Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

jestem i ja: na śniadanie tu wpadłam.

tyska po 5 dniach prób herbaciano-nocnych zrezygnowałam z tego: widocznie Witold nie jest jeszcze gotowy na takie przestawienie: budził się i tak o 3 i tak, a jak dostał herbatki to przez godzinę był płacz, marudzenie takie, że finalnie kończyło się to mlekiem. A my oboje zmarnowani. A kiedy dwa dni temu, podczas robienia mleczka usnęłam w nocy oparta o szafkę w kuchni, NA STOJĄCO !!! a wczoraj rano usnęłam nad butelką karmiąc dziecko, to stwierdziłam, że nie ma chuja, nie męczę ani siebie ani dziecka ( stał się bardziej marudny ) i dzisiaj w nocy od razu o 3 dostał mleko, pospał do 6.30 dostał mleko, a ja wreszcie też jakoś w miarę wyspana. Za jakiś czas spróbuję ponownie, bo faktycznie też ostatnio czytałam o tej metodzie: ale to zadziała kiedy dziecko w ciągu dnia dostaje odpowiednią ilość kalorii a mój niestety nadal zjada przeciętnie po 100 ml/ 6-7 razy dziennie, od wielkiego świeta 150 ml.
jak nie zatrudnię sobie niani, to się kuźwa nigdy nie wyśpię...

Matylda Lena cudowna, jak kotek miauczy 😁 😁

i ktoś mi ostatnio powiedział, że pierwsze dzieci zwykle są podobne do ojca, bo jest to efekt natury: żeby samiec nie miał podejrzeń, że samica puściła się z kimś na boku. Wiadomo: pierworodne to pierworodne.. 😁 😁

idę precz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej
Wszystkiego najlepszego dla Lenki Warszawianki z okazji dwómiesięcznicy 🤪
nocka ok właśnie wstałam ale dziecko jeszcze nie
mam dziś bardzo ambitne plany a robotę , niestety znowu pewnie tylko plany 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


i ktoś mi ostatnio powiedział, że pierwsze dzieci zwykle są podobne do ojca, bo jest to efekt natury: żeby samiec nie miał podejrzeń, że samica puściła się z kimś na boku. Wiadomo: pierworodne to pierworodne.. 😁 😁


ale mojemu to i tak nie wystarcza bo ma podejrzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aisak napisał(a):
Matylda mam nadzieje ze sie nie obraziłaś za ten wczorajszy tekst o smyraniu Lenki 😉

aleś gupia
przecież nic nie napisałaś oprócz prawdy matko nawet mi to przez myśl nie przeszło gupolku
a dziś ją ucałowałam tak że hohoh na cały tydzień wystarczy a ona teraz sobie sama leży w łóżeczku i gada cóż za dziecię kochane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
aisak napisał(a):
Matylda mam nadzieje ze sie nie obraziłaś za ten wczorajszy tekst o smyraniu Lenki 😉

aleś gupia
przecież nic nie napisałaś oprócz prawdy matko nawet mi to przez myśl nie przeszło gupolku
a dziś ją ucałowałam tak że hohoh na cały tydzień wystarczy a ona teraz sobie sama leży w łóżeczku i gada cóż za dziecię kochane


to sie ciesze bo ja jak zwykle pierwsze napisze(powiem) a potem pomysle 🙂 🙂
moja Liweczka tez jest kochana tylko trochę bardziej rozwrzeszczana 😁 😁 😁
trochę haaaahhahahaha 😁 ale użyłam słowa 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brechti napisał(a):
Hello 🙂
Helenzie coś się poprzestawiało bo od wczoraj próbuje sama usiąść 🤪 🤪 🤪

Ząb mądrości mi się wyrzyna, kurde kiedy to dziadostwo przestanie????

Lenka- milion całusów na 2 miesiące!

jak to od wczoraj próbuje??? to od wczoraj jeszcze nie spała bo ciągle próbuje?????? 😉
a ząb mądrości to który to??? siódemka czy ósemka????
bo ja mam wszystkie cały komplet , cały pakiet i ósemki bolały cholernie i bardzo długo bi mi jeden rósł około dwóch lat i jeszcze nie są w pełni widoczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aisak napisał(a):
dobry

Leneczko wszystko naj i duzo mleczka z mamusi cycuszka 😉


matyldusia napisał(a):
Hej
Wszystkiego najlepszego dla Lenki Warszawianki z okazji dwómiesięcznicy 🤪


brechti napisał(a):
Hello 🙂

Lenka- milion całusów na 2 miesiące!


Bry 🙂

BARDZO DZIĘKUJEMY tzn ja dziękuję w imieniu mojego bąbolotka kochanego..

Idę bo się właśnie mój kotek obudził 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry.

Lenka -wszystkiego naj naj naj od cioci i Laurki 🙂
Matylda - twoja Lencia - kochaniutka i wcale nie widze tych naczyniaków 😮
Kasia (aisak) - trzymam kciuki - będzie dobrze.
Tutliputli - kochana przykro mi że masz zmartwienia ale jak to moja babcia mówi po złym zawsze dobro przychodzi 🙂 Więc głowa do góry kochana.

No a my dzisiaj na kolejną kontrolę bioderek idziemy,

A co do wczorajszego dnia to pojechaliśmy na cwiczenia metodą Bobath i są serio fajniutkie - pani rehabilitantka tak delikatnie się z małą obchodziła i w ogóle to bardziej zabawa. Trwało to 45 min. a na koniec mała już zaczęła marudzic bo głodna była i jak dostała butlę to zanim wyszliśmy to już spała. Ale doła załapaliśmy z T. niezłego. Jakie tam przychodzą kalekie dzieci 🥴 🥴 🥴 🥴 TO jest straszne!!!!!! Boże dziękuję ci za to że moja mała jest zdrowa bo to co tam widziałam to aż się pobeczałam potem. Na sali z nami ćwiczyła 8-letnia dziewczynka ze smoczkiem w buzi i całkowicie pokręcona. Takie biedactwo - ehhh szkoda gadac. A my narzekamy że dzieci płaczą czy są marudne - oj my głupie.

Po tych cwiczeniach wstąpiłam do banku na chwilę a mała została z T. No i zrobiła kupę a T. chciał ją jakoś przebrac ale się okazało że ona się cała zasrała - wszystko sobie obesrała - body, spodenki itd. No i T. też obesrała bo strzeliła siko-gównem mu na białą koszulkę i na dżiny gdzie ma fiutka 😁 😁 😁 no i panika - ja w banku a on do mnie dzwoni "HOUSTON mamy problem" i żebym szybko wracała bo on nie wie co robić. Jak to zobaczyłam to też nie wiedziałam co zrobić. W całym aucie gównem jebało na całego. Kupa była wszędzie (po co on ją rozbierał 😮 😮 ) no i na łeb na szyję wracaliśmy do domu żeby ją przebrać. Oj masakryczna to była kupa.

No i po tym wszystkim mała się tak na wszystkich obraziła że na nikogo nie patrzyła i marudziła do końca dnia.

Wieczorkiem podjechaliśmy jeszcze do sklepu (w TESCO wyprzedaż ubranek dziecięcych jest - 50%) i kupiliśmy jej 4 body, 4 rampersy, 3 pajace i 2 spodenki za niecałe 100 zł. Obkupiona jest że ho ho 🙂

No i to tyle w sumie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dzięki Wiola ale naczyniaki okropne później zrobie wam zdjęcie a ten na powiece to mnie przeraża jest coraz większy i chwilami taki ognisto czerwony, a tych we włosach już nie wspomnę ehh
ja mówię na razie się tym nie przejmuję ale wkurzają mnie babcie które za każdym razem oglądają ją z każdej strony i pytają "kiedy" i lamentują
i teściowa zawsze jak już zadzwoni to się pyta czy te "plamy" zniknęły
wrrrrrrrrrr
no I nie zazdroszczę kupy moja jednaj teraz robi średni raz na dwa dni ale kurewsko wodniste i tak samo śmierdzące ale całe szczęście nie ma tego dużo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):

moja jednaj teraz robi średni raz na dwa dni ale kurewsko wodniste i tak samo śmierdzące ale całe szczęście nie ma tego dużo 😉

u nas jest to samo ale co do ilości do przeciwnie - zawsze nawali jak stary chłop 😁
tylko ten zielonkawy kolor mnie martwi, pewnie za rzadko robi kupkę, no ale czopków jej pchać nie będę 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
matyldusia napisał(a):

moja jednaj teraz robi średni raz na dwa dni ale kurewsko wodniste i tak samo śmierdzące ale całe szczęście nie ma tego dużo 😉

u nas jest to samo ale co do ilości do przeciwnie - zawsze nawali jak stary chłop 😁
tylko ten zielonkawy kolor mnie martwi, pewnie za rzadko robi kupkę, no ale czopków jej pchać nie będę 🥴

Ola nie wiem bo ty ją jednak dokarmiasz MM do może powinna częściej
moja między 4 a 8 tygodniem robiła raz w tygodniu taką po pachy ale jakoś szczególnie przy tym nie cierpiała
teraz tak od dwóch tygodni robi średnio co dwa dni, czasami częściej a zielona to tak średnio co druga też nie wiem dlaczego ale zauważyłam ze faktycznie raz po truskawkach była zielona, potem po moim grillowaniu rano była "normalna" a po południu zielona
ale mówię najważniejsze że już przy tym nie cierpi , trochę postęka, zrobi słynną minę potem słyszę takie trzy bulgotania w odstępie kilku minut i już jest 🤪
ale ona jak zrobi ma taką błogą minę , jest taka "odprężona" 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry!!!!
Matylda - Lena to straszna gaduła, nawet nie trzeba jej namawiać 🙂 A Ty tak się nie broń przed tym i nie mów, że nie masz instynktu macierzyńskiego, bo masz i na filmie to widać 🙂 Nie za dużo, ale widać 🙂 No i moim zdaniem podobna do taty, ale do Ciebie też.... Oczy ma w 100% Twoje.... Nikt mi tego nie powie, że tak nie jest...

Ola - wszystkiego najlepszego dla Lenki.

Dorota - śliczne zdjęcie w awatarze.

Ja daję mojej młodej NAN 1 - zjada 5, 6 razy w ciągu dnia po 130, 140,150 ml. W ciągu dnia je co 3, 4 godziny, w nocy śpi mi ok. 9,10 godzin, ale słyszałam, że to dobrze, bo brzuszek odpoczywa od trawienia tego pokarmu....Co innego mleko matki, a co innego modyfikowane 🙂
Na szczęście nie narzekam na jej jedzenie i spanie, w ogóle na Maję nie narzekam 😜 A też myślałam, że je dużo.... za dużo... ale chyba nie, skoro waży tylko 5 kg.... przy wzroście (chyba) 62, bo takie ubranka nosi (Np. w porównaniu do Poli Anety 🙂)

A kupki robi ładne - co najmniej jedną dziennie, czasem dwie - na mleku modyfikowanym to super!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękujemy Madzia
ona jak się rozkręci to faktycznie miauczy i miauczy tak jak dziś rano ale tak serio to zaczyna jak mamę zobaczy po południu i tak sie na mnie zali czasem nawet z pół godziny 🤪
i serio co do podobieństwa to ci co są w naszym otoczeniu to wszyscy mówią że to Paweł a raczej że jest podobna do wszystkich z rodziny od strony jego mamy , nawet nie do samego P. bo on to do ojca podobny
oczy nie wiem ciągle czekam bo od porodu ciągle jej ciemnieją ( jak się urodziła miała jasne szare a teraz mam ciemnie) no a P. ma szara a ja brązowe więc zobaczymy
i jeszcze te włosy mogą być mylne bo na razie jasna z niej szatynka i dlatego mówią ze do mnie podobna bo ciężko porównać z P. bo on ma resztkę włosów i to siwych
jedyne co ma po mnie to na pewno usta 🤪 takie śmieszne krótkie , co przy zamkniętej buzi przypominają serduszko 🤪


dobra bezie tego bo pranie się wyprało a już myślałam że pralka się zepsuła bo robiła takie buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja spadam, muszę posprzątać, odkurzyć, umyć podłogi i zmyć naczynia... Bo koleżanka mnie dziś odwiedza, a zaraz muszę jechać do sklepu, po tapety, farby i takie tam różne, bo planuję sobie "odświeżyć" mieszkanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam: u nas zimno. stopy mi na balkonie zmarzły.
aż mi się nie chce na spacer iść a muszę bo przychówek marudzi 😮

brechti, no dziwisz się że Helenka siada: samą mądrość z mlekiem mamy wyssała, a jak matce jeszcze zęby mądrości rosną...może jutro zacznie ci raczkować ? 😁

matylda, moja pralka też robi BUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU, tak bardzo że słychać ją z drugiej strony klatki schodowej, ale ma zepsute łożyska 😁

a moje dziecię robi kupę 3-4 razy dziennie, też jest na MM.
I Ola, czutałam wczoraj w jendym z archiwalnych numerów M jak Mama, że zielona kupa pojawia się przy karmieniu MM właśnie: mój robił taką przez 3 dni jak na bebilon 2 weszliśmy.
potem przytoczę całość tekstu.

idę precz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
brechti napisał(a):
Hello 🙂
Helenzie coś się poprzestawiało bo od wczoraj próbuje sama usiąść 🤪 🤪 🤪

Ząb mądrości mi się wyrzyna, kurde kiedy to dziadostwo przestanie????

Lenka- milion całusów na 2 miesiące!

jak to od wczoraj próbuje??? to od wczoraj jeszcze nie spała bo ciągle próbuje?????? 😉
a ząb mądrości to który to??? siódemka czy ósemka????
bo ja mam wszystkie cały komplet , cały pakiet i ósemki bolały cholernie i bardzo długo bi mi jeden rósł około dwóch lat i jeszcze nie są w pełni widoczne


nie, ale wczoraj zaczęła swoje marne próby (chociaż jak się ją złapie za rączki to siedzi wyprostowana) i nawet dobrze jej to idzie z małą pomocą....

ósemki przeklęte, kto wymyślił te głupie zęby?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...