Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

matyldusia napisał(a):
magda-d87 napisał(a):
Matylda, nie mam pojecia 😮
Moja Maja spi tez sporo, tylko wieczorami troszke mniej....
Teeraz caly czas spiewa i krzyczy... 🙂
I też ja rzadko klade na brzuszek, bo tez zazwyczaj nie mam kiedy,bo spi... najczesciej wieczorem ja klade na brzuszku, jak jest aktywna... ale ona bardzo tego nie lubi, po 5 minutach sie denerwuje i placze 😞 😞 😞 😞

mhm nie wiem
jutro jadę do lekarza i zobaczymy co z tym neurologiem wyjdzie
moja już jak jej się zdarzy na brzuchu leżeć to już nie płacze tylko od razu "opada" i albo chwilę leży albo od razu "tnie komara" 🥴

Lepiej sie skonsultowac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
szyszka napisał(a):
a mnie wkurzają wczasowicze 😠 mamy domek na ogrodzie, wynajmowany na wakacje..
biegają rozwrzeszczane bachory dwa i na dodatek szwargolą po niemiecku 😠
jak mi Majkę obudzą, to nogi z dupy powyrywam o do oczka wodnego wrzuce 😁 😠 😠 😠

a co masz coś do NIEMCÓW?????????? 😁 😁 😁 😁 😁 ☺️
no słuchaj mają wakacje muszą się wyszaleć jak ci się zarabiać na ogródku chciało to teraz cierp 😉


wszystko byłoby git, gdyby darli japy na swoim ogródku, a nie włażą na nasz 😠 i do tego grzebią pod altanką 😠 jak ja nienawidzę jak ktoś mi się tak panoszy 😮
a do niemców nic nie mam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Matylda to mów do niej dużo, pewnie trzeba ją jakoś zachęcić... Ja miałam z tym trudności bo po NO POWIEDZ COŚ, CZEEEŚĆ, CO MI POWIESZ kończyły mi się pomysły i nie wiedziałam co do niej mówić 😁 ale od babci ukradłam trochę gadki (ta to potrafi nawijać 🤪 ) no i sobie teraz duuużo gadamy.

A to jej A to jest takie naprawdę ładne, z prawidłowo otwartą buzią, aż sama w szoku byłam. No i też najczęściej mówi HHH, mhhhhhhhmm, gle, glu, kly, aaaIIIIIIIIIIIII
I muszę się pochwalić, że jak zaczęłam ją całować po całym ciele i polikach to mi się śmiać z tego zaczęła ^^ I coraz częściej się świadomie śmieje 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dagi my odkąd zażywamy Debridat to kupa jest codziennie rano , albo budzi się już z kupą albo robi jak zaczyna ssać cyca( bo cyca ssie już tylko rano przez około 6 minut) później przez cały dzień już cyc pusty 🥴
Ania wiesz że ja w opiekowaniu się dzieckiem jestem ciemna, dlatego odpowiada mi to że ona śpi 😮 no ale martwię się i tak
ale zmuszam sie i tez gadam co tam mi sie przypomni , ale mojego P. i tak nikt nie pobije , on takie głupoty do niej gada że szok ,kiedyś go nagram 😁
aha i jeszcze jedno mimo że ona ciągle śpi to i tak zaczyna już rozpoznawać wszystko i kojarzyć i jak sie darła to tylko u mnie sie uspokajała, jak wodzi wzrokiem to tylko za mną, tylko do mnie się uśmiecha
P. czasem się naprodukuje a ona ani nie zaguga ani się nie uśmiechnie a jak ja do niej przysuadam to od razu dziecko inne
już powiedziałam P. że dziecko go nie poznaje 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz na prawdę zaczynam się martwić 😞
ona ma juz prawie trzy miesiące a ciągle śpi (no tak jak pisałam zdarzyło się kilka gorszych dni no i ten pechowy tydzień) a Wasze dzieci tak fajnie się rozwijają
nie wiem zobaczymy , pediatra powiedziała ze wygląda na zdrową , zobaczymy co powie jutro
a i jutro wyjaśni sie sprawa mojej nogi , dziś jest cała gorąca i spuchnięta a boli cholernie tylko w tym miejescu gdzie jest siniak, może do jutra wytrzymam
a za tydzien miałam jechać zobaczyc PAWŁA nowe wyremontowane mieszkanie i zamontowaną w nim kuchnię a okazało sie że mamy ortopedę tego dnia i nici z wyjazdu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no a ja musze sie pochwalic, ze wreszcie od kilku dni udaje ,mi sie ululac moje dziecie do snu w ciagu dnia, wreszcie po niemal 3 miesiacach, stwierdzilismy z jej tatusiem, ze koniec rzadow 3- miesiecznej Neli i czas wprowadzic jakiej rodzicielskie rozporzadzenia, bo mala juz popoludniu ze zmeczenia stawala sie na prawde marudna. No wiec zamykamy sie obie w jej pokoiku, i kladziemy sie na lozku, przykrywamy kocykiem, rolety zaslonione, moj cyc na wierzchu i mala zaczyna swoj posilek, trwajacy zazwyczaj nie dluzej niz 5- 10 minut,, po tym czasie odplywa i budzi sie po okolo godzinie, swieza, usmiechnieta, kochana, taka ktorej nie trzeba na rekach nosic, 🙂_ 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matylda możepo prostu Lenka taka jest - spokojna i lubi sobie pospać. ja znam takie dzieci 🙂 Nie martw się na zapas, lekarz rozwieje na pewno Twoje wątpliwości i będzie git 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko
nie nadrobiłam bo nie mam czasu 🙂
potem przeczytam bo napierdzielone ze 100 str 🙂
ja wczoraj nad jeziorem cały dzien grill itp 🙂 dzis juz na zakupach by.lam i na poczcie bede robic faszerowana papryke i carbonare 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
atylda, piszesz, ze nasze dzieciaczki tak fajnie sie rozwijaja, ale one przeciez nie robia nic, czego twoja Leniuszka by nie robila, a unoszenie glowy???skoro rzadziej ma na to szanse, to poprostu nie zaczaila moze jeszcze do konca o co chodzi??? daj wam obu czas, a dla wlasnego spokoju skonsultuj sie z lekarzem w tej sprawie. Oto umiejetnosci mojego dziecka:

umie sie zloscic, usmiechac, guga, gaworzy czy jak to sie tam mowi i ostatnio zaczela siegac raczkami po zabawki, albo zadziera sobie sliniak lub koszulkie na siebie, tzn przyciaga raczkami. I co?? Leniuszka tego nie potrafi??? jestem pewna, ze tak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasjalena2 napisał(a):
Matylda możepo prostu Lenka taka jest - spokojna i lubi sobie pospać. ja znam takie dzieci 🙂 Nie martw się na zapas, lekarz rozwieje na pewno Twoje wątpliwości i będzie git 🙂

NO ja też tak myślę ale w moim otoczeniu nikt nie miał/ nie ma takiego dziecka i jeszcze jak podczytuję niektóre dziewczyny to zaczynam mieć stracha 😞
moja wyszalała się w brzuchu, nasze kwietniowe dziewczyny wiedzą ile ja narzekałam, to może teraz odpoczywa 🥴
no ale moja mama mówi że moje dziecko to kompletnie przeciwieństwo mnie, ja to się darłam 24 godz na dobę a Lena śpi 23 godz na dobę 🥴
mój P. też był spokojny nawet za spokojny ale on urodził się 32 lata temu pod koniec 6go miesiąca i PRZEŻYŁ 🤪
Dagi gratulujemy sukcesu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
masz na mysli kladzenie mojego dziecka do snu w dzien???a dziekuje dziekuje 🙂 🙂 chopc przyznam, ze ten sposob i mnie czasem odsyla do krainy snow 🙂 🙂 no ale sa rzeczy wanze i wazniejsze, czasem trzeba sie poswiecic, jak to mowia 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dagi_ napisał(a):
atylda, piszesz, ze nasze dzieciaczki tak fajnie sie rozwijaja, ale one przeciez nie robia nic, czego twoja Leniuszka by nie robila, a unoszenie glowy???skoro rzadziej ma na to szanse, to poprostu nie zaczaila moze jeszcze do konca o co chodzi??? daj wam obu czas, a dla wlasnego spokoju skonsultuj sie z lekarzem w tej sprawie. Oto umiejetnosci mojego dziecka:

umie sie zloscic, usmiechac, guga, gaworzy czy jak to sie tam mowi i ostatnio zaczela siegac raczkami po zabawki, albo zadziera sobie sliniak lub koszulkie na siebie, tzn przyciaga raczkami. I co?? Leniuszka tego nie potrafi??? jestem pewna, ze tak 🙂

jeju Dagi ona to wszystko robi ale mówię w ciągu doby łącznie może mamy na to godzinę w porywach do dwóch
też coś tam guga , macha łapkami, nakrywa się piluchą ( to jej najlepiej wychodzi 😁 ) , grzechotkę też chwyta i uderza się w nos 🤔 a i nawet trzyma sobie smoczka i zupełnie nieświadomie włoży go do buzi jak jej wypadnie
mnie martwi to że duuuuuuuuuuuuuuuuużo śpi tj że ciągle śpi i że nie podnosi głowy jak jest na brzuchu i że leżąc na wznak nie potrafi "poruszać" głową , zawsze opada jej na lewą stronę, za mną wodzi tylko wzrokiem

na ale koniec tematu , zobaczymy jak to się potoczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dagi_ napisał(a):
masz na mysli kladzenie mojego dziecka do snu w dzien???a dziekuje dziekuje 🙂 🙂 chopc przyznam, ze ten sposob i mnie czasem odsyla do krainy snow 🙂 🙂 no ale sa rzeczy wanze i wazniejsze, czasem trzeba sie poswiecic, jak to mowia 🙂 🙂

hehe tak to mam na myśli
ja już 200 razy pisałam że nie muszę usypiać dziecka bo ona zyspia gdzie popadnie i kiedy popadnie 😮

Ola where are you??????????????????
ja idę już teraz poważnie coś robić 😉
cokolwiek a na początek rozwieszę pranie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...