do czasu skorzystam z możliwości podania dziecku tego specyfiku 🙂 Kasia ty będziesz mogła podać Witkowi tą herbatkę dopiero po 1 miesiącu ale lepiej się w nią zaopatrzyć.
Pogoda faktycznie piękna. Dzisiaj pewnie wybiorę się do parku 😆



Wiolaaaa!!! Te herbatki sa juz od 1 tygodnia!!! 🙂 trzeba poszukac 😁 Ja sobie wczoraj wlasnie tak ową zakupilam 🙂 A tez nie wiedzialam, ze sa, tylko polozna mi powiedziala, bo myslalam, ze sa tylko od 1 miesiaca 🙂
Takze szukajcie i mozecie spokojnie podawac od 1 tyg!D
Ja znalazlam wczoraj ja w rosmannnie i aptece.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosz, dziewczyny: nie wiem dlaczego lżej mi na duszy że nie tylko moje dziecię takie cyrki wyprawia: przyznam szczerze,że zaczęłam już podejrzewać, że coś zrobiłam nie tak, może coś zjadłam, wystraszyłam że dziecię cierpi przeze mnie: w końcu odebrałam ze szpitala grzeczne, ułożone dziecko, pierwsze dni w domu też ok więc co się dzieje ? 😮

Wiola, dzięki za podpowiedź, jeszcze dzisiaj zakupię tą herbatkę i choć ja ją będę pić: byłam gotowa już na opijanie się melisą.
wczoraj wieczorem wypiłam pierwszy kubek herbatki anyżkowej i powiem że na pierdzioszki na pewno działa 😁 mały sadzi w pampersa jak stary 😁 😁
i w ogóle jakby dzisiaj dziecię ciut ciut spokojniejsze 🤢
A nocka nawet nawet: ze względu na przestawienie się w kierunku karmienia piersią, Wit budzi się regularnie co dwie godziny, obciąga cyca i idzie spać. Gorzej rano: wstaje taki wygłodzony, że dwa to dla niego za mało. A ja przecież nie mleczarnia, nie produkuję w takim tempie ! 😁
No i z rana trochę stresu mamy 🙂 ale zauważyłam, że po moim pokarmie prawie w ogóle nie ulewa, ładniej mu się odbija tak, że zmusic się muszę do zwiększonej produkcji 😁

tylko ciągle mam problem co mogę jeść a co nie 🤨 🤨 🤨
Niby wszystko można, a tyle zakazane że człowiek głupieje 😁

Matylda, nie poddawaj się 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja już jem wszystko czyli NIC
może nawet nie dlatego że się boję i nie wiem co tylko zwyczajnie nie mam apetytu czyli ciągle to samo bo nie na darmo zdiagnozowano u mnie 8 lat temu "zaburzenia łaknienia" cokolwiek by to miało znaczyć
a moja je bardzo niewiele i ciągle śpi no ale kuźwa nie dopomina się, nie szuka i rośnie w oczach więc chyba jej wystarcza sama nie wiem- chyba że cierpi od urodzenia na to samo zaburzenie co ja 🤢
Kasia na co ta herbatka anyżowa bo nie nadążam ??????? ☺️
czytam Was tu bardzo dokładnie i zakupuję wszystko to co WY ale niczego nie stosuję bo albo nie wiem do czego to albo nie ma takiej potrzeby
dodam że naszym jedynym problemem jest ciągle KUPA a raczej jej brak
na początku w każdym pampku, potem w co drugim a jak się raz zjebało że dwie doby nie było to od tamtej pory raz na dobę w wielkich męczarniach i z wielkim krzykiem , teraz znowu od poniedziałkowego wieczoru NIC ale widzę że bardzo by chciała tylko kuźwa nie może , ten jebany koper nie pomaga 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry!
U nas pogoda piękna więc wybierzemy się później na spacerek. 🙃
Czekam tylko na położną środowiskową bo ma przyjść zobaczyć pępuszek mojego Tomasza 🙂
Matylda, współczuję... My z mężem też co jakiś czas przeżywamy kryzysy...
No i przeżyliśmy noc bez dokarmiania! Fakt, że wstawałam co godzinę ale nie musiałam używać MM. Dopiero nad ranem Mały tak zgłodniał że wyjadł dwie cyce i jeszcze chciał...! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola1983 napisał(a):
Madzia od 1 tygodnia jest
-Herbatka rumiankowa
-Herbatka z kopru włoskiego
A po 1 miesiącu:
- Herbatka ułatwiająca trawienie
- Herbatka uspokajająca

tak tak ale jeszcze zalezy od firmy
na koprze włoskim pisze też że po miesiącu, i na herbacie którą ja mam też tak pisze i ja jej to podaję 🥴
ale wiem ze są takie które są od urodzenia więc bądź tu mądry a skład wszędzie taki sam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynka napisał(a):
Dzień dobry!
U nas pogoda piękna więc wybierzemy się później na spacerek. 🙃
Czekam tylko na położną środowiskową bo ma przyjść zobaczyć pępuszek mojego Tomasza 🙂
Matylda, współczuję... My z mężem też co jakiś czas przeżywamy kryzysy...
No i przeżyliśmy noc bez dokarmiania! Fakt, że wstawałam co godzinę ale nie musiałam używać MM. Dopiero nad ranem Mały tak zgłodniał że wyjadł dwie cyce i jeszcze chciał...! 🤪

Justyna kryzys to my mamy od zawsze - ja swoje małżeństwo mogę nazwać jednym wielkim KRYZYSEM
oj tam nie ważne- dobrze że na razie jeszcze dziecko traktuje poważnie i nawet okazuje jakieś uczucia, może nawet bardziej niż ja
do tego jebana teściowa która wiem ze świadomie nie robi nic żeby nam zaszkodzić ale sama jej obecność i synowska miłość do mamusi sprawia że jak ona przyjeżdża to P. zmienia się o 360stopni
Boże wiecie ze zostawiłam ją wczoraj z nimi na godzinke- była pięknie ubrana w śliczne bodziaki i jeansy a jak wróciłam była już przebrana w nie wiadomo co bo niby w jeansach nie wygodnie- może i tak ale może przez godzinkę nic by się jej nie stało , ponadto leżąc w domu na łóżku nie mogłam jej znaleźć taka była opatulona i w czapie na głowie, i poprzykrywana po szyję bo niby rączki ma zimne więc się pytam gdzie ma niedrapki bo wcześniej je miała a teściowa mówi że zdjęła bo nie lubi jak dzieci mają te "rękawice" to niech się nie dziwi że łapki ma zimne jak ona w nich od urodzenia i macha tymi rękami a wiadomo te wychładzają się najszybciej 😮
a i przeciez trzymać jej nie umiem no i według niej P. też nie
przyjechała w niedzielę a ja już mam jej dosyć mimo że z nami nie mieszka a zostanie jeszcze dwa tygodnie 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry mamuśki

My idziemy już teraz na spacerek bo potem upał nie do zniesienia będzie, teraz w miarę do wytrzymania więc skorzystam i pójdę póki mogę 🙂
Kasia - ja małą ubieram tylko w same body i sweterek i nakrywam kołderką, oczywiście czapeczka bawełniana na głowę, ostatnio ją za grubo ubrałam i lekarz mnie umoralniał.

Lecę 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
Dzień dobry mamuśki

My idziemy już teraz na spacerek bo potem upał nie do zniesienia będzie, teraz w miarę do wytrzymania więc skorzystam i pójdę póki mogę 🙂
Kasia - ja małą ubieram tylko w same body i sweterek i nakrywam kołderką, oczywiście czapeczka bawełniana na głowę, ostatnio ją za grubo ubrałam i lekarz mnie umoralniał.

Lecę 😘

no właśnie a na nogi co????????????? tylko body nogi gołe?????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...