Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Tutliputli napisał(a):
A mój po wprowadzeniu planu dnia, ZWYKLE funkcjonuje według takiego oto schematu:
1.00-1.30 w nocy: karmienie, zwykle około pół godziny
4.30-5.00 karmienie
5.00-6.30 sen
6.30-7.00 pobudka i tzw rozrywka czyli mama gada z dzieckiem 😉
7.00-7.30 karmienie
7.30-8.40 próba usypiania, zwykle około 20 minutowa i drzemka
8.40-9.30 tzw rozrywka połączona z tzw Wielką kosmetyką 😁
9.30-10.00 karmienie
10.00-12.30/13.00 sen/spacer
13.00-13.30 karmienie
13.30 16.00 sen
16.00-16.30 karmienie
16.30-17.00 próba sił 😁
17.00-18.30 spacer/sen
18.30-19.30 kolka
ew. 19.00 kąpiel
19.30 karmienie
20.00 myk do łóżeczka

to plan dnia który ustaliliśmy sobie w ostatnim tygodniu: tak zwykle i OKOŁO wygląda nasz dzień: spanie i jedzenie/ chyba, że tak jak pisałam wczesnie: wtrąca się wam mama albo dziecko ma gorszy dzień. Ale na 7 dni 4 wyglądają własnie tak 🙂))




mój dzień wygląda podobnie tyle że my młodego myjemy ok 20 i jeszcze nasz nie mam kolek tylko marudzi od 18 do 20 (znaczy wymusza a raczej próbuje) 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
kuźwa wyparzyłam ten jebany smoczek nuka i w środku zebrała się woda
jak to możliwe ??????
ale lipa


To normalne kochana 🙂 Przecież one nie są szczelne 🙂 Pościskaj go trochę a woda wyjdzie. Też mam z NUKa i działa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
Ewelinaaleks napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Ewelinaaleks napisał(a):
kurde a mój właśnie usnąć nie może od 8.10 leży w łóżeczku i przysypia i się budzi i jęczy jak nigdy 🤢nie wiem co mu jest 😮

Spróbuj go odbić, ja tak robię od 2 dni odkąd się naczytałam w tej książce co Ci wysłałam, może go gazy męczą? Zazwyczaj działa

to nie gazy bo cały dzień prykał i to tak porządnie poza tym już wiem kiedy go brzuszek boli i meczą gazy ale wiem co nie dojadł biedaczek 😮 dokarmiłam go ale byłam w szoku że jeszcze tyle wciągnął i śpi już dziecka nie ma 😁

moja też teraz wciąga hektolitry mleka aż sama jestem w szoku 😮


matylda ale mój zjadł o 20 po kąpieli my go do łóżeczka a on za 10 minut ryk i do głowy by mi nie przyszło że głodny może być no bo jadł 😮 tylko po godz jego nie spania mąż mu smoka a on jak odkurzacz taki ciąg wiec go nakarmiłam jeszcze raz ale miałam wrażenie że taki głodny jak by nie jadł wcale przed godz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamikusia napisał(a):
hej ho :]

moj gnojek spi najedzony moim mlekiem i sztucznym, bo niestety musze go dokarmiac. Dojada mi 25,30 ml mleka jeszcze sztucznego. No i widac teraz efekty ze jest najedony bo i dluzej spi. A tak to budzil mi sie co godz , dwie...
ide malowac paznokcie i na film.

moj robi dokladnie to samo probowalam to wytepic ale sie nie udalo;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Matylda, ja też mam NUKA i też mi się zbiera woda po wyparzaniu ale wystarczy trochę pościskać i woda wyleci 🙂
Kasiu, zazdroszczę takiego rytmu dnia. Mój Tomasz budzi się zazwyczaj o 10 i nie śpi do 15. Karmię go, przewijam i gadam do niego przez pięć godzin i czasem jestem strasznie zmęczona... o 15 zasypia, budzi się przed 17 i tak do 21, 22 znowu nie śpi (dzisiaj coś mu się przestawiło bo nadal leży w łóżeczku ale nie śpi...)
A co do karuzeli ja też nie wydam na nią więcej niż 40-50 zł. Uważam że to bez sensu kupowanie drogich zabawek na 2-3 miesiące...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola mogłabyś mi w wielkim skrócie opisać jak ty Laurze wkładasz te pieluchy bo ja chyba robię coś nie tak ona wygląda jaką bąk i nie wiem jak ją kłaść bo przez te pieluchy tyłek ma wyżej
ja składam pieluchę jakby na trzy części i wychodzi taki prostokąt i wkładam go tak między nogi jak normalnie pieluchę tylko że z przodu i z tyłu sięga jej to prawie po pachy 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
Wiola mogłabyś mi w wielkim skrócie opisać jak ty Laurze wkładasz te pieluchy bo ja chyba robię coś nie tak ona wygląda jaką bąk i nie wiem jak ją kłaść bo przez te pieluchy tyłek ma wyżej
ja składam pieluchę jakby na trzy części i wychodzi taki prostokąt i wkładam go tak między nogi jak normalnie pieluchę tylko że z przodu i z tyłu sięga jej to prawie po pachy 😮

to dobrze robisz musi być szeroko z tego co się orientuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewelinaaleks napisał(a):
matyldusia napisał(a):
Wiola mogłabyś mi w wielkim skrócie opisać jak ty Laurze wkładasz te pieluchy bo ja chyba robię coś nie tak ona wygląda jaką bąk i nie wiem jak ją kłaść bo przez te pieluchy tyłek ma wyżej
ja składam pieluchę jakby na trzy części i wychodzi taki prostokąt i wkładam go tak między nogi jak normalnie pieluchę tylko że z przodu i z tyłu sięga jej to prawie po pachy 😮

to dobrze robisz musi być szeroko z tego co się orientuje

aha
nie bo myślałam ze to jakoś inaczej się zawija bo wkurza mnie to że do pach jej sięgają a wyobraź sobie jak ona wygląda jak ma 3 😮
musi leżeć na moim łóżku żeby mieć głowę wyżej niż pupę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej ja tez juz na nogach noc super malutka pospala i ja tez 🙂

matylda ja musze małej zakładac profilaktycznie na noc i ja jak skladam ta pieluche na 3 to skladam ja jeszcze w druga strone na pół zeby byla krótsza i ja wkladam flanelowa bo mi kazal taka bo podobno sztywniejsza tylko nie wiem czy tez bedziesz mogla na pol zlozyc bo masz zakladac trzy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorka1986 napisał(a):
hej ja tez juz na nogach noc super malutka pospala i ja tez 🙂

matylda ja musze małej zakładac profilaktycznie na noc i ja jak skladam ta pieluche na 3 to skladam ja jeszcze w druga strone na pół zeby byla krótsza i ja wkladam flanelowa bo mi kazal taka bo podobno sztywniejsza tylko nie wiem czy tez bedziesz mogla na pol zlozyc bo masz zakladac trzy 🙂

zobaczymy dzięki za rady będę kombinować
ja też niby profilaktycznie nie musi w nich być 24 godz na dobę , na razie częściej trzy, potem dwie a za miesiąc do kontroli , ona mieści się w normie ale z prawym w dolnej granicy a na noc jeszcze nie próbowałam bo bałam sie że w śnie jej w łóżeczku będą przeszkadzały ale dziś podłożę jej coś wyżej pod głowę i spróbujemy w nocy


jakie plany na dziś??????
ja tylko wyprasuję jedno pranie, chata posprzątana wczoraj i czekamy na Pawła , muszę naładować akumulatory bo pewnie bez kłótni sie nie obejdzie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola1983 napisał(a):
Matylda - dobrze zakładasz. Moja też jak bąk wygląda. Ale tak musi być. Ja ją tak szeroko pieluszkuje tylko w domu czyli głównie w nocy, rano i wieczorem.

łoki
no ja też w domu bo wczoraj wyszłyśmy tak na dwór w wózku i musiałam wrócić bo tą głowę miała nie wiadomo gdzie a jak podłożyłam poduszeczkę w wózku to w ogóle porażka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,
u nas noc rewelacja, Lenka poszła spać o 22-ej i obudziła się dopiero o 5.15 😮 😜
W końcu się wyspałam 🙃

Wiola - odpowiedziałam Ci - ale powtórzę - orientowałam się w kadrach i w Medicover - taka przyjemność kosztuje dodatkowo 170 zł miesięcznie, przysyłają Ci z kadr druczki i opłacasz co miesiąc, ja sobie podarowałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...