Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam, wczoraj mialam badanie z glukoza . Najpierw krew na czczo potem 50 glukozy i po godzinie znowu krew. Jak sie okazalo wynik wyszedl tak na pograniczu podwyższenie 143. Tak wiem przez najbliższe dwa tygodnie dieta 😞. Ale nic , mam nadzieje ze na tych dwóch tygodniach sie skonczy. Dziewczyny które mialy, juz ten test, jak u was było z wynikami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anus321 napisał(a):
Witam, wczoraj mialam badanie z glukoza . Najpierw krew na czczo potem 50 glukozy i po godzinie znowu krew. Jak sie okazalo wynik wyszedl tak na pograniczu podwyższenie 143. Tak wiem przez najbliższe dwa tygodnie dieta 😞. Ale nic , mam nadzieje ze na tych dwóch tygodniach sie skonczy. Dziewczyny które mialy, juz ten test, jak u was było z wynikami?


ja mialam 75 glukozy i 3 pomiary i wyszly mi ok dziwne ze lekarz nie zalecil ci ponownego wykonania na wiekszej dawce glukozy aby wynik byl dokladniejszy A co do diety nie mam pojecia jak sie traktuje ale podobno nie jest za ciekawie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wlasnie, narazie nie zalecil zadnej powtórki, tylko diete zero slodyczy, bialego chleba ,ziemniaków, slodkich soków, mniej slodzic no i manadrynek, a wlasnie ostatno baaaaaardzo duzo ich jadlam , wiec moze to tez to. Za dwa tygodnie wizyta i bede pytac czy dalej jakies badanie czy dalej dieta czy juz normalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tyminka napisał(a):
ja nie miałam badania z ta glukoza, lekarstwa jakie mi przepisał to nospa magnez i jeszcze jakieś . a moja malutka juz wazy 500g 🙂


Ja tez biorę magnez, wlasnie dlatego ze bolal mnie brzuch, i robil sie twardy. A ile bierzesz tego magnezu? bo ja do tej pory mialam 3x2 ale przez te skurcze i twardy brzuch mam brac 4x2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anus321 napisał(a):
tyminka napisał(a):
ja nie miałam badania z ta glukoza, lekarstwa jakie mi przepisał to nospa magnez i jeszcze jakieś . a moja malutka juz wazy 500g 🙂


Ja tez biorę magnez, wlasnie dlatego ze bolal mnie brzuch, i robil sie twardy. A ile bierzesz tego magnezu? bo ja do tej pory mialam 3x2 ale przez te skurcze i twardy brzuch mam brac 4x2


ja tez biore magnez ale to zalezy jaka dawka jest w jednej tabletce ja np biore 250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kamikusia napisał(a):
wczoraj i dzisiaj bralam te zelazo i o dziwno nie bolal mnie zoladek 🙂 ja juz sie szykuje do wyjscia powoli.. łazienka juz lśni 🙂


ja dzwonilam do swojej i powiedziala ze zadko sie to zdaza ale zelazo powoduje wlasnie takie skutki uboczne jak u mnie dlatego przepisala mi slabsze tabsy 🙂 zobaczymy dzisiaj lykne pierwsza tabletke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorka1986 napisał(a):
anus321 napisał(a):
tyminka napisał(a):
ja nie miałam badania z ta glukoza, lekarstwa jakie mi przepisał to nospa magnez i jeszcze jakieś . a moja malutka juz wazy 500g 🙂


Ja tez biorę magnez, wlasnie dlatego ze bolal mnie brzuch, i robil sie twardy. A ile bierzesz tego magnezu? bo ja do tej pory mialam 3x2 ale przez te skurcze i twardy brzuch mam brac 4x2


ja tez biore magnez ale to zalezy jaka dawka jest w jednej tabletce ja np biore 250


No tak ja mam 50 w jedej tabletce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki!
anus szarpnięcia to raczej rozciagająca się macica no ale tak za sprawą dzidziusia który rośnie jak na drożdżach.
Ja wczoraj miałam wizytę...no i dołączam do grona leżących 😞 szyjka się skraca, łożysko wciąż za nisko no i złe wyniki badań - anemia. Więc Alexia nie tylko Ciebie się chwytają wszystkie przypadłości 😮 Co do żelaza do kazała mi kupić Biofer narazie i koniecznie zacząć pożerać wszystko co zawiera żelazo.[b] Alexia Ty kiedyś pisałaś o tym? co tam było? Sałata, buraki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kmatus napisał(a):
Cześć dziewczynki!
anus szarpnięcia to raczej rozciagająca się macica no ale tak za sprawą dzidziusia który rośnie jak na drożdżach.
Ja wczoraj miałam wizytę...no i dołączam do grona leżących 😞 szyjka się skraca, łożysko wciąż za nisko no i złe wyniki badań - anemia. Więc Alexia nie tylko Ciebie się chwytają wszystkie przypadłości 😮 Co do żelaza do kazała mi kupić Biofer narazie i koniecznie zacząć pożerać wszystko co zawiera żelazo.[b] Alexia Ty kiedyś pisałaś o tym? co tam było? Sałata, buraki?



najwiecej i najbardziej przyswajalne zelazo z tego co wyczytalam jest w miesie wolowym drobiowym i wątróbce tylko ze wątróbki za duzo nam nie wolno jesc a jezeli je sie wazywa to najlepiej zagrysc albo popic czyms co zawiera wit C bo wtedy jest lepiej wchłaniane co do ważyw to napewno sałata kapusta brokuly chyba suszone sliwki buraki brukselka i wiekszosc zielonych warzyw 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorka1986 napisał(a):
anus321 napisał(a):
Takie, pytanie, z innej beczki 🙂 Takie delikatne szarpniecia w dole brzucha, to może być dzidziuś, czy raczej cos innego? 😁


zalezy jakie szarpniecia ?? ale wydaje mi sie ze to sa kopniaczki tylko mocniejsze maluszka


Takie delikatne na dole brzucha w srodkowej czesci. Ale też tak mie sie wydaje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kmatus napisał(a):
Cześć dziewczynki!
anus szarpnięcia to raczej rozciagająca się macica no ale tak za sprawą dzidziusia który rośnie jak na drożdżach.
Ja wczoraj miałam wizytę...no i dołączam do grona leżących 😞 szyjka się skraca, łożysko wciąż za nisko no i złe wyniki badań - anemia. Więc Alexia nie tylko Ciebie się chwytają wszystkie przypadłości 😮 Co do żelaza do kazała mi kupić Biofer narazie i koniecznie zacząć pożerać wszystko co zawiera żelazo.[b] Alexia Ty kiedyś pisałaś o tym? co tam było? Sałata, buraki?

Oj ja mialam odpoczywac i lezec przez tydzien, z powodu twardego brzucha, i myslalam ze mnie skreci 😉. A co dopiero tak dlużej, współczuje 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorka1986 napisał(a):
kmatus napisał(a):
Cześć dziewczynki!
anus szarpnięcia to raczej rozciagająca się macica no ale tak za sprawą dzidziusia który rośnie jak na drożdżach.
Ja wczoraj miałam wizytę...no i dołączam do grona leżących 😞 szyjka się skraca, łożysko wciąż za nisko no i złe wyniki badań - anemia. Więc Alexia nie tylko Ciebie się chwytają wszystkie przypadłości 😮 Co do żelaza do kazała mi kupić Biofer narazie i koniecznie zacząć pożerać wszystko co zawiera żelazo.[b] Alexia Ty kiedyś pisałaś o tym? co tam było? Sałata, buraki?



najwiecej i najbardziej przyswajalne zelazo z tego co wyczytalam jest w miesie wolowym drobiowym i wątróbce tylko ze wątróbki za duzo nam nie wolno jesc a jezeli je sie wazywa to najlepiej zagrysc albo popic czyms co zawiera wit C bo wtedy jest lepiej wchłaniane co do ważyw to napewno sałata kapusta brokuly chyba suszone sliwki buraki brukselka i wiekszosc zielonych warzyw 🙂

Dzięki Dorka 😘 kurde porblem w tym, że wątróbki to napewno do ust nie wezmę 🤢 brokułów i brukselki też nie znoszę ale trzeba będzie się poświęcić..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kmatus napisał(a):
Dorka1986 napisał(a):
kmatus napisał(a):
Cześć dziewczynki!
anus szarpnięcia to raczej rozciagająca się macica no ale tak za sprawą dzidziusia który rośnie jak na drożdżach.
Ja wczoraj miałam wizytę...no i dołączam do grona leżących 😞 szyjka się skraca, łożysko wciąż za nisko no i złe wyniki badań - anemia. Więc Alexia nie tylko Ciebie się chwytają wszystkie przypadłości 😮 Co do żelaza do kazała mi kupić Biofer narazie i koniecznie zacząć pożerać wszystko co zawiera żelazo.[b] Alexia Ty kiedyś pisałaś o tym? co tam było? Sałata, buraki?



najwiecej i najbardziej przyswajalne zelazo z tego co wyczytalam jest w miesie wolowym drobiowym i wątróbce tylko ze wątróbki za duzo nam nie wolno jesc a jezeli je sie wazywa to najlepiej zagrysc albo popic czyms co zawiera wit C bo wtedy jest lepiej wchłaniane co do ważyw to napewno sałata kapusta brokuly chyba suszone sliwki buraki brukselka i wiekszosc zielonych warzyw 🙂

Dzięki Dorka 😘 kurde porblem w tym, że wątróbki to napewno do ust nie wezmę 🤢 brokułów i brukselki też nie znoszę ale trzeba będzie się poświęcić..


ja naszczescie nie mam z tym problemow bo lubie wszystko co zawiera zelazo 🙂 a szczegolnie warzywa zielone typu brukselka brokuly itp 🙂 ale zgadza sie co sie nie robi dla dzidziusia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anus321 napisał(a):
kmatus napisał(a):
Cześć dziewczynki!
anus szarpnięcia to raczej rozciagająca się macica no ale tak za sprawą dzidziusia który rośnie jak na drożdżach.
Ja wczoraj miałam wizytę...no i dołączam do grona leżących 😞 szyjka się skraca, łożysko wciąż za nisko no i złe wyniki badań - anemia. Więc Alexia nie tylko Ciebie się chwytają wszystkie przypadłości 😮 Co do żelaza do kazała mi kupić Biofer narazie i koniecznie zacząć pożerać wszystko co zawiera żelazo.[b] Alexia Ty kiedyś pisałaś o tym? co tam było? Sałata, buraki?

Oj ja mialam odpoczywac i lezec przez tydzien, z powodu twardego brzucha, i myslalam ze mnie skreci 😉. A co dopiero tak dlużej, współczuje 😞

no cóż też się zastanawiam jak to wytrzymam, zwłaszcza że mój mąż raczej mało jest w domu ale co zrobić.. jak trzeba to trzeba 😮 dobrze, że mam laptopa przynajmniej mogę z nim leżeć i z Wami trochę postukać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...